Keresés

Részletes keresés

kaHresto Creative Commons License 2013.07.09 0 0 1713

Sajnos marad is úgy, sajnos.

Előzmény: koller andor (1712)
koller andor Creative Commons License 2012.09.05 0 0 1712

Tegnap voltam Szegeden. M-43- Szeged tábla között megcsinálták végre az utat, de Sándorfalva térségében változatlanul gyalázatos.

koller andor Creative Commons License 2012.08.28 0 0 1711

Szeptember15. : Ember a gáton. Jön innen valaki?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.20 0 0 1710
Eső nem lesz, az biztos, csak az északi szél marad.
Aki jön az szóljon, dobjon egy mailt, budai_jani@freemail.hu, tali a Békés megye táblánál tervezve.
Én fekete magasított trekking kormányos 26-os bringával leszek.
Az időpontot egyeztetni pontosítani szükséges.
Előzmény: Törölt nick (1709)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.20 0 0 1709
holnap , reggel indulok Endrődről, 10óra körül vagyok Szarvason.
A megyehatár tábla kb, még 12km. az egy félóra 40perc. nem megyek gyorsan, mert folyamatosan szar kátyus az út.
De Endrődtől rózsásig katasztrófa, még a teleszkopos MTB,ből átalakitott túra Trekking Fox-al is.
Előzmény: kelenföldi forgalmista (1708)
kelenföldi forgalmista Creative Commons License 2012.07.19 0 0 1708

Kb mikor?

Előzmény: Törölt nick (1706)
kelenföldi forgalmista Creative Commons License 2012.07.19 0 0 1707

Nem rossz a felvetésed lehet hogy leszek.

Előzmény: Törölt nick (1706)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.19 0 0 1706

Sziasztok!

 Kinek van kedve átjönni Szarvasra  azután Szentandrásra szombaton, egy kis kerékpártúrázás erejéig.

 egyedül nagyon unalmas.

  Szarvas Szentes között találkoznánk félúton, aztán közösen irány Szarvas majd B.szentandrás, egy olcsó finom ebéd a sasban, ki a duzzasztóig, visszafelé egy kis strandolás pihi a kákafoki holtágnál, Szarvason/, és visszaút csongrád megyébe.

 

BNikoletta Creative Commons License 2012.07.18 0 0 1705

25% kedvezmenyt ajanlok fel teljes aru vonat- es buszjegyekhez. A kedvezmeny feltetele, hogy ossze kell

egyeztetnunk, mikor utazol velem, s hova.
Gyakran utazom orszagon belul, legtobbszor nagyvarosokba, mint Nyiregyhaza, Pecs, Sopron...

Kerdessel, felkeressel varom az e-maileket.

BN

25szazalek@gmail.com

crocus_tk Creative Commons License 2012.05.27 0 0 1704

42. Országos és Nemzetközi Túrakerékpáros Találkozó (Mindszent, 2012. július 25-29.) 

 

Az idén a Csongrád megyei Természetbarát Szövetség nyerte el az MKTSz (Magyar Kerékpáros Túrázók Szövetsége) hagyományos nyári kerékpáros találkozójának rendezési jogát.

 

Helyszín: Mindszent, Hét Halász Háza.

Bővebb információ kapható személyesen hivatali időben (szerda 16.30-18.30) a CsmTSz-ben (6720. Szeged, Tábor utca 7/b.),   telefonon (+36/húsz/380-9952), e-mail-ben (ktot2012 KUKAC gmail.com). A részletes túrakiírás a szövetség honlapján (www.csmtsz.hu) is olvasható. Szeretettel várnak mindenkit a rendezők.

 

sirdavegd Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1702

Pénteken valószínűleg felvonatozok Miskolcra, majd szombaton rendezek egy Miskolc-Eger-Nagykáta-Cegléd tekerést. Ezt a Füzesabony-Cegléd területet abszolúte nem ismerem, max vonattal. 

koller andor Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1701

lájk. :-)

Előzmény: sirdavegd (1700)
sirdavegd Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1700

Én 5-én mentem Szegedről Fehérvárra: 

Szeged-Dunaföldvár-Székesfehérvár: 195km, 6:45

Ezúttal sikerült a legrövidebb útvonalon haladni, node ne siessünk ennyire, következzenek a kiinduló feltételek: - délután fél kettőig órát kellett tartanom ( ing, hosszúnadrág szóval semmi kerósgatya + szultános póló ) - Hajni este 10-kor érkezik Bernből Pestre, tehát[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

A délies szél stimmelt, ellenben pont megcsíptem a jóidő leges legvégét. Két órával az érkezésem után már be is toppant a vihar a városba, vasárnap pedig szakadó hóban autókáztunk Várpalotán. Hétfőn aztán voltam Pesten is, egy jó öreg Déli pu --> Keleti pu --> Nyugati pu túrán. Láttam rendőrségi Smartot, gyorsabb voltam, mint a 2-es metró, majd valamerre keringtem az egy irányú utcák dzsungelében a Baross-tér és a Nyugati-tér mellett. 

Szakmai kérdés: a bodobácsok most rajzanak, vagy ez csak valami kiskőrösi népszokás, hogy falkában kopogtatnak az ember fején?

Előzmény: koller andor (1698)
koller andor Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1698

Ma jöttem Bp.-re. Érdekes volt ez a dny-i szél. :-)

Előzmény: sirdavegd (1695)
koller andor Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1697

Kár, hogy már mindenütt jártam-többször is. :-)

Előzmény: sirdavegd (1696)
sirdavegd Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1696

Továbbá: 
Túrakerékpárosok Országos Találkozója - 2012. július 25-29. MINDSZENT, Hét Halász Háza a CSMTSZ szervezésében. Erősen gondolkozom rajta, remélem ott tudok lenni, mert három nagyon szép túrát raktak össze három egymást követő napra (ráadásul Mindszent nincs messze, "bejárósan" is meg lehet oldani :) ).

Továbbá:

Critical Mass Szeged - 2012. április 22-én (vasárnap) 15:00-17:00-ig, indulás a Dóm térről. Matrica és plakát még készül, ádminisztrátív munka már megvan, rendezők jelentkezését azonban szeretettel várjuk a cm_szeged@mpp.hu címen :) 

sirdavegd Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1695

BUÉK! Én is felkeltem téli álmomból, mindjárt írtam is egy posztot a tegnapi Petres-79 túráról (1: nem aludtam el, 2: szél ott is volt rendesen, csak északias, 3: jóóó volt, 4: még két poszt áll szerkesztés alatt, egy februári -16 fokos, meg egy Orosháza-Szeged 1:37 idős :D ). Csütör déluán megyek Fehérvárra, valaki?

Előzmény: koller andor (1694)
koller andor Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1694

BUÉK a topiknak! :-)

 

Felébredtem téli álmomból, és az idén először elkerekeztem tegnap Szegedre- meg vissza.

 

A szél valami egészen lehetetlen irányból fújt- D-DNy- és így se oda se vissza nem támogatott.

 

De sebaj, teher akatt nő a pálma! :-)

sirdavegd Creative Commons License 2011.11.02 0 0 1692

Nos, íme a szeptember 30-i Szeged-Székesfehérvár túra leírása is, az első 200km fölötti túrám, ráadásul 7:20 alatt :D Más kérdés, hogy ennyire még sose rázott össze semmi se :P De legalább gyors.

Szeged-Dunaföldvár-Nagykarácsony-Székesfehérvár: 206km, 7:20

Nyár elején egyszer már megkíséreltem megtenni a Szeged-Fehérvár túrát Cobrítával , de végül jött a brutál északi szél, még némi eső, szóval 12 óra ügetés meg 193 km után inkább vonatra szálltam Sárbogárdnál. Adott volt tehát a belső kényszer, a Lidérc[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

sirdavegd Creative Commons License 2011.10.31 0 0 1691

Wow. Ez számomra már olyan egzotikus kategória, mint a tárcsafék...

Előzmény: koller andor (1690)
koller andor Creative Commons License 2011.10.30 0 0 1690

Levegős teleszkópot lehet fújni vele.

Nekem is ilyen van a montiban.

Előzmény: sirdavegd (1689)
sirdavegd Creative Commons License 2011.10.30 0 0 1689

Egyébként: mi az a telópumpa?

Előzmény: slybácsi (1685)
sirdavegd Creative Commons License 2011.10.30 0 0 1688

A Maniarban lassan három-négy éve vertek át csúnyán a Cobra felújításával (az ominózus Paksnál az emelkedőn jössz rá, hogy nincs nagyon semmilyen fokozat 3-6/7/8-on kívül...). Azóta semmi olyat nem veszek náluk, ami nincs azonnal a boltban, nincs bontatlanul becsomagolva stb. Az igazán pénzes felújítást pedig a Cangában végeztetem (eredetileg Borisznál, csakhát a lelkesedés idővel nála is csitult, meghát abba is hagyta), mert az elmúlt hét évben nagyon pöpecül megcsináltak mindent és azonnalra.

Lassan hónapja tekertem fel Fehérvárra (blogposzt hamarosan, addig tessék csemegézni a múlt heti pilisi mókából:

Pomáz-(Dobogó-kő)-Esztergom-Dorog-Tokod-Sárisáp-Dorog: 73km

Ez az október 23 -i cserkészes túra sehogy sem akar nekem összejönni: két éve az eső (meg a magasban talált hó) tette trükkössé az útvonalat, míg tavaly nyáron ott tartottuk Hajni hegyi kiképzés ét az isztriai kiruccanás előtt. Ha jellemezni kellene a Pilist egy szóban, akkor[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

), előtte a Lidércet már nagyon gatyába kellett rázni, hogy ne zsibbassza szét a kezem az első 100km-en. Indulás előtt négy nappal bemegyek vele a Heavy Pedálba, erre csak október 3. hetére tudták vállalni. Szerencsére a Fixegedesek kisegítettek, így a vége az lett, hogy Heavyben megvettem a vasat, a srácok meg összeépítették a kerót. Így lett szép kormányom, meg új külső-belső a kerón, majd 206km 7:30 alatt letekerve :D

De a lényeg, hogy ezek után senki ne ríjon nekem válság miatt: ha ott van nálam a sok zsozsó és nem akarnak dolgozni érte ("mert kapacitás, meg raktárkészlet, meg majd jövőre száz év múlva"), akkor így jártak.  

Előzmény: slybácsi (1685)
slybácsi Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1687

legközelebb beírok ide ha kell valami, az tuti...

Előzmény: koller andor (1686)
koller andor Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1686

Szóltál volna, adtam volna telópumpát ócsóért, mert van egy felesleges itthon.

Előzmény: slybácsi (1685)
slybácsi Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1685

párbeszéd egy szegedi kerékpáros üzletben:

 

én: hali, telópumpát szeretnék!

boltos: kölcsönbe?

én: hát tulajdonképpen megvenném ha nem baj.

b: nem tartunk, elég drága dolog.

én: tudom, de kell.

b: jövő szerdára tudok rendelni

én: mindegy, hétvégre kéne. téli kesztyűtök van?

b: ott melletted a dobozban

én: van olyan, ami gélbetétes?

b: olyan nincs, ezek téli kesztyűk.

én:?????????

én: mindegy. ezt a márkát nem ismerem. olasz cucc?

b: nem tudom.

 

 

 

no comment. hülyeségeket beszél, azután meg kiderül, hogy fogalma sincs mit árul...

 

múltkor megrendeltem egy másik üzletben egy cannondale gatyát. azt mondták szerdára meglesz. bemegyek szerdán, kérdem, hogy hozott-e gatyát. erre leugatott, hogy nem hozott, mert már nem egyszer járt úgy, hogy valaki rendelt valamit aztán nem jött érte, és rajtamaradt a cucc. )az elmúlt két hónapban kb 150ezret hagytam ott náluk erre-arra)

 

innentől nem kérdés, hogy az összes téli cuccot megrendeltem angliából. ha nem lesz jó a mérte majd visszaküldöm. inkább, minthogy ezeknél még egy forintot elköltsek. döbbenet.

 

ja, csak úgy mondom, hogy az első a maniac volt, a másik meg a prolog :)

koller andor Creative Commons License 2011.09.11 0 0 1684

Szép baleset volt. :-))

 

A rendezőség szerint második lettem. (szerintem meg nem biztos, hiszen 19.30'-ig lehetett rajtolni, és jöhetett később induló jobb időt)

 

17.30'-kor startoltam. 88 volt a rajtszámom. Körös Toroknál megálltam a forrásból vizet tölteni, ezen kívül csak az e.p.-nél.

 

Most olyan jók voltak a gátviszonyok, mintha országutiztam volna. Csak pörgetni kellett.

20.25'-re értem célba. (ettem-ittam, majd elindultam haza. Sajnos/szerencsére a kedvenc baksi kocsmám nyitva volt, így csak éjfélre értem haza.

Előzmény: sirdavegd (1682)
koller andor Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1683

18,50'.:-)

Sajnos el kell rajtoljak a lehető legkorábban, mert Vasárnap hajnali 4-kor indulnom kell Bp.-re.

Ha utolérnétek, megismertek a piros-fehér Magellánról és a gruppettos mezről.

Sisak nem lesz rajtam, mert Bp.-n hagytam.:-)

 

Hétfőn elkövettem azt a hibát, hogy Fábiánsebestyénről - Árpádhalmon keresztül mentem, Orosházára. A Békés megye táblától a gádorosi útig, tulajdonképpen nem volt tekerésre alkalmas aszfaltcsík. Jellemző, hogy a megyehatárt jelző tábla tartalmazott egy 30 km/h sebességkorlátozó táblát is.

Előzmény: sirdavegd (1682)
sirdavegd Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1682

Nekünk most úgy tűnik, elég nagy csapatunk lesz, a vonat 18:??-kor ér be Csongrádra. Én Orosházáról indulok, szóval egyszerűbb áttekerni Szentesen keresztül és ott megvárni a népeket. Lenne persze vonat is Oh-Szentes között, de annál még a keró is gyorsabb - meg kevésbé zötyög... 

Előzmény: koller andor (1681)
koller andor Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1681

Csahországi út kútba esett. (mennem kell vasárnap dolgozni) Így van lehetőségem az ember a gáton című rendezvényen indulni. Korai rajtot (17.30') tervezek, mert korán haza kell érjek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!