Keresés

Részletes keresés

nanus0085 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 60

Sziasztok!

Hamarosan indulunk Gudadeloupe-ra, és lenne néhány kérdésem, bár nem túl pörgős a fórum, de talán kapok rá választ. Azt tudni kell, hogy autót nem tudunk bérelni, így marad sajnos a taxi, stoppolás, vagy a nehézkes tömegközlekedés, buszozás.

• Olvastam, hogy bálnales több helyről is indul a szigeten, de vagy csak francia a honlapjuk, vagy egyáltalán nincs is.. Volt valaki ilyenen? A szállásunkhoz (La Caravelle, Sainte Anne) talán St Francois lenne a legközelebb. Hol/hogy kell jelentkezni a programra? Odamegyünk reggel, és ennyi?
  • A Basse Terre-i National Park (vulkán, vízesések) bejárata hol van pontosan? Olvastam, hogy van nyitvatartási idő, ezt hogy kell érteni, mert hogy ez egy nagy nyílt dzsungel több autó-, és számos túraútvonallal? Ide érdemes két túrát tervezni (1. Traversée út és környéke, 2. vulkán, Carbet vízesés)?
  • A kis szigetek közül a La Desirade-t (és a Petite Terre-t) néznénk meg egy 1 vagy fél napos kirándulás keretében, ehhez se találtam semmi infót.. Tud valaki esetleg ajánlani valamit?

Köszönöm a segítséget.

Kcicó Creative Commons License 2017.04.18 0 0 59

Sziasztok!

Na visszajöttünk. Végül kaptunk transzfert a LeHamac-tól, ahonnan béreltük a házat (https://le-hamac.com/), 80 EUR/fő. Sajnos az én jogsim évek óta nem volt használva, ezért nem mertünk bérelni.

Deshaies-ben voltunk (Dehe), elvileg a főszezon végén, praktikus infó:

-délelőtt jó idő volt, délutánra beborult és/vagy esett, ötkor már sötét volt

-szinte semmi nem volt nyitva! ez egy kis falu, és összesen egy bolt volt ami mindig nyitva volt a nyitvatartási ideje szerint (a TOTAL kúton a körforgalomban). Illetve nagyon ad-hoc volt a nyitvatartás, nem is értettük, hol eszik ez a sok turista??

-buszforgalom káosz, nem is lehet felismerni a public buszt, van amikor 20 éves furgon de van, hogy rendes nagy busz, felirattal, mint nálunk. Meg kell kérdezni a sofőrt...

-autóhasználat/forgalom amennyire láttuk, teljesen európai

-azzal ellentétben amire készültünk, az emberek rugalmasan álltak pár szavas francia tudásunkhoz és nem voltak elutasítóak

Minden kérdésre szívesen válaszolok, képet is tudok küldeni Deshaies-ről :)

Előzmény: Mtrixi (57)
Tulelo Creative Commons License 2017.03.09 0 0 58

Szia!

Nem taxiztam ott, de rákeresve a neten a reptér-Deashaies táv taxival olyan 70 Eur nappal, éjszaka meg 100 Eur, mivel éjszaka magasabb a tarifa.

Szerintem nem éri meg taxizni, inkább béreljetek autót!

Előzmény: Kcicó (56)
Mtrixi Creative Commons License 2017.03.09 0 0 57

Üdvözlet!

Decemberi nyaralásomat tervezem családommal (férj + két gyerkőc), ami most még eléggé koránnak tűnhet, de én szeretem ha bő a választék szállás terén. Tudnátok esetleg segíteni villabérlésben? Nem igazán kedvelem a zsúfolt helyeket,  ezért is néztem ki Deshaies-t és környékét. Látok én is néhány jó szállást, de azért az mégis meggyőzőbb, ha valaki már ki is próbálta. Szeretnék lehetőség szerint medencéset.

Köszönöm a segítslget!

Kcicó Creative Commons License 2017.02.28 0 0 56

Sziasztok, április elején utazunk és nem szeretnénk kocsit bérelni,mert bár van jogsim de évek óta nem vezettem. Vasárnap érjezünk, tudtommal akkor még busz se jár. Van tippetek érdemes-e taxizni ill.kb mennyibe kerülhet a reptérről Deshais-ig?

Köszike

ISIS/002 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 55

Szia!

Csak most néztem ide vissza és látom, hogy anno válaszoltál. Köszönöm :-)

Azóta már meg is jöttünk és nagyjából az általad leírt részeket jártuk be .

Sajnos csak 2,5 napunk volt a szigeten, mert mentünk tovább, de nekem nagyon tetszett.

Előzmény: mdom (54)
mdom Creative Commons License 2015.12.29 0 0 54

Szia,

Mi 2013 májusában voltunk 2 hetet és igyekeztünk mindent megnézni. Én is a Basse Terre részt javaslom. Kirándulás és látnivaló szempontjából sokkal jobb. (Szúnyogirtót el ne felejtsetek vinni!) Nekem nagyon tetszett a sziget és ami fontos, hogy nincsenek mérges kígyók, viszont elég sok helyen kolibrik repkedtek. Mangót és maracuját mindenképp kóstoljatok, isteni finom. Mi a helyiektől elég sokszor vettünk gyümölcsöt és a fagyistól sem kell félni.

Autót mindenképp érdemes bérelni és tényleg jók az utak.

A mi szállásunk a Jardin Colibris hotelben volt Deshaiesben, ami inkább apartman, mint hotel. A segítőkészség magasan kiemelkedő volt és mindig jó tanácsokkal láttak el minket a programot tervezéshez. Ami fontos, akkor nem volt légkondi a szobában, csak ventilátor. Ki lehetett bírni.

Szerintem az alábbiakat érdemes megnézni Basse Terrén:

1.)

Jardin Botanique - Deshaies

Egy nagyon szép botanikus kert kacsaringós utakkal és gyönyörű növényekkel. 1-2 órás program.

Ha jól emlékszem minden nap nyitva van és a belépő 13 euro körül van.

2.)

Ilet Pigeon – Mahaut környékén

Mi kajakot béreltünk és áteveztünk a kis szigethez kb. félóra evezés. Nagyon jó snorkeling hely csodás halakkal.

A szárazföldről a sziget irányába nagy teknősökkel is lehet úszkálni. Bár elég félősek és gyorsan el is úsznak.

3.)

Maison du Cacao – Pointe Noire

Ez egy kicsi kakaó múzeum kerttel, ahol bemutatják hogyan is készül a kakaó. Kicsit talán drága az ára, de érdekes volt. A végén természetesen lehet vásárolni is.

4.)

Vízesések

Chutes du carbet – Nemzeti Parkban

Cascade aux Écrevisses – Nemzeti Parkban

Saut de la Lézarde – Petit Bourg környéke, túraútvonalon közelíthető meg

6.)

Ilet Caret – Északi részen

Ha van idő érdemes a szigetre elmenni ez egy félnapos program. Mi egy motorcsónakot béreltünk kb. 45 euró volt egy félnapra. Kristálytiszta víz, hófehér part. Tökéletes strandolási hely.

Strandoknál ezen a részen a sárga és a fekete homokossal találkozunk. (A másik részen voltak a fehér homokosak)

Plage Grande Anse – aranysárga homokos part.

Plage Malendure – fekete homkos part

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: ISIS/002 (53)
ISIS/002 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 53

Nagyon köszönöm !  Nem a punnyadás a cél, inkább megnéznénk pár természeti szépséget, ami ebbe a rövid időbe belefér.

Előzmény: hágica (52)
hágica Creative Commons License 2015.11.13 0 0 52

Én azt javaslom, hogy Basse Terre szigetfélen szálljatok meg, ha látni is akartok valamit, nem csak a tengerparton punnyadni. Ennek a szigetfélnek a keleti oldalán nagyon jó gyorsforgalmi út van, amelyen gyorsan megközelíthetőek a geotermikus, meleg vizes források és a vulkán a déli oldalon, valamint a szigetfél északi részeinek látnivalói (szép vízesések) is. A szigetfelet átszelő, keresztben futó D23-as úton átkelhettek a nyugati oldalon található szép, arany homokos partszakaszok felé és ezen az oldalon lehet sznorizni is ilet Pigeon (Galamb sziget) körül. Szóval a látványosságok ezen szigetfélen vannak. Bérautóra valóban szükség lesz, ha hasznosan szeretnétek tölteni a rövidke időt, mert tömegközlekedés az gyakorlatilag nincs.

Előzmény: ISIS/002 (51)
ISIS/002 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 51

Látom nem igazán pörög ez a topik, de hátha valaki erre téves és infója is van.

Úgy alakult, hogy - kicsit kényszerből - , de januárban  lesz 2,5 napunk ezen a szigeten.

Már elég sokat nézelődtem a neten, és azt érzem, hogy autót bérelni eléggé javasolt, hacsak nem akarunk a parton ücsörögni.

Amit még nem látok át igazán, hogy mekkorák a távolságok a szigeten ( nem tűnik túl nagynak ), tehát a kérdés. 

Ha csak 2,5 napunk van, melyben azért nem akarjuk magunkat "halálra" túrázni, de azért jó is lenne pár dolgot látni, mely területen nézzek szállás ?

Első körben, a reptér közelsége miatt én Lo Gosier környékére koncentráltam, esetleg más vélemény?

Köszönöm

mdom Creative Commons License 2014.10.27 0 0 50

Szia,

Mi tavaly voltunk és nem kellett semmi extra. Elfogadták a magyar jogosítványt.

Ha béreltek javaslom előre az interneten foglaljatok, mert elég sokat meg lehet takarítani vele.

Előzmény: nyuszifülke:-) (48)
bonnita Creative Commons License 2014.10.05 0 0 49

Bár nagyon rég jártam ott, de elfogadták természetesen. Franciaország tengerentúli megyéje,

vagyis ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint a kontinensen.

Előzmény: nyuszifülke:-) (48)
nyuszifülke:-) Creative Commons License 2014.09.29 0 0 48

Sziasztok!

Sajnos sehol sem találok információt arról, hogy Guadeloupe-n elfogadjak-e a magyar jogosítványt autóbérlés miatt.

Vagy ki kell váltani a nemzetközit?

Köszönöm.

Dorka

egerszegi Creative Commons License 2013.03.26 0 0 47

Epp Parizsban vagyok, a francia kollegak szerint senki nem utazik mikulas es karacsony kozott, az belefer a te idoszakodba. Vagy varhatoan a jan 4-5-os hetvegen jonnek haza a szilveszterezok, esetleg a hardcore-ok egy hettel kesobb, az azt koveto ket het meg jo aru kene hogy legyen.

Előzmény: geri1028 (45)
Tulelo Creative Commons License 2013.03.25 0 0 46

Helló!

Az iskolai naptár kitúrható a guglival:

http://calendar.zoznam.sk/school-hufr.php

Mi március 17-e után voltunk két hétig, és akkor már nem volt semmi tumultus, és az idő is csodás volt!

Autót béreni meg kötelező, mert a tömegközlekedés nem túl fejlett.

Mi a Budget-et választottuk, de a reptéren van több nagy cég is.

Érdemes már otthonról lefoglalni.

Előzmény: geri1028 (45)
geri1028 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 45

Köszönöm az infókat. Tudsz esetleg ajánlani egy 16 napos időszakot ami azért nem nem francia iskolaszünetes illetev karneválos időszak ? Alapvetően dec-januárban akartunk menni, de ezek szerint jobb lenne kicsit később ??

Előzmény: egerszegi (44)
egerszegi Creative Commons License 2013.03.20 0 0 44

Es most latom hogy jol leirtam az Aurubas jegyvasarlast...szoval Guadeloupera talan az Air Caraibes a legolcsobb talan, de ne menj francia iskolaszunetben. Akkor 900 EUR alatt nincs. Vegul ezt en megvettem mar elozo aprilisban es utana nezegettem ~havonta egyszer, pontosan arra az idopontra egyszer se lett olcsobb...bar karnevalkor voltunk ott, ami a foszezon teteje. Itt is az osz elejen volt 1-2 idopontra jobb aru jegy. Itt is ervenyes 6-700 korul a nagyon jo ar.

egerszegi Creative Commons License 2013.03.20 0 0 43

a "januarban vettem" felmondatot nem sikerult befejezni, az lett volna a vege,, hogy  " a szigetek kozotti jegyeket"

Előzmény: egerszegi (42)
egerszegi Creative Commons License 2013.03.20 0 0 42

En szeptemberben vettem meg. Az a baj, hogy az az idoszak az foszezon ott, mi is akkor mentunk, nem lessz nagyon olcso.

Ami a trukk, hogy a legtobb kereso csak europai legitarsasag jegyeit dobja ki, nakunk az jott ki a legjobban hogy Munchenbol Deltaval Atlantaba es onnan Arubara. Annyi a gaz hogy szo reggeli indulassal szombat delutanra Atlantaban vagy, de csak vas reggel tudsz tovabbmenni. Egy repteri szallodaban aludtunk, egy bevasarlokozpont mellett, meg jo is volt oda es visszafele is bevasarolni. Ingyen shuttle a repterrol. Most hogy van ESTA ez mar nem gond. Mondjuk segitett hogy Munchenben laktunk, de oda meg 29 euro a vonatjegy, es teljesen kenyelmes vnatok mennek, szerintem Magyarorszagrol is ez nagyon jo.

En januarban vettem.

Neha a KLM akciozk meg, az ev vege fele, de az nagyon lutri. Ha 6-700 EUR korul latsz azt azonnal vedd meg.

Előzmény: geri1028 (41)
geri1028 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 41

Kedves Egerszegi,

az utazás előtt mennyivel a legcélszerűbb megvenni a jegyeket ? Vannak időszakok amikor esetleg olcsóbbak ? Terveink szerint január legvégén-február elején mennénk.

Előzmény: egerszegi (40)
egerszegi Creative Commons License 2013.03.13 0 0 40

En egyszerun rakarestem a "GUadeloupe apartements" kifejezesre es elkezdtem levelezni a tulajdonosokkal, karneval alatt volt 60 EUR egy ejszaka 2 szobaskonyhas hazresz. fenn lakott a tulaj, alatta mi, 10 percre a parttol.

St. Anne felett volt, nekem bejott a kornyek. Ez a kevesbe esos resz, a magas felen a szigetnek minden nap esik szinte egy picit.

Ugy kepzeld el Guadeloupe-ot, hogy teljesen civilizalt, nagyreszt aszfaltos utak (azert van kivetel), francia pekseg, normalis elelmiszerbolt, pizzeria, stb. Elvileg a tulaj ajanlgatta hogy csinalnak vacsorat, de elegge finnyasak a kolykok, mi inkabb megoldottuk. Vettunk valami fagyasztott kajat vagy tesztat, illetve idonkent kajaltunk hazafele este.

Mi ugy bereltunk autot hogy a sok szallaskeresgeles kozben feljott egy pekseg(!), es ok hirdettek autokat, van 3 nekik....Hertz 60 EUR lett volna egy napra, naluk 25 volt. 10 napra nem mindegy. Lepukkant, kicsit rozsdas, de minden rendben volt:)

Szerintem auto KELL, anelkul a legjobb dolgokat ki fogjatok hagyni.

Előzmény: geri1028 (39)
geri1028 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 39

Üdv mindenkinek aki idetéved :-)

Guadeloupen keresek olcsó szállás lehetőségeket, ehhez kapcsolódó honlapokat. 

Illetve hogy miket érdemes megnézni, valamint hogy az étkezést hogyan lehet a legkedvezőbben megoldani ? Érdemes félpanziót kérni, vagy önállóan nap-mint nap egyszrűen és olcsóbban megúszható ? Autót vagy robogót lehet-e kölcsönözni ?

Bármilyen tapasztalotokat szivesen veszek.

Köszönöm előre is.

üdv

egerszegi Creative Commons License 2012.09.19 0 0 38

mi ilyet lattunk, hogy ez klasszikus-e, azt nem tudom, Afrikaban es Del Amerikaban jartam esoerdoben. De ez annak tunt...

Caca1 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 37

sziasztok

Nem tudom megállapítani biztosan a fellelhető képek alapján,hogy ott valódi,vad buja,klasszikus esőerdők vannak?:-)

Előzmény: egerszegi (36)
egerszegi Creative Commons License 2012.08.30 0 0 36

a foszezon egyebkent leginkabb a franciaktol fugg, ugyhogy ami mindig draga:

Karacsony

Ujev

a francia iskolak siszunete

karneval

husvet

Mi pont karnevalkor voltunk, de szerencsenk volt, nagyon idoben foglaltam repulot (igy is csak pontokbol volt megfizetheto), es szallas pedig annyira egyszeru volt, hogy apartmant kerestunk, a kornyeken 2 volt, nem kellett sokat gondolkodni:) Amugy ha egy jo fel evvel elore foglalsz akkor siman talalhatsz 40-80eur kozott 4-6 fos hazakat tokjo helyeken, baratsagos tulajjal.

egerszegi Creative Commons License 2012.08.30 0 0 35

Augusztusrol annyit, hogy Isaac most ment at a sziget alatt, kb egy hete, akkor meg csak tropusi viharkent, de az par nap szallason ucsorgest jelent egesz napos omlo esovel es uvolto szellel.  Es ez juni es nov kozott barmikor elofordulhat, legvaloszinubb az augusztus es a szeptember.

Az egesz Karib tengert erdemes elfelejteni erre az idoszakra, mert siman johet egy ilyen. Ha szerencsed van akkor kozben vagya vegen, ha igazan peches akkor az odafele meno jaratodat torlik.

Franciak ettol meg mennek az o nyari szunetukben...

Előzmény: Bogyó 2 (34)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 34

Értem, másik topicban is már beszéltünk róla, na de akkor a július és az augusztus?

Biztos ez a legfőbb ok, de van más tényező is. Talán az iskolai szünet miatt mégis többen mennek még nyáron is. Júniusban meg még egy ideig tart a suli.

Előzmény: Tulelo (33)
Tulelo Creative Commons License 2012.05.24 0 0 33

Elvileg a hurrikán szezon júniustól novemberig tart.

Előzmény: Bogyó 2 (32)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 32

Úgy tűnik a főszezon decembertől áprilisig van, a középszezon május, július, augusztus, a low season meg június, szeptember, október, november.

Főleg nem értem, hogy mi van júniusban, ennyire sok az eső, valami monszun vagy hurrikán-féle jöhet?

Előzmény: Bogyó 2 (31)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 31

Felhozom kicsit, mert elképzelhető, hogy ide megyünk jövőre.

Először is az érdekelne, hogy nyáron mivel rosszabb az időjárás mint télen, vagy úgy egyáltalán mitől nem az a főszezon? Csak azért, mert sokan télen szeretnek nyárba menni, vagy van más oka is, több az esőzés, túl nagy a meleg, vagy mi lehet még?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!