Keresés

Részletes keresés

oldgoldfox Creative Commons License 2017.06.06 0 0 1860

...csak nem valami  posztgraduális   CEU   gendervalamit végeztetek?....

oldgoldfox Creative Commons License 2017.06.06 0 0 1859

...igen ,  ilyen alapon  váltogatják a  nemi  identitást  a szakállas  lányok is...   szép  lányok vagytok  fiúk....

dm13dv1b Creative Commons License 2017.06.06 0 0 1858

A "helyes-e" kérdésre a válasz egyértelmű. Szemtelenül fiatal korom ellenére életem 1/3-ában katona voltam, és szabály követő. Nehéz ettől megszabadulni így tudom, hogy amit nem szabad vagy tilos az finoman szólva helytelen.

A szankció pedig más kérdés és valóban, igazad van, a kérdésem ez volt. Hogy mi lehet a szankció.

Más kérdés Olaszország. Itt csak azt nem veszel meg pénzért amit nem akarsz. Tudnék venni itteni amatőr vizsgát... Az egyetlen probléma vele, hogy szükség lenne hozzá egy helyi lakcímre ami viszont eléggé felborítaná az adózásom. Ugyanakkor etikátlan és helytelen. De mennyi mindent tettek már velünk ami épp úgy etikátlan és helytelen és egy csöppnyi lelkiismeret furdalásuk sem támadt...

A fene tudja. Feje tetejére állt a világ. Szodoma és Gomora. Nincs már helyes és helytelen csak önös érdek.

Előzmény: Desert Rat (1857)
Desert Rat Creative Commons License 2017.06.05 0 0 1857

Viszont nem azt kérdezted, hogy helyes-e, hanem, hogy mi történik.

Előzmény: dm13dv1b (1855)
pacs_425 Creative Commons License 2017.06.05 0 0 1856

Az olaszoknál?

Röviden: szabályt szegsz, de szerintem semmi nem történik.

Bővebben: ahogy utánanéztél a lehetőségeknek, ugyanúgy utánanézel a szankcióknak, és mérlegeled hogy megéri-e.
Nehéz szabálykövetőnek lenni, főleg ha az ember környezetében csak az nem szeg szabályt aki nem akar.
Nem kell messzire menni, ott van pl. a közlekedés, az amatőrtársak a 2m-es sáv alatt és fölött, a politikusok, stb. Holnap a melóhelyen ha minden szabályt betartanék, fele annyit sem tudnék elvégezni.

Az olaszoknak most sokkal komolyabb problémáik vannak, kikapott a Juventus, gyereket tapostak Torinóban, tízezrével halásszák ki az afrikaiakat a vízből, akit kiszedtek, az meg TV stábokat kerget.
Szerintem a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy megnyomod-e a PTT-t a hegytetőn.

Előzmény: dm13dv1b (1852)
dm13dv1b Creative Commons License 2017.06.05 0 0 1855

Ha az öreg róka szerint sem helyes akkor tényleg nem az :(

Előzmény: oldgoldfox (1854)
oldgoldfox Creative Commons License 2017.06.05 0 0 1854

Hol van olyan  játék az életben  ahol  nincs  vagy  nem  tartják be  a  szabályokat ,  ki  szeret olyannal  focizni  aki  kézzel  viszi  be  a  labdát a  kapuba, stb...

Desert Rat Creative Commons License 2017.06.05 0 0 1853

Nagy valószinűséggel semmi különleges - csinálsz néhány összeköttetést oszt jónapot. Bemondod a hívójeledet és mindenki boldog, hogy milyen aranyos szabálytisztelő rádióssal hozta össze a sors.

Előzmény: dm13dv1b (1852)
dm13dv1b Creative Commons License 2017.06.05 0 0 1852

És mi történik ha mégis átmegyek adásba? :(

_nyunyuka Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1851

fél OFF

 

Igen, van. A motoros egész Európában egységes,  nagyon kafán át tudtuk venni(A1, A-korl, full-A) - ehhez hasonlóan az adóengedélyt is lehetne! A kezdőjogsi meg időhöz kötött.

 

ON

Előzmény: XANTIi (1845)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1850

A DQWW-n meg hány magyart zártak már ki, hány tisztségviselőt... de ahogy lehet sportegyesület nélkül is örömmel sportolni, ugyanígy lehet gittegylet nélkül is örömmel rádiózni...

 

És ezeket a tisztségviselőket nem kéne már seggberúgni? De jó erővel, ahogy én gondolom?

Kit képviselnek ezek? Engem nem. Téged?

Előzmény: _nyunyuka (1844)
XANTIi Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1849

Az amatőrök ügye nekünk fontos. Másnak nem. De ennél sokkal fajsúlyosabb kérdésekben is tesze-toszaság van. Vagy hirtelen nagyon badarságok előrántva a gatyaszárból. Egyszerűen nincs szakember. Felelős szakember meg pláne. Hasonlóan állnak a sportrepülősök is. De a sikeresnek látszó sportokban is káosz van a háttérben, mert ott még a töketlen lúzereken kívül a maffiózók is nyüzsögnek a kondér körül.

 

Előzmény: new badogrugdalo (1848)
new badogrugdalo Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1848

Igy van. Nem foglalkozik vele senki igazán. Rádiótól nem hal meg senki, azért a pár amatőrért senki nem erőlködik. Odalöknek nekik valamit aztán annyi...

Előzmény: XANTIi (1846)
XANTIi Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1847

A lényeges szó maradt ki: a szabályok ÁT NEM VÉTELE......

Előzmény: XANTIi (1846)
XANTIi Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1846

A különböző nemzetközi szabályok átvétele a legtöbbször nem tudatos genyaság, hanem félvállról vett munka, tudatlanság és szakértelem hiánya. Legalább higgyünk a jobbik változatban.

XANTIi Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1845

Azért a világ jó részén a kezdő autósokra, motorosokra vannak külön szabályok. Biztos hallottál róluk.

Akinek már fullos, több éves a jogsija, csak az lehet kötetlen. Mint itt is.

Előzmény: _nyunyuka (1842)
_nyunyuka Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1844

Pont erről (is) beszélgettünk kedvenc rádióklubomban. Mennyife szigorúan ellenőrzik pl. a Forma-1-et, durva kétely esetén akár a döntő futamot is leállítják.

 

A DQWW-n meg hány magyart zártak már ki, hány tisztségviselőt... de ahogy lehet sportegyesület nélkül is örömmel sportolni, ugyanígy lehet gittegylet nélkül is örömmel rádiózni...

Előzmény: oldgoldfox (1843)
oldgoldfox Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1843

Minden rendelet annyit ér  amennyit sikerül  belöle  betartatni. Itt is tarolhat  az  egész  világon  eluralkodott , elfogadott  és  alkalmazott  nemzetközi szélhámosság.  Lásd :  hivatalos  világversenyek, megbundázva.   Teljesen felesleges a   lelkiismeret  furdalás.

_nyunyuka Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1842

Ez a fura nekem, beülök az érvényes jogsival az autóba, kedvemre barangolhatok szerte a világban. Államhatárokon feltüntetik a sebességhatárokat, a KRESZ-táblák Európa-szerte azonosak. Erre miért nem terjed ki a nagy európai harmonizáció?

 

(OFF: van ennél rosszabb, az európai vasúthálózat jóval nehezebben átjárható...)

Előzmény: pacs_425 (1841)
pacs_425 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1841

A hollandoknak valószínűleg az a bajuk, hogy a Novice kevés sávra szól náluk, szerény teljesítménnyel.
A belga szövetségnél találtam egy összefoglalót, hogy hol mire elég a Novice, elég nagy különbségek vannak.
Úgy ránézésre nagyrészt 100W körüli pówer az általános, üzemmód megkötése nélkül, változatos hogy mely sávokon.

Mi ebből a szempontból a kevéssé szerencsés országok között vagyunk, teljesítményben kevés helyen lehet kevesebbet használni, üzemmódi megkötésekben is a legszigorúbbak között vagyunk.
Sok helyen viszont novice-ként engedélyezettek a WARC sávok, és a 6 méter is.

Előzmény: dm13dv1b (1840)
dm13dv1b Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1840

Ez a Holland kezdeményezés nagyon jó. De ha belegondolok milyen sokáig nem volt egységes az engedély rendszer, akkor ennek is kell vagy 25 év... Na meg nem ártana ha minden ország rádióamatőr szervezete mögé állna...

Előzmény: pacs_425 (1838)
gg630504 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 1839

Távíró karakterek vételének gyakorlására generáltam hangállományokat. Egy állomány két részből áll: először távíróban hallasz egy karaktert ( vagy forgalmazási rövidítést ), majd utána ugyanazt szóban.

http://users.atw.hu/hg9ieg/_sz/taviro_karakter_vetel_gyakorlo.html

pacs_425 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 1838

Érdekes téma, nézelődtem egy kicsit.

Az olaszok CEPT tagok, de úgy látszik hogy nem törik össze magukat hogy implementálják az ajánlásokat.

Mondjuk rajtuk kívül is van egy csomó (akár CEPT tag) ország ahol ismeretlen a Novice fokozat, nincsen náluk ennek megfelelő nemzeti licenc.

És ugye ott van az ECC (05)06 ajánlás, ebben felsorolják hogy a vendég Novice melyik országban milyen prefixet használjon.

Szóval nagy közös európai kupi....

 

Viszont a holland szövetség (VERON) elkezdett valamit: Harmonisation of CEPT Novice licences

A hivatkozott LA17_C3_38 Harmonisation of Novice Licences paper

Előzmény: dm13dv1b (1837)
dm13dv1b Creative Commons License 2017.05.29 0 0 1837

Igen ezen is túl vagyok és valóban nem említi. De itt nincs csak egy fokozat az "A". Mást nem ismernek. Nincs kezdő, nincs alap és nincs HAREC. Csak egy. ennél fogva mást nem ismernek el. Van egy Excel amiben benne vannak az európai országok hol mit lehet. Abban is üres a novice oszlop. És mind-e mellett a CEPT Novice harmonizációs dokumentum sem szerepelteti Olaszországot. Valamint írtam az ARI-nak, ez a helyi MRASZ Olaszországban, és ők is megerősítettek sajnos.

itt az Excel:

http://www.pc5e.nl/info/cept

Előzmény: _nyunyuka (1836)
_nyunyuka Creative Commons License 2017.05.29 0 0 1836

Amúgy hol említik, hogy nem használhatod?

 

http://www.iw5edi.com/ham-radio-reference/foreign-ham-operations-in-italy

 

pl. itt semmi utalás nincs rá.

 

73!

Előzmény: dm13dv1b (1835)
dm13dv1b Creative Commons License 2017.05.29 0 0 1835

/OFF

Itt vagyok már 9 hónapja de most minden SOTA álmom elszállt :(

/ÖN

Előzmény: _nyunyuka (1834)
_nyunyuka Creative Commons License 2017.05.29 0 0 1834

OFF: nem is leszünk akkor túl messze egymástól :-). ON

Előzmény: dm13dv1b (1833)
dm13dv1b Creative Commons License 2017.05.29 0 0 1833

Ez tök gáz! Végre levizsgáztam, erre utána járok és a Novice fokozattal nem lehet forgalmazni Olaszországban?! Mekkora botrány! Itt leszek októberig... :(

pacs_425 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 1832

Én az alábbiakról tudok:

 

https://www.ha5kdr.hu/projektek/oktatas/anyagok

http://www.ha5khc.hu/downloads.php?cat_id=4

http://mrasz.hu/radioamator

 

Legutóbbinál a bal oldali menüben a "Tananyagok, információk" címszó alatt.

Előzmény: Firefighter83 (1831)
Firefighter83 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 1831

Sziasztok!

 

Fellelhető most valahol vizsgára felkészítő anyag.... vagy magunk kell összeszedjük?

Kacérkodok egy ideje a vizsga gondolatával, és most megérett bennem! ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!