Keresés

Részletes keresés

Balazito Creative Commons License 4 napja 0 0 52650

Köszi, ezek szerint próbálkoznak, csak belső (rendezői létszám) és külső (engedélyezett indulók) feltételek gátolják őket. Talán megoldódik. Ha meg nem, akkor marad a privát teljesítés (bár az kicsit levenne a hangulatából, de azért az sem lenne rossz végső megoldásként).

Előzmény: mtb (52648)
CsST Creative Commons License 4 napja 0 0 52649

Szeptember közepén újra megélénkült kicsit a Budai Térképkör :)

http://turazokni.hu/budai-terkepkor-lista.html

Hamarosan a jelzés-módosítások miatt kisebb útvonalváltozás lesz.

mtb Creative Commons License 5 napja 0 0 52648

Engem is foglalkoztatott a Tortúra, ezért megkérdeztem a főszervezőt, mi lesz az ideivel. Jelen pillanatban a legnagyobb gondjuk, hogy nem akar összejönni az a 30-35 fős rendezői gárda, ami szükséges lenne. Ráadásul mindössze 300 főre van engedélyük a túrán, pedig ettől sokkal több jelentkező lenne. Tehát pillanatnyilag függőben van a dolog, ha valami változás van bármilyen irányba, sz FB oldalukra kiírják. Én meg majd ide, hogy azok is tudjanak róla, akik azt nem olvassák.

Előzmény: Balazito (52643)
BaloghP Creative Commons License 6 napja 0 0 52647

nekem a szalagjaim alapból gyengék túl lazák és nem tartanak oldal irányú terhelésnél rendesen. 16 éves voltam mikor suliban focis bohóckodásnál kiugrott a térdem és úgy maradt, majd a pályán nem igazán szakszerűen tették helyre, azóta folyamatosan túlterhelem a másik térdem. viszont amióta smr hengerezem meg több comberősítést csinálok, sokkal kevesebb a gond vele.

riel Creative Commons License 6 napja 0 0 52646

:-(

Igen, jól tippelsz, lefelé jövet történt a rossz lépés. Köves talaj volt és a lombok árnyékának mintája miatt nem vettem észre, hogy van egy dombocska, ezért váratlanul korán értem talajt még kinyújtott lábbal.

Akkor neked is rendben van az ízület, meg a szalagok is, csak az összegyűlt folyadék feszegeti a térdedet?

Nekem is hasonló lehet, önálló életet él a térdem. Van, hogy futás után napokra rendbejön, de van, hogy éppen a futástól romlik el.

A legzavaróbb az benne, amikor 10-20km után megfájdul és sétálnom kell egy kicsit, mert annyira rossz. Persze sétálás közben semmi baja, egyáltalán nincs probléma, csak ha újra futni kezdek, akkor rövid időn belül újrakezdődik. Olyan mintha lenne valami mechanikus probléma, aminek a hatására időnként gyulladásba jön, sőt igazán nem is múlik el a gyulladás teljesen soha.

Mi az a hengerezés?

Előzmény: BaloghP (52645)
BaloghP Creative Commons License 6 napja 0 0 52645

lassan 20 éve küzdök ezzel, visszatérő sérülésem. az utolsó 2014-es MRI szerint a szalag mellett van pár ciszta is a térdemben (bár kontrollra nem mentem vissza) hengerezz sokat, erősítsd a szalagokat meg a négyfejű combizmot. ha jól tippelek a térd megbicsaklásod lefelé szakaszon volt. én ha nehéz a terep vagy sár van akkor botot használok.

Előzmény: riel (52644)
riel Creative Commons License 2017.09.18 0 0 52644

Sziasztok,

Tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek!

Tavaly futás közben rosszul léptem és a bal térdem hátrafelé akart volna berugózni (stuccosan), ami ugye nem sikerült neki. Fájdalom nem volt, inkább kellemetlen érzés, futottam tovább.

2 nap múlva begyulladt a térdem, fájt, ropogott. Pihentetem egy hónapot, javult, de nem lett teljesen jó, ezért elmentem ortopédushoz, aki először jött azzal, hogy nem vagyunk már 20 évesek, meg szedjek hialuron kapszulát, meg hordjak térdrözgítőt. Nekem ez már eleve gyanús volt, hogy nem egy ízületi kopásról van szó, ami lassan alakult ki, de azért belementem. Persze nem lett jobb és amikor visszamentem, akkor jött a fizikoterápíával. Azt is végigjártam, persze nem lett jobb.

Aztán elmentem a Sportkórházba, Dr. Tátraihoz kerültem, aki elküldött MRI-re, amit megnézve azt mondta, hogy ez egy tökéletes térd.

Na ja. Írt fel Voltaren tablettát (korábban kenegettem vele, de nem segített) és láss csodát 3-4 nap alatt 99%-osnak éreztem a térdemet és mentem futni.

A gyógyszer 10 napig tartott, a térdem vagy 1 hónapig nagyjából okés volt, aztán újra jöttek a tünetek enyhébben.

Tegnap voltam a Bükkben futni és hát azt kell mondjam, hogy nem jó.

Mit csináljak? Menjek vissza Tátraihoz, hogy oké, hogy tökéletesnek látszik, de valami mégsem oké, vagy keressek fel más orvost?

Vélemény? Tipp?

Előre is köszönöm!

Gábor

Balazito Creative Commons License 2017.09.18 0 0 52643

Tortúráról nagy hallgatás, pedig elég futóbarát rendezés (volt?). Tavaly még új távval is bővült, meg nem is érződött a rendezők részéről a kiégés... Kár lenne érte, jó kis évzáró buli volt.

Balazito Creative Commons License 2017.09.18 0 0 52642

Valaki tervezi a most szombati Schneeberg trail-t? Szombat hajnali pesti indulással?

qwertz77 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 52641

Őőő ú á:-)

így irodában ücsörögve különösen ütött.

Kösz, hogy összevágtátok, megosztottátok, jó lett!

:-)))))

Előzmény: allez zserzseli! (52638)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.09.07 0 0 52640

jajj köszönöm, nemtom miért  cs--tem el..

Előzmény: Pinyo (52639)
Pinyo Creative Commons License 2017.09.07 0 0 52639

A kényelmes kattintás érdekében a link helyesen: Zserzseliék a Pireneusokban

Előzmény: allez zserzseli! (52638)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.09.07 0 0 52638

sziasztok,

nyáron voltunk a Pireneusokban 4 napra, vágtunk belőle egy kis filmecskét, fogadjátok szeretettel..

Balazito Creative Commons License 2017.08.24 0 0 52637

De itt gyakorlatilag nincs aszfalt,legfeljebb kockakő, az meg nem olvad.

Tavaly 32 fokban rajtoltunk és délben, most 10 órakor kb. 28 fokban. Mivel egyből felmegyünk 1500-2000 méterre és fent is maradunk, így ugyan meleg volt (23-25 fok) és az első két nappal felhőtlen, de egy sapkával kezelhető. Második éjjelre azért befelhősödött, kaptunk is egy bő 2 órás felhőszakadást "A gyengék szívjanak csak igazán" jeligével:-)

Az első hivatalos frissítőtől (13 km.) elég sűrűn vannak a pontok, hogy a folyadékutánpótlás biztosított legyen. Inkább a szintemelkedés és a táv teszi nehézzé a versenyt. Technikailag is izgalmas, de nem az a "ha nem oda születtem esélyem sincs" jellegű GR20, Chopok vagy Grossglockner típusú. Másodszorra is csak ajánlani tudom. Nem egy havas, gleccseres pálya, de szép, nagyon szép.

Előzmény: -athosz- (52636)
-athosz- Creative Commons License 2017.08.23 0 0 52636

OK. értem, tehát nem a szervezés miatt volt több a több. Ez megnyugtató, mert tényleg jól, gyorsan megközelíthető, szép versenynek néz ki.

Mennyire volt meleg?

Én a pár évvel ezelőtti  Trans d'Havet után megfogadtam, hogy soha többet nyári, olasz versenyt. (Az olvadt aszfalttól fekete volt a cipőm talpa...)

Előzmény: Balazito (52634)
Balazito Creative Commons License 2017.08.22 0 0 52635

egyéb az egyébb

Előzmény: Balazito (52634)
Balazito Creative Commons License 2017.08.22 0 0 52634

Az időeredményemből sejtheted:-)

Amúgy továbbra is tetszett és mivel logisztikailag könnyen elérhető, a pálya szép, a szervezés meg tökéletes, így a jövőben is tervezem az indulást. (Ha augusztus végére bevállalok egy hosszabbat, akkor itt csak a röviden, egyébb esetben marad a hosszú.)

Beszámolót tervezek, de ha elsőre nem jött össze (márpedig nem jött ki belőlem), akkor ez kicsit kitolódik. Azért nem 11 hónapot szeretnék vele várni:-)

Előzmény: -athosz- (52633)
-athosz- Creative Commons License 2017.08.11 0 0 52633

Látom voltál.

Milyen lett?

Előzmény: Balazito (52618)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.08.08 0 0 52632

gratu, kemény lehetett.

ultrán pont ezek a az újjáéledések a legérdekesebb, legmaradandóbb tapasztalatok!

Előzmény: bazse.ht (52631)
bazse.ht Creative Commons License 2017.08.07 0 0 52631

Sikerült megoldanom egy tyúkszemtapasszal. Egy belül lukas kör alakú, kb fél centi vastag tapasszal körbevettem a sebet, így minimalizáltam a kontaktot a seb és a cipőm között. Néha lefelé azért felszisszentem ha pont úgy kaptam el egy szikladarabot, de összességében működött.

A verseny amúgy a kisebbik Irontrail volt (133km/7000d+) St. Moritzból futottunk el Davosba, és csak 5 köztes frissítőpont volt, életem eddigi legdurvább versenye volt. (igaz, nem volt túl sok versenyem eddig, de ezzel tényleg megszenvedtem)38 óra 50 perc alatt értem be, (bő 6 órával terven túl) 64/128 lettem, úgy hogy féltávig folyamatosan fel akartam adni, annyira szarul ment, de sosem sikerült. Első ponton nem volt pofám, 25 kmnél nagyon égő lett volna, pedig semmi erőm nem volt már akkor sem. Másodiknál nem lehetett (45km), pedig ott már 0 volt az energiaszintem. Harmadikig elvergődtem (69) keselyűkkel a vállamon, ott meg annyira végem volt hogy nem találtam senki hivatalos személyt akinél bejelenthettem volna (pedig volt bőven, de csak szédelegtem és lerogytam a sarokba) Aztán ahogy ott pilledeztem, kaptam egy tál ételt, és csodák csodájára tudtam enni, (addig az nem sikerült, azért is voltam annyira oda) bennem is maradt, így szép lassan jött vissza az erő. Több mint egy óra evés/emésztés után úgy döntöttem továbbindulok, pedig a nehezebbik fele volt hátra. Aztán innentől kezdve "szárnyaltam" a záró 22 km es etapon a 20 időt repesztettem, úgy értem célba mint aki most kezdte. Óriási volt az újraéledés, nem éltem még át hasonlót.

Előzmény: Lord Kacor (52630)
Lord Kacor Creative Commons License 2017.08.02 0 0 52630

Ha már segíteni nem tudtunk, írnál a végkifejletről valamit? Elindultál? Végigmentél?

Előzmény: bazse.ht (52628)
ubalika76 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 52629

Az is egy megoldás, ha nem mész el. Vagy odamész bicajjal svájcba. 1000km, az több is mint 30óra. Ameddig tekersz, tuti nem fogsz a sarkadra lépni, lehet meggyógyul.

Előzmény: bazse.ht (52628)
bazse.ht Creative Commons License 2017.07.25 0 0 52628

Sziasztok!

Van egy jelentéktelen, de annál kellemetlenebb sérülésem: Strandon beleléptem valamibe, és a sarkamon keletkezett seb a futkorászástól nem igazán gyógyul, sőt most eléggé ramaty állapotban van, minden egyes lépést megérzek.

Hétvégén lesz egy elég nehéznek ígérkező versenyem a svájci alpokban, addig szeretnék valamelyest javítani a helyzeten. Van esetleg valami tippetek, trükkötök, bármi csodamódszeretek, amivel ha ilyen rapid módon meg nem is gyógyulna, de legalább tünet/fájdalom mentessé válna egy bő 30 órára?

Vagy marad az összeszorított fog, sziszegés, káromkodás kombó...

Csempa Creative Commons License 2017.07.24 0 0 52627

Gratulálok a teljesítéshez!

Szuper a film, köszönet érte, még meg fogom nézni 1-2 alkalommal.

Előzmény: gabriel8 (52626)
gabriel8 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 52626

Sziasztok !

Két hete jártunk a Gran trail Courmayeur versenyen (105 km + 7000 m): csodás tájon vezet, szinte végig panorámás ösvényeken (gyakran a MOnt Blancra vagy környékére), az útjelölés kiváló és a frissítés is rendben volt.
A teljesítés (26 óra 18 perc) során készített (többnyire GoPro) videóm is kedvet csinálhat a jövő évi részvételhez: https://www.youtube.com/watch?v=85JxQn20vDM
Az élménybeszámoló is készül....

A videó borítóképe (mivel egy ideje már csak a linket lehet beszúrni :(  ) 

Jó szórakozást hozzá ! 

CSERMANEK Creative Commons License 2017.07.13 0 0 52625

Köszcsi,

Harapom a hegyet, gyűjtögetem a szintet, növelem a dacot. Érik a visszavágó augusztus végén egy újabb magashegyi kiruccanás formájában...

Előzmény: Lord Kacor (52623)
Lord Kacor Creative Commons License 2017.07.13 0 0 52624

Gratulálok, ezek a távok és szintek nekem önmagában is hőstettek! Az meg külön jó, ha még örömöd is volt benne. Szuper!

Előzmény: Balazito (52618)
Lord Kacor Creative Commons License 2017.07.13 0 0 52623

Jó írás...
Mostanra hogy vagy? :)

Előzmény: CSERMANEK (52610)
Csempa Creative Commons License 2017.07.09 0 0 52622

Polar V800 + H7 pulzusmérő + új típusú mellkaspánt egyben eladó

Vagy külön is, de először az óra találjon vevőre, a H7 és pánt csak utána lesz eladó.

1 éves, nagyon jó állapotban van, nem látok rajta féltűnő karcolást vagy sérülést.

Tartozik hozzá egy H7 pulzusmérő egy 2 hónapnál fiatalabb új típusú mellkaspánttal.

Dobozok, papírok megvannak hozzá.

A mail címem publikus, ajánlatot várok rá, meg fogunk egyezni.

Előtörténet: lassan 3 éve vettem az első V800-amat, de az tavaly júniusban egy típushiba miatt garanciális cserére szorult a Dekában. A hiba az első szériás V800-akban a fedetlen csatlakozó volt, ami idővel korrodált és így nem lehetett sem tölteni, sem kábelen szinkronizálni. A csere jóvoltából ez már a javított modell, amelynek fedett a csatlakozója.

Ekkor az órával együtt cserélték a H7-es pulzus érzékelőt pánttal együtt, de idén májusban vettem hozzá egy új típusú pántot, mert a régi már nem volt megbízható. Ezt az új típusú pántot adom hozzá.

kiralysannyi Creative Commons License 2017.07.09 0 0 52621

Sziasztok,

Van egy eladó TIMEX RUN TRAINER 2.0 órám.

Ha valakit érdekel keressen,megegyezünk:

molnar.szabo.sandor@gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!