Keresés

Részletes keresés

escéhá Creative Commons License 2012.02.06 0 0 791

Szemfényvesztés

(Harry Potter és a kicsoda micsodája)

 

Sikítozik Hermione:

„Ne hagyd abba, Harry, óh, ne!”

Mire Potter lógó orral:

„Ma álmodtam Dumbledore-ral.

A zord külső ügyes álca,

tud az öreg varázspálca!”

 

Ferenczy 2 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 790

Mit inkább,sőt,nagyonis.Rejtő filozófiája,fantáziája életismerete,párját ritkító.Cca37 éve amikor bokorugró voltam Nyíregyházán, a "Csontbrigád" adott erőt a sok szemétséget elviselnem.

Egy rokonom  egyetemre felvételiztetettprofesszor-ként. Első kéárdése volt 62 táján, hogy a delikvens ismeri-e Rejtőt?

Előzmény: LUCzI FERencz (787)
midnight coder Creative Commons License 2010.03.30 0 0 789
Én a könyvet olvastam többször is, a filmet anno láttam, de már nem igazán emlékszem belőle semmire. Az viszont biztos, hogy anno amikor kötelező olvasmány volt, szívből utáltam azt a könyvet, és kb. gimnazista koromig kellett várni hogy rákapjak Jókaira. Akkor szinte az összes könyvét elolvastam, volt amit többször is, de a Kőszívű ember fiai akkor sem lett a kedvencem.
Előzmény: husi018 (788)
husi018 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 788
Kedves Fórumozók!

Hatalmas segítséget szeretnék kérni. Végzős vagyok a főiskolán, és így engem is elért egy pár hónapja a szakdolgozat készítés hulláma. Munkám nagy része már a végén jár, melynek utolsó állomása a kérdőívem.

Témám: ''Jókai Mór: ''A kőszívű ember fiai'' című regénye és megfilmesítése hogyan hat a 13 és 17 éves korosztályra
Amint a címből is látszik, mindenképpen olyan embereket keresek, akik olvasták a könyvet, vagy látták a filmet, vagy mindkettő.
A korosztályoknál is CSAK EZT A KÉT CSOPORTOT TUDOM ELFOGADNI, akik a témacímben is szerepelnek (természetesen +- egy év mindkét korban megengedett)

Megkérem tehát, hogy akinek ebben a korcsoportban van ismerőse (vagy ő maga kitölti, a korosztálynál kérem megjelölni a fent leírtakat), barátja, gyermeke, unokája, gyermeke barátai stb... az küldje el neki a linket!
A kérdőív kitöltése kb. 10 percet vesz igénybe, de nekem nagyon nagy segítség lenne!
Tehát aki nem tudja kitölteni, vagy kitöltés után terjessze!

A kérdőív az alábbi linken elérhető:

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/317533597/

Nagyon szépen köszönöm előre is!

Alexandra
LUCzI FERencz Creative Commons License 2009.03.10 0 0 787
Egy hülye bugyuta varázslómese miért lenne kötelező olvasmány?

Akkor már inkább Rejtő Jenő összes művei.
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.22 0 0 786
"Már bocsánat, de néhány zoológuson kívül ki a fenét érint, hogy milyen foga van az egérnek?"

Már bocsánat, de középiskolában dől el, hogy ki lesz zoológus, és ha kicsit sem kóstolnak bele ebbe a tudományba, akkor vagy nem lesznek zoológusok, vagy olyanok mennek zoológusnak, akiknek fingjuk nincs mi az. És ez igaz a többi szakmára is. Általános iskolában persze tényleg nem érdekes milyen foga van az egérnek.
Előzmény: freyya (751)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 785

Igaz, egy 6 éves gyereket már nem engednek egyedül az utcára. Főleg nagy városban. Mert nem biztonságos. De ezt ne rójjuk fel a gyerek hibájául.

Mit csinál egy átlagos gyerek?

Csak a sajátomról beszélhetek, de a körülötte levőknek is ez volt a programja. Nézzük, mikor 5-8 osztályba járt...

Reggel felkelt, reggelit készített magának, rendberakta a szobáját, tanult, felöltözött 12-re ment iskolába, este hatig-hétig. Mindezt egyedül, mert mi dolgoztunk.

Egy héten kétszer, mikor hatig volt csak, elment tollaslabdázni, télen korcsolyázni. Hazajött, vacsorázott, kicsit beszélgettünk, kicsit tv-t nézett, akkor vette a könyvét és lefeküdt.

Szombaton táncórára járt, később számítógépes tanfolyamra.

Ilyen program mellett mit kellett volna még csinálnia? 

Előzmény: Babco (782)
Babco Creative Commons License 2009.02.17 0 0 784
A legjobb egyébként az volt, hogy múltkor anyámmal beszéltem telefonon, és apám a háttérben beszólt a telefonba, hogy "ne bántsam a gyerekeket". Én néztem nagyot hogy miért, nem verem én őket, aztán kiderült, hogy a pár nappal korábbi tévés eset miatt volt. Merthogy mindannyian hazamentünk, jöttek anyukámék velünk, apám meg egyből kapcsolta a mesecsatornát. Én meg közöltem, hogy nem úgy van az, elsőként meg kell kérdezni engem, hogy szabad-e mesét nézni. Különben is a lányaim egy szóval sem mondták, hogy tévéznének csak leültek a szőnyegre játszani, apukám kapcsolta nekik háttérzajként. Na én meg kikapcsoltam.
Előzmény: Der Beste (783)
Der Beste Creative Commons License 2009.02.17 0 0 783
:)
Előzmény: Babco (781)
Babco Creative Commons License 2009.02.17 0 0 782
"És habár ma már a családok nem annyira népesek, mint anno, most is megvan a maga dolga és felelőssége."

Épp ez az, hogy nincs. Sok gyerekre van panasz, hogy egyszerűen nem hajlandóak maguktól öltözni. Ülnek a padon amikor mennének le az udvarra, és várják hogy valaki a fejükre húzza a pulóvert, feladja a sapkát. (épp ez is téma volt a legutóbbi szülői értekezleten). A mosógép kimos, ma már nem kell libákat őrizni, egy 6 évest le sem engednek kutyát sétáltatni egyedül. Tulajdonképp mit is csinál ma egy átlagos gyerek? Mi a dolga? Sok szülő azért öltözteti a gyereket, mert rohan, így gyorsabb. Inkább elpakol helyette, mert gyorsabb. Felelősségről meg szinte szó sem esik, csak a jogaikról.

" És az agyát is használja, épp úgy, mint ahogy mi használtuk annak idején."

Ma egy átlag gyerek sokkal többet néz tévét, amellett hogy szinte minden családban van DVD lejátszó, legalább 3 csatornán csak gyerekműsor van. Amikor én voltam gyerek, hétfőnként nem is volt adás, esténként meg egy-egy rövid esti mese. Nem véletlen, hogy egyre több az elhízott és fejlesztésre szoruló gyerek.


"mai gyerekek rosszabbak, mint a régiek. Nem rosszabbak, csak mások, kb. annyira, mint amennyire mi voltunk mások, mint a szüleink. "

Szerintem sem rosszabbak, csak mások. De az, hogy ilyenek, a szülők hibája is.
Előzmény: ganesa13 (779)
Babco Creative Commons License 2009.02.17 0 0 781
Pontosan.... Rám már a saját anyám is úgy tekint, mint egy brutális gyerekkínzóra, mert:
-tilos a Jetix és a Cartoon Network. Mese inkább DVD-ről, esetleg Minimax, de azt sem folyamatosan, nem egész estés program.
-El kell pakolniuk a gyerekszobában.
-Minden este a mese előtt kötelező tanulás van a gyerekek középső csoportos kora óta. Mert a szegény kis elnyomottakat annyira megkínzom azzal a fél órával, amit azzal kell tölteniük, hogy beszélgetünk pl. az állatokról vagy a testrészeikről.....
Bezzeg amikor az oviban dicsérik őket, akkor mindenkinek dagad a melle a büszkeségtől, meg amikor kiderül hogy egyiknek sem kell járnia a fejlesztőpedagógiára....
Előzmény: pasa_ (777)
Der Beste Creative Commons License 2009.02.17 0 0 780

Ha szeretik, akkor  elolvassák akkor is, ha nem kötelező.

 

A gyerekek szerintem a szorzótáblát is unják, azt is lehetne mellőzni.

Előzmény: ganesa13 (778)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 779

A gyermek mindenképpen "kincs", és igenis vigyázni kell rá. És habár ma már a családok nem annyira népesek, mint anno, most is megvan a maga dolga és felelőssége.  És az agyát is használja, épp úgy, mint ahogy mi használtuk annak idején.

Már ne haragudj, de én mindig felháborodok azon, amikor arról akarnak meggyőzni, hogy a mai gyerekek rosszabbak, mint a régiek. Nem rosszabbak, csak mások, kb. annyira, mint amennyire mi voltunk mások, mint a szüleink.

Előzmény: pasa_ (777)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 778

Nem gondolják, hogy méreg, csak azt, hogy elavult, és a gyermekek unják. Sőt, nem gondolják, hanem tapasztalják. A HP sem csodaszer, csak jó könyv, amit szeretnek. Nincs ebben semmi szomorú, vagy tragikus. A gyermeki fantázia gazdagabb és élénkebb, mint a mienk és sok mindent természetesnek vesz. 

Gyerekkorom meséit, mikor a kislányomnak olvastam, néha meglepődtem, mert felnőtt fejjel kissé horrorisztikusnak találtam őket.  Ő nem, mint ahogy valószínűleg én sem, mikor gyerek voltam.

Előzmény: Der Beste (775)
pasa_ Creative Commons License 2009.02.17 0 0 777
Relative friss talalmany, hogy a gyerek ugy "kincs" hogy a segget kell nyalni 20-30 eves koraig, "vigyazni" ra, stb.

Anno ez nem igy volt, a tobbseg resze volt egy mukodo nepes csaladnak, volt dolga, felelossege -- mig a szulo messze nem tutujgatta, sot.

Igy kenytelen volt az agyat hasznalni mar koran. Ma eleg ha a tudomanya kimerul a nezesben es vigyorgasban.
Előzmény: Babco (776)
Babco Creative Commons License 2009.02.16 0 0 776
"Az olvasástanítási módszerekkel lehet valami bibi, kétlem, hogy a gyerekek agya tompult volna így el. "

Épp egy másik topicban írtam, hogy 20-30 éve a pályán lévő óvónők és tanítónők mesélték, hogy sokat romlott a színvonal, rengeteg a problémás gyerek. Sokszor nem értik a feladatokat, mert otthon nem beszélgetnek velük, a szülők nem mesélnek.
Előzmény: freyya (737)
Der Beste Creative Commons License 2009.02.16 0 0 775

Én nem fogom fel nemzeti tragédiának.

 

Csak páran azt gondolják, hogy a HP csodaszer, a Légy jó mindhalálig pedig "méreg" a gyermeki léleknek.

Előzmény: ganesa13 (774)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 774

Nem túlzás az, hogy nemzeti tragédiának fogjátok fel, hogy a gyerekek szívesen olvassák a HP.?

Mindenhol szívesen olvassák! Kb.500 millió példányt adtak el belőle!

Előzmény: Der Beste (772)
banánjoe Creative Commons License 2009.02.16 0 0 773
... és hidd el, ez a jövő :-((((((

Aki ér is valamit, az vagy saját magával és meggazdagodásával lesz elfoglalva, vagy elmenekül innét. Innét, ahol Pákó, Győzike, stb sztár.

Előzmény: Der Beste (772)
Der Beste Creative Commons License 2009.02.16 0 0 772

Ha meg a HP semegy neki, akkor örüljünk annak, ha a TOLNI  s a HúZNI szavakat megérti, s ki tud nyitni egy ajtót.

 

Ha ez a két szó is sok, legfeljebb majd mindenhova forgóajtót teszünk. 

Előzmény: banánjoe (744)
Nem tudom. Creative Commons License 2009.02.16 0 0 770
Az a baj, hogy regen igaz volt, hogy az amerikai diak kevesbe volt okos mint europai parja, de a kulonbseg sajnos egyfolytaban csokken, mert ma sok europai orszagban is alacsonyodik az oktatas szinvonala.
Előzmény: Törölt nick (767)
freyya Creative Commons License 2009.02.16 0 0 769
Pedig okos nép az. Megvan a maguk esze. Tudják például, hogy kell vonzani a tudósokat ahelyett, hogy elüldöznék, mint azt nálunk teszik. Nem feltétlenül a lexikális tudás visz előre egy országot. A szervezőkészség, a csapatmunka is van olyan fontos. Ezt a mi iskoláinkban egyáltalán nem tanítják meg.
Előzmény: Törölt nick (767)
Nem tudom. Creative Commons License 2009.02.16 0 0 768
Egyetertek, altalaban, a praktikus ismeretanyag nem lebecsulendo.

Viszont az hogy Jungot hova soroljuk (real vagy human), abbol kiindulva, hogy pszichologiajanak alapkove a vallastortenet (o allitotta, hogy az ember vallasos leny), es hogy igen komolyan befolyasolta az irodalmat, filozofiat, stb. nem egyszeru kerdes. Meg akkor is, ha o magat elsosorban orvosnak tekintette.
Előzmény: gitana19 (748)
Nem tudom. Creative Commons License 2009.02.16 0 0 766
Itt csak arra celoztam, hogy mig a fizikahoz egy kulon "nyelvet" es fogalomrendszert kell elsajatitani, addig a szepirodalomhoz eleg megerteni a szoveget, amire ha valaki jol beszeli legalabb az anyanyelvet akkor jo eselye van. A fogalom rendszer pedig, emberi erzelmek, megfigyelesek, amelyek megha szubjektivek is, valamilyen szinten mindannyian reszesulunk beloluk. Ezt csak az alabb felhozott asszimmetria indoklasa gyanant...

De igazad van, a kerdes tobbretu: szokincs, nyelvtani szerkezetek, mondatszerkezetek, stb. valamint szovegertelmezes, nem feltetlenul trivialisak. Es persze ha egy tudos felfogja egy irodalmi mu mondanivalojat, es hozza tud szolni, abbol meg nem kovetkezik, hogy ezt feltetlenul magas szinten teszi.

Egyebkent, sajnos, sok fafej (szakbarbar) tudos van, en kozottuk tevekenykedek.
Előzmény: zsuzsa (729)
alias78 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 765
"h nem adsz a lónak húst, mert az evolúció során úgy alakult, h arra alkalmatlan a fogazata."

Fordítva!
Nem azért nem adsz a lónak húst, mert alkalmatlan hozzá a fogazata, hanem mert nem eszi meg!
Azért alakult így a fogazata az evolúció során, mert növényevő!
Ennyit a magolásról és a logikus levezetésről.
Előzmény: gitana19 (760)
Nem tudom. Creative Commons License 2009.02.16 0 0 764
Ket evtizedet toltottem ott. Igaz, hogy ma a szegenynegyedek Europaban is vannak olyan lerobbantak mint amilyenek az ottaniak, bar amikor kikerultem oda akkor meg nem ez volt a helyzet. Mo. meg teljesen mas problemakkal kuszkodik mint az USA, nem igazan osszehasonlithato.
Előzmény: Törölt nick (732)
freyya Creative Commons License 2009.02.16 0 0 763
Nem bőven elég megtanítani egy gyereknek, hogy a patás állatok növényevőek, a macskafélék ragadozók stb.? Ránézésre meg lehet állapítani a legtöbb ismertebb állatról, hogy mivel táplálkozik, az meg igen ritka, hogy mondjuk egy éhhalállal küzdő erszényes tatut kelljen épp megmenteni az embernek.
Előzmény: gitana19 (760)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 762
?
gitana19 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 760

Nah, ez már baj. Nekünk anno megtanították, hogy van ilyen összefüggés. Nyilván nem úgy műkodik a dolog, h belenézel a szájába, ilyen foga van, olyan kaját adsz neki, hanem tudod, h nem adsz a lónak húst, mert az evolúció során úgy alakult, h arra alkalmatlan a fogazata.

És ha azt magoltatják be, h a ló növényevő, akkor jön a kérdés, h miért magoltatnak, logikusan kéne levezetni?

Előzmény: freyya (755)
freyya Creative Commons License 2009.02.16 0 0 757
Mert nevetségesnek tartom, amikor a mai gyerekek érzékeny kis lelkével jönnek.
Előzmény: Törölt nick (754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!