Keresés

Részletes keresés

atidas Creative Commons License 2021.07.19 0 0 572

Sziasztok!

Abszolút amatőr vagyok számítástechnika terén, ezért itt kérdeznék jártasabb embertől.
Van egy külső vinyó. Seagate gyártmányú és 3 TB-os.
Kb fél éve a szoba átrendezése után (összes kábel kihúzva, internetkábel új helyre került, új helyen újra mindent bedugtam a helyére)
ezután se a smart TV, se a laptop nem látja. Van az alján (is) egy internetcím ami az első setup-hoz kellett, de az már nem él (page not found error 404)
Próbáltam direktben USB kábellel összekötni a laptoppal, semmi. Próbáltam programot letölteni hozzá, azzal se sikerült.
(Seagate tools).

Valami ötlet a helyreállításra? Vagy legalább az adatok (képek, stb) lementésére?

Köszi! :)

arkilaszlo Creative Commons License 2020.02.21 0 0 571

nem kell hozzá telepítő, ha semmi nem látja, akkor azzal komoly gond van

Előzmény: Tekergő100 (570)
Tekergő100 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 570

Sziasztok!

Egy Asus külső winchesterem(1 TB )van,de nem látja a számítógép illetve,a laptopok sem.Sajnos a gyári telepítő dvd nincs meg.

Tudnátok segíteni,hogy honnan tudnám letölteni.

Köszi.

Sziasztok!

SGÉP Creative Commons License 2016.10.22 0 0 569

Sziasztok!

 

LG 50LF652v tv azt csinálja, hogy mikor rádugjuk a külső vinyót, amin filmet szeretnénk nézni, akkor nem ismeri fel, vagyis mintha nem lenne rajta semmi. És tényleg, amikor megnézem a laptopon akkor már nincs rajta. Létezik, hogy letörli a tv?

 

Előre is köszönöm a segítségeket!

pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2016.08.03 0 0 568

Az egy külső 5V-os dugasztáp csatlakozója.

(akkor kell használni, ha a számítógép USB portja nem képes a kellő teljesítmény leadására)

Előzmény: laszlo99 (567)
laszlo99 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 567

Sziasztok! Mire való az a csatlakozó, amit négyzettel megjelöltem a képen?

Herold Creative Commons License 2016.04.12 0 0 566

Szuper, köszönöm!

Előzmény: pittti (Bitvadász) (565)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2016.04.12 0 0 565

http://kulso-haz.arukereso.hu/delock/42365-p43747483/

 

akkor neked egy ilyenre van szükséged

Előzmény: Herold (564)
Herold Creative Commons License 2016.04.12 0 0 564

PATA csatlakozós vinyóról van szó!

Előzmény: Herold (563)
Herold Creative Commons License 2016.04.12 0 0 563

Sziasztok

 

Létezik arra valamilyen megoldás, hogy a hagyományos 2,5"-os (belső) winchestert valami rackbe téve és USB kábellel csatlakoztatva tudjam olvasni?

Walter1205 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 562

Szia! 

Hogy sikerült megoldani ? Elárulod? 

Nekem is ezt csinálj. Hol látja, hol nem.

 

Előzmény: ostyascukor (559)
ostyascukor Creative Commons License 2015.12.13 0 0 561

megoldottam a problémát, mindenki kifújhatja a levegőt :)

ostyascukor Creative Commons License 2015.12.12 0 0 560

ilyet keresek én? :)

http://www.speeddragon.com/index.php?controller=Default&action=ProductInfo&Id=555

 

bár itt azt írja hogy "Optional AC adapter x 1", de ilyen kéne nekem

ennek mi a kategóriája? usb hub?

ostyascukor Creative Commons License 2015.12.12 0 0 559

Tisztelt Fórum

 

van egy külső hdd-s mobil vinyóm amit tv-re szoktam kötni, úgy nézek filmeket rajta

történt hogy egyszercsak nem akarja a tv felfogni hogy rá van kötve a vinyó. minden ugyanaz, a tv, a vinyó, az usb kábel amivel rákötöm

elején usb hosszabítóval akartam rákötni és úgy se fogta fel hogy van rajta mobil vinyó, mert nem tudott elég erőforrást (vellanyt) küldeni a vinyónak. mivel most megint nem látja, pedig a gyári usb kábellel van csak rákötve a tv-re, gondoltam valamiért megint nem kap elég villanyt a mobil hdd.

kérdésem hogy van-e olyan adapter ami azt csinálja hogy rákötöm a vinyót az adapterre, az adaptert pedig a tv-re, így a mobil vinyó az adapterről kapná a villanyt, a tv pedig csak fogadja az adapter usb-jén keresztül a vinyóról az adatokat.

 

válaszukat előre is köszönöm!

 

pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2015.10.02 0 0 558

Hello!

 

Ha gépbe épített belső HDD-ről van szó, akkor minden további nélkül megcsinálható. Ha külső USB-s HDD, akkor ki kell szerelni a házból, direktben kötni a számítógépre és úgy létrehozni a két partíciót. Tehát ezt a rendszer és a HDD megengedi.

 

Viszont az USB házba való visszaszerelés után lehet olyan probléma, hogy csak az egyik partíciót (általában az elsőt) engedi használni. Némelyik (általában régebbi) USB vezérlő ugyanis nem támogatja egy meghajtón több partíció kezelését - hogy neked milyen van, ezt csak egy próba döntheti el.

Előzmény: T Man (557)
T Man Creative Commons License 2015.10.02 0 0 557

Sziasztok!

 

Van egy 1 Tb-os winyóm ezt lehet 2 500gb os partícióra osztani úgy hogy az egyik partíció NTFS a másik FAT32?

Választ előre is köszönöm!

Johnny Five Creative Commons License 2015.09.15 0 0 556

http://html5.litten.com/updated-how-to-fix-external-disk-drive-suddenly-became-raw/

 

Ha ez volt a probléma, itt le van írva a "megoldás", amivel a cucc is visszajön, nem csak a vinyó.

Előzmény: sennen50 (554)
FeróBörs Creative Commons License 2015.09.15 0 0 555

Sziasztok!

 

Szedett már szét valaki Lenovo F800 külső HDD/NAS/AKKU/WIFI cuccot? Nem megy a hdd-je, már nem garos, de nem szeretném szétbarmolni a házát. Ha valaki tudja, hogy kell szétszedni, és megosztaná azt megköszönném.

 

http://shopap.lenovo.com/my/en/itemdetails/888016171/460/92459C0CED2B463CBC9F10A9EB071F9C

 

 

sennen50 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 554

Ki ne dobjátok a winchestereteket, ha egyszer csak elkezdi nem olvasni a Windows !!! (És gondolom, hogy ugyanígy működőképessé lehet tenni a kimúlt pendrive-ot is.) 

 

Köszi mindenkinek, már nem kérek választ, mert megoldottam és működik ismét az 500 gigás külső vinyóm. Igaz, hogy mindent letörölt és sajnálok dolgokat, de mindegy, viszont a vinyót nem kell kidobni (Iomega). Akit érdekel, nagyjából így tettem működőképessé, amire igen büszke vagyok a 65 évemmel. Ugyanis régen ki kellett dobni már egyet, mert még a számítógép szerelő ismerősöm sem tudta megcsinálni. Hát sajnálom, mert most megint működne. (Az 250 gigás volt és ment a szemétbe.)

 

Számítógépre jobb klikk, Kezelés, Lemezkezelés, ott volt az Iomegám más néven ((H:)-t adott neki és ismeretlennek nevezte). Katt a (H:)-ra jobb egérrel és ami ott kijött, azokkal variáltam, már pontosan nem tudom, de utána már hamar megvolt. Új kötet-et kell megtalálni, itt kért új számot (én a Z Iomega nevet adtam neki) és máris megjelent a (Z:)Imomega a C és D meghajtók alatt. sajnos üresen (mert vagy inacializálni kellett vagy törölni vagy mindkettőt), de nem kell kidobni, ott az 500 Giga és nem olcsó még egy 500 Gigás vinyó sem (tudom hogy már terrások is vannak, de nekem ez is elég). Holnap meg fogom csinálni működőképesre ugyanígy a 64 Gigás pendrive-omat is, amivel korábban ugyanígy jártam, hogy egyszer csak nem tudta olvasni a Windows, miközben a pendrive működött. De nem csak az nem olvasta, hanem semmi. Azért arra kíváncsi leszek, hogy most az Iomegát olvassa-e a másik két számítógépem is. Valaki írta itt, hogy másik betűt kell adni neki, én azt a lehetőséget kerestem, csak nehezen találtam meg. Azon a tanácson indultam el és köszönet érte, csak leírhatta volna részletesen, de így is jó volt. 

 

sennen50 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 553

UI. még az előzőhöz (vagy alatta lesz): 

Ha az USB-t berakom a laptop-ba, akkor ég a külső vinyó lámpája és búg is a vinyó, tehát működik, viszont róla az anyagot nem tudja leolvasni a Windows 7. (legalábbis gondolom, hogy ez a probléma, mert a lemezkezelőben ismeretlen-t ír kis és nem azt, hogy Iomega. És elnevezte (H:)-nak. Átnevezéssel átírtam F-re, de mellé írta a H-t is, úgy hogy adtam a sza....nak egy pofont. Úgy látszik, az átnevezés másra való. Át akartam írni a H-t, de ha nem így kell, akkor nem tudom hogy hol a lehetőség. 

sennen50 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 552

Hiszen itt nagyon régen járt valaki. Működik ez a fórum ? 

Az a problémám, hogy évekig kifogástalanul működött az Iomega külső HDD-m. És most egyik napról a másikra nem látni a dolgaimat rajta és elnevezte más néven a laptopom, Iomega helyett (H:)-nak és azt írja ki a Lemezkezelésben, hogy ismeretlen. Nagyon sajnálom a rajta lévő sok anyagot és emlékek is vannak rajta, de letöröltem volna, viszont azt sem engedi, azt írja ki, hogy adathiba. az is ott van, hogy nincs inacializálva, de hiába katt rá, nem csinálja meg. 

Vége ennek ? Ki lehet dobni ? vagy van szakember aki le tudja menteni róla legalább az anyagokat ? Vagy leformázza (mert én nem tudom, sehol nem találom a lehetőséget) és működne tovább ? tud valaki valami jó tanáccsal szolgálni ? 

Ez 500 Gigás vinyó. És ugyanígy jártam nem rég egy 64 Gigás pendrive-val is. De az még jótállásos volt és visszafizették az árát, viszont a rajta lévő adataim oda lettek. Ill. megvan még, csak nem olvassa semmi, pedig 3 db laptopom van. És a telefonom meg a táblagépem sem olvassa. Lehet, most ezzel az 500-as vinyóval is így járok. Olvastam valahol, hogy a gyártó honlapjáról le lehetne tölteni drivert hozzá, de nem találom a www.iomega.com-on . Na anyira azért nem is értek én a számítógépes dolgokhoz (65 éves vagyok). 

pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2015.09.02 0 0 551

Valószínűleg Seagate merevlemez van beleépítve, nyugodtan megveheted.

(csak ne nagyon dobáld, mert akkor nem lesz hosszú életű!)

Előzmény: Törölt nick (550)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2015.08.30 0 0 549

Pontosan!

 

(szívesen...)

Előzmény: Toxigen (548)
Toxigen Creative Commons License 2015.08.30 0 0 548

Jobbegérkatt,aztán kötet törlése? Mert csak ez a lehetőség van.

 

Köszi a segítséget!

Előzmény: pittti (Bitvadász) (547)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2015.08.30 0 0 547

Ha látszik, és kezeli, akkor hol a gond? Le kell gyalulni a régi partíciót, létrehozni egy újat, formázni kell és használni. (gondolom nem volt rajta semmi fontos...)

Előzmény: Toxigen (546)
Toxigen Creative Commons License 2015.08.30 0 0 546

Hopp.most találtam meg,és látszik...

Előzmény: pittti (Bitvadász) (544)
Toxigen Creative Commons License 2015.08.30 0 0 545

Samsung,és nem látja ott sem.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (544)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2015.08.30 0 0 544

Hello!

 

Milyen típusú az a külső merevlemez? Lemezkezelőben sem látszik?

Előzmény: Toxigen (543)
Toxigen Creative Commons License 2015.08.27 0 0 543

Üdv Valaki!

 

A tv particionálta a külső merevlemezt,gondolom FAT32. Használtam,rögzítettem rá.

De visszadugva a PC-be,nem is látja őt. /Vagyis látja,ha el akarom távolítani./ Mit kell tennem,hogy újra használhassam a gépen is. Gondolom újra kellene particionálni,de hol keressem ha nem látja?

 

Köszi Valakinek a segítséget!

Előzmény: mr_ricsi (85)
Csabi975 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 542

Végülis mindig ugyanazokat csinálja, nem tudja megnyitni. :-)

Előzmény: Csabi975 (541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!