Keresés

Részletes keresés

Sziklatörő Creative Commons License 2018.12.21 0 0 2452

Ezt kerestem. Köszönöm! 

Előzmény: pacs_425 (2451)
pacs_425 Creative Commons License 2018.12.20 0 0 2451

Ha tényleg vizsgázni készülsz, és még a qrp.hu cikkét is elolvastad, akkor világos mint a nap, hogy a változásokat a "15/2013. (IX. 25.) NMHH rendelet a rádióamatőr szolgálatról" c. NMHH rendeletben kell keresned. Ezt itt találod:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1300015.NMH#lbj2iddbbd

A változások külön megjelölésre kerültek, így:

Hogy a vizsgakérdéseket változtatták-e ennek megfelelően, arra csak az NMHH tudna válaszolni. Neked az a dolgod, hogy a jogi tárgykörben naprakész legyél. A vizsga elején tájékoztatást fogsz kapni, ha kétségeid-kérdéseid vannak, akkor és ott lehet tisztázni.

Előzmény: Sziklatörő (2450)
Sziklatörő Creative Commons License 2018.12.20 0 0 2450

Végigolvastam. De semmi konkrtétumut  nem találtam benne az amatőrszolgálattal kapcsolatban, mint pl. amik a qrp.hu-s cikkben említve voltak. Csak frekvenciagazdálkodási módosítások. Bár lehet, hogy nem voltam figyelmes, de én nem találtam benne. Csak lennie kell egy az amatőrökről szóló résznek is, ha már a konkrét módosítások is nyilvánosak.
Most akkor mi van? :D HI

Előzmény: _nyunyuka (2448)
Sziklatörő Creative Commons License 2018.12.20 0 1 2449

Igen :-) Köszönöm!

Előzmény: _nyunyuka (2448)
_nyunyuka Creative Commons License 2018.12.20 0 0 2448

Magyar Közlöny elég hiteles? :-)

http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/hiteles/MK18074.pdf

Előzmény: Sziklatörő (2447)
Sziklatörő Creative Commons License 2018.12.20 0 0 2447

Sziasztok!

Tavasszal készülök vizsgázni. Ugye a nyáron változások voltak a jogszabályok terén.

Vajon a vizsgakérdéseket módosították már azok szerint?

Ha igen, akkor valaki el tudja küldeni (linkelni) a teljes új komplett jogszabályt.Mrasz oldalán is még a régi van fenn ("Jogi segédlet...").

Ennyivel rendelkezem a témában: http://www.mrasz.hu/hirek-informaciok/hirek-lista/670-7-2015-xi-13-nmhh-rendelet-modositasa
http://qrp.hu/radioamator/tobb-meglepo-modositast-is-tartalmaz-radioamator-rendelet-modositasa/

Ez  is csak valami melléklet, míg a qrp-s cikk jóval több mindent említ.

Így hát keresném a  1/2018. (V. 29.) NMHH rendeletet valamilyen hivatalos formában.

Biztos megvan valahol, de nekem nem sikerült megtalálnom.

73,

Gellért

Aixam Gold Creative Commons License 2018.11.23 0 0 2446

Kieg: a MRASZ honlapjáról a felkészülési anyag,valamint a hatályos jogszabály és mellékletei letölthetőek.

73'

Előzmény: Aixam Gold (2445)
Aixam Gold Creative Commons License 2018.11.23 0 0 2445

Érdeklődj a lehetőségekről MRASZ központi számán 06-1-287-9634,de valóban az egyéni felkészüléshez ,a HA0SF  amatőrtárs

hsz-e az irányadó.Most számoltak be a kezdő fokozatú vizsgázók csoportos kétnapos felkészítéséről,majd sikeres viizsgájáról.Hogy aztán terveznek-e mostanában ilyet stb megtudod...

Sok sikert!

Előzmény: othis1 (2443)
HA0SF Creative Commons License 2018.11.22 0 0 2444

A HA5KDR jegyzet tényleg elég a novice vizsgához. A CEPT-hez is majdnem, de ott mélyebb értelmezésre van szükség. Mire mész? 

Előzmény: othis1 (2443)
othis1 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 2443

Kérlek segítsetek, hogy amatőr vizsga felkészítő tanfolyam indul valahol mostanában Budapesten? Úgy tudom, hogy a HA5KDR nem indít mostanában, azon kívül kellene valami ötlet, hogy merre kérdezősködjek? 

boborjahn Creative Commons License 2018.10.30 0 0 2442

Ne csináld már!
Havonta késnek a vonatok,mert valaki eléugrott!

Előzmény: Daniel's (2441)
Daniel's Creative Commons License 2018.10.30 0 0 2441

Azért azt nem várom meg hogy betöltsem a 60 at HI.

Előzmény: XANTIi (2440)
XANTIi Creative Commons License 2018.10.29 0 0 2440

Gratulálunk mindegyiknek! Itt a példa, hogy nem ördöngősség.

Előzmény: Aixam Gold (2439)
Aixam Gold Creative Commons License 2018.10.29 0 1 2439

Örömhír :A mai napon 10 fő eredményes "kezdő" amatőrvizsgát tett,3 fő sikeres morsevizsgát is./egy fő a morsetől visszalépett,nem kellett volna hi..

Egy fő 70 év feletti amatőrtárs is sikeresen vizsgázott.Bátoritson minden kedves vizsgára készülőt!

Gratulálok nekik is,a felkészítő amatőrtársaknak!

73'

Aixam Gold Creative Commons License 2018.10.27 0 0 2438

kieg: lásd pacs_425 2418 hasonló hszt.

Aixam Gold Creative Commons License 2018.10.27 0 0 2437

A pozitív változások következtében az alacsonyabb szintű amatőrvizsgák sok lehetőséget/sáv,pwr/ adnak!A fiataljainkat "továbbhaladási" kötelezettség terheli,magukban kellő erőt érző

idősebbek tovább vizsgázhatnak,avagy 60 felett már ilyen kötelezettség nincs.Erre hív fel a MRASZ oldalon a "kezdő" szintű vizsgára felhívás.Mert egy kezdő vagy netán már szinte a HAERCCEL azonos lehetőségeket adó  Cept Novice is jobb mint lógó orral hazamenni. és nem rádiózní.A magasabb szintet megpróbálni csak jobb egy élő amatőrengedély bírtokában /mi történhet? legközelebb menni fog,vagy nem hi/

.No igen, ha van "HAM spirit" mert lehet valakinek bármilyen "bumácskája"ha nincs spiritusz...

73'

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2436

Respect!  

Előzmény: Aixam Gold (2435)
Aixam Gold Creative Commons License 2018.10.26 0 2 2435

Nyilván a korrupcíó még fikcíó szintjén is elfogadhatlan,nem vagyunk Ázsiában,Dél-Amerikában ahol a dolgok természetes rendje az "olajozás".Pláne hogy soha nem volt ilyen jó kapcsolat a vizsgabizottság tagjai a MNHH és a MRASZ között még gondolat szintjén se sértsünk meg senkit.Most amikor egy hónapban többen lesznek"silent key"

mint ahányan egy év alatt vizsgáznak.Tehát senkinek sem érdeke,hogy ne legyen utánpótlás  .Készüljetek sok szerencsét!

73'DX

Előzmény: Törölt nick (2434)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2434

Ne szívd mellre! Később odatettem, hogy fikció az egész. 

Más ügyekben viszont ez a magyar valóság, bizonyos engedélyztetési eljárásoknál nem baj, ha okosban muszáj gondokodni. Azaz baj, de úgy gyorsabb.  

Előzmény: Aixam Gold (2432)
oldgoldfox Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2433

Már rögzitettük hogy panasz csak sikeres vizsga esetén akceptálható,   pl  én  amikor mentem  a  bizonyitványért  , nem találtak  egy  darabig  a  megjelentek és  vizsgázottak között,  felmerült hogy ott sem voltam  de  rövidesen  tisztázódott.   Gyula bátyánk volt  az ügy  előadója.

Előzmény: Aixam Gold (2432)
Aixam Gold Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2432

Milyen hozzászólás ez?Qvasi, korrupcóval gyanúsitasz meg egy hivatalt.vizsgabizottságot+ez a tetű hang ,felháborító!Ha konkrét esetet tudsz tegyél feljelentést.Gondolod az érintettek nem olvashatják?

Előzmény: Törölt nick (2424)
XANTIi Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2431

Kapaszkodj meg: a rádióAMATŐRÖK nagyobb része amatőr. Pék, cipész, irodista, jósnő, divattervező vagy sofőr szakmával kezdi megismerni az elektronyok világát. Tanulnak. Sokat de soha nem eleget. Tudod a mondást a jó papról!

Hajrá! Te sem vagy gyengébb!

Előzmény: Daniel's (2427)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2430

Persze, hogy nem gondoltam komolyan. De egy tesztkönyvet kiadhatnának, mint a KRESZ vizsgára készülőknek.  

Előzmény: pacs_425 (2429)
pacs_425 Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2429

Így kaszál többet a cég.

Ne viccelj, ezt te sem gondolod komolyan, hogy egy 34 milliárdból gazdálkodó hivatal a vizsgázók 2-4 ezer forintjaira utazik...

Előzmény: Törölt nick (2423)
pacs_425 Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2428

Tudna e valaki ajánlani nekem valami olyan anyagot, amit megtanulva esetleg könnyebben meg lehet ugrani ezt a műszaki dolgot

A HA5KDR-féle felkészítő jegyzet lefedi a novice vizsga műszaki követelményeit.
https://www.ha5kdr.hu/uploads/2015/10/jegyzet.pdf

aki nem villamosmérnök, vagy legalább ilyen irányú végzettsége nincs, kva nehéz

Átnéztem a novice témaköröket, az alapok 8. osztályos fizika, egy további rész középiskolai fizika, a rezgőkörökkel bezárólag. Ezek az alapok jó eséllyel a nagy többségnél megvannak, vagy legalább valaminek derengenie kellene. Ehhez meg kell még tanulni az adó és vevőkészülékek tömbvázlatait, és képesnek kell lenni egyszerűen elmondani vagy leírni, hogy melyik részegység mire való. Továbbá meg kell tanulni a hullámterjedési alapokat és az antennákat.

aki úgy választja ezt a szép hobbit, hogy pl pék, vagy bármilyen más szakember, elvárják hogy csöves rádiót építsen

Az elektroncső az a fullos vizsga anyaga. Egy rádió megépítése nem elvárás, a vizsgán számonkért műszaki tudás nem is elégséges hozzá. Cserébe viszont ha megvan a vizsga, akár csöves adóberendezést is építhetsz.

Szóval hajrá, előbb-utóbb biztosan sikerülni fog a vizsga!

Előzmény: Daniel's (2425)
Daniel's Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2427

Annyival simán én is.. Miből akarja megszedni magát? Ebből a havi kétezerből amit befizetek? :D

Előzmény: Törölt nick (2426)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2426

Én egy százassal kiegyeznék. Az olyan hogy is mondjam ... megvan! Költséghatékony! Ez az! Jobbra az ajtó: "Költséghatékony vizsga"  

Előzmény: Daniel's (2425)
Daniel's Creative Commons License 2018.10.26 -1 0 2425

Sajnos ilyen ez a világ. Volt aki 11.-ére ugrotta meg.... Ne búsuljak, egy évem még van próbálkozni... Megyek minden hónapban. Hátha alapon, még most már csak azért is. Egy vizsga utazással együtt 300 km ről. kb 30 ezer forint, plusz szabadság a napra stb stb... Mondaná meg valaki mennyibe kerül és jó napot, mire sikerül pár százezrem úgy is bukja.. Majdcsak meg lesz ez... De nem értem. Ott is elmondták, aki nem villamosmérnök, vagy legalább ilyen irányú végzettsége nincs, kva nehéz. Oké, megtanulom a rajzokat stb, minden vizsgán más a feladat sor... 10. ére sem fogom tudni megugrani, mert nem vagyok sem műszerész, sem villamosmérnök, és ez a része nem is érdekel. Több helyen vizsgáztam már hatóság előtt, de el kell mondani saját tapasztalataim szerint, sokkal könnyebb volt egy mozdonyvezetői szakvizsgát megcsinálni hatóság előtt, ahol még emberi életek is múlnak... De nem baj, ha ez kell egy PTT lenyomáshoz, QSO hoz, hát ez kell. Csak sajnos aki úgy választja ezt a szép hobbit, hogy pl pék, vagy bármilyen más szakember, elvárják hogy csöves rádiót építsen... vicc de ez van, kitartásom határtalan :) Legalább lesz egy pár ismerős arc az NMHH nál :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2424

Ahol a csórók és a zsenik vizsgáznak:

és ahol csak ki kell köhögni a zsét:

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2423

Jééé! Rájöttél, vagy nem? Így kaszál többet a cég. Mert nem tudsz lerajzolni egy kiba... SDR transceivert. :-))

Már régóta mondogatom, hogy meg kellene reformálni a hivatalt. Csak két ajtó kellene. Egy cirádás, amire az van kiírva: "Szopni nem szeretők ide jöjjetek! Díj: okosba lezsírozzuk."

A másik ajtón: "Zsenik és szopni vágyók ide! A díjat már befizetted csekken, de még fizethetsz."  

Előzmény: Daniel's (2420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!