Keresés

Részletes keresés

Csak a hullámon át Creative Commons License 2018.02.20 0 0 2057

a q-kódokban van valami logika, ami segítene a megtanulásukban,

 

Van. 3 betűsek és szép sorban mennek a QAA-tól a QZZ-ig. Így már egész könnyű beseggelni.

 

Igen, így mindjárt más a leányzó fekvése. és nagy könnyebbség az is, hogy jellemzően Q betűvel kezdődnek.

 

van hivatalos tananyag, amit a vizsgán kérnek,

 

Melyik földrészről teccett jönni? Egy fél Földgolyóbissal odébb tessék leszállni a röpülőről, ott van ilyen.

 

Az egészben ez a legelképesztőbb, hogy bárhová mész, nincs hivatalos tananyag, legutoljára a kishajóvezetői volt ilyen, hogy semmi konkrétum, valamit megtanítanak és utána vagy csalsz a vizsgán vagy várod, hogy szerencséd legyen, mert persze a leadott anyag a vizsgán számonkértekkel köszönőviszonyban sincs... (nekem szerencsém volt, bár tanultam is rá sokat)

 

 

tényleg szükség van fejből tudni Bangladesh és a Karácsony-szigetek országkódját?

 

Nem. Legfeljebb pont ez az egy pont hiányzik majd a vizsgához. Amúgy a Q kódokhoz képest ebben még több a logika, józan ész is, az ország neve következik az országkódból, például a 4X-es prefixből egyértelmű, hogy az ország... ööö... szóval seggeld be!

 

Igen, és például a Norvégia is azért LA, mert ugye Lappföld is részben ott van, mint ahogy a YO se lehet más, mint Románia.
és nyilván erről nem a vizsgáztató tehet, de arról nagyon is, hogy a baromságot kéri számon, nem a tényleges tudást...

arról meg pláne, hogy nincs hivatalos anyag.

 

 

Előzmény: HA5OPI (2056)
HA5OPI Creative Commons License 2018.02.20 0 0 2056

a q-kódokban van valami logika, ami segítene a megtanulásukban,

 

Van. 3 betűsek és szép sorban mennek a QAA-tól a QZZ-ig. Így már egész könnyű beseggelni.

 

van hivatalos tananyag, amit a vizsgán kérnek,

 

Melyik földrészről teccett jönni? Egy fél Földgolyóbissal odébb tessék leszállni a röpülőről, ott van ilyen.

 

tényleg szükség van fejből tudni Bangladesh és a Karácsony-szigetek országkódját?

 

Nem. Legfeljebb pont ez az egy pont hiányzik majd a vizsgához. Amúgy a Q kódokhoz képest ebben még több a logika, józan ész is, az ország neve következik az országkódból, például a 4X-es prefixből egyértelmű, hogy az ország... ööö... szóval seggeld be!

Előzmény: Csak a hullámon át (2055)
Csak a hullámon át Creative Commons License 2018.02.20 0 0 2055

Sziasztok!

 

tanulok vizsgára, és pár kérdés felmerült:

 

1. a q-kódokban van valami logika, ami segítene a megtanulásukban, vagy csak be kell s.ggelni ész nélkül?

 

2. illetve egy általános kérdés, van hivatalos tananyag, amit a vizsgán kérnek, vagy mindenki megy a saját feje után és tanul abból, amit a neten talál?

 

3. tényleg szükség van fejből tudni Bangladesh és a Karácsony-szigetek országkódját? :D (ez csak költői kérdés)

 

Köszi és hetvenhárom

XANTIi Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2054

Ki mit tekint annak. Aki végigtolt már egyéniben egy 24 órás világversenyt a billentyű mellett az is másképp gondolja. Ha egy tájékozódási futás sport, akkor a rókavadászat is az.

Előzmény: dr_ius (2053)
dr_ius Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2053

Rókavadászat jó példa, végülis a lovaglás és a sakk is sport. Mi a sport fogalma?

Szűk értelemben a rádióamatőrködés nem sport, csak annak egyes áfain sportszerűek,. Kb szerintem.

Előzmény: XANTIi (2047)
XANTIi Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2052

Ezek eltűnnek a semmibe. Ki emlékszik a vívás nagy mágusára, meg az ő soklövetű tőrére? Igen, Onyiscsenkó. Vagy a magyar kamionversenyzés példájára, a Krasznai Jánosra? Akik technikai eszközzel buktak.

Előzmény: normafa műhely (2050)
XANTIi Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2051

Ez minden sportra igaz kivétel nélkül. Példákat sem kell hozni, mindenki tud a kis sipistáktól a világbajnokokig.

Meg az élet, a közélet minden részére is.

Előzmény: normafa műhely (2050)
normafa műhely Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2050

Most hallottam 1tj féle sportember megint megbukott valami versenyen. Sportolni valamit vagy csak sportot űzni belőle az nem ugyan az.

Előzmény: XANTIi (2047)
XANTIi Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2049

Azok már nem akartak senkit. Csak gajdoltak meg zsugáztak. Kivénhedt alkoholista, seregből elzavart vén barmok voltak.

Előzmény: Törölt nick (2048)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.15 0 1 2048

Meg elfutni, hogy az MHSZ vezető nehogy meg akarjon dugni részegen, az is egy sport...

Előzmény: XANTIi (2047)
XANTIi Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2047

Valóban érdekel vagy csak flame indítás?

Mert! Minden nézőpont kérdése. A rókavadászat pl. rádiós is meg sport is. De egy nagy dombtetőre vagy sziklára háton felcipelni a cájgot, akkut, árbócot egy kitelepülésre az is igencsak sportos dolog. Ahogy a céllövészet vagy sakk is. Elfutni a szomszéd elöl, ha megkerget egy lapátnyéllel mert zavartuk a TV élvezetében az adónkkal, az is sport.

Előzmény: normafa műhely (2046)
normafa műhely Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2046

 

A rádióamatőrködés nem sport.

 

I(con hg5icon ex hg5cut 

Előzmény: Petróczkielvtárs (2044)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2045

Bár én ismerném.......

Előzmény: HA5OPI (2039)
Petróczkielvtárs Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2044

Kedves Tamás, köszönöm a reagálást.

 

-Véleményed szerint a rádióamatőr sport hány %-ban műszaki tevékenység?

Előzmény: prokszat (2038)
Operator Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2043

Nekem nem.

Előzmény: Törölt nick (2040)
prokszat Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2042

Nemtudom.

Előzmény: HA5OPI (2039)
prokszat Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2041

Javaslom a saját hívójelet vagy a nevet.

HG5ICON vagy Novák Tibor

Előzmény: Törölt nick (2040)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2040

Akkor ez a nicknév tettszik mindenkinek?

 

I(con hg5icon ex hg5cut 

Előzmény: Operator (2037)
HA5OPI Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2039

Ezek szerint ismer téged a Petróczkielvtárs nick...

Előzmény: prokszat (2038)
prokszat Creative Commons License 2018.02.15 0 1 2038

Bocsánat ha nem válaszoltam eddig meg ezeket a kérdéseket.

 

-Hányszor indultál neki a rádióamatőr vizsgának?

Neki indulni, csak egyszer, Hi, pótvizsgázni pedig 6x műszaki részből.

 

-Melyek voltak a buktatók?

Sem az alap végzettségem, sem a jelenlegi munkám nem érinti a műszaki témát olyan mélységben mint azt a vizsgán megkövetelik,

illetve a vizsgákra max az időpont elöti este állt rendelkezésre tanuláshoz.

 

-A "Cut" tanfolyam mennyiben segített volna neked?

Tisztázzuk nem “CUT” tanfolyam, hanem a HA5KDR által indított felkészítő tanfolyam.

 

A jegyzetet meg kaptam a klubban - cserében nyomtatási feladatokat vállaltam - ha időm volt és fel tudtam menni klub napokra, nem oktatási napokra, és kérdésem volt kaptam segítséget Tibortól is.

 

Egy ilyen felkészítő tanfolyam/oktatás/konzultáció (a kívánt rész aláhuzandó) biztosan sokat segít, sajnos időbeosztásom nem tette lehetővé, hogy ilyenre járjak.

 

Itt is elmondom, sosem a Tibor szakmai tevékenységével volt baj, hanem a megnyilvánulásaival.

 

73, HG6PTZ Tamás

Előzmény: Petróczkielvtárs (2036)
Operator Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2037

Alapvetően itt nincs túl nagy dilemma. Érvényesül a bizalmi elv, ha valakinek a hívójele a nickje, akkor azt úgy tekintjük, hogy valóban ő van mögötte. Ha visszaélés történik, akkor intézkedünk. De kétségkívül egy érdekes határterület.

Előzmény: Desert Rat (2035)
Petróczkielvtárs Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2036

Kedves Tamás fontos kérdést hagytál figyelmen kívül, melyre mindannyian kíváncsiak voltunk.

 

 

-Hányszor indultál neki a rádióamatőr vizsgának?

-Melyek voltak a buktatók?

-A "Cut" tanfolyam mennyiben segített volna neked?

 

Üdv.

Irl

Előzmény: prokszat (2034)
Desert Rat Creative Commons License 2018.02.15 0 0 2035

Dear Sir,

Én magam vetettem fel a fórumon pár éve az a dilemmát, hogy a rádióamatőr hívójel IRL adat-e. Ha igen, akkor ezt - szvsz - minimum az állásfoglalásokban rögzíteni lenne célszerű valami általános formában azzal együtt, hogy forgalmi rendszám, telefonszám, email-cím ... stb (ami a valós személy azonositására alkalmas) is IRL adat.  Akkor olyasmi volt a válasz a hivójelre nézve, hogy ha akarja a fórumozó társaság akkor elképzelhető ez a megoldás. Nem akarta, legalábbis nem nyilatkozott senki.

Most a történtek fényében úgy fest, hogy nem csak irl adat, hanem identifikálandó. De ez bármely hivójel-szerű nicknév regelésekor felmerülő kérdés - még a régebbiek esetében is.

73

 

Előzmény: Operator (2030)
prokszat Creative Commons License 2018.02.15 0 1 2034

Ez megint csak félrevezetés, megtévesztés.

NEM NEM INDUL OKTATÁS.

Előzmény: ha5kdr (2026)
normafa műhely Creative Commons License 2018.02.14 0 0 2033

Érdekes hogy a rendszer nem jelzi hogy: " az sem teljesen kóser, hogy ezt az email címet használod".  Remélem ezt a témát kitárgyaltuk és foglalkozhatunk azaz foglalkozhatok a lényeggel amire itt mindenki kíváncsi.

 

I(con hg5icon ex hg5cut (email címem ha5kdr@gmail.com) 

Előzmény: Operator (2032)
Operator Creative Commons License 2018.02.14 0 0 2032

A múltkor már kitárgyaltuk, hogy az sem teljesen kóser, hogy ezt az email címet használod.

Előzmény: normafa műhely (2031)
normafa műhely Creative Commons License 2018.02.14 0 0 2031

Látod te is inkább annak örülnél hogy valaki még tart rádióamatőr vizsgafelkészítő tanfolyamot. Ha te szerinted ez a helyes amit te most teszel akkor tegyed, az erő legyen veled!

 

I(con hg5icon ex hg5cut (email címem: ha5kdr@gmail.com)

Előzmény: Operator (2030)
Operator Creative Commons License 2018.02.14 0 0 2030

Mondjuk a klubtitkár bejelentkezik validált email címről és hozzájárul ehhez a nicknévhez.

Előzmény: normafa műhely (2028)
Petróczkielvtárs Creative Commons License 2018.02.14 0 0 2029

Csak intézkedni kell.......amikor a mennyezet repedezett.

normafa műhely Creative Commons License 2018.02.14 0 0 2028

És szabadna megtudni mi lesz az intézkedés ami után már nem lesz zárolva?

 

I(con hg5icon ex hg5cut 

Előzmény: Operator (2027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!