Keresés

Részletes keresés

procaliber. Creative Commons License 2015.06.03 0 0 51163

Túrázó futónak farkasa és viszont - a P85 depós szemmel

Amikor tavaly nyáron a HVG.hu-nak jelentgettem naponta az olimpia triatlon és atlétikai eseményeiről, akkor emlékezetes volt, mit kaptam a gyaloglóktól, mert le mertem írni, hogy az egy csúnya, nem ergonomikus, idétlen sport. Bocs, most mégegyszer, vállalom. Nem szeretném, ha ebből[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Lúdtalp (51152)
CSERMANEK Creative Commons License 2015.06.03 0 0 51162

Gratula a privát nosztalgiázáshoz! Én tavaly elindultam, de Dorogon kiszálltam mert elég volt. Jó volt olvasni - még ha soha el nem múló tüskét is okoztál azzal hogy engem nem említettél;-)

 

Hajráf!

 

Cs.

Előzmény: Lúdtalp (51146)
csanya. Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51161

Köszi, a jövőben inkább a saját elvetemült ötleteim valósítom meg. Miért nem csinálod meg te?

Előzmény: barefootBushman (51158)
csanya. Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51160
Előzmény: Lúdtalp (51156)
asciimo Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51159

P85-ön volt egy pontör, aki beszologatott a futoknak. De maga a rendezöseg futobarat, csak mondjuk nem ertem miert a vegen rajtoltatjak el a futokat, akiknek igy at kell hamozniuk magukat a gyalogos mezonyon.

Előzmény: rrroka (51153)
barefootBushman Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51158

Nem kérdezni, megszervezni!

Előzmény: csanya. (51157)
csanya. Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51157

Mijaza "ultra terep százas"?

Előzmény: procaliber. (51150)
Lúdtalp Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51156

jaja még fiatalok voltunk meg minden :)

Előzmény: csanya. (51154)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51155

A VTM-en meg azt mondta, hogy szezonnyitó verseny. Amikor már néhány ultra is lezajlott az évben.

Előzmény: procaliber. (51150)
csanya. Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51154

Én is nosztalgiával gondolok a Kinizsi Százas/Terep Százas-ra. Hej milyen jó is volt Berzsóval kettesben vinni a Koldusszállási pontot délután 13-tól, másnap reggel 6-ig. Aztán köszönet helyett kirúgták a Terep Százast a Kinizsis rendezők. Szép idők voltak. 

Előzmény: Lúdtalp (51146)
rrroka Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51153

köszi! akkor nem tudom mi volt az a félinfó a P85-ről, de hát így keletkeznek  a pletykák. :)

Előzmény: Lúdtalp (51152)
Lúdtalp Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51152

A legtöbb teljesítménytúra futóbarát. A Piros 85 kiemelkedően az sőt, de a Less Nándor 65, Barcika 65, Tortúra vagy a rövidebbek közül a Gerecse, Karancs Medves 50, Vulkán, és még egy csomó túra van, ahol szívesen látnak minket is, nem beszélve a hosszabbakról: Mátra 115, vagy a volt Bicska Maxi és persze a Mátrabérc.

 

Sajna pont a legelső, leghagyományosabb, legtöbb futót vonzó  TT, A Százas pár éve nem ilyen, de mondom szerencsére ezzel unikum.

Előzmény: rrroka (51149)
asciimo Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51151

Engem is elszomorit. Nagyon rossz erzes volt a Vertestolnai muutnal ugy setalni, hogy csend van, es kivi nem probal egy masik autot kihuzni az arokbol. Ez nagyon megmaradt 2008bol.

 

En szeretnem azt a hangulatot ami a 2006-2007es T100-akon volt visszahozni az Isziniken, söt annal jobbat is.

Amikor bekesen elfert egymas mellett mind a kettö dolog, a terepfutas es a teljesitmenytura is.

Egy kicsi vagy közepes meretü baratsagos terepfuto versenyt szeretnek, ahova felfejlödhetnek a gyorsabb gyalogosok is.

 

Előzmény: Lúdtalp (51147)
procaliber. Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51150

örülhetsz, h nem voltál UTH célban, mert a bemondó embernek csak ez évtől létezik ultra terep százas

Előzmény: Lúdtalp (51147)
rrroka Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51149

Már nem örülnek a Kinizsi100-on a futóknak? vagy nem is lehet futva indulni?
Előző évi P85-ről is hallottam furákat futóktól, ott is van feszültség? Keresek egy hosszabb távú 60-80-as versenyt, de csak oda mennék, ahol szívesen látnak.

Előzmény: Lúdtalp (51147)
zoncsi Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51148

Ennyien mentetek versenyen kívül, korai indulással??

Előzmény: Lúdtalp (51146)
Lúdtalp Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51147

Félreértés ne essék, nem "leborulást" várok mert futok, de az, hogy hosszú évtizedek gyakorlatával szemben egyszercsak a magamamfajta hirtelen persona non grata lett, az elszomorít.

Előzmény: Lúdtalp (51146)
Lúdtalp Creative Commons License 2015.06.02 0 0 51146

Gyanítom, hogy akit valaha megérintett az útvonal, szívesen - 2009. óta talán kicsit szomorkásan - gondol rá. A beszámolóba nem szuszakoltam bele minden "kísértetet" :) - akivel "találkoztam" idén - pedig helye, lett volna: -balazs-, miki, Future, Ispi, tapírka, Rezsuta Ibi, Horváth Jenő, Mécs Laci, Peyer Zoli, Koleszár Zoli, a "Miskolciak", Blahó Ákos, Kerékgyártó Peti, Juhász Laci, akik a korábban említetteken kívül hirtelen eszembe jutnak mint ikonok, vagy futótársak.

 

"...ami olyan szép volt, elmúlt de vissza sose jön már" ?

 

Az ellenőrzőpontok közül szerintem Hosszú-hegy és a Gete nem lett volna nyitva, és a cél sem, de lehet tévedek...

 

Van nyolc kitűzőm, kilencedik nincs. Lehet, hogy hülyeség, de az már nem is motivál ebben a túrában, megjegyezve, hogy minden tiszteletem a rendezőké, akik közel 4 évtizede állnak helyt.

 

A kitűző számomra egyfajta elismerés szimbóluma a rendezők részéről. Akkor motivál, ha ezt őszintén, osztatlanul hordozza.

 

Előzmény: asciimo (51145)
asciimo Creative Commons License 2015.06.01 0 0 51145

Jaj de jó!!!!

 

Gratula, örülök hogy vannak meg terepfutok, akiknek jelent valami a K100 utvonala!!

 

Ezek szerint vegül is 6:45-ös indulassal tudtal volna hivatalosan is teljesiteni, Gete-pont is kint volt eleg koran, nem?

 

"A lejtő hosszabb és kellemetlenebb mint emlékeztem, el is döntöm, hogy nem fogok idén sem Iszinikezni."

Novemberben varlak! :)

 

Előzmény: Lúdtalp (51142)
Lúdtalp Creative Commons License 2015.05.31 0 0 51144

Ja, a vége lemaradt:  

A célban magamra húzom a piros 7 éves Tuperman pólót: "Nem fáj, csak másképp jó". Jó volt egy százast nosztalgiázni :)

Előzmény: Lúdtalp (51142)
Lúdtalp Creative Commons License 2015.05.31 0 0 51143

könnyebbre

Előzmény: Lúdtalp (51142)
Lúdtalp Creative Commons License 2015.05.31 0 0 51142

Gratula az UTH-soknak, ez már szopó volt a javából! Majdnem sajnálom, hogy kihagytam...

 

Idén valami könnyebre vágytam -állapotomhoz illőbbre- és valamire ami jobban "hív"... Ilyen a Kinizsi Százas. Mármint az útvonala...

 

Nevezni nem láttam értelmét: 13 óra feletti menetre és 1300 indulón való áthámozásra nem vágytam berendezkedni... Nem is az ez évi útvonalat választottam, hanem a 2008-asat, 6:30-as indulással. Depósnak apósom vállakozott, így a frissítés megoldott volt.

 

"Tapírka befújja a rajtot", tűz! Nekilódulok, okosba belesétálok a meredeken, aztán újra futás. Elsőként a 2008-as verseny köszön vissza: kékvirággal és ákibácsival, aztán rohan vissza az emlékezetem: larzen, szeszabi, SC, kazuár, Nosza Gabi, chino-aakrisz-kivi pont,  stb. majd egészen 1998-ig vissza újabb arcok. 9. alkalommal vagyok az útvonalon...

 

A Kevély 48 perc, végül is a pulzushoz mérten ok. Lefelé nem csapom szét magam, lamentálok: fussak inkább Pirosat? Gurulok óvatosan, kiugrok egy technikai szünetre, így 1:08 Csobánka, 4 perccel a 10:36 mögött, viszont az előző nap végül 11:30-ra enyhített időtervnek megfelelően. Kulacscsere, kézbe powerade és nyomás. Nem szeretem ezt a zöldet, beragad rajta a lábam, akármikor futok rajta. A III. T100-on itt ért utól minket JB - akkor még lassan kezdő taktikus volt...

 

A Hosszúhegyre érve gebregab jut eszembe, egyik évben itt előzött le, hogy aztán Kolduszállás előtt elcsípjem... A szántói nyereg felé ereszkedve elfutok a szembe jövő pontőrök mellett, de nem kell pecsétért feltartanom őket, csak köszönök.

 

Frissítés a nyeregben, majd tovább irány a szerpentin. Itt is találkozom privát indulókkal, elérek egy futót is aki a nyereg előtti sorompónál már nyújtotta görcsölő lábát, nem sok jóval kecsegtetett a mozdulat.

Szeretem a szerpentint, pont jó a húzása, gyönyörűek a panorámák. Idén nem fut el mellettem aLow, nem ellenőriz a kislány a hajtűkanyarban, és nem dugókázik berzso.

 

Felérve kicsit megindul a tempó, Gáti Gáborék szelleme fut előttem... A Pilis-nyeregben már mindenki készen áll, de csak átszaladok a ponton. A Kétágú-hegyen át van festve a régi zöld, négyzetre, de megyek a szokásos úton. 3:25 Kesztölc, 2 percre vagyok a 10:36-os idő mögött, s messze jobb keringéssel mint 7 éve. Valahogy mégsem hiszem el, hogy jobban fog menni. Kezd meleg lenni, hűtővizes kispalackot is viszek magammal, úgyanúgy mint később a Dorogi "ponttól" a Getére. Itt már kellemetlen meleg van, érzem ahogyan üt. Még néha megindul a lábam, de nem érzem az erőt. Sétálok sokat, megy is ki az idő az ablakon rendesen. A Getére felfelé vagy 10 perc elugrik. A csúcson szerelik a hivatalos állomást, megütközött arccal néznek rám mikor köszönök.

A lejtő hosszabb és kellemetlenebb mint emlékeztem, el is döntöm, hogy nem fogok idén sem Iszinikezni. A Horgásztónál tinédszer bandába futok, vagy 30-an szelfiznek a pipacsmezőben. Ömlik ki az idő, de nem tudom feljebb tekerni a potmétert, 5:12 a Tokodi-pincék, 15 perc hátrány a 10:36-hoz, azaz még bőven jó a 11:xy-hez.

Mogyorósbánya előtt kínosan nehézkes a mászás, Mogyit már újabb 4 perc hátránnyal hagyom el 5:41. Ég az arcom, fő a fejem, pedig locsolok, hűsítek, sózok, sapkázok. Tolom a folyadékot, cola, víz, sponser, powerade, de valahogy hagy el a kakaó. Nem megy.

Bika-völgyben sós tésztás levest kanalazgatok komótosan, hátha... Számolgatok, s szomorúan jutok a végeredményre: a 12 órán belüli idő is veszélyben forog. Ez van. Sajnálom. Hát ennyi... (?) Elküzdöm magam Marótig, majd a medvehagymás oldalban tovább dülöngélek: egyre jobban kóválygok, alig lépkedek a futhatónak rémlő szakaszokon. Ha mégis kocogásra váltok hörögni sincs erőm, s éppen csak emelgetem a lábaimat - ez így még hosszú lesz... Maratonfutó leszek (vagy az se), hócipőm televan az ultrákkal - vígasztalom magam egy fényesebb jövőképpel.

Bánya hegyre valahogy felszenvedem magam, a büfénél colát és bubis vizet veszek, aztán döcögök tovább konok ultrássággal. 8:29 Bányahegy, és vagy 30 killer még. Küzdeni kell, talán mégis van hangyányi esély.

Fájó az ereszkedés, alig nyúlik a lépés, lassan gyűlnek a méterek, de mentálisan amolyan nyugalom telepszik rám. Ez az ultra, ezért vagyok itt.

9:10-re érek a Vértestolnai műúthoz. Beülök a kombi csomagtartójába, visszatekintek az eltelt órákra, kényelmesen sót nyalok a banánhoz, colával öblítek, nem kapkodok.

1/2 liter sponser és 3 deci víz lesz a frissítésem a következő 19 kilire. Az utolsó 3 előtt még lesz egy depó, amolyan övtáska ledobós...

Lassanként továbbindulok, érzem ahogyan a Hegy megkegyelmez. Hűs levegő, s egyúttal, amolyan egyensúlyféle vesz körül.

 

kékvirág szól bele a telefonba, majd mikor meghallja, hogy a 12 óráért megyek, további kellemes gyaloglást kíván... Minek az embernek ellenség, ha barátai is vannak...

 

Na jó, akkor számoljunk. Van 22 könnyű killer. Koldusszállástól 16. Anno 1:46 kellett arra Andival, azaz most 2 órának elégnek kell lennie, egyszerűen nem lehetek kilinként 1 perccel lassabb mint akkor, hiszen nem mentünk ott jól, még JB is utolért minket :) Szóval 9:50 körül kéne Koldusszálláson lenni a 12-höz. Meg kell legyen!

Hoppácska! Hiszen én már számolni is tudok, működik az agyam, sőt haladok is - nincs itt gond!

Vészesen közeledek az egykori Bobek-csanya ponthoz, ahol sculo és Tóth Attila foglalták a két ülőhelyet 2008-ban. Most fékezés nélkül veszem be a hajtúkanyart a sárgára, mondjuk ennél a tempónál nem volt túl nagy a kisodródás veszélye. 9:46 Jeszoké! Kocogok tovább, hergelem magam: Andival itt sétáltunk, hehe, most meg futok! Aztán jönnek a kis puklik, sétára kényszerülnék, de a "nagy fáig" elostorozom magam, asszem addig toltuk 7 éve is.

Kissé becsap a piros sárga jel kombi, de rátalálok a helyes útra, mielőtt telefonos segítséget kéne kérnem, valami rivális futótól...

A futható dózerig kissé rogyadozva érek fel, de a vízszinetesen sikrül visszaállni a konok ultrafokozatba. Ez az egyik legcérnásabb szakasz, mivel sokszor hosszan belátható, reménytelenül elnyújtott egyenesek villanak be a látótérbe. 10 perc sík 10 perc lejtő, 5 perc séta a vadászház - számolgatok - nem lehet, hogy nem érek fel 11:00-ra, pedig még 11:15-nél sem reménytelen a szintidő felezés. 10:58! Innen már négykézláb is! Persze fáj már mindenem, és nem is lejt úgy ahogy szeretném, de kocogok! A lényeg, hogy haladjak. Utolsó emlékképek között még felsejlik amint JB "Pálya" beszólással leelőz minket, de ki emlékszik? Remeg mindenem, ahogy üt a kellemetlenül lejtő beton. Az egyik kertből az örökzöld Nagy Feró üvölti a 8 órát, feltűnik a Baji Templom, az azóta már aszfaltos, egykori homokos átkötő út és ott vagyok az utolsó "ponton". Leülök, nincs hová rohanni. Só, cola be- övtáska ledob, egy percnyi szusszanás, aztán viseltesen, de kicsit kihúzva magam, futás. Belül mosoly van, pedig talán más vicsornak nézné, de én nem annak érzem (még). Jön a vasút, az első utca balra, majd jobbra, aztán a Diófa u. és a cél. Jelképesen befutok a táborba, ameddig az egykori célkaput sejtem és stopper állj. 11:39.

 

 

 

barefootBushman Creative Commons License 2015.05.29 0 0 51141

Becsületére legyen mondva, legalább nem tartotta magában, tanulok, figyelek tovább, hova vezet ez az önhajszoló életmód

Előzmény: Bozótkutya (51138)
CSERMANEK Creative Commons License 2015.05.28 0 0 51140

A trailfapoéta:-)

 

Nagy hajrá a magas Königre!

Előzmény: allez zserzseli! (51136)
Pinyo Creative Commons License 2015.05.28 0 0 51139

Mondom én. Asszem maradok a rövidtávnál. Tíz óra sarazás után magukba fordulnak, nem szívesen kommunikálnak, pár napra rá meg ilyenekkel jönnek elő :-)

Előzmény: allez zserzseli! (51136)
Bozótkutya Creative Commons License 2015.05.28 0 0 51138

A patrol jobban áll neked, mint a toll :P

Előzmény: allez zserzseli! (51136)
-athosz- Creative Commons License 2015.05.27 0 0 51137

Nem találok szavakat...

Előzmény: allez zserzseli! (51136)
allez zserzseli! Creative Commons License 2015.05.27 0 0 51136

írtam egy hosszabb beszámolót, de eluntam én is, mire elolvastam, így rövidítek.

 

Ultra Trail Hungary, avagy

- saras szekérutak és szaros sejehujak

 

Nagy az egom, így elindulok.

Bár jövő héten Hochkonigen gyalogolok.

Eső esik, fú a szél,

Nagy sár lesz itt Robikém.

 

Ő nem indul, több az esze.

Jó csapatban kell a fejsze.

Ez vagyok én.

 

Na de eltértem a tárgytól.

Szóval elindultunk.

Mi is történt, nem tudom

Csúszkáltunk a dombokon.

 

Szentlélekre emlékszem

Szaszával trécseltem.

Épp ma negyven az öregfiú

Isten éltesse sokáig.

 

A hajnal szép volt, az megérte.

Pilismarót unalmas

A hosszú árok borzalmas

Szakó nyereg jókor jön.

 

Prédi ködös, Béla lökdös

Elválnak útjaink.

Lepence csúszik

Gerike mászik.

 

Innentől már ismerem

Csukott szemmel veretem

Pap-rétnél megrogyok 

A célig gyalogolok.

 

A végén még 20 percet

a Bükkös patak kisajátítóinak

köszönhetek.

 

A befutó meglepi

Le a kalap csanya bácsi

tényleg a hangulat

annyira simogat

szinte örülök

pedig előtte azt hittem megszülök.

 

Mindenkinek gratula

ki nem el nem tévedt a ködba

nyakát ki nem törte

lefele klastromra.

 

Remélem tetszettek rímeim

ha olvasnál még, megértem

Itt mindig megtalálsz.

 

 

 

CSERMANEK Creative Commons License 2015.05.26 0 0 51135

Köszcsi a dícsérő szavakat. Jól esnek, nagyon.

 

Most hétvégén még UB lesz takarékos üzemmódban, céges csapatban, aztan ha kihevertem lelkileg ezt a hosszút akkor benevezek a zugspitze-re.

 

Cs.

Pinyo Creative Commons License 2015.05.26 0 0 51134

Hát ezt jó volt olvasni, jó futás volt. A vízmennyiséget viszont kicsit keveslem ekkora távra. (és Pilisszentkereszt=Pilisszentlászló?)

Előzmény: CSERMANEK (51123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!