Keresés

Részletes keresés

gurtnis Creative Commons License 2016.05.27 0 0 51968

Tudtam én, hogy még nagyon az elején járok, nem sokat kíván még.  :D

Előzmény: barefootBushman (51961)
gurtnis Creative Commons License 2016.05.26 0 0 51967

A hétvégén Kinizsi száz, azután minden lehetséges.....  :)

Előzmény: rrroka (51963)
bmalag Creative Commons License 2016.05.26 0 0 51966

értem, köszönöm

Előzmény: procaliber. (51965)
procaliber. Creative Commons License 2016.05.26 0 1 51965

ha már bedőlt akkor felesleges fúrni, jobb nem lesz tőle.

első használat előtt érdemes fúrni, de csak annak akinek bedől a bokája, lúdtalpas vagy előző stinson-ját "betaposta". de ez sem csodaszer lehet a fúrás ellenére megdől a talp.

cipőn eleve vannak furatok, de nem azokat érdemes fúrni, hanem a cipő talpát középig megfúrni 4-5mm lyukakkal, cipő elejétől a végéig 5-6db helyen.a lényeg az lenne, h a cipő külső részét gyengíted így kompenzálva a befelé tartó erőket.

ha ez sem segít akkor mafate speed, mafate4 vagy speedgoat lehet a megoldás, de ezek csillapítása, kaptafája teljesen más, mint a stinsoné

Előzmény: bmalag (51951)
rrroka Creative Commons License 2016.05.26 0 0 51964

gyorsító edzésnek szerintem tök jók azok a résztávok, amiket a Monspart Sarolta-féle edzésonline-os maratoni és félmaratoni edzéstervek tartalmaznak (6x800 3p pihivel meg ilyesmik). azt valóban nem lehet meghatározni, h mennyit fogsz gyorsulni, a lényege annyi, hogy legyenek tempós futások a komfortzónát messsze magad mögött hagyva. ezeket kb úgy kéne megfutni, hogy ne legyen nagy a szórás az ismétlések között, vagyis kell egy kis tapasztalat hozzá, de hát pont ez a lényeg, az út, maga a cél. :)

Előzmény: gurtnis (51959)
rrroka Creative Commons License 2016.05.26 0 0 51963

jó, hát egy kis reklám sosem árt. :D hajrá! :) meteor 50en akkor összefutunk, nem? :)

Előzmény: gurtnis (51958)
BaloghP Creative Commons License 2016.05.25 0 1 51962

Még június 10-ig tudtok nevezni a POLAR Kaptárkövek Trail-re:



http://kaptarkovektrails.polarhungary.hu/

barefootBushman Creative Commons License 2016.05.25 0 1 51961

Régen, az országútis edzőbácsik ezt úgy mondták, h "annyit lehet gyorsulni, csak amennyit a test megkíván.

Előzmény: gurtnis (51959)
gabriel8 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51960

Sziasztok !
Időközben úgy döntöttem, hogy készítek egy videószösszenetet a Transvulcania ultramaraton délelőtti szép szakaszáról, a Vulkánok útjáról (Ruta de los Volcanes ). 
Los Canarios és El Pilar (1440 m) közt vezet, legmagasabb pontja 1900 m felett található és természetesen vulkánokon, ill. azok oldalában halad, többször lelátni az óceánra, Tenerifére és a felhőkre. 
Élménybeszámolóírás is folyamatban van :)
Egyébként épp a Transvulcania után jött meg a kedvem a Mátra 115 keretében a 107 km-es távhoz, ahol szintén tervezek filmezni, még ha nem is bő órányit, mint tettem a TRV-n.  :)
Jó szórakozást a videóhoz, jó gyönyörködést ! :)

gurtnis Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51959

Ez eddig kimaradt, ez a gyorsító edzéses rész még nincs megtervezve.... pedig más is mondja...  összekapom magam, aztán csak-csak.  Mennyit kellene százalékosan -vagy hogyan is számoljuk ezt- gyorsulnom???  Havonta tesztelni??  Nagyon kezdő, amatőr vagyok még ezekhez. 

Előzmény: Pinyo (51956)
gurtnis Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51958

Ugye tisztában vagy vele, hogy már többször is átolvastam!  :D  Az ötlet a nevezéshez innen, és a beszámolódból jött.

Előzmény: rrroka (51952)
allez zserzseli! Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51957

nem is májusban kezdted, mert a mátrabérc áprilisban volt! :)

ahh ne is mond a prédit! most éppen egy kis sérüléssel küzdök, szóval vagy ki kell hagynom, vagy, ha elmegyek, felsétálok kihasználva a szintidőt :(

 

Előzmény: Pinyo (51955)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.25 0 1 51956

Gyorsuljál, ki ne hagyd a rövidebb-hosszabb intervall edzéseket. Öt-húsz perc körülieket, szériában. Ha gyorsulsz, hosszú távon is sokat profitálsz belőle. Rövidebb verseny, kevesebb fáradtság. :)

Ehhez már csak hozzá kell venni a hétvégi hosszú futásokat és kész is a P85.

 

Előzmény: gurtnis (51950)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51955

Ugye azért te sem úgy emlékszel, hogy májusban megkezdett terepszezonom májusban ér véget? :)

Semmire nem neveztem még, aszfaltosból csak a két őszi BSI versenyre szoktam menni, de még azokra se neveztem.

 

Te viszont szerencsés vagy, a mostani Prédi Vertical 500-ra szívesen mentem volna, de nem követtem az eseményeket és hirtelen lemaradtam. Nem baj, van egy strava-s időm :), majd virtuálisan hozzágondolom magam a mezőnyhöz.

Előzmény: allez zserzseli! (51948)
Pisti1981 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51954

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy van-e olyan, aki idén ott lenne Boszniában a Jahorina Ultra 125k távján.

Ha igen, és hozzá lehetne csapódni útitársként akkor én jelentkeznék.

 

Üdv!

Jámbor Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51953

Valamit baromira félreérthettél!

Még 2005-ben írta:

"– Ja és nagyon fontos volt a megfelelő kenés is: csak natúr vajkrém, és csak a reggeli zsemlére. Vigyázni kell, nehogy a lábra is kerüljön belőle!"

Előzmény: rrroka (51949)
rrroka Creative Commons License 2016.05.25 0 1 51952

Terepfutó edzésterv Piros 85-re - vagy valami olyasmi

Azt mondják, hogy az ilyen hosszú távú versenyekre, mint a Piros 85 nem úgy kell készülni, mint egy maratonra, hogy a felkészülés alatt akár egyszer le is futhatjuk a teljes távot, és kéthetente meg a 3/4-e körüli hosszút illik futni. Tulajdonképpen sem terepfutáshoz, sem[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

előző évi valami olyasmi... :)

Előzmény: gurtnis (51950)
bmalag Creative Commons License 2016.05.24 0 1 51951

hát nem találom azt a fúrós videót.

(olyat találtam csak, hogy csavarokat a talpba és akkor jégálló lesz.)

köszi a tecnica linket, jó lenne felpróbálni...

Előzmény: barefootBushman (51945)
gurtnis Creative Commons License 2016.05.24 0 0 51950

Első kihívásnak Piros 85-re beneveztem. Felkészülési terv??  Izgulok már most.....

rrroka Creative Commons License 2016.05.24 0 1 51949

A lanolinnal bekenés tippet Sánta Kutya (SK)-tól kaptam egy esős Meteor 50 előtt, nagyon bevállt, hatékony és olcsó, ha bármilyen vizes eseméyn várható, vagy csak épp a lábujjaim kicsit rongyosabbak akkor mindig használom. Örök hálám SKnak! :)

Előzmény: allez zserzseli! (51946)
allez zserzseli! Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51948

nagyon irigylem tőled ezt a végére robbantásos technikát..

jót mentél nagyon, ebből az idei km mennyiségedből én visegrádig sem jutottam volna el.. itt mutatkozik meg a tehetség különbség..

gratula!

idénre gondolom vége a terepnek, jönnek a aszfaltos versenyek?

 

 

 

Előzmény: Pinyo (51939)
allez zserzseli! Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51947

így, így :). de az aszfaltos időim nem méltóak ehhez a topikhoz :), meg hát nem is tudom mp-re pontosan őket. :)

de köszönöm szavaid!

 

Előzmény: Pinyo (51942)
allez zserzseli! Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51946

itt nem ázott fel, aztán ki tudja, ha van még 5-6 óra, lehetséges, hogy felázik..

amúgy azt figyeltem meg, hogy a meleg idő + esetleg patakátkelés, vízbe lépés jobban kikészíti a talpat..

a hideg jobb neki..

lanolinnal szoktam kenni különben.

nem volt 6K szint, csak 5.5 :)

 

Előzmény: Pinyo (51940)
barefootBushman Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51945

van ez a tecnika cipő , hm? (amúgy a "furkálós módszernél milyen átmérőjű, ill. mély lyuk kell és hány?

Előzmény: bmalag (51936)
barefootBushman Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51944

csakúgy, mint mi 

Előzmény: Pinyo (51942)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51943

Sokat írtam, de a legrosszabb dolgot, ami a saras verseny után történik, azt kifelejtettem. Ez pedig a cipő és szerelés takarítás. Fúj.

Pinyo Creative Commons License 2016.05.23 0 1 51942

Tanúsítom, zserzseli mester szerény. Csak megcsömörlött az online teljesítmény hajhászástól :). Ez gyakran ki is fejti, bár én nem értek vele egyet, ezt tudja is.

Fut ő rövideket, sőt az aszfaltot sem veti meg néha!

Előzmény: barefootBushman (51931)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51941

Ennél biztosan lesz szebb futás, a pulzusgörbe tényleg nem egy vidám dolog. Viszont ez már nagyon hosszú táv. Szerintem te már vagy azon a szinten, hogy egy ilyen versenyen ha nem találsz nagy hibát, akkor nem is volt. A szervezet aktuális állapotától függően vagy sikerül, vagy nem. Legközelebb ugyanígy nekiállsz és menni fog.

Előzmény: CSERMANEK (51913)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.23 0 1 51940

Nem ázik szét ilyenkor a talpad? Vagy kened valamivel? Hideg, eső, még hatezer szint sem, brrr. Nem vagy kispályás.

Előzmény: allez zserzseli! (51918)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51939

[UTH 55 - 2016]

 

Megkésve bár, de jó szívvel visszagondolva.

 

Idei második versenyem. Még mindig hiányoztak a kilométerek, így a tavalyi szerencsés második hely után idén semmit nem tűztem ki célul.

 

A Mátrabércen alkalmazott sikeres taktika jó tapasztalat volt arra, hogy most is odafigyeljek az elején.

Főleg hogy az azóta eltelt négy hét alatt még tíz óra futás sem jött össze. Úgy látszik az idei egy ilyen szezon lesz.

Szóval a taktika annyi, hogy ha lazára veszem az első három-négy órát, akkor utána megjön az erő.

 

Meglepett, hogy szemerkélt az első, pedig ha én versenyzem, akkor jó idő van. Nem is gondolta komolyan, hamarosan el is állt.

A Kő-hegyig tartott az első kisebb emelkedő, jaj, mennyien előztek meg. Nem is számoltam. Az ezt követő saras lejtőn egy idő után azért már elfogyott a türelem, és pár óvatoskodót kielőztem. Rátértünk a

Lajos-forrás előtti dagonyás részre, hát ez azért kemény volt. Gyakran beleestem a versenyzős pulzustartományba, főleg hogy enyhén emelkedett is. Később kiderült, hogy a sarat nem úsztuk meg ennyivel.

 

Aztán jött egy kis közjáték: Lajos-forrás után a srác leirányított a zöld háromszögön az aszfaltig. Nem lehetett tudni, miért. Ez ugye egy jobbossal hamarabb van, mint a hivatalos pálya. Amikor a keresztdózeren átfutottunk, rövid lejtőzés után csomóan jöttek szembe, hogy arra nincs semmi. Hittünk nekik.

Visszafordultunk a dózerre. Két forgatókönyvre gondoltam. Egyik, hogy a srác rossz helyre állt és eggyel korábbi jobbosra irányított. A másik, hogy az aszfalt fogalmát tágan értelmezve az első, jó minőségű dózerre gondolt. Hogy a zöldön lefele nincs semmi látnivaló, azt meg a visszatérő sokaság bizonyította.

Tanakodós tömegek jöttek össze. Én amondó voltam, hogy a dózeren vissza kell térni a jelzett pályához, meg mások is, így sokadmagammal elfutottunk arra.

 

Tehát nyomattuk a régi pályán, a patakátkeléssel szerencsére nem volt gond, mert egy fatörzsön át lehetett kelni. A korábbi hozzászólások alapján, ezek szerint ha nincs a fatörzs, úszni tanultunk volna.

Pilisszentlászló előtt még látótávolságban volt mtb kolléga is, de aztán elvesztettem szem elől, túl gyors volt nekem a tempója. Innentől egy másik ismerőssel, Tristram-mal haladgattam, folyamatos köhögésemből mindig tudta, hogy a környéken vagyok.

 

Kisrigónál már szép hátrányban voltam tavalyi önmagamhoz képest, ezért ettem ittam nyugisan. Nemsokára visszajött a gps jelem is, mert a korábbi tanakodós térképnézegetésbe belefagyott a Garmin, csókoltatom a fejlesztőit. Mondjuk a pulzust mutatta, az nekem elég volt.

 

Visegrádon megint eszegettem iszogattam, a Kálváriát tempósan meggyalogoltam. Pap rét előtt kb. negyed órával ért utól Nagy Gyuri, szép sebességkülönbséggel ott is hagyott. Közben én meg Tristamot veszítettem el mögülem.

 

A Pap-réti frissítő felé van egy oda vissza közös szakasz, ahol kiválóan felmérhettem, hol vannak az ismerősök. mtb mester pl. kilenc percre volt. Hát elég sokat rámvert a Kisrigó óta.

A Pap-rétig már három pozíciót javítottam Visegrádhoz képest. Ettem az isteni szalámiból és uborkából, kiváló mentális frissítők a sok édes után. És elérkezett az idő, hogy kicsit növeljem a tempót. Igazából már a későbbi két durvább emelkedőre vágytam.

A Vörös-kő meredekén már nagyon jól éreztem magam, támaszkodós gyaloglós stílusban lendületesen előzgettem. Majd az idei extra, a Nyerges-hegy mászása szintén haladós volt, nem akartam tartani már semmilyen pulzust. Itt értem utól mtb-t és meglepetésemre Nagy Gyurit.

 

A Skanzenhez már 12. helyen érkeztem, Visegrádhoz képest 13 pozíció mínusz, ennek a szakasznak a részideje asszem top 5 lehetett. Innen pedig már csak be kellett futni a Duna partig.

 

Hat órán túl értem be, de egész jó állapotban. Aztán nem is nagyon volt izomlázam, csak a hátamban.

Nekem tetszett a verseny, kedves segítők, jó volt a gulyás, volt meleg víz, összességében elégedett vagyok.

 

Részidős lista:

http://ultratrail.hu/en/live/

 

https://www.strava.com/activities/577048465

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!