Keresés

Részletes keresés

tibido Creative Commons License 2018.02.08 0 0 90

Szia!

Nem intézi az airfrance..neked kell felvenni a poggyászt az egyik reptéren,átcuccolnod vele a másikra ott újra feladni...

Macerás időigényes,de legalább nem marad le...mert ha a légitársaság intézi,lehet hogy mire átjut egyikről a másikra a gép már rég elment...és akkor várhatsz rá napokig(tapasztalat--airfrance--)...

Előzmény: DanaEllenRipley (89)
DanaEllenRipley Creative Commons License 2018.02.06 0 0 89

Sziasztok!

Amikor repülőteret váltunk odafele, akkor a feladott poggyászt az Air France intézi majd, vagy fel kell vennünk, majd újra becsekkolni az Orlyn? Valószínűleg nagyon amatőr kérdés, de azért gondoltam rákérdezek. 

Egyébként én is láttam anno olyan repjegyet, ami nem tartalmazott reptérváltást, szóval létezik (létezett:-)

chendo Creative Commons License 2018.01.22 0 0 88

Charles de Gaulle-ròl megy közvetlenül a gèp Guadeloupe-ra? Fura. Mi mèg szeptemberben vettük a jegyet 127500-èrt,de egyèrtelmű,hogy àt kell buszoznunk Orlyra.

Előzmény: ZenX73 (87)
ZenX73 Creative Commons License 2018.01.22 0 0 87

Nem kell repteret váltani!!!!! 

Sajnos megszívtuk, mert pénteken még 136.000 volt a repjegy, de szombat délelőtt, amikor nyugodtan megvehettük volna, már felment 170-re... Ez a szívás.

Viszont nem kell az ORY-ra átbuszozni. Ez a reptérváltás nélküli lehetőség, ha jól emlékszem dec elejétől van.

Oda 13:10 perc  az összes út Budapestről, hazafelé, meg 11:35

Az autobérlés márciusban már csak 60-70 lenne. Most 120...

Ezt hívják tanulópénznek.

Gondolkozok rajta, hogy a helyszínen béreljek autot, de cinkes.  

Előzmény: chendo (84)
tibido Creative Commons License 2018.01.21 0 0 86

Hello!

Hát nekem mákom volt...igaz pénteken foglaltam a köv. hét hétfőre...dec.22.-től 10napra...

Előzmény: ZenX73 (81)
tibido Creative Commons License 2018.01.21 0 0 85

Hello!

Párizsben tuti reptér váltás lesz...a repterek közti buszjegy benne van a repjegy árban.Amikor a csomagot feladjátok Pesten akkor a beszállókártyával együtt kapjátok,ahogy visszafelé is a Guadeloupe-i reptéren...a busz fél óránként meg a 3-as megállóból...siessetek mert kb 1.5óra az út...és ha egy buszt kihagytok necces lesz hogy időben becsekkoljatok...

Előzmény: ZenX73 (83)
chendo Creative Commons License 2018.01.20 0 0 84

De azèrt Charles de Gaulle-ròl àt kell menni Orly-ra ugye? Mi februàr 14.-èn megyünk.

Előzmény: ZenX73 (83)
ZenX73 Creative Commons License 2018.01.20 0 0 83

Úgy néz ki, hogy jan 29-től.  Ekkor volt a legolcsóbb a repjegy. 137.000. (Ráadásul nem kell repteret váltani) Próbálok több infot összegyűjteni. Ilyen messze még nem voltunk.

Előzmény: chendo (82)
chendo Creative Commons License 2018.01.20 0 0 82

Èn is 55 euròèrt kaptam Seat Ibizàt(vagy hasonlòt). Nem tudom ez milyen kategòria.

Ti mikor indultok?

Előzmény: ZenX73 (81)
ZenX73 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 81

Sajnos akárhol nézem, sehol nincs 'A' kategóriás kisautó, 45 euro alatt. A jumbonál se... :(

Előzmény: tibido (78)
777Peti Creative Commons License 2018.01.09 0 0 80

Szia,

köszi szépen, az hogy a bank ül rajta 30 napot az nem meglepő, kb az összes azt csinálja, csak féltem hogy kérnek hitelkártyát, mert volt amelyik kölcsönzőnek ott volt a szerződési feltételei között, hogy csak azt fogadnak el. Mi még csak ketten vagyunk, de szerintem a nyaralásunk nem is igényel nagyobb szervezést, többnyire strandolni akarunk, de azért köszi hogy felajánlottad.

Előzmény: tibido (78)
tibido Creative Commons License 2018.01.08 0 0 79

Még valami. Ha összejönne idén tavasszal áprilisban vagy az ősszel november-december körül min 6ember aki menne....akkor én vállalom hogy ott mindent intézek...elintézem a szállást bérlek kisbuszt és viszek mindenkit mindenhová......mert vissza fogok menni...csak még nem tudom pontosan mikor. Ha meg épp ott leszek hát kényelmesebbé teszem mások nyaralását.Hely ismeret van szóval ha úgy alakul szervezek utat.

Előzmény: 777Peti (75)
tibido Creative Commons License 2018.01.08 0 0 78

Szia!

Nekem otp-s mastercard van,semmi extra nem hitelkártya...és simán elfogadták...de ahogy már írtam nem volt jó 5let azzal fizetni a letétet,mert az otp 30napot ül a pénzeden. Ez úgy működik,hogy a számládon zárolják az összeget(700euro),aztán ha visszavitted és valami gond van,összetörted meghúztad,stb...abból vonják le a javítás költségét) de ha minden ok. akkor a kölcsönző feloldja a zárolást....de a bank akkor zárolja 3napig.Nem tudták megmondani ez miért van...a lényeg hogy a pénz a számládon van de nem férsz hozzá 30napig.

A Jumbo car-nál béreltem a kocsit...ők voltak a legolcsóbbak és neten foglaltam. De át kell böngészni a többit is mert sosem tudni melyik lesz a jó ár.

Előzmény: 777Peti (75)
tibido Creative Commons License 2018.01.08 0 0 77

Hello!

Egy trükk,ami hátha bejön szállásnál....foglald le te a neten a neveddel és csak annyit írj hogy +1fő...aztán ha odaértek kérdezz rá van-e szabad szoba és az mennyibe kerül...ha olcsóbb mint amennyiért lefoglaltad,akkor a párod nevén vegyétek ki...így talán jobb áron kapod meg ugyanazt és nem lutri...mert a foglalás megvan. De csak olyan szálláson működik ahol nem kérnek előre valamennyi %-ot...

Az hogy sötét lesz 6kor nem igazán azavró vezetésnél mert minden ki van táblázva...nyilván ha a nyugati parton lesz a szállás és át kell mennetek a hegyen ott azért óvatosan mert vizes és párás de jók az utak,attól nem kell félni.

Szúnyog van,de semmi malária vagy dengu láz,csak marhára viszked másnap,3adnap ha megcsíp...mert meg fog :-)

Sima magyar jogsi jó,nem kell nemzetközi. Letéti díj 700euro és ahogy már írtam ha otp-s kártyád van akkor ha visszavitted és minden rendben a kölcsönző feloldja a zárolást az otp 30napot ül rajta...szóval vagy másik bank kártya vagy kp.

Ahol én laktam hostel olcsó de fapados...közös zuhany aminek a világítása időre van állítva.Felkapcsolod a lámpát és vagy 1 perc vagy 5 és elalszik...ajtó kinyit újra kapcs.....szóval olcsó hús...2db wc mindenkinek,de tiszta,szóval azzal nincs gond.Pici békák vannak a zuhanyban,felmásznak a falra,de ennyi és ha épp lekapcsol a lámpa és nem tudod h ott vannak,a sötétben ugranak és lehet épp rád...:-)

Még valami...minden nap sötétedéskor 1000nyi tücsök és pici gyík kezd el sipolni egész éjjel...ez mindenhol van a szigeten.Első éjjel még zavart,mert hangos....nem ciripelés,hanem sípolás...

Persze a hostel kutyája is okozott bosszúságot amikor reggel 5kor nekiállt ugatni vagy épp éjfél körül...meg a kakasok reggel 4-5-6körül kukorékolni. Ezek benne vannak a pakliban.

E Gwada hostel     ahol laktam.

Előzmény: ZenX73 (74)
tibido Creative Commons License 2018.01.08 0 0 76

Szia!

Én megnéztem a gugliban h autóbérlés Guadeloupe...aztán kidobott egy csomót...a helyi a Jumbo car,ők a legolcsóbbak de a neten foglaltam mert a reptéren 3x annyi lett volna...így 15EURO/nap volt de nem full biztosítással,hanem normál 30-70%-os arányban...Ha full biztosítást kötsz akkor az +20Euro kb/nap

Én egy zsír új twingo 3-ast kaptam 387km volt benne.

Kauciót lehet kp.-ben és jobban is jársz,mert a végén mindjárt vissza is kapod.  Az otp 30napot ül rajta...

Az össz benyomásom jó,bár vannak furcsaságok...keveredik europa meg a karib rendesen. De ezt leírtam nagyjából már.

A szállásom Le Gosier-ben volt egy hostel...ami hát kívülről jól néz ki de a szobák attól függ milyenben vagy privát/4ágyas/9ágyas,12gyas/18ágyas----én a 9ágyasban voltam napi 20euro-ért +reggeli....ami ennyiért jó.Nem luxus szóval aki sok csillagra vágyik ez felejtős. Gosier nagyjából középen van a szigeten így minden irányba kb ugyanannyi távolság,bejárni a szigetet így jobb...a privát szobás szállások 40-50euro/nap ami megint nem sok ha nyugalomra vágysz...nekem arra hogy aludjak jó volt ez is...persze időnként a szobatársam lenyakaztam volna de ez vele jár :-)

Booking.com-on találtam és a trivagon nézegettem a szállásokat,nem foglaltam előre hanem a legolcsóbba mentem és volt szobájuk.

A drágábbaknak a karácsonyi napokra nem volt,így maradtam a hostelben.Ott viszont csak kp.t fogadtak el.

Előzmény: chendo (73)
777Peti Creative Commons License 2018.01.07 0 0 75

Szia Tibido,

mi is idén szeretnénk utazni, te melyik kölcsönzőnél béreltél kocsit? Azt olvastam hogy a kölcsönzők hitelkártyát kérnek a letétre, nekem az nincs, elfogadják a normál bankkártyát is?

Előre is köszi

Peti

Előzmény: tibido (72)
ZenX73 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 74

Szia! Köszi az infot. Repjegy kiválasztva, hétfőn vesszük meg. Szállás: nekem jó lenne a hostel, de a párom kész lenne... :) Gondoltam én is arra, hogy helyben keresek szállást, de 0 helyismeret, és az idő is szűkös. du 3 körül vesszük át az autót, 4 kor elindulunk a reptérről, de 6 kor már sötét van. Ha egyedül mennék simán bevállalnám, de így nem rizikózhatok.

A bolti áraknak örülök, mert sehol nem találtam hiteles infot. Sajnos csak 8 napot leszünk, mert így jött ki az olcsó repjegy, de minden napra lesz megtervezett program.

Az egyetlen dolog amitől tartunk az a szúnyog. Malária, dengue láz, stb...

Gondolom autóbérlésnél nem kell nemzetközi jogsi.

Sokan azt hiszik milyen drága, de saját szervezésben kb 2 autós görög út...

Még 1x köszi a segítséget, indulás előtt, ha még vmi kérdőjeles lenne, lehet még kérek segítséget

chendo Creative Commons License 2018.01.06 0 0 73

Szia!

Mi februàr közepèn megyünk 11 napra. Èn itthonròl foglaltam autòt,ès összesen 600'euro lesz a 11 napra egy

Ford Fiesta mèretű csoda. Akkor èn most àt lettem verve?

A kauciòt tènyleg lehet helyben kèszpènzben fizetni?

Spanyolorszàgban volt rà lehetősèg, hogy full insurance kötèsèvel nem kèrtek kauciòt. Èrdemes ilyesmivel pròbàlkozni?

Amùgy az összbenyomàs azèrt pozitìv volt ,ugye?

Elèg nagyok az elvàràsok! :)

Hol volt a szàllàsod?

tibido Creative Commons License 2018.01.05 0 0 72

Hello!

Dec.ben voltam 2 hetet...minden kérdésedre tudok választ...ha gondolod hívj fel és elmondom amire kiváncsi vagy...(tel:06308993219)

A szállás helyben olcsóbb mint neten foglalva.Pl: ahol én laktam,hostel a neten booking stb...33euro/nap,helyben fizetve 18Euro volt...

Az autó bérlés viszont nem!!! Reptéren legolcsóbb kisautó 45Euro/nap,neten foglalva ugyanaz a cég ugyanaz az autó 15Euro/nap!!!! Szóval kocsit foglald le itthonról! Reptéren van az iroda pár méterre....a kocsik parkolóban 5percre kivisznek kisbusszal. DE ami fontos!!!!!! Letéti díj 700euro  ha otp-s kártyád van és azzal "fizeted" a letétet a bank csak 30 nap múlva oldja fel a zárolást akkor is ha a kocsit másnap visszaviszed hibátlanul.Ez az otp a többi banknál nem tudom hogy van,de kérdezz rá vagy fizesd kp.ben!!!!

Közbiztonsággal nem volt gond pedig a putris részen laktam :-)  De mindenki barátságos segítőkész...igaz 99% csak franciául beszél de ha 2 szót mondasz franciául utána meg angolul folytatod akkor segítenek,próbálna angolul meg kézzel lábbal,de ha azzal nyitsz hogy "beszélsz angolul"? Na akkor kuka marad mindegyik és magasról tojik rád :-)

Tisztaság? Hát van szemét sajna a legszebb tengerpartokon is de alapvetően azt mondanám átlagos...Nem egy Svájc de nem is India.

Egészségügy: nem kellett tapasztalnom de van jól felszerelt kórház...és az eus kártya jó,nem kötöttem semmi + biztosítást vagy ilyesmi...

Szúnyog na az van sok...és nem érzed amikor megcsíp csak másnap mert baromira viszket.Szúnyogriasztó krém spary alap anélkül sehová!!!

Mérges pók kígyó stb...nincs

Nos árak: boltabn ugyanaz mint itthon...kisbolt vagy spar jellegű kb ugyanaz...a benzin is...

Bagett 1euro,1.5literes üdítő 2,2.50....ha 6ot veszel 1.25euro....1.5literes víz 1 ha abból is 6os zsugor akkor 50cent

Étteremben 10-20 euro/ átlak kaja...homár stb...drága ott is

Szendvics büfékocsikban 3-4euro...strandon...jók laktatók...

Utak baromi jók minden ki van táblázva...GPS csak végszükség esetén kell...viszont azt itthon jó előre megtervezni mit akartok megnézni,mert a látványosságok nincsenek rajta a térképen...de ki van táblázva a kereszteződésben...csak mire észreveszed túl mentél :-)

Szóval nézd meg a neten mi hol van,nyomtass ki egy térképet amin bejelölöd és akkor ott már megtalálsz mindent...ebben tudok segíteni persze...

Bármi kérdés csak bátran...

Előzmény: ZenX73 (71)
ZenX73 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 71

Sziasztok!

Január 29-február 6 ig mennénk Guadeloupe szigetére.

Booking-on és az Airbnb-n keresünk szállást. Esetleg vmi tipp, vagy közvetlen cím, szállás e-mail? :)  

Van 1-2 kérdésem, hátha van itt aki válaszol.

Milyen a közbiztonság? Az LP-én, és egyéb oldalakon mindenki mást ír.

Aki már járt ott az biztonságban érezte magát?

Egészségügy? Tisztaság?

Árak? Bolti árakra gondolok. Tej, kenyér, viz, stb.

Autóbérlés? Napi 10 ezer Huf környékén találtam,közvetlen a reptéren felvehető autót.

Csak angolul beszélünk az alapfoknál kicsit jobban, viszont rutinos (egyedül, kocsival) utazóknak számítunk, de ilyen messze még nem voltunk.

Valaki lesz ott ebben az időszakban?

Előre is köszi a tippeket és segítséget

COOP Creative Commons License 2017.12.28 0 1 70
Előzmény: gyura62 (69)
gyura62 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 69

Szia!

köszi!

Szerintem is meg lehetne ott lenni GPS nélkül is, de közben, találtam is megoldást, úgy hogy minden rendben!

Előzmény: tibido (68)
tibido Creative Commons License 2017.12.27 0 0 68

Szia!

Nos 2 fajta gps-t használtam a nokia telefonét és az iphone saját rendszerét,mindkettő tökéletesen működött.De nem igazán van rá szükség mert minden ki van táblázva...ha bérelsz autót kapsz térképet,persze azon nincsenek rajta a látványosságok,de ha előtte itthon megkeresed név alapján,akkor Guadeloupe-n már gyerekjáték megtalálni.

Előzmény: gyura62 (65)
gyura62 Creative Commons License 2017.12.24 0 0 67

Köszi, megoldódott...

Előzmény: gyura62 (66)
gyura62 Creative Commons License 2017.12.22 0 0 66

Szia!

Ha már voltál olyan rendes, hogy ajánlottál segítséget, mindjárt egy kérdés:

Mint kiderült, az IGO HERE Franciaország térkép nem tartalmazza Guadeloupe-t.

Használsz ott GPS-t? Ha igen, milyet?

Köszi előre is és Kellemes Ünnepeket!

Gyuri

Előzmény: tibido (64)
gyura62 Creative Commons License 2017.12.22 0 0 65

Szia!

Mi megyünk március 26-án, 1 hetet maradunk.

Bár már összeállt nagyjából minden, azért majd lehet, hogy lesz kérdésem!

Köszi előre is!

Előzmény: tibido (64)
tibido Creative Commons License 2017.12.22 0 0 64

Udv ujra!

Infokert keressetek batran itt vagy az e-mal cimemen.Bejartam a szigetet keresztbe kasul.Latnivalok szallasok auto motor berles balnales teknosles turak ugyeben van sok infom amit kesobb itt is megosztok majd. Jovore szervezek utat Guadeloupera es a mellette talalhato Dominkara is. De mon 6fo szukseges az utazashoz...errol majd myitok egy uj topikot de addig is ha vki jonne ide(meg itt vagyok)akkor irjon ide v az emalemre es megbeszeljuk hogy is lenne az utazas.Repjegy vasarlasban is tudok segiteni. Szoval akit erdekel e csodas sziget es infora lenne szuksege csak keressen nyugodtam,amiben tudok segitek...

tibido Creative Commons License 2017.12.20 0 0 63

Udv!

Jelenleg Guadeloupe-n vagyok dec.26.-ig. Ha van valaki itt es csatlakozna hozzam turazasra strandolasra vagy csak talalkozna irjon az e-mal cimemre: tibido@citromail.hu

Kcicó Creative Commons License 2017.09.27 0 0 62

Ja, delfineket viszont láttunk.

Előzmény: nanus0085 (60)
Kcicó Creative Commons License 2017.09.27 0 0 61

Mi Dehe-ből mentünk bálnalesre, állítólag vmi 90 % hogy látjuk őket, persze mi nem láttuk :) Viszont hallhattuk őket többször is, kihangosították nekünk a...radart vagy mit, és nekünk már az is nagy élmény volt, hogy tudtuk, alattunk vannak, csak éppen nem jöttek fel levegőt venni.

Szerintem merüljetek is, a barátnőm próbamerülést csinált de majdnem ugyanolyan élmény volt, mint a rendes certified.

Előzmény: nanus0085 (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!