Keresés

Részletes keresés

MG Petimester Creative Commons License 2014.12.31 0 0 2895

"Sántikál az Ó-év
az utolsókat rúgja
vén már szegény
mint az országok útja
Batyuját felkapva
görnyedve cipelve
megáll az útján
egy utolsó percre
Várja már a váltást
az Újév pelenkását
azt,..ki most születik :
a szakasztott mását
S eljő majd az éjfél
felsír az újdonsült
Ó - papi megnyugszik
Ó - mami ismét szült
S kezdődik minden
újra, megint elölről
majd a friss Újév is
végül mindent felőröl ... "

alatau Creative Commons License 2014.12.23 0 0 2894

Isten hozott a klubban!   :-)

 

Az Ostrowekhez nálunk nagyon nehéz alkatrészt kapni. Hajdúnánáson tavaly láttam egy 162-est, amit már el kezdtek bontani, nem tudom mennyire van messze.

 

Viszont az új szerintem felejtős. Ha hazai kereskedőtől rendelsz, akkor aranyárban van. A lengyelektől lehet venni, de üveget postázni ...

 

Én tőlük szoktam ezt-azt rendelni, eddig még korrektek voltak, angolul beszélnek:

 

http://www.sinus-sklep.pl/

 

Mondjuk, ha Ostroweked van, előbb-utóbb úgyis megtanulsz lengyelül ...  ;-)

 

Én a helyedben megfontolnék egy méretre vágott jobbféle plexit.

Előzmény: Dániel Kmegy (2890)
sikapur Creative Commons License 2014.12.23 0 0 2893

köszi

Előzmény: B-csabi (2891)
MG Petimester Creative Commons License 2014.12.23 0 0 2892

 Békés Áldott ünnepeket kívánok.

 

 

" Karácsonyi kismadár
  üldögél az ágon
  karácsonyi muzsika :
  szél zenél a fákon .

  Könnyed röptű hópihék
  pillangóként szállnak ,
  ünnepváró pásztorok
  köszönteni járnak .

  Közeleg az este is :
  hótiszta az álom
  angyal szavú szózatod
  igaz szívvel várom . " 

B-csabi Creative Commons License 2014.12.23 0 0 2891

Ha jól emlékszem 550 méter a gyári méretezés,elég a kisebb kardán is

 

Előzmény: sikapur (2889)
Dániel Kmegy Creative Commons License 2014.12.11 0 0 2890

Üdv! Ostrowek kt 0162- höz nem tud valaki ajtó és hátsó ablakot. Esetleg egyezhet a fülke más gépével? Most vettem a szörnyeteget és még informálódnom kell...

sikapur Creative Commons License 2014.12.06 0 0 2889

De ha elég a kisebb is (550 Nm), akkor inkább azt raknám rá, mert a nagyot tudnám máshol is hasznosítani.

Előzmény: sikapur (2888)
sikapur Creative Commons License 2014.12.06 0 0 2888

Rosszul fogalmaztam, a kiiktatva azt jelenti hogy már le van hegesztve. A kuplungos kardán méretezésére voltam kíváncsi, nekem egy 1500 Nm-es kuplungom van, az megfelel?

Előzmény: B-csabi (2887)
B-csabi Creative Commons License 2014.12.06 0 0 2887

Szerintem hagyd a malacon a beállítást...2-4 szór megszalad és már annyi is neki megint,inkább hegeszd le és egy kuplungos kardánnal helyettesítsd...nekem 3 szóróm így üzemel régóta

Előtte meg vagy a hátsó hajtásház nyílt meg vagy a malac recsegett..

Előzmény: sikapur (2886)
sikapur Creative Commons License 2014.11.15 0 0 2886

Heló!

 

Megmondaná valaki, hogy a T088-as nyomatékhatárolója hány Nm-nél old?

Ha ki van iktatva, egy hasonlóan méretezett nyomatékhatárolós kardánnal ki lehet váltani? Köszi.

triplaharom Creative Commons License 2014.11.09 0 0 2885

Majd összehozlak vele.

Előzmény: MG Petimester (2884)
MG Petimester Creative Commons License 2014.11.08 0 0 2884

,-)) Csalogas csak ide egy kis "szagg-mai" tovább képzés rám férne.  xDD

Előzmény: triplaharom (2883)
triplaharom Creative Commons License 2014.11.07 0 0 2883

+ írhatná itt is ha volna hozzá kedve, mert szerintem ide is beszokott olvasgatni.

Előzmény: MG Petimester (2882)
MG Petimester Creative Commons License 2014.11.07 0 0 2882

xDD..Kivallatjuk majd.  ,-)) 

Előzmény: triplaharom (2881)
triplaharom Creative Commons License 2014.11.04 0 0 2881

Szalma Józsi Barátom többet tudna mondani ezekről, mert Ő kísérletezett több fajtával is.

Előzmény: MG Petimester (2880)
MG Petimester Creative Commons License 2014.11.04 0 0 2880

Talán valaki majd elmondja ,hogy közepes szinten milyen terméseket lehet elvárni ezektől a gumóktól ? Az Alakor meg marad majd a Martonvásárhely kutató valamelyik gazdasága, úgy tudom nekik van ilyen. üdv. köszi.

Előzmény: triplaharom (2879)
triplaharom Creative Commons License 2014.11.01 0 0 2879

A 80-as években termeltük a kertben, mi ettük a gumóját a nyulak + a szárát és levelét. Az idén raktam újra kertbe nosztalgiából. Hasznosnak mondják regeneráló,

májerősítő, szív erősítő, értisztító, emésztést segítő hatása miatt. Cukorbetegek is fogyaszthatják, inzulint helyettesítő hatása miatt. Erősíti az immunrendszert.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Az Alakor búzáról nem hallottam semmit még, itt a környéken nem tudok hogy valaki is termesztené.

Előzmény: MG Petimester (2878)
MG Petimester Creative Commons License 2014.10.30 0 0 2878

Szeretném kipróbálni az új helyen. Igazándiból keveset tudok rolla és az is csak mende monda szinten. Az Alakor búza után is érdeklődnék ,hogy mik a tapasztalatok vele. A fiúk is nyaggatnak ilyen kérdésekel.

Előzmény: triplaharom (2877)
triplaharom Creative Commons License 2014.10.29 0 0 2877

Van nálunk is a kertben valamennyi, de fogyasztásra tudok szerezni szerintem.

Előzmény: MG Petimester (2876)
MG Petimester Creative Commons License 2014.10.29 0 0 2876

Köszi, bevontattuk a maradékot és mostmár "benne alszunk".  :-((  Nem a héh- be hordták ,mert új a cuccos rajta. Rengeteg meló és alkatrész lett beinvesztálva. Tudták, hogy hová kell menni szerintem. A héten a kis Kolombuszt és az öreg 65-öst mentjük zárt helyre. Nehézz a dolog ,mert van egy 8 km -es főútvonal benne. Más kérdésem lenne . Csicsókát termel nálatok valaki ?

Előzmény: triplaharom (2875)
triplaharom Creative Commons License 2014.10.29 0 0 2875

Szevasz Bandi !

Nincs ott a környéken (MÉH) telep, ahová az ilyen barmok viszik leadni a holmikat ?

Tomin keresztül fel kéne venned Lacival a kapcsolatot, hátha van pár dolga tarcsiba

amit "kölcsön" tudna adni.

Előzmény: MG Petimester (2874)
MG Petimester Creative Commons License 2014.10.29 0 0 2874

Szia, sajnos kicsit akadozott a menet. A "jobbkéz" gyengélkedett, de már a traktorosunk lábadozik szerencsére. Sajnos lehámozzták rendesen az MTZ-t a tróger betörők, igy szinte kézzel kellet a 15 zsák pityókát kiásni (kertiásóval). Bajban vagyunk ,mert az első meghajtás, melső meghajtó kupkerék csapágyházzal együt vitték.  :-(( Nem is tudom felsorolni, hogy mi minden hiányzik most. A szabad elvirágzásu kukorica nem tudott beérni kellő minőségű visszavethetőre. Laciéket meg kell majd keresnem ez ügyben tavasszal. Most mi lesz a szántással az egy kérdés még ? Háromnegyed hektárt nem ásózok fel az már tuti.  :-((. Ez a tróger társaság nem is tudja miket okoz amikor lopni megy. üdv.

Előzmény: triplaharom (2873)
triplaharom Creative Commons License 2014.10.28 0 0 2873

Helló Bandi !

Hogy áll a betakarítás felétek ?

Előzmény: MG Petimester (2872)
MG Petimester Creative Commons License 2014.10.19 0 0 2872

Szia,...huúú..ezz az !" Vargagabona"...köszi...juppy.  üdv.

Előzmény: studiod1 (2871)
studiod1 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 2871

Csak egy linket tudok a nemesítő oldalára  http://vargabona.webs.com/kir-ly-b-za 

Előzmény: MG Petimester (2870)
MG Petimester Creative Commons License 2014.10.17 0 0 2870

Szia, a pontos nevét sem ismerem kellően és nem találtam adatokat rolla. Valami durum és tönköly származéka és ezért kérdeztem volna. Kár ,hogy nem termeszted ? Tudtunk volna érdemben fecsegni rolla..Ha hallasz vagy megtudsz rolla valamit akkor léccives oszt meg velem.. ugy tudom, (hallottam Alföldi nemesítők alkották...) üdv.   A kicsépelése miatt érdekelne...közelebbről.

Előzmény: kavicsos64 (2869)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 2869

Eszt most komolyan írtad ? A különféle fórumokon egész más a tapasztalat mint amiket írsz.

Előzmény: MG Petimester (2867)
MG Petimester Creative Commons License 2014.10.16 0 0 2868

Szevasztok, érdeklődni szeretnék a "Király búza" felöl ? Minden infót köszönettel vennék. üdv.

MG Petimester Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2867

u.i. .." A föld az egyik legfontosabb természeti erőforrás, és jelentősége a világ népességének növekedésével párhuzamosan egyre növekszik. A történelem során rengeteg konfliktus alakult ki a föld miatt, és most is egy olyan korszakban élünk, amikor a föld iránti éhség egyre fokozódik. A Magyar Természetvédők Szövetsége a nemzetközi tanulmány kapcsán az aktuális magyar viszonyokra is szeretné felhívni a figyelmet, Magyarországnak ugyanis a lakosságához és területéhez viszonyítva relatíve nagy mennyiségű, jó minőségű termőföld áll rendelkezésére, ami a külföldi és a hazai spekulatív tőkeerős befektetőknek is felkelti az érdeklődését. Ez országunk egyik legfontosabb nemzeti vagyontárgya, melyet meg kell őriznünk, ezért olyan földforgalmi törvényre van szükség, mely minél több gazdálkodó magyar család számára biztosítja a földhöz való hozzáférést és a tisztes megélhetést. Ezen túlmenően fenntartható módon kell gazdálkodnunk a földdel, annak érdekében, hogy ez a nemzeti kincs a jövő nemzedékek számára is rendelkezésre álljon..."

Előzmény: Dili006 (2865)
MG Petimester Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2866

Üdv. "- A világon – így Magyarországon is – a mezőgazdaság a legnagyobb földhasználó, de a legtöbb nem élelmiszer jellegű termék előállítása is földterület használattal jár. Példaképpen egy csésze kávé előállítása átlagosan kb. 4,3 m2, egy autó gyártása kb. 150 m2 földet igényel, azaz ekkora a földlábnyoma. Az emberek jelentős része nincs tudatában annak, hogy a termékek előállítása káros társadalmi és környezeti hatásokkal is jár. Túlzott fogyasztásunknak olyan negatív következményei vannak, mint pl. az erdőirtások, a klímaváltozás, vagy az, hogy a közösségek elveszítik hozzáférésüket a földhöz, de ezeket a káros hatásokat nem látjuk, mivel nem a közvetlen környezetünkben jelentkeznek. Az új tanulmány példákon keresztül tárja fel fogyasztásunk globális következményeit, így segít megérteni az összefüggéseket.” stb.

Előzmény: Dili006 (2865)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!