Keresés

Részletes keresés

kertitraktor Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50402

sziasztok, fuvart vagy útitársa(ka)t keresek okt 11-re, a less nándorra. 38 km-en tervezek indulni, minden megoldás érdekel.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50401

Azt szeretném kérdezni, hogy a pulzusfigyelés alapján felépített edzettséged (nem tudom, a 6 év alatt végig az alapján edzettél-e) után nem-e volt túl nehéz Oli pulzusa szerint két napig az Alpokban, vagy amúgyis annyira fáradtak voltatok, hogy ez csak mégjobban elvette volna esetleg a figyelmet/energiát az útról? Köszi (ugyanis támadás ért, hogy a pulzus nélkül nem lehet igazán jól edzeni, holott több mint húsz éve jól érzem magam így, magashegyen is jól haladva -igaz nem lóversenytempóban)!

Előzmény: allez zserzseli! (50387)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 50400

Megtaláltam az enyémet végre-.

Előzmény: pboronkai (50397)
mtb Creative Commons License 2014.10.02 0 0 50399

Attól függ, mennyit szánsz rá. 15 ezer alatt szerintem kevés a jól használható darab  (vannak persze olcsóbb kínai lámpák, amiknek jó a fénye, de én jobban bízom a nagyobb márkákban), ezt ajánlanám, teljesen elégedett vagyok vele:

http://www.ledleet.hu/tovabbi-gyartok/led-lenser/led-lenser-fejlampa/led-lenser-seo5-grey-2977&mobile=0

 

Ha ettől többet szeretnél rákölteni, akkor már jóval több az alternatíva. Petzl Myo RXP- t sokan szeretik, de érdemes körülnézni a Fenix és a Led Lenser termékei között is.

Előzmény: pboronkai (50397)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 50398

Kösz, szépen a cikket! Oli olyan volt, mintha itt ülne a szobàban, olyan jól átadta a hölgy a hangulatot. Gergövel is megismerkednék személyesen, de erre nem sok esély van, viszont szoritok értük 10-én és megyek egyet én is most a hegyen, pedig már tegnap is voltam egy pusztitót.

Előzmény: Pinyo (50396)
pboronkai Creative Commons License 2014.10.02 0 0 50397

Sziasztok!

Új arc vagyok és a tanácsotokra lenne szükségem: fejlámpát szeretnék venni (a jelenlegi Petzl Tikka nem ad elég fényt fullra töltött elemekkel sem) és nem tudom melyiket szeressem. Tudnátok tanácsot adni? Ti mit használtok?

Köszi.

pboronkai

Pinyo Creative Commons License 2014.10.02 0 0 50396

Egyrészt tadaaa, egyre kevesebb a visszaút (beneveztem p85-re)

 

Másrészt ezt még nem olvastam, hátha más sem:

http://www.mozgasvilag.hu/futas/hirek/a-traversee-magyar-teljesitoi

 

zoncsi Creative Commons License 2014.10.02 0 0 50395

Új UT.... a láthatáron!

 

http://iancorless.org/2014/10/01/lizzy-hawker-announces-ultra-tour-monte-rosa-utmr/

 

Lizzy Hawker announces (kihirdeti) Ultra Tour Monte Rosa #UTMR

 

"We will hold a zero edition 4 day stage race in August 2015, and the full inaugural 150km ultra marathon in 2016"

(Jövő augusztusban lesz egy 0. kiadás - 4 napos verseny, 16-ban pedig egyben a 150 km.)

 

RACE DATE20 – 23 August 2015

  • TOTAL DISTANCE: 150km
  • TOTAL ASCENT: +10,000m
  • AVERAGE ALTITUDE: +2,000m
  • COUNTRIES: Switzerland and Italy

A jövő évi résztávok:

STAGE I:  Grächen to Zermatt 33 km +2200m / -2000m

STAGE II:  Zermatt to Stafal 38 km +2700m / -2500m

STAGE III: Stafal – Macugnaga 36,5 km +2700m / -3200m

STAGE IV: Macugnaga – Grächen 40 km +2600m / -2250m

 

 

csanya. Creative Commons License 2014.10.01 0 0 50394

Két divatverseny is felkerült ma az ITRA listájára. 

Jó hír azoknak akinek kell a kvalifikációs pont a jövő évi UTMB-hez. Az ITRA listájára felkerültek a következő versenyek:

- ULTRASPIRE-TEREP SZAZAS 105 kms (2014) : 3 points ITRA certified
- UltrAspire Terep 50 Kms (2014) : 1 point ITRA certified 
- UltrAspire Terep 80 Kms (2014) : 2 points ITRA certified

- Dupla Elmeny 71 kms (2014) : 2 points ITRA certified

Az UTMB listáján is fent lesznek hamarosan.

 

http://www.i-tra.org/page/308/List_by_continent.html

Pinyo Creative Commons License 2014.10.01 0 0 50393

Mennyi sok szép biztatást és tanácsot kaptam :), köszönöm.

A végkövetkeztetés persze csak annyi, hogy "majd kiderül".

zserzseli, most, hogy megnéztem a listát hogy tavaly kik futották 9 órán belül, hát izé, azért tudom hová tenni magamat, szóval nem reális.

Ami a hosszú futásokat illeti, edzésbe nem fér bele, csak versenybe (Terep50, Bp.Terep kupa maraton, Börzsöny Trail, Vár a Hármas, tíz nap múlva meg a Budapest maraton). Hmm. Most így leírva meglepően rövid az idei három óra felettiek listája, ami most persze szerencsésen kiegészült ezzel a bejárással. A kerékpáros maratonok idén kimaradtak. Tavalyig nyomtam őket, azok általában 5-7 órások voltak.

norb29 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 50392

Ami a lényeg, neked fejlámpát nem kell vinned :-)

Előzmény: Pinyo (50386)
Lúdtalp Creative Commons License 2014.10.01 0 0 50391

Ja, még annyi személyes tapasztalat: János-hegy után még kb. 10 kili van, azon még nagyon csúnyán el lehet éhezni.  :)

Előzmény: Pinyo (50386)
Lúdtalp Creative Commons License 2014.10.01 0 0 50390

Fej vagy írás.

zserzselihez hasonlóan én is el tudok képzelni 9 óra körüli időt Neked, viszont amit nem nagyon az a 10:30-on kívüli. Az említett 1,5 óra szórás azonban simán benne van - ez benne a szép.

2. indulásra már csak 10 perceket lehet tévedni  :)

 

Engem meglepett, hogy ez volt életed leghosszabb edzése. Na ebből kisülhet némi nehézség. Persze addig még át tudod állítani a rendszert a hosszúkra, sőt még az is lehet, hogy arra sincs szükséged. olipapa 2006-ban úgy futott UTMB 40. helyet, hogy volt egy Pirosa, meg egy Barcikája, és azon kívül ha jól rémlik két órás edzésekkel készülgetett. Igaz, neki volt 24 órás montis tapasztalata (nem is gyenge :) - nem tudom Te ilyen hosszút bringáztál-e.

 

Szóval nehéz megjósolni. 6 óra felett valóban megváltozik az élet. Nekem az az érzésem, hogy az csak fele (vagy kisebb) részben edzésmunka, nagyobb részben adottság. Ebben benne van az anyagcsere, emésztés, ízületek, kinetika, fej. Látunk hozzád hasonló (4-5 órás) gyors futókat akik aztán 10 óra felé is aláznak, meg fordítva is benne van. Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, majd sűrűn hívogatom ebolát, hogy benn vagy-e? :)

 

A Piros amúgy szerintem olyan pálya, hogy elsőre nagyon nehéz igazán jót menni. Itt a pálya ismerete kirívóan sokat jelent. Azt ajánlom tapadj Jakus Bélára, abból rossz nem sülhet ki. :)

Maga a hossza egyébként szerencsés. Itt egy kicsit igaz, hogy ha sietsz, hamarabb beérhetsz mint utolér a kalapácsos.

 

Amit futottál abból sokat nem érdemes kalkulálni. Dömös egy lendületes, kb. 2:45 körüli 27-28 kili után jön. Az azért úgy "beépül". Erre rátenni Dobogókőt inkább amolyan felkészülés a "célegyenesre". Ui. Dobogókő után jön egy (jó esetben) lendületes 50-es, ami végig(!) komoly odafigyelést érdemel.

 

Az eddigi versenyeken amúgy azt figyeltem meg, hogy (a végét tekintve) az olló a Kopár - Nagy-Szénás és Nagykovi cél szakaszon nyílik, ezen belül is azokon az éppen kifutható szakaszokon, amiket kikocogni általában már nagyon nem esik jól. Ha a Hosszúárok előtt sokat sétál az ember, vagy ugyanúgy a Vöröspocsolyás-hát előtt kornyadozik, csak úgy ömlik ki az idő :)

 

Na Hajrá!

 

Előzmény: Pinyo (50386)
CSERMANEK Creative Commons License 2014.09.30 0 0 50389

Jó lesz az:-) Most már megfutamodás lesz, ha nem indulsz:-)

 

Jól tetted hogy elmentel. Szerintem ez a nehez szakasz a versenyben. Dobogókőnél épp kezded érezni, Nagykovacsi utan meg mar behuz a Janos-hegy...

 

Cs.

Előzmény: Pinyo (50386)
zoncsi Creative Commons License 2014.09.30 0 0 50388

Nem is tudom, ki mondta nekem valamelyik évben a P55 Kopár csárdai céljában ücsörögve kérdésemre, hogy vajon mi van ezen túl: "50 km után már nem fáj jobban." :) És tényleg így is van. 50-re én már belassulok annyira, hogy a hátralévő 30-on már nem lassulok tovább, és nem is fáj jobban.

De én közel nem futom azt a tempót, amit te, így Zserzseli tanácsai inkább mérvadóak.

Előzmény: Pinyo (50386)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.09.30 0 0 50387

hejj, nem kell itt az (ál)szerénykedés!! :)

mondtam én a 9-10 óra között, simán, ez után én inkább 9 órán belülre tenném. ha én tudtam menni 3 évvel(!) ezelőtt 9:14-et, akkor neked ennél fél órával jobbat kell menned.

mondjuk érdekes, hogy kerested a jelzést. ennél egyszerűbb útvonalvezetés nem sok van szerintem :) meg mi mondjuk nagyon sokat jártunk a különböző szakaszain, nagyjából csukott szemmel is végigmennék..

a piros egy nagyon gyors, nagyon futható útvonal, ráadásul a legideálisabb időben, hideg reggel, 10-15 fok nappal, futómű, frissítés szempontjából a legjobb.

az én tapasztalatom, hogy kb. inkább 6 óra után van egy nagyobb vízválasztó, itt viszont akkor már majdnem beérsz.. :) szóval sztem nem lesz itt nagy gond, nem nyílik meg a szakadék, nem lesz megvilágosodás, vagy elsötétülés..

kajára figyelj nagyon. kevélyt ne fusd el, de az nem is a te stílusod a leírásaidból ítélve. szénás szokott még csalóka lenni, ha a homokos szakaszt nagyon megtolod, az oda tud verni picit..

hajrá!! nagyon kíváncsi vagyok. kis pezsdülés az élmezőnyben..

 

Előzmény: Pinyo (50386)
Pinyo Creative Commons License 2014.09.30 0 0 50386

Elméleti versenyszervezés helyett :) egy kis élménybeszámoló, mert annyira jót futottam hétvégén, hogy muszáj megosztanom.

 

Ugyan még mindig nem döntöttem az első hosszúm (P85) sorsáról, de legalább edzésmotivációt adott, és vasárnap befutottam a piros jelzést Dömöstől Nagykovácsiig. Ez a P85 közepét: a 29-64. km szelvényt jelenti

Dömösről a Prédikálószékre kirándultunk a családdal. Mire visszaértünk a kocsihoz, elfáradt a lábam. Hogy lesz ebből futás?

A Garmin 810-esbe betöltöttem a piros trackjét. Viszont én csak Dömöstől indultam. Ettől a kütyü megőrült és feltétlenül a budapesti rajtba akart visszanavigálni. Eleinte nem ismertem fel a rosszindulatú útjavaslatait és kétszer is eltévedtem az első pár száz méteren. Aztán kikapcsoltam a pályakijelzést. Innentől alapvetően a jelzésekre hagyatkoztam, néha néztem csak rá a térképre. Voltak necces elágazások, nem is kevés, sok-sok perc bánta, de a gps-re ránézve visszataláltam.

 

A Dömös-Dobogókő rész tetszett, ennek a vége ismerős volt. Dobogókőtől lefelé tavaly feltúrták, itt elég nehéz követni a piros jelzést. Pilisszántó után meglehetősen érzelemszegény dózerek vannak. Kopár csárdáig a singletrack fenyves tetszett. Meglepetés a Kopár csárda és a Hosszú-árok között: homok, még homok, de hogy kerül ide homok? Hosszú-árok alján sötétedik: dilemmázok hogy elővegyem-e a fejlámpát vagy ne. A nem mellett döntök. Az árok mellett még felbotorkálok, de a Nagy-szénás alatt, a volt turistaháznál percekig keresem a felvezető jelzést. A GPS szerint itt van pedig. Három méterre álltam tőle :) A Nagykovácsi felé vezető gyökeres szikláson is érdekes élmény volt az árnyakra és megérzésre hagyatkozni. Nagykovácsinál már késő is volt, busz is járt, hát hazamentem.

Nem néztem pulzust, kényelmesen és egyenletesen futottam. Az átlagpulzus 8-12 ütéssel lett egy négyórás terepi versenytempó alatt. Annak különösen örülök hogy sikerült megállni az anaerob állatkodást.

36km, 1500 szint, majdnem négy óra, életem leghosszabb edzése. Két óránál még hosszúnak tűnt, aztán elmúlt az érzés és észrevétlenül telt az idő. Elfogyott egy komplett 2 literes ivózsák tartalma.
Míg erőnlétileg nem érintett meg a táv, megállapítottam, hogy a vázrendszernek nagyon nem kellemes.

Olvastam pár beszámolót, Pap Gábor szerencsére írt részidőket is. Meglepett, hogy a "kényelmes" részidőim nagyjából az ő tavalyi 8:31-es teljesítésének feleltek meg.
Persze én ott kezdtem, ahol ő már a táv harmadánál volt. Még ha egy jelentős lassulást is beleszámítok, meg a várható hideget, a tíz óra alatti teljesítést már reálisnak látom, ha nincs összeomlás. A Strava-n látott 10 óra körüli teljesítések részidőinél is 10-15%-kal gyorsabb voltam most.

Remélem, belevágok, most már kezdek kíváncsi lenni. De hogy mi történhet öt óra felett? Energetikai vákuum? A hazabuszozás során nem tudtam másra gondolni, kólát és ennivalót akartam, minden áron.

 

Fussatok ti is érdekeseket!

kutyA Creative Commons License 2014.09.29 0 0 50385

Hogy nem jó, mi a baj vele?

Előzmény: László Huszár (50371)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.09.29 0 0 50384

Kőkemény logika, egzakt számítás.

Előzmény: Törölt nick (50379)
Lúdtalp Creative Commons License 2014.09.29 0 0 50383

Asszem műszakot kell váltanom :)

Előzmény: csanya. (50382)
csanya. Creative Commons License 2014.09.29 0 0 50382

Szerencsére nem csak én rendezek százast jövőre. Lesz egy Ultra Kék. Kékes -Vác végig a KéKen. Igaz az egyéniek éjfélkor rajtolnak...-)

Előzmény: Lúdtalp (50381)
Lúdtalp Creative Commons License 2014.09.29 0 0 50381

Álom! ;) de tényleg!

Mingyá' elő is keresem a vuvuzelámat.

 

berzso

Hát mert csanya csak egy van sajnos, Ő meg most mást rendez.

Előzmény: csanya. (50376)
csanya. Creative Commons License 2014.09.29 0 0 50380

Megint tanultam valamit.

Előzmény: Törölt nick (50379)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.28 0 0 50379

Sejtettem. Nos, ha kevesebbért lenne, akkor megorrolna az a bokaforgatós shuzokat gyartó fö-"spondzor", ha meg többért, akkor meg azok tizen se mennének el, akik eddig.

Előzmény: csanya. (50378)
csanya. Creative Commons License 2014.09.28 0 0 50378

Ezt vesesd már le. Tökre érdekel.

Előzmény: Törölt nick (50377)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.27 0 0 50377

mert 15 rugoert kene kiirni

Előzmény: berzso (50373)
csanya. Creative Commons License 2014.09.27 0 0 50376

Szóval ami rajtunk múlik az készül, szépül. Az, hogy Szentendrén lesz e sírós, őrjöngős tömeg, rajtatok is múlik. Aki nem indul a versenyen az egész nyugodtan elmehet a célba egy kicsit sírni, örjöngeni...-)

Előzmény: csanya. (50375)
csanya. Creative Commons License 2014.09.27 0 0 50375

App egyelőre csak iPhone-ról elérhető:

 

 

Előzmény: csanya. (50374)
csanya. Creative Commons License 2014.09.27 0 0 50374

Videó már készült: 

 

Előzmény: Lúdtalp (50370)
berzso Creative Commons License 2014.09.27 0 0 50373

Miért nem maradt? Szóval, miért nincs itthon másik "tradicionális nappali futós" százas? Olyan, ami akár több futó számára könnyebben teljesíthető? Miért nem rendez senki ilyet? 

Előzmény: Lúdtalp (50296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!