Keresés

Részletes keresés

pannn Creative Commons License 2022.02.03 -2 0 404

Ha esetleg valaki jartmostanaban Nikaraguaban volt olyan nemzeti parkban/reservatumban ahova erdemes elmenni?

pannn Creative Commons License 2020.12.15 0 0 402

Ha olvasod.

Amikor Darien-ben voltál volt valami információd a Yaviza utána szakaszról?  Rancho frio esetleg? Állatvilág stb?

Előzmény: W.L. (387)
vassy74 Creative Commons License 2019.09.11 -3 0 402

sziasztok!

 

valamelyikőtök buszozott már Costa Ricából, Belize-ig? ha igen mik a tapasztalatok, mennyi idő alatt lehet megtenni, milyen körülmények között?

W.L. Creative Commons License 2019.02.21 -3 0 401

Szerintem nem fer egy napba.

Hozzaszolasaimat visszaolvasva lathatod, mikor volt.

A mennyibe kerult es hasonlo kerdesekre valo a Lonely Planet utikonyv, vedd meg.

Előzmény: BGaba (400)
BGaba Creative Commons License 2019.02.19 -3 0 400

Mikor, hány éve tetted meg Tikalból az utat, és mennyibe került megközelítőleg. Gondolom "csirkebusz" hátizsákosan, bár nekem egy nagyon jó samsonite bőröndöm van, nincs hátizsákom hogy fogok azzal utazni a csirkebuszokon???  (A kérdés persze csak poetikus) -:). Nagyon remélem egy napba belefér, reggeli indulással.

Előzmény: W.L. (399)
W.L. Creative Commons License 2019.02.18 0 0 399

Busszal ez kb 4 atszallassal jart, es 2 nap volt, utkozben megszallva.

En a Tikal-Copan iranyban utaztam, vegig helyi buszokkal.

Mindket romvaros kihagyhatatlan, es teljesen masok.

Előzmény: BGaba (398)
BGaba Creative Commons License 2019.02.17 -3 0 398

Guatemala, Honduras, El Salvador, Nicaragua..

 

Van valakinek aktuális tapasztalat?

 

Sok kérdésem lenne, de kezdeném egy viszonylag egyszerűvel: Bus from Copán (Honduras) Tikálba (Guatemala), vagy pontosabban előbb Flores/Santa Elena városába a leggyorsabb és legolcsóbb útvonal. Taxi, bérelt autó nem érdekel.

pannn Creative Commons License 2018.12.29 -3 0 397

szallason kerdeztem hogy biztonsagos-e, azt mondtak igen. Es tenyleg az volt, semmi problema sehol, pedig mentunk az agua azulhoz is es arra is azt irja hogy veszelyes. Orankent megy collectivo, azt javaslom, kenyelmes , relative gyors es sokkal kevesbe problemas mint az auto, ha esetleg utlezaras lenne, oket siman tovabb engedik, autoval meg fizetni kell. Szoval a tapasztalatunk hogy teljesen biztonsagos, egyebkent Ocosingoban nagyon kedvesek es segitokeszek az emberek.

Előzmény: Zs... (396)
Zs... Creative Commons License 2018.12.29 -3 0 396

Ocosingo korul volt barmi gond? Esetleg beszeltel helyiekkel hogy mi a helyzet arrafele? Az LP nagyon riogat hogy bar a varos biztonsagos, de az arra vezeto utak nem, a buszok is elkerulik.

Mi is Palenque-bol tervezzuk Toninat, ugyhogy erintenunk kellene.

Előzmény: pannn (379)
pannn Creative Commons License 2018.12.20 -3 0 395

Eladó megmaradt quetzal ha esetleg valaki Guatemalába készül.

pannn Creative Commons License 2018.12.19 -3 0 394

ADO, AV, OCC, SUR, mindegyik pont ugyanolyan jo volt, online csak az elso haromra tudod megvenni a jegyet

Előzmény: Zs... (393)
Zs... Creative Commons License 2018.12.19 -3 0 393

Szuper, köszi szépen a tippet. ADO-val mentetek mindenhol, vagy próbáltatok mást is?

Előzmény: pannn (392)
pannn Creative Commons License 2018.12.19 -3 0 392

Csak a clickbus-on lehet megvenni, rátesz egy kicsit de ad 10% kedvezményt és a végére úgy kb 30-40%-al olcsóbb mintha az állomáson vennéd plusz nem kell kimenni és nem kell kinyomtatni, bemutatod a telefonon és kész.

Előzmény: Zs... (391)
Zs... Creative Commons License 2018.12.19 -2 0 391

És tudtál végül kártyával fizetni? Vagy közvetítő oldalon keresztül vetted?

Előzmény: pannn (390)
pannn Creative Commons License 2018.12.19 -2 0 390

Úgy vettük előre meg hogy két nappal előtte vagy egy nappal utazás előtt, online, simán lehetett féláron venni persze ez inkább a két nappal előre vett jegyekre vonatkozik. 

Előzmény: Zs... (389)
Zs... Creative Commons License 2018.12.19 -3 0 389

A buszjegyeket végül megvettétek előre, vagy ott helyben?

Előzmény: pannn (388)
pannn Creative Commons License 2018.12.18 -4 0 388

vegul maradt a varos illetve elsetaltunkket erosen tularazott es turistas cenotehez, tenyleg annyira le van rohanva yucatan hogy sem ci sem tulum es coba sem erdekelt, palenquiben is utannunk kb negyed oraval mar annyian voltak hogy szinte elvezhetetlenne valt gondolom ez a harom meg meg roszabb, Cancun meg egyenesen borzalom volt, nem is ertem minek mennek oda, masfel ora eleg is volt belole, se nem kulonleges se nem szep

Előzmény: W.L. (387)
W.L. Creative Commons License 2018.12.14 -3 0 387

Nincs otletem.

A varos kicsi, nekem fel nap boven eleg volt ra.

Rio Lagartost nem ismerem.

Nyilvan szoba johetnek a kornyezo romok.

CI (ha nem alltatok meg utkozben) vagy Coba.

Meg az utobbi is jo turistas, de ha nincs jobb otlet, okes.

Előzmény: pannn (386)
pannn Creative Commons License 2018.12.13 -3 0 386

Megvolt Uxmal is, most a végére lesz két napunk Valladolidban, erre van otleted? Hogy töltenek? Gondoltam esetleg elmenni Rio Lagartosba.

Előzmény: W.L. (385)
W.L. Creative Commons License 2018.12.13 -3 0 385

Toninaban en sem fizettem.

Yaxhilan es Bonampak latogatasakor en 5-6 fos csoportban voltam, annyi nekem siman belefert. Tikalnal meg ugye ott aludtam, de reggel is egyedul ertem oda a legfobb templomokhoz is. Talan ez szezonfuggo.

Merida korul en Uxmalon kivul csak azt a maszkos templomot neztem meg, a Rute Puuc tobbi temploma sajat jarmu nelkul nem volt elerheto.

Előzmény: pannn (384)
pannn Creative Commons License 2018.12.10 -3 0 384

A negybool csak Tikal volt meg. Yaxha kkimaradt mert addigra elfaradtunk az egymas utani fel negyes negyes keles miatt, a masik kettohoz meg egyszeruen nem volt kedvem szervezett csoporttal menni. Amugy Yaxchilant meg is lehetett volna mert Frontera Corozalban voltunk de akkor meg ugy volot hogy Palenquibol visszamegyunk. Tikal viszont tenyleg a csucs, viszont nem lehet megnezni turistak nelkul, fel otkor indultunk es nyitasra ott voltunk, akik velunk jottek azok is ott voltak es etannunk mar mottek a turistabuszok, azert elviselheto voot fooeg fert mas nyomvonalon mentunk mint a tobbiek igy igy legszor csak ketten voltunk.

Edzna: ma volt nyagyon tetszett foleg mert kb negyed oraig csak ketten voltunk, aztan elkezdtek jonni a turistak es a turista buszok. Ennyi Iguanat soha nem lattam meg egy kupacon amennyi ott volt.

Egyebkent El Tajint is nagyon megneztem volna de az annyira kiesettminden nyomvonalbol hogy nem fert bele.

Meg egy rom van visza Uxmal. Most jon Merida, esetleg otleted hogy korulotte mit erdemes megnezni?

Ja, Toninaban nem kellett belepot fizetni pedig ki van irva hogy 60, ez valami uj dolog?

Előzmény: W.L. (383)
W.L. Creative Commons License 2018.12.09 -2 0 383

Ha Edzna is meglesz, akkor vegul az altalam ajanlott helyek kozul csak El Tajint hagytatok ki, arrol majd Zs... megmondja, erdemes volt-e besuvasztani.

Bonampak, Yaxhilan, Tikal es Yaxha hogy tetszettek?

Szamomra mindent osszevetve Tikal a maja romok koronaja, kulonosen ott aludva keso delutan es kora reggel jarva be, a tomegek nelkul.

Előzmény: pannn (381)
W.L. Creative Commons License 2018.12.09 -2 0 382

Palenquebol Campechebe mentem es ott megszalltam, aztan kira reggel asszem collectivoval, ahogy a Lp is irta, irany Edzna. Szo szerint egyedul voltam ott, amikor mar kifele jottem, akkor erkezett par meikoi latogato. 

Ez igy nagyon tetszett (pedig akkor meg az igazi tomeghelyek elott jartam).

Utana gyorsan setaltam egyet Campeche fallal korulvett ovarosaban is, aminek nulla hangulata volt, mintha egy turistaknak epitett makett lett volna, de 1-2 orat meger.

Aztan pedig irany busszal a sokkal hangulatosabb, elobb Merida.

Onnan Uxmalba is erdemes minel korabban menni, mert oda is elernek mar a cancuni seregek, meg ha nem is olyan mertekben mint a keletebbre levo ronokhoz.

De Uxmal egyedi, kihagyhatatlan. 

Előzmény: pannn (381)
pannn Creative Commons License 2018.12.09 -2 0 381

Addig addig terveztem amig oda is elmentunk, nagyon jo volt, jol neznek ki az Olmec fejek, de annyi a szunyog hogy csak na, alig lehetett megmaradni, eszebe sem jutott igy nem is kentuk be magunkat. Edznaba hogy mentel es foleg hogy jottel visza, ha meg emlekszel?

Előzmény: W.L. (380)
W.L. Creative Commons License 2018.12.08 -2 0 380

La Venta alatt a villahermosai muzeumot erted?

Ha igen, hogy tetszett? Mert oda sem nagyon akarodzott mennetek eredetileg.

Ott en is egyedul voltam.

A masik hely ahol egyedul voltam koran erkezve, az Edzna.

Mindenhol mashol a Yucatanon voltak turistak szep szammal.

Előzmény: pannn (379)
pannn Creative Commons License 2018.12.08 -2 0 379

Igen kellet volna de nem talaltunk. Mint kiderult most mar, nincs kozvetlen Ocosingoba, Altamiranoban at kellett voona szalni. Igy nem mentunk el Toniaba Comitanbol. Viszont Palenquebol kb fel orankent jarnak collectivok igy tegnap onnan mentunk el. Hat tenyleg megerte, nagyon erdekes hely es az elejen csak ketten voltunk, majd kesobb jott a turistahad. Montebelo is megvolt kicsit tobb mint 20 kilometert turazgattunk.

Guatemalaban minden annyiba kerul mint Mexikoban csak eppen 1 quetzal ketszer annyi forintba kerul mint egy peso, sot. Tovabba Guatemala agyon van szabalyozva az INGUAT mindent szabalyoz. Ennek ellenere megerte. De Mexiko sokkal jobban bejon viszont itt is rengeteg a turista, kiveve ma a La Ventaban csak mi voltunk feherek.

Előzmény: W.L. (378)
W.L. Creative Commons License 2018.12.07 -2 0 378

Comitanbol ugye Ocasingoba kellett buszt vagy mit keresni.

Montebello is megvolt? Ha igen, sikerult turazni?

Guatemala turistas volt az biztos, de draga nem.

De nekem is jobban bejott Mexiko.

Előzmény: pannn (369)
pannn Creative Commons License 2018.12.07 -2 0 377

Villahermosabol mennenk, onnan is egy busz megy kozvetlen Xpujilba. Gondolkodtam rajta mert tetszik de sajat auto nelkul nehezen lehetne megoldani. Taxit meg kb 1400 peso korul irnak az meg kicsit huzos.

Előzmény: Zs... (376)
Zs... Creative Commons License 2018.12.07 -3 0 376

Ti mentek arra? Úgy látom van busz is Palenqueből Xpujilba, bár csak napi egy.

Előzmény: pannn (375)
pannn Creative Commons License 2018.12.07 -3 0 375

Latom tenyleg autoval akarjatok, valahogy elkerulte a figyelmem. En is olvasgattam de nem talaltam mas megolodast  csak az autotade azt hittem hatha tusz valami mast.

Előzmény: Zs... (374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!