Keresés

Részletes keresés

sseek Creative Commons License 1 napja 0 0 51274

???

Előzmény: procaliber. (51272)
zoncsi Creative Commons License 2 napja 0 0 51273

Ezen a fórumon is meg kell emlékeznünk róla! Itt sokan voltatok közeli barátai. Én csak felületesen ismertem, pár közös futás, pár beszélgetés, de remek embernek ismertem meg ennyiből is. Nagyon nagyon szomorú, hogy eltávozott közülünk! :-((((

Előzmény: procaliber. (51272)
procaliber. Creative Commons License 2 napja 0 0 51272

R.I.P   Summer Comfort

Pinyo Creative Commons License 2015.07.13 0 0 51271

Úgy néz ki, nem maradt rá erő, egyébként egy hónapja volt: http://crosskovacsi.hu/

Előzmény: zoncsi (51270)
zoncsi Creative Commons License 2015.07.13 0 0 51270

Tegnap a Nagy-Kopaszról Nagykovácsi felé láttam ezeket a felfestéseket. Gondolom, bringás verseny volt és a szervezők biztosra akartak menni, az összes követ megfestették. Remélem a rendezvény utáni takarításra is maradt erejük!

tv1k Creative Commons License 2015.07.10 0 1 51269

A traktoltalp jól jön poros meredek lejtőkön, de utcai futócipővel is el lehet lenni. Azért ha nagyon sima a talpa az egy kicsit hátrány. valóban az sem baj ha az orra kicsit meg van erősítve. Ez akkor számít, ha az ember véletlenül kőbe rúg. Megesik.

bugbite Creative Commons License 2015.07.09 0 0 51268

Szia,

én is enyhén pronáló vagyok, sokat futottam korábban aszfalt cipőben terepen, de ha sár van megéri a terep cipő még egy kezdőnek is. Talán nekünk kezdőknek még inkább fontos, jó stílussal sima talppal is meg lehet oldani egy saras csúszós pályát...

Most hokában futok terepen, nincs problémám a pronálással, az UTH-n a mellettem futó kollega aszfaltos cipőben legalább 3x esett én megúsztam talpon.

Ha terepen nagyobb testsúllyal futsz és kímélni akarod az ízületeidet vegyél hokát szerintem szeretni fogod!

Előzmény: Tibcsi0508 (51266)
rrroka Creative Commons License 2015.07.09 0 0 51267

Ebben az esetben én a lábtartásomnak megfelelő, vagy neutrális terepcipőt vennék. Nagy bátorság esetén óvatos minimalista irány valami párnázott, de lapos talpú csukával, pl Merrell Allout Fuse.

Előzmény: Tibcsi0508 (51266)
Tibcsi0508 Creative Commons License 2015.07.08 0 0 51266

Nem a cipőtől teszem függővé az erdei futásaimat, nem is divatból akarok venni. Évekig én is a leharcolt aszfaltcipőimben futottam terepen. Ha olyanok a körülmények mostanában is azt használom.

Tavaly vettem az első terepcipőmet és nem bántam meg.  

Előzmény: rrroka (51264)
ateszking Creative Commons License 2015.07.08 0 1 51265

A kapaszkodóképesség itthon tényleg csak nagyon ritkán problémás. Nagyjából összefoglaltad, hogy miben más egy jó terepcipő:

- Orrvédelem (tényleg számít)

- Erősebb talpréteg véd a kisebb benyomódásoktól, átszúródásoktól

- Kicsit jobban tartja a lábat

- Általában aszfalton jobban kopik a legkülső talpréteg

- Általában (!!!) kicsit gyengébb a csillapítása, hiszen a talaj, amin futsz, puhább.

Előzmény: Pinyo (51263)
rrroka Creative Commons License 2015.07.08 0 0 51264

oké amit írsz, csak te nem feded le a "kezdő-haladót"... :DDD

egyébként én is fogok venni egyszer egy terepcsukát, mert állatjók, csak szerintem meg lehet lenni nélküle is, nem ettől kell függővé tenni, h megyünk-e erdőbe futni.

10+1 menő cucc, ami terepfutáshoz nem nélkülözhetelen, de akkor is KELL!

A terepfutáshoz alapvetően nincs másra szükség, mint az igényre, hogy elszakadjunk a megszokott és biztonságos aszfalttól, a százszor körbefutott szigetkörtől, a gát betoncsíkjától, és végre a lábunknak oly kedvező puha anyaföldön fussunk. Hát, igazából az sem baj, ha[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

vhogy így. :)

Előzmény: Pinyo (51263)
Pinyo Creative Commons License 2015.07.08 0 0 51263

Egy terepcipőm volt eddig Jazz 13TR, a többi aszfaltos Nike Pegazus, Saucony.

Tehát nem tudok általánosítani, hogy minden terepcipő ilyen-e:

A terepcipőben nem csúszkált előre a lábam, oldalirányban is jobban fogott.

Magasabb orrvédője volt. Amikor az aszfaltossal belerúgtam egy kőbe, elég fájdalmas volt.

A vászon anyaga kevésbé kiszakadós.

Aztán a talp, nem a minta, hanem az anyaga. A talp anyag keménységét nem tudom, de az aszfaltosokkal kétszer is volt átszúrásom, egyszer egy éles kő (mint egy kőkorszaki nyílhegy), majd nemrég egy faág szúrta keresztül a talpat. A Pegazussal többször vigyázni kellett, mert a kiálló kövek a talp közepén nagyon átnyomódnak, fáj, ha pont szerencsétlenül érkezek egy sziklára.

Előzmény: rrroka (51262)
rrroka Creative Commons License 2015.07.08 0 1 51262

Szerintem nem igazán van szükség terepcipőre... Tény hogy, jobban néznek ki, meg biztonság érzetet ad a traktortalp, de szerintem kezdő-haladó futó nem igazán keverdik olyan helyzetbe, amikor szükséges lenne külön terepcsukára. Én az elkopófélben lévő stabil aszfaltos cipőimet használom terepre, 7-800 kiri után avanzsálnak terepes-sarazós cipővé, és a simává kopott talpuk ellenére nem volt még probléma belőle. 
Najó, nemrég elnyaltam egy murvás vízmosásos ösvényen lefele csapatva, de az ellen a traktortalp sem védett volna. :)

Mit vársz amúgy a terepcipőtől? Miben lesz jobb, mint egy átlagos futócipő?

Előzmény: Tibcsi0508 (51259)
bmalag Creative Commons License 2015.07.07 0 0 51261

régen csak stabilt hordtam éveken át, gond nélkül.

3 éve kezdtem belső támasz nélkülieket, ebből két évben volt térdprobléma, aminél az egyik ok a pronálás lehet.

most visszaváltok stabil cipőkre, legújabb munkábajárós szerzemény egy asics gél fuji trabucco, és várom a javulást. gyógytorna is megy és hanyagolom a futást.

nem biztos, hogy csak a cipők okozták, nyújtás hiánya, túledzés, x-láb...van itt több minden

Előzmény: Tibcsi0508 (51259)
ateszking Creative Commons License 2015.07.07 0 0 51260

Egy 2013-mas Mafate-m van.

Szeretem és a lúdtalpbetét előtt semmilyen problémám nem volt vele se terepen, se sötétben. Most többet nyúzok egy aszfaltos Nike Lunarglide 6-ost nyúzok és imádom. Stabil, könnyű, csillapít, az én széles lábfejem is elfér benne. Pedig előtte nagyon nem jöttek be a Nike cipők, mindegyikben bizsergett a talpam 3 km után.

Mind a kettőt használom terepen és aszfalton is.

Előzmény: Tibcsi0508 (51257)
Tibcsi0508 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 51259

Igazad van, én is így gondolom, csak kíváncsi vagyok, hogy pronáló lábú, súlyosabb futók milyen cipőket használnak.

A minimál teljesen ki van zárva, azt a lábam nem bírná még rövid távon sem. 

A Brooks Cascadiaval szemezek, kényelmesnek találtam a boltban.

Aszfalt cipőből többnyire Asicsot használtam, de a terepcipőit nem ismerem. 

Előzmény: barefootBushman (51258)
barefootBushman Creative Commons License 2015.07.07 0 0 51258

Ez a cipő téma nagyon nehéz. Mindenkinek magának kell kijönnie belőle. Általánosan annyi bizonyos, hogy semmi végletesbe nem szabad belefogni nagy testsúlynál. Pl. se minimál, se mayi cipőt nem próbálnék. Asics, Brooks és alán némely Nike neutrál cipő lehet jó, közepes droppal. Ha megvan, terepen a méret is kissé nagyobb kell legyen, főleg 30 körüli edzéseknél, ráadásul még évről-évre is eltűnik egy-egy bevált modell. Ha nincs bespájzolva pl. egy ugyanolyan plusz Pegám, akkor sokszor meg vagyok lőve, mert nem kapni olyan egyszerűen itt, esetleg ha kimegy az ember osztrákiába, v. szlávokhoz..

Előzmény: Tibcsi0508 (51257)
Tibcsi0508 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 51257

Nem ragaszkodom a stabil cipőhöz, alternatívákat keresek.  Milyen Hokát használsz?

Előzmény: ateszking (51256)
ateszking Creative Commons License 2015.07.06 0 1 51256

Nekem azt mondták ( 90 kg fölötti súly, pronáló láb), hogy a terepegyenetlenségek miatt veszélyes, hogy stabilizált cipőben kifelé billen a bokád és megsérül.

Nekem annyi tapasztalatom van, hogy a tavaszi Muzslán megpróbáltam a szokott Hoka cipőmet egy elvileg futáshoz való lúdtalpbetéttel. 7 km után kivettem és inkább teljesen betét nélküli cipőben mentem még 19 km-t, mert a 7 km alatt 5-6-szor fordult alám a lábam, szerencsére sérülés nélkül. Előtte még soha nem volt ilyen gondom túrán és futás alatt.

Előzmény: Tibcsi0508 (51255)
Tibcsi0508 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 51255

Terepfutó cipő választásnál mennyire fontos tényező, hogy pronáló a lábam?

Eddigi egyetlen terepcipőm egy Salomon XT wings 3 volt. Testsúlyom 80+ kg.

Nem sok stabil cipőt találok.

PapGabor Creative Commons License 2015.07.02 0 0 51254

Köszi, azért ez így nem igaz! :) A második 50-es szakaszon voltak gondok az ellátással (meg az első végén), utána már tudtuk, hogy mire számíthatunk, és pakoltunk holmit a hátizsákba, ha szükségét éreztük.

Előzmény: nedus1965 (51253)
nedus1965 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 51253
Hát , Gábor , elképesztő vagy !! Vizen és napfénnyel nyomni 200 kilit !!!!
Előzmény: PapGabor (51244)
PapGabor Creative Commons License 2015.06.30 0 0 51252

Eddig 4 alkalommal voltam rajta, most forult elő először, hogy ennyire magunkra maradtunk az elején. Ha tudunk róla, hogy önellátásra kell berendezkedni, akkor nem gond, így viszont megcibált rendesen. Szerintem jövőre mindenkép átgondolják a frissítés/pontőri témát, mert az sem állapot, hogy az egyébként is széhúzódótt élmezőny után órákkal érkeznek a gyalogosok. Egyébként nagyon klassz kis verseny/futás/túra ez, Füzéren és a célban családias mondhatni bajtársias hangulattal.

Előzmény: zoncsi (51251)
zoncsi Creative Commons License 2015.06.29 0 0 51251

Ez azért kemény volt. Erősen redukált frissítéssel 200 km... Ehhez kellett az edzettség.

Jövőre jó lenne valamelyik résztávját (vagy többet) megcsinálni.

Előzmény: PapGabor (51244)
mtb Creative Commons License 2015.06.26 0 0 51250

Na ezt nem is tudtam, hogy elmarad. Bár az utóbbi években rendre kisebb napszúrást kaptam... :) Akkor nekem is kell keresnem valamit helyette. Szeptemberben már vannak versenyek,  de nyáron itthon gyengébb a kínálat.  

Előzmény: Pinyo (51249)
Pinyo Creative Commons License 2015.06.26 0 0 51249

Milyen pörgős rövid (max 4 óra) versenyt ajánlanátok júliusban Budapest környékén? Nem lesz bp terep kupa, valami pótlót keresnék. Az se baj, ha feleannyi.

csanya. Creative Commons License 2015.06.26 0 1 51248

Telefonon tisztáztuk a helyzetet. Mindenki menjen futni! Peace n Trail!

Előzmény: csanya. (51247)
csanya. Creative Commons License 2015.06.26 0 0 51247

Hát tényleg nem értem. Ha lehet Andorra, Svédország vagy Mexikó szerepelhet egy verseny nevében, akkor a Hungary miért nem?

Előzmény: manbo (51246)
manbo Creative Commons License 2015.06.26 0 1 51246

Látom, nem érted a különbséget...

Sajnálom.

További sok sikert az Ultra-Terep Magyaroszág-hoz !

Én inkább a svájci alpesin futok...

Előzmény: csanya. (51245)
csanya. Creative Commons License 2015.06.26 0 0 51245

Andorra Ultra Trail, Canadian Death Race, Ultra Trail de Mexico, Korea50K, Lesotho Ultra Trail,  SLO100, Swedish Alpine UltraSwiss Alpine Marathon

"A világon inkább a tájegységek, földrajzi elnevezések a jellemzőek a névadásnál. Nálunk rögtön egy országot dobunk be..."  Nekem úgy tűnik mások is elkövették ezt a hibát. Lehet szólni kéne nekik. 

Előzmény: manbo (51070)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!