Keresés

Részletes keresés

Caflatsorbiletto Creative Commons License 2018.01.30 -5 3 25528

Nem lepukkant a Termini környéke.

Kb. annyi sötét arcú ember van a környékén, mint a Keleti pu. környékén arab/rossza arcú fehér ember, volt amelyikhez én mentem oda és kértem útbaigazítást, ennyire kell rettegni tőlük. Valójában a félelem ami ezekben az utazókban van az esetek nagy részében róluk beszél és nem a környezetről, nekem ez a véleményem. Egy pillanatig nem volt semmi problémám a közbiztonsággal, amúgy minden nagyobb csomópontban ott van 2-3 felfegyverkezett rendőr. Metrók tiszták voltak. Metróállomások között volt amelyik lepukkantabb volt, de inkább itt konstrukciós hibák voltak, beázások és azok nyomai.

Nem tudom, nincs probléma a vizelet visszatartásommal, azt hiszem naponta az ember úgy is be megy 1-2 vendéglátó egységbe + 1-2 múzeum és ebből adódóan felmerül a kérdés bennem, hogy miért kellene ennél több wc? Szeretem, hogy elmegyünk egy városba, mert kíváncsiak vagyunk rá és fel vagyunk háborodva azon, hogy más is megteheti, hogy elutazzon az adott helyre és mást is érdekel az adott hely. Nagyon egyszerű a matek, olyan helyre kell menni ami #veszélyes #rettentő drága #szélsőséges időjárási körülmények vannak, ha ilyet választunk akkor nagy valószínűséggel elkerüljük a tömeget! Nekem most januárban nem volt egy pillanatig sem problémám az emberek számával. Én a Cornelia metro megálló közelében vettem ki egy szobát egy hotelben. A hotel nagyon jó volt, viszont egy picit én már távolinak találtam a várostól olyan 25-30 perc volt a Termini-től, Vatikán viszont közel volt :D

 

 

Előzmény: Sunnyrob03 (25527)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.30 -1 1 25527

Én is kíváncsian várom a beszámolót :)

Kicsit elkeserített a múltkor egy ismerősöm, aki 2 éve volt kint és mondta, hogy borzasztó koszos és lepukkant a Termini és a Venezia környéke és tele sötét/rossz arcú emberekkel, ezért azt javasolta, inkább ne azt a részt válasszuk szállásnak. Itt is olvastam már erről sokaktól, mentek a pro/kontra érvelések.  Az hogy sok a fegyveres rendőr, azért megnyugtató. Plusz írta, hogy a metrók is borzasztó koszosak és igénytelenek és lépni sem lehet a tömegtől. Ja és hogy a WC-zést nagyon nehéz megoldani, mert ha van is nyilvános WC, az olyan szutyok, hogy még ülőke sincs rajta. Én úgy tudom, hogy a vendéglátó egységekben azért el lehet menni, ha más nincs. Igazából én azt hiszem, h ez kicsit fel van fújva (mondom ezt úgy, h nem voltam még). Én sosem akadok fenn ilyeneken és nem veszi el a kedvem. Engem Londonban sem zavart a sok ember és a sokféle náció pl., teljesen kényelmesen éreztem magam, valahogy ott olyan természetes ez. Magam miatt egy kicsit sem aggódom, inkább a velem utazók miatt, hogy problémázni fognak. Őszintén mondom, legjobban egyedül szeretek utazni és eredetileg ide is egyedül készültem, de aztán máshogy alakult. De nem baj, pozitívan állok hozzá, remélem a legjobbakat :) Mindenesetre picit én is módosítottam a terveken, inkább a Vatikán környékében gondolkodom szállásban vagy még esetleg a Trastevere negyedben. Elég jó kis apartman lakásokat találtam jó áron. Lényeg, hogy viszonylag elérhető közelségben legyen minden, ne legyen nagyon kint.

Előzmény: erikanyu (25526)
erikanyu Creative Commons License 2018.01.29 -2 2 25526

Igen, igen megjöttem. Behozom a lemaradásomat a munkában, és írok összefoglalót. Róma gyönyörű, isteni időnk volt. A gumicsizmát csak megsétáltattam a bőröndben. Köszönöm az érdeklődést Manipura :)

Előzmény: Manipura (25525)
Manipura Creative Commons License 2018.01.29 -3 1 25525

Erika! Ha minden igaz, visszaértetek.  Remélem, jól sikerült...

Előzmény: erikanyu (25515)
Manipura Creative Commons License 2018.01.28 -1 1 25524

A Pantheon templom, ami eddig ingyenes volt, várhatóan tavasztól lesz fizetős /2 €/. Vasárnap mise van, egyéb esemény is lehet. 

A Colosseo-Palatino-Foro Romano kombijegye 3 helyen váltható ki, a Via San Gregorio felől a Palatino bejáratánál kevesebben vannak általában. A Colosseo a legneccesebb, ott mindig sokan vannak, de ha van jegyed külön sor van, amit keresni kell, és a vonalkódos belépés már  gyorsabb picivel. Voltam már bent ingyenes vasárnap is. Talán a mindig fizetős alsó-illetve felső szintekre foglalhatsz, de csak tipp, nincs tapasztalatom.

Nyitvatartási időket meg kell nézni, téli időszakban kb. 3-ig be kell jutni. A Colo-Forum esetében záróra előtt 1 órával  a beléptető kapukat bezàrjàk, utána 1/2 óra és már terelnek is a kijárat felé.

 

Előzmény: tibor200 (25523)
tibor200 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 25523

Hónap első vasárnapja ingyenes Rómában a múzeumok, a Colosseum,Pantheon,Forum Romanum (?) . Nagyy sorokra kell számitani ? Előfoglalás nincs ilyenkor gondolom a sorban állás elkerülése ily módon nem lehetséges , ha már ingyenes a belépő ?

Fatboy Slim Creative Commons License 2018.01.26 0 0 25522

Azóta jobban utánanéztem a dolgoknak és kaptam is választ az olasz helyi barátainktól. Nincs direkt összeköttetés a londonihoz hasonlóan a két reptér között. Minden út a Terminin keresztül vezet.

Vannak limuzin szolgáltatások Fiumicino és Ciampino, ill. Fiumicino és a kikötő / Civitavecchia között.

Amennyiben valakinek hasonló átszállási nehézségei támadnának....

Előzmény: sotolon (25502)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 25521

Szuper, szép és eseménydús napot nektek! :)

Előzmény: czll (25520)
czll Creative Commons License 2018.01.25 0 3 25520

Köszönjük, tegnap este megérkeztünk. A WI.... csak egy félórát késett. A városba menet feltűnt a fegyveres készültség, lehet ez nem szokatlan.  Reggel ( 5 fok volt) körbe jártuk a Coloseo környéket, pár elfejtett dolog miatt.  A napi túrára most indulunk.

Előzmény: Sunnyrob03 (25519)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.01.24 -2 1 25519

Akik a napokban mennek, azoknak jó utat és nagyon kellemes időtöltést kívánok! Várjuk majd az élménybeszámolókat! :)

Catella Creative Commons License 2018.01.23 0 2 25518

ilmeteo.it az olasz oldal, én azt szoktam figyelni.

Előzmény: czll (25517)
czll Creative Commons License 2018.01.23 -2 1 25517

Mi holnap megyünk. És mindentől függetlenül szeretjük a hasunkat.......

Ha esik , akkor gumicsizma?  Az accuweather szerint elvétve zápor lesz hétvégén. Megkérdezhetem, hogy melyik időjóst figyeled?

Előzmény: erikanyu (25515)
sotolon Creative Commons License 2018.01.23 -2 1 25516

Kicsit fájdalmas élőben látni, hogy mások éppen ott vannak :) De akkor neked már csak két nap és jönnek az élmények. Jó utat!

Előzmény: erikanyu (25515)
erikanyu Creative Commons License 2018.01.23 -2 2 25515

Mi van itt kérem szépen. Gasztro bloggá alakultunk :) Azt hittem rossz oldalt nyitottam meg. :) Holnapután repülök. Nincs kint valaki friss infókkal? Időjárás amint látom nagyon jó, bár pont hétvégére ír esőt, gumicsizma befigyel az biztos. https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/italia/lazio/roma/fontana-di-trevi.html kamerát nézegetem. 

czll Creative Commons License 2018.01.23 -4 0 25514

Bocsánat kérdése egészség részére most válaszok.

A vérképem teljesen rendben van, vércukor szint tartósan 5 alatt. A magas vérnyomás kezelésre felírt gyógyszerszedés csökkentés alatt van, folyamatos vérnyomás ellenőrzés mellett. 

Szokták kérdezni, hogy jobban érzem magamat. Nem, általánosan  ugyanúgy érzem magamat. Úgy  látszik még nem voltam annyira túlsúlyos , igaz 30 év "kemény munkája" volt a súlygyarapodásom.

Előzmény: hul (25512)
czll Creative Commons License 2018.01.23 -5 0 25513

Kezdő súly 105 kg, most 80 kiló vagyok és kb. 3 kg jött vissza mióta "normál" étkezésen vagyok. 

A tiltólistám: fehér pékárú, tészta, rizs, krumpli, vörös hús és zsírban gazdag ételek. Persze ezeket is fogyasztom, csak alkalmanként. A legfontosabb a napi öt étkezés, 3 óránként. 

Korábban fogyáshoz fejlesztett fehérje porokat ettem (nem volt  olcsó, de ez nálam működött), nem nevezném meg . 

Előzmény: hul (25512)
hul Creative Commons License 2018.01.23 -5 0 25512

A fehérje diéta ilyen mértékben nem okoz más problémákat? Pl. hugysav érték, emésztési (rosthiány) v egyszerűen koleszterin problémákat? 

25 kg fogyas, nagyon döbbenetes, esetleg megmondod honnan indulva, hova célzod? 

Ha ennyi túsúlyról indulsz, ez önmagában nem egyszerű, és nagyon jó szakorvos kell, azt gondolom...

Előzmény: czll (25511)
czll Creative Commons License 2018.01.22 -2 1 25511

Nagyon köszönöm a válaszokat. Higgyétek el a fehérje diétám komoly, már 25 kilót fogytam vele. Két hónapja már „normál” étkezésen élek, de nagyon figyelek arra mit eszem.

Manipura Creative Commons License 2018.01.22 -2 2 25510

Közelìtsünk a típusok felől: A sajtok típusa a legzsirosabbtól a szàrazig: formaggi grassi-semigrassi-leggeri- magri.

 

Sovàny sajtok: formaggi "magri" / formaggio magro -> 20 % alatti a zsirtartalma. A cikkben konkrèt neveket is megemlít. 

https://it.m.wikipedia.org/wiki/Classificazione_dei_formaggi#Formaggi_leggeri

 

Allergeni=allergènek.

Allergeni alimentari 

 

https://it.m.wikipedia.org/wiki/Allergeni_alimentari

Előzmény: czll (25504)
Manipura Creative Commons License 2018.01.22 -2 2 25509

Az összetevők és az allergének az olasz mellett angolul vannak feltüntetve. 

 

Ha már a Despart említetted: Rómából kivonultak, úgy láttam többnyire Coop üzletek nyiltak a helyükön.

Előzmény: czll (25504)
merybu Creative Commons License 2018.01.22 -7 0 25508

despar és carrefour  /ezek élelmiszer bolt láncok nevei/ nem nagyon értem, hogy miért kell benne lenni egy alacsony zsírtartalmú termék nevébe az, hogy Penny

Előzmény: czll (25507)
czll Creative Commons License 2018.01.22 0 0 25507

Köszönöm az ötleteket, de korábban nem jutottam eredményre. A zsírszegény  pl. basso contenuto di grass olaszul. Kerestem a kulcsszóval a despar és carrefour termék lapjain, semmit nem adtak vissza.  

merybu Creative Commons License 2018.01.22 -4 0 25506

http://www.etranslator.ro/hu/magyar-angol-online-szotar.php  beállítod a magyar olaszt és váltasz nyelvet és tökéletesen fordít

Előzmény: czll (25504)
hul Creative Commons License 2018.01.22 -3 6 25505

Kicsit munkásabb, mint másokat megkérni, de google a te barátod. Ja és minden nyelven tud, ami kell. 

Előzmény: czll (25504)
czll Creative Commons License 2018.01.22 0 0 25504

 

Sziasztok!

Egy fehérje diéta miatt szükségem lenne olyan olasz szójegyzékre, amiben az alábbi kulcsszavak megtalálhatóak:

 zsírszegény, sajt száraz,  kemény sajt, szénhidrát, allergén összetevő.

Az olasz mellett németül vagy angolul vannak általánosan  feliratozva az üzletben kapható élelmiszerek?

Segítenétek! Köszönöm.

Üdv,

erikanyu Creative Commons License 2018.01.19 -1 0 25503

Köszönöm Manipura! Megvannak a nyitvatartási időpontok is. Párom korai kelő 7-kor már fent van. Reggeli után indulás. :) Rómában nincs pihenés, ott menni kell. Ami belefér azt nézzük meg.  Ami fontos az a Borghese és az Angyalvár, a többi ahogy sikeredik, ja és persze a Trastevere. Elővettem én is Michelangelo könyvét, lehet legközelebb Vatikán :) 

Előzmény: Manipura (25500)
sotolon Creative Commons License 2018.01.19 -1 1 25502

Nézd meg a Fiumicino Express buszt. Ha minden igaz, az jó lehet, de én nem próbáltam.

Előzmény: Fatboy Slim (25501)
Fatboy Slim Creative Commons License 2018.01.19 0 0 25501

Extra kérdés:

 

utazott-e már valaki a fiumicino és ciampino repterek között?

tud-e valaki közvetlen összeköttetésről?

Manipura Creative Commons License 2018.01.19 0 1 25500

Bàr írtad, hogy tudod hogy sokat terveztél, de javaslom, a nyitva tartási időket írd ösze.  Ahogy néztem, talán mindegyik templom bezár délben,  amit az első teljes nap délelőttre terveztél. A Sti Quattro Coronati pld. emlékeim szerint délelőtt 10-11.30 között van  csak nyitva, és kell rà szerintem egy 40 perc.  A Clemente 3 szintje nekem 1,5 óra volt. sok különlegesség van a templombelsőben, a kerengőt is körbejárjátok, és a lenti szinteken is el lehet bibelődni. A Sto Stefano Rotondo sem adja könnyen magát. Talán a Római Házak előtt a környéken, majd bent a festett szobák meg a tàrlók  mellett is sokat időztem,  mindennel együtt úgy 2 óràt tisztàn nézelődtem. A helyszìnek közötti mozgásra és nézelődésre is kell idő. 

Azt gondolom a Vincoli, Clemente Coronati hármas egy délelőttre elérhető és megvalósítható célnak tűnik. Egy másik délelőtt lehetne a Cielion lévőket megkeresni, a Popolora  meg más látnivalókhoz fűzve vagy első célpontként metróval mennék. 

Előzmény: erikanyu (25469)
sotolon Creative Commons License 2018.01.18 0 0 25499

Jut eszembe, Appia Anticán is láttam egy kölcsönzőt: https://www.bkstour.net/

Előzmény: oleandro (25498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!