Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

baltibb 2014. jan. 13. Creative Commons License 37

Nem igazán idevág, de talán tudtok segíteni. Van valamilyen módszer, amivel feltekert régi negatívot ki lehet simítani?

magnókazetta 2013. okt. 26. Creative Commons License 36

Eladó eredeti, bontatlan csomagolású AGFA 8mm-es ragasztó. Két ilyen csomag van.

Irányár 1500.- per csomag ( plusz posta 485.- ajánlottan )

Máshol is hirdetem igy mindenképpen irjál ha érdekel.

italozoleekukackadzsímélpontcom

SteveX55 2013. jún. 3. Creative Commons License 35

Üdv. mindenkinek!

Én teljesen amatőr kezdőként szeretnék tanácsot kérni super 8-as filmszallag digitalizálását illetően, hogy úgy mennyire életképes a dolog, ha én a szalagot átültetem egy VHS kazetta házába és egy vidólejátszóba helyezve egy erre a célra vásárolt USB-s digitalizló kütyűvel hozzákötöm egy számítógéphez a videót, és a lejátszást elindítva a super 8-as szalagot le tudja játszani a videólejátszó hogy a képanyagot átvegyem a számítógépre?

st.habakuk 2013. márc. 6. Creative Commons License 34

Üdvözöllek!

A 8 mm-es filmek hagyományos szkennerrel történő házilagos digitalizálása sajnos reménytelen vállalkozás.

A www.mikrozona.hu/telecine oldalon található egy használható eljárás leírása, talán érdemes lenne ebbe az irányba elindulni, ha tényleg sok értékes régi filmet szeretnél megmenteni az utókor számára. 

A digitalizáláshoz minimum 800*600 képpont felbontás szükséges, ha elfogadható minőségű PAL DVD minőséget szeretnél elérni a digitalizálás során.

Előzmény: Gabóca21 (-)
st.habakuk 2013. márc. 6. Creative Commons License 33

Ha nem valami speciális (pl. bordázott) hajtószíjra van szükséged, akkor látogass el a www.sealring.hu webáruházba, ahol több fajta, tetszőleges méretű, hajtószíjnak alkalmas "O" gyűrű található.

Előzmény: Bika_lakat (30)
st.habakuk 2013. márc. 6. Creative Commons License 32

Tisztelt Fórumozók!

Néhány felvetett probléma megoldásához szeretnék tippeket adni.

- A 8 mm-es filmek házilagos digitalizálásáról a www.mikrozona.hu/telecine oldalon található egy részletes leírás. Én ezt az eljárást alkalmazom, az eredmény megéri a fáradozást.

- Gumi hajtószíjak pótlására az "O" gyűrűk kiválóan megfelelnek. Beszerezhetők  a www.sealring.hu webáruházban.

- Régi szovjet vetítőgéphez való ízzót (24 V, 100 W) a Vaterán láttam, érdemes ott körülnézni.

Törölt nick 2013. febr. 1. Creative Commons License 31

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy egy ELMO K-100 Sm  8mm-es filmvetítő

hibátlan állapotban mennyit ér/érhet, ha el akarom adni ?

Bika_lakat 2012. ápr. 26. Creative Commons License 30

Sziasztok!

Esetleg valaki nem tudja, ha ékszíjra lenne szükségem vetítőbe, hol találhatok, gyártathatok, ilyesmi?

PLusz van néhány elkótyavetyélendő dolgom s8-ashoz, kinek van vásárlási szándéka? Szerintem felrakom a vaterára, aztán belinkelem ide... (filmek, vetítő, felvevő, inkább alkatrésznek valók)

eichen 2012. ápr. 8. Creative Commons License 29
WalakiSenki 2011. ápr. 13. Creative Commons License 28

celluloid filmeg digitalizálásában ( 8mm film, 9.5mm film, 16mm film ) jók még: http://www.mediarest.hu

bendediver 2011. ápr. 10. Creative Commons License 27

Sziasztok!

8 mm-es orsz vetítőbe keresek izzót. A mail címem az adatlapomon.

Balázs_70 2011. márc. 23. Creative Commons License 26

Kedves Fórumozók!

Digitalizálásban segítséget kaptok itt: http://www.emlekmento.com

Üdv, Balázs

cosmicBunuel 2011. febr. 18. Creative Commons License 25

ELADÓ!

Ditmar, osztrák filmvetítő.
8 és 16 mm-es filmre is használható.
Sok kiegészítővel, eredeti leírás, hordtáskában.
II.vh előtti.

Ditmar 2860 N (8 + 16) 1937 projector 8mm +16mm ACR 0453
R. Gebrüder Brünner AG, Vienna, Austria

ár:16e

érd:
mijaan@gmail.com
husz4780657

arc-him 2010. jan. 7. Creative Commons License 24
tud valaki segíteni 8 mm-es vetítő javításában?
amerikai Keystone typ. 110 V . kiment a lámpa, hálózati csatlakozó kellene, a hővédő üveg repedt, és a hővédő után a diffuzor lencse (nem a vetítő obi) repedt. Csak ennyi
Pista11 2009. jan. 11. Creative Commons License 23
VHS-re felvenni hülye ötlet. Persze, mert otthon meg lehet csinálni, és természetesen rontja mások üzletét.
Nem csak VHS-re lehet felvenni, van otthoni használatban elterjedve jobb is: SVHS, Hi8, és mostanság mindenkinek digitális kamera.
A másik, túlmisztifikálják a dolgot. Tudomásul kell venni, hogy régi 8 mm, super8 mm film minőségét még a jó VHS is visszaadja, nem ront rajta. Tehát butaság abban reménykedni, hogy szuper, drága szkennerrel oszkárdíjaj mozifilm minőség lesz. Nem lesz. (ez ugye látszik a filmmúzemon is)
A dolgot az fogja eldönteni, hogy valaki neki mer-e állni, vagy másokra bízza. Ennyi.
Előzmény: pé41 (17)
Janos32 2009. jan. 11. Creative Commons License 22
A conrad electronic (az oktogonon van a bemutatoterem) arult hozza digizo cuccot. A 2007-es katalogusukban meg benne volt, a mostaniban nem tudom.
Egyebkent az ebay-en www.ebay.com, ebay.co.uk, www.ebay.de is kereshetsz ilyen eszkozt, de ha az egyszerubb megoldast valasztod, akkor ugyanezeken az oldalakon tudsz venni egy mini studio elnevezesu cuccot, amire ra kell vetiteni a filmet es egyszeruen egy ele tett digitalis kameravel rogziteni a vetitett kepet.
M.T. 2009. jan. 10. Creative Commons License 21
Fordítási problémáidra: www.webforditas.hu
Előzmény: Gabóca21 (14)
Gabóca21 2009. jan. 10. Creative Commons License 20
Valóban,a Filmmúzeum honlapján megtaláltam a megoldást! Csak ki kell várni. De ha ráért 39évet,még kibírok pár hónapot!
Gabóca21 2009. jan. 10. Creative Commons License 19
 Mindenkinek köszönöm a sok jótanácsot! Nem is rossz ez a tv-s ötlet!Gondoltam, hogy nehét menet lesz,de hátha sikerül itthon is.De ha nem,hát nem.
Tulképpen azon csodálkoztam,hogy ennyire eltérő árakat kaptam,mert aki méterenként 250Ft-tól áll neki... Egy kis orsón kb.50-60m biztos van. Sok orsóm van!Akkor nekem az úgy nagyon drága.Aki viszont műsorpercben számol... Egy tekercs kb5-7 perc.Már jobban hangzik!A technológia sem mindegy,hogy spéci lencse előtt futtatva digikamera veszi fel,csak remeg az a film,meg szutykos,karcos... Vagy szkennelik kockánként,ami izzasztó,de alaposabb javítást tesz lehetővé.
Mégegyszer mindenkinek köszönöm! Mindenesetre közelebb kerültem a megoldáshoz!
pé41 2009. jan. 10. Creative Commons License 17

Gabocza,

Minden spórolásnak van határa. Ha pl cipőt akarsz talpalni, nem lehet házilagosan,stb. Igen, sajnos drágaság van! De nekem is drága a villany, a viz, naná,hogy a gáz stb és igy alakul ki, hogy ha vállalkozásra, vagyis szakemberre bízod a dolgot, azok az árak, amik. Namármost ( nem olvastam végig az egész topicot, igy nem teljesen értem a feladatot, de ha 8 mm-es videoszalagról ( video 8, HI8 ) van szó, ajánlom magamat, www.mediarest.hu. Ha celluloid 8 mm-es filmről, akkor pláne szakember kell és ne törd a fejed valamiféle olcsón vásárolható "szkennerrel" való megoldáson, ilyen nincs ill. nem szkenner és baromi drága.Levetitve és felvéve VHS-sel nagyon hülye 5let, buhera, méltatlan minőség őseid munkájával

Ebben az esetben: valamelyik állami közhasznú könyvtár ( talán a Széchenyi ) foglalkozik vele egész türhető áron, én nem.

Jó tanács: keresd a Google-n, megfelelő kulcsszavakkal. Ott lesz.

Előzmény: Gabóca21 (14)
Takoca_ 2009. jan. 10. Creative Commons License 16
ja bocs, csak most olvasom hogy nincs jó állapotban a film

így tényleg nem lesz egyszerű
Takoca_ 2009. jan. 10. Creative Commons License 15
egy kollégámnak a következő megoldást találtuk:

a Film Múzeum ingyen és bérmentve bedigizi, cserébe azt kérik, hogy a saját archívumukba is legyen belőle, ergó használhassák. Nem tudják egyik napról a másikra megcsinálni de tényleg megkapta a kolléga néhány dvd-n a filmjeit. (pár hónap volt)
Gabóca21 2009. jan. 10. Creative Commons License 14
  Keresek LEGO-t nagy mennyiségben.Szállítást megoldom. :)
Keresek hivatásos fordítót dokumentumok fordításához,angol nyelvterületről. :)

Azért tettem fel itt ezt a kérdést,mert érdekel a téma,szeretnék sokat megtudni róla.
Reméltem,hogy kapok érdekes és értékes válaszokat,így is lett. Még ha nem is nyitok a későbbiekben ilyen természetű vállalkozást,azért ugye nem baj,ha az ember nem bámul bután,ha a téma szóba kerül. És persze nem lenne hátrány,ha meg tudnám oldani,amit szeretnék.
Előzmény: Törölt nick (7)
Rumcice 2009. jan. 10. Creative Commons License 13

www.keskenyfilm.hu

Egyszer láttam valahol egy hirdetésüket. Ezen kívül semmit sem tudok róluk.

Gabóca21 2009. jan. 10. Creative Commons License 12
  :-)  Na jó,tódítottam! Van vetítőm,csak kiégett az égője. Kamerám is van.
Csak a film.Az nem az igazi.
Előzmény: Törölt nick (6)
Pista11 2009. jan. 10. Creative Commons License 11
Nem butaság felvenni videóra. Persze, ha vetíthető. Egy jobb videókamera semmit sem ront a minőségén. Utána már csak digitalizálni kell. Akár tv kártyával is. Rendes beállításokkal az sem ront a régi 8 mm-es filmen.
(én otthon egy svhs kamerával vettem fel, és egy fast av master kárttyával digitalizáltam. most az összes régi filmem cd-n van)
Vad 2009. jan. 10. Creative Commons License 10
Bocs, a második rész a topiknyitónak szólt.
Előzmény: Vad (9)
Vad 2009. jan. 10. Creative Commons License 9

Erre most jön majd a "nem tudok angolul" :)

De félre tréfa, ha a helyedben lennék, egy ilyen cuccal mennék a Filmmúzeum csatornához, és erőltetném a bartelt.

Ők keresnek házi videókat, levetítik éjszaka a csatornán, magyarul megvan a digit változat, a kérdés, hogy hogyan jut vissza hozzád :)

Legrosszabb esetben pl: "Mikor vetítitek a TV-ben?"

Most ne mondd azt, hogy nincs bekötve a kábeltv :)

Előzmény: Törölt nick (7)
D94A 2009. jan. 10. Creative Commons License 8

Szia!

Keress meg magánban mi vállalunk 8mm szkenelést. A filmjeidet mindenféle képpen össze kell ragasztani, mivel nem csak a vetítőben, hanem a szkenerben is mozog a film!

Előzmény: Gabóca21 (5)
Törölt nick 2009. jan. 10. Creative Commons License 6
Nincs filmem, nincs digitális felvevő eszközöm, nincs pénzem. Hát így nehéz. :-)
Előzmény: Gabóca21 (5)