Keresés

Részletes keresés

stylusz Creative Commons License 2018.04.24 0 0 52732

Hello

 

Ha valakit érdekelne, átadó egy alapdíjas nevezés a májusi Salomon Szentendre Trail (54 km) távra. 

Amennyiben rákattantál, írj a chakar@freemail.hu-ra, köszi

Lord Kacor Creative Commons License 2018.04.24 0 0 52731

Zoncsi, hogy érted, h "Cortinára majd felszívod magad"? Nem téged látlak az UltraKék Börzsöny [ápr. 29.] rajtlistáján egyéniben?

Előzmény: zoncsi (52728)
barefootBushman Creative Commons License 2018.04.23 0 0 52730

Szia, ja Zserzselinek szurkoltunk vasárnap -jól ment, de rólad nem tudok sajnos, hogy ment a hosszúd

 

Előzmény: zoncsi (52728)
Pinyo Creative Commons License 2018.04.20 0 0 52729

Libegőn találkoztunk, MB holnap lesz, több esemény nem történt még velem idén. Szinte csak most lett vége a cudar télnek :)

Előzmény: zoncsi (52728)
zoncsi Creative Commons License 2018.04.19 0 0 52728

Biztos mindenki edz a hegyen vagy a FB-on, mert itt nagy a csönd. Már Zserzselit is felbukkanni látom ott - igaz, inkognitóját megőrizve. :)

Múlt hétvégén Mátrabérc. Hol egy beszámoló? Bali, mi volt? Tudom, meleg. :)

Hétvégén Mátrabérc Trail, nem lesz könnyebb. Talán túrázó nem lesz annyi, de a jó idő miatt ez sem biztos.

Én szép csöndben már 3 versenyen eseményen vagyok már túl. A szokásos tavaszi menetrend: BükkiKi, VTM. Aztán magam se tudom, miért, talán Kiss Miki szárnybontogatása támogatásául a Libegő Trail. A tavalyi fenékizom probléma már nagyjából a múlté, bár még érzem. A sarkantyúm viszont újra támad, sőt, most már az egész bal bokám nyikorog. Azért edzek, csak a tempó meg a táv nem stimmel. :)

A Bükkin nagyon visszafogottan mentem, így is elfáradtam, a VTM-en küzdöttem, úgy voltam szar, a Libegőn legalább megpörgethettem a lábaimat. Persze csak lefelé. Felfelé nagyon nincs kraft.

Ez így elég rossz előrejelzés a MBT-re, de emiatt még Don Quijote nem hátrál meg az óriások elől.

Majd a Cortinara felszívom magam. Vagy nem. :)

imaro Creative Commons License 2018.03.04 0 0 52727

Ez már ilyen lett... Egy darabig nem rakott fel egy képet se, aztán ikrek lettek.

 

Előzmény: imaro (52726)
imaro Creative Commons License 2018.03.04 0 1 52726

A Bükki kilátások Hard távjának 2. ellenőrzőpontja (Zöld-rét) Csapó András képén.

Tél volt.

barefootBushman Creative Commons License 2018.02.26 0 0 52725

A Transvulcania-n meg ez: https://www.instagram.com/p/BQia9diht20/?taken-by=jborex tiszta transz.

Előzmény: barefootBushman (52724)
barefootBushman Creative Commons License 2018.02.20 0 0 52724

A Trans Grancanaria-n meg sár lesz: https://www.instagram.com/p/BfY_XrgBM5r/?explore=true Üdv!

Előzmény: imaro (52723)
imaro Creative Commons License 2018.02.20 0 0 52723

Már eldőlt: tél lesz!

Pinyo Creative Commons License 2018.02.07 0 0 52722

Izgalmas indítás

Előzmény: kissmiki (52721)
kissmiki Creative Commons License 2018.02.06 -2 1 52721

Sziasztok kedves Terepfutók !

 

Nem lenne jó, ha bárki, bármiből kimaradna azért mert nem szereti a facebook-ot. 

 

Keletkezett egy új oldal: www.hegyfutas.hu klikkeljetek rá bátran, talátok ott majd több mókás versenyt ! Ha rajtam múlik egyre többet, és eléggé rajtam múlik.... :-)

barefootBushman Creative Commons License 2018.01.23 0 0 52720
barefootBushman Creative Commons License 2018.01.12 0 0 52719

cső Atesz, sztem Clifton 3, v. 4 a nyerő, mert nem megy szét 700km alatt, mint a többi és semleges..

Előzmény: Törölt nick (52717)
ubalika76 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 52718

nemtom. gumipántja van, és alul láncokon lemezke aminek lehajtott szélei a fogak, kb. 1cm -esek, és elől van 5, hátul a sarok alatt 3

Előzmény: bmalag (52715)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.17 0 0 52717

Karácsony alkalmával meg akarom lepni magam egy új Hokával. Nem tudom, hogy Challenger ATR-t vagy Mafete-t vegyek.

A régi egy Mafete volt.

Széles a lábam, arra jobb lenne a Mafete.

Kb a futásaim 40%-a aszfalt, és terepen is csak az itthoni erdei utakon futok, akkor meg fölösleges a Mafete.

Viszont a nagy testsúlyom mellé egy enyhén pronáló láb társul, itt jobban járnék a Challenger-rel.

Kinek mi a tapasztala-véleménye?

Pinyo Creative Commons License 2017.12.13 0 0 52716

Jót írtál. Még ebben az évszázadban én is elmegyek ide.

Előzmény: ubalika76 (52713)
bmalag Creative Commons License 2017.12.12 0 0 52715

Milyen vas volt amit használtál?

Előzmény: ubalika76 (52713)
ubalika76 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 52714

Ja Bajári nem jött, azt mondta, hogy jó szopást nekünk, viszont másnap a mikulásfutáson 1:16 félmaratont ment.

Előzmény: allez zserzseli! (52710)
ubalika76 Creative Commons License 2017.12.11 0 1 52713

Vulkán 2017

mivel nekem ez lett az egyetlen őszi szervezett futásom, eléggé ráizgultam ahhoz, hogy semmi ne jelentse akadályát, hogy elmenjek. Az elmúlt 2 hétben fényesre síztük amúgy a hegyet, volt olyan nap, hogy de. du. felmenet volt.

Hát szombaton is sízni kellett volna, mert szuper hó esett, csak ezt nem hitte el senki, hiába mondtam.

Sőt, bizonyos városból bizonyos emberek kikocsikáztak a Tátrába, mert ott jó hó van. ??

Ellenben én átsétáltam 8-ra Krétre. Ott összetalálkoztam a pajtásokkal, és vidáman szaladtunk a hegynek. f9-et azért találtuk ki, hogy ne kelljen korán kelni, és azért hogy ki legyen taposva a nyom. Ki is volt. Az égéstető-Magosfa szakasz volt kellemetlen kicsit a kerülgetések miatt. Illetve általánosan elmondhatom, kijelenthetem, hogy ilyen szűk ösvényen testkontaktos a kerülés, ha nem akarsz térdig esni a hóba. Még ezzel sem lenne baj, ha az átlag túrázó nem korombéli büdös-szőrös fajta lenne.

NHH-ra nagyon óvatosan mentünk, bár azért az 50p meglepően szar lett, a csóvi 1:18 végképp.

Talán mert hóban nem lehet olyan jól futni.

A főgerincen elszaladt mellettünk egy 3-as grupp, majd csóvi után a Nagypista meg egy vörös gyerek. Én már NHH-n felpattintottam a vasat, így igen bátran szöktettem magamat utánuk Feketevölgy irányába. Zoli és Áron le is maradtak, de nem is volt okos 155-160akat menni lefelé. Mondjuk nekik sem. Bámulatosan fogott a vas, ragadtam a hegyhez, kafa volt.

Feketevölgyig további ismerősökkel találkoztunk, (meg még utána is egészen 3-ig, amikor is hazaindultunk Krétről), és a gyorslábú gyerekek is előkerültek a ponton. Amúgy itt már sár volt. Csak itt.

Szerencsére Zoli is jött. Mondtam neki, hogy én lassan megyek felfelé, úgyis utólér. Salgóvárig megint 1 kazal ismerős, meg utána folyamatosan, tul képpen kevés olyan ember volt, akit ne ismertem volna. Végül Verigáékat untattam ipari hülye történetekkel, hogy fáradjanak jobban. Nem annyira akartak fáradni, egészen Bányapusztáig együtt jöttünk. Ott valahol a budi magasságában Zoli is megjelent. 

Igazából itt be kellett volna ülni a budira, és mindenkinek köszöngetni, aki elhalad ott a szép havas tájon. Kafa budi, úttól 5m-re, annál kissé magasabban. Ott ülve mint valami tekintetesúr lehetne inteni az elhaladóknak.

Nagybörzsönynél bounty-szeletet választottam, mert multkor a gyerekeknek felolvastam, mi is van a sznikkersz-ben, és akkor az inkább mégsem. A bounty-t nem fogom elolvasni még pár évig, mert akkor mit fogok itt enni?

Amúgy elég takarékosan üzemeltem, mert 3 gyümölcsszelet ment le addig, a célig meg beértem a bounty-val. Zoli kérdezte is tőlem a célban, hogy mind a 2-t megettem a csomagjából? De mohó voltál!

NHH-ra az ösvény már nem volt frankón kijárva, inkább mint a nagyhegyeken, ki volt lépve szépen a hegy. Itt nem tudsz nagyon szaggatni, mert egyből roskad a lépés, úgyhogy maradtunk az eddigi tempónál, szépen felgyalogoltunk. Itt most nem az a lényeg hogy GYALOGOLTUNK, mert olyan ótvar meredek, hogy mindenki gyalogol, hanem hogy SZÉPEN, ok?

NHH-n megint elénk került Nagypista, együtt rúgtuk a porhavat Taxon, az szép volt. Aztán ő 5órán belül akart menni, mi meg asszem pont nem akartunk talán semmit. Vagyhogy ilyen irányú akaratunk nem volt. Amúgy az 5. órában is futni terepen, ahhoz ezt-azt kell akarni. De valahogy nekünk ott nem kellett szerencsére, pont el lehetett engedni ezt a percet, és pont lehetett komfortzónában 4p körül menni a lankán.

5:06, eddigi legszarabb, de másnap vígan sítúráztunk a hegyen legalább.

rrroka Creative Commons License 2017.12.11 0 0 52712

erről nem tudok, a budai trail jó volt. 'nnyielég?

Előzmény: allez zserzseli! (52711)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.12.11 0 0 52711

nemá, hogy senki nem is ír az év leginkább f@szméregetős túra-versenyéről?

minden beszámoló a fészbukon, meg blogokon, meg az instán?

ezt a kis nyomi felületet senki nem használja? (Nem.)

Pedig hallom, hogy még az igazi zora tájfutók is eljöttek, maratoni bajnokok, megint mások a havat taposták másoknak, fogyott a tea és zsíros kenyér.

tulajdonképpen meg is írtam a beszámolót, pedig ott sem voltam.

de azért valami hitelesebb forrásból is jó lenne olvasni..

 

allez zserzseli! Creative Commons License 2017.11.27 0 0 52710

nem tartok én Bajári mestertől!

Egy idő után úgy is sanszos, hogy eltéved :))

Ha meg én csúnyán leszakadok a tempó miatt, akkor én tévedek el gorombán a setét budaiban, és a vérmókusoktól menekülök majd.

Cipőjavító munkásságod válogatott kiadásért kiált! Én bevallom egy idő után elvesztettem a fonalat, de a csempe antikossága megragadt!

 

Előzmény: ubalika76 (52707)
ubalika76 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 52709
ubalika76 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 52708

Mivel Rapanuigyártás megállt, vettem egy ilyen speedgoat-ot. Az előző Rapa egyébként pont egy ezressel tudott kevesebbet alpesi körülmények között, mint a börzsönyiben. 1000 körül befigyelt egy talpvarrás, mert képtelenek leragasztani a talp-felsőrész összevarrását. Elég szörnyű dolog ez, tekintve, hogy 40kg ruhaszemetet termel egy átlag európai (13 a magyar, de a terepfutók szerintem nem ezt hozzák). Sajnos a talpvarrást követően a felsőrész kezdett meghasadni a talpcsatlakozásnál, az ragasztva lett, de a hegynek már nem indulok vele neki, nagyfiam vácott elszalad még benne a laposon.

De ez már lejárt lemez, nézzük csak ezt az újabb fejlesztést. Elég szar, hogy a hálós része a Bori lábán is 1000-et ment el, noha 37-es lábbal tök máshogy működnek a cipők, pláne ha nem szökdösöl annyira.

Mikor megjött a cipő, meglepetten tapasztaltam, hogy a legelső fűzőlyukakat lespórolták. Azt írják a honlapjukon, hogy ez a speedgoat egy gyors verseny, és 4 lyukkal a zoknicsere gyorsabb. No ez igen érdekes felvetés, amit önmagában vitatnék, tekintettel arra, hogy 50km-en akinek sietős a dolga az nem fogja a harisnyáját huzkodni, hanem szökteti magát ahogyan csak bírja.

Viszont véletlenül pont tudom, hogy egy peremezhető rézszegecs (a kínai nem bír peremezni, ezért eszi meg a fűzőt a szeg) 0,02EUR x 4 meg még ki kell ütni neki a lyukat, és elnyomni. legyen szumma 0,12. képtelenség, hogy ez számítson, de ezek vagy ordas hülyék, vagy iszonyat spórolás megy, tekintettel, hogy a cipő eredetileg még 5 pár lyukkal jött ki (google keresőben szépen lehet látni).

Én azzal indítottam, hogy levágtam a sarokról a hevedert, és felvarrtam az elejére fűzőtartónak.  Mivel igen hosszadalmas volt a művelet, így igen megfáradtam. Adódott, hogy próbát tegyek félcipő átalakítással. íme az eredmény:

 

Ugye látszik a képen, hogy:

A jobb (gyári) cipő mér megadta magát 250km-nél, ezen kívül nem fogja a lábam elejét, ami főleg ilyen saras vizenyős időben nem oké.

A zoknim szakadt (lyukas is)

A csempe ilyen ántikolt, barnás

Most javítok, de rohadjanak meg, veszek mostmár egy ilyet.

 

ubalika76 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 52707

vulkánra megyünk, meg -rajtad kívül akkor- ott lesz kb mindenki akit ismerek ebben a szakmában. Úgy tűnik lassan visszaszokik minden régi arc a klasszik túrákra.

BHMTCS természetesen játszik, Zolival lebeszélve, de tartok tőle jön Bajári mester is velünk. Tortúrára nem megyek, mert annyira kimaradt minden őszi verseny, hogy erre ráhegyezek kicsit.

Előzmény: allez zserzseli! (52706)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.11.22 0 0 52706

köszi! (azért a helyén kezelem ezt, nem 8.30-ról javítottam 8 órára :), de persze ennek is örülök).

idén nekem kimarad a vulkán, meg a tortúra is (lesz egyébként?), bár utóbbi még Dömétől függ :)))

Szóval a következő túrám a szokásos BUÉK+BHMTCS kombó lesz, ott csapathatnánk együtt. Plána, ha jön a sógorod, el sem tévedünk :)

Előzmény: ubalika76 (52705)
ubalika76 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 52705

Óriási gratuláció, 47 évesen még javítani, ennél jobb nincs is. Remélem valahol összefutunk még idén.

Előzmény: allez zserzseli! (52677)
-biga- Creative Commons License 2017.11.09 0 0 52704

Szerintem 400 vegyes után történt. :)

Előzmény: Pinyo (52703)
Pinyo Creative Commons License 2017.11.07 0 0 52703

Szóval nem száztíz gát után gondolt egyet :)

Előzmény: -biga- (52702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!