Sziasztok, Segítségre lenne szükségem, TomTom Trucker 5000 használok a problémám, lejárt az éves radar és forgalom jelzésem. Nem tudok újat előfizetni, mert állandóan kiírja hogy helytelenek az adataim ( a postázási adatok ) Németországban élek és az itteni adatokat használom. Viszont arra már felfigyeltem hogy a személyes adatlapomon a számlázási cím automatikusán az Egyesült Királyság! És ezt NEM TUDOM MÓDOSÍTANI Németországra? Ebben tudna valaki segíteni, mert valószínű, hogy ott lesz a probléma. Nem tudom biztosra .
Minden naviprogram a leggyorsabbra törekszik, akárhány km is a kerülő, ha 5 méter a nyereség, akkor annyi :).
Becker és igo klónoknál általában van gazdaságos opció is pna-n, de ott csak az ósdi és nem igazán hatásos tmc van.
Online tmc tomtomnak nagyon jó. Nemrég sygicet használtam telefonon, egy full egyenes út helyett vitt el mellékutcákba, amit nem értettem, mert hosszban is több volt, időben is, mindenben... Ilyet szerencsére nem szokott csinálni, de ez abszolút nem tudom mitől lehetett.
Pontosan ez a bajom, hogy nem logikus egyik sem. Nem akarok mindenfajta mellékutcákban tekeregni, mert az egy 30 km-es úton 1 km-rel rövidebb, és ugyanezen a 30km-en nem akarok 15 km-el többet menni autópályán, mert azon spórolok két percet. Ezért is kérdeztem, hogy tapasztalatok szerint minden TomTom navi így tervez-e, vagy próbálkozzam másik szoftverrel...(amúgy minden másban tökéletesen meg vagyok elégedve a telefonos alkalmazással, kb öt-tízpercre pontosan jelzi a dugókat és a várható késést)
Telefonon futtatja az appot, így megkapja a live szolgáltatást. Ezáltal semmi szüksége a sokkal gyengébb tmc-re. Másfelöl szerintem a legrövidebb opció erősen kerülendő mert a legutolsó garázssorra is bevisz ha arra 1 méterrel rövidebb az út.
...beállítás kérdése ... lehet a leggyorsabb vagy a legrövidebb útvonal közül választani ... TMC vevővel kiegészítve egész jól jelzi a forgalmi akadályokat , és felajánl kerülő utat hozzá ... én már legalább 5 éve használom és elégedett vagyok ...
10 éve használok tomtom navit és az a tapasztalatom, hogy ez a jellemző az útvonaltervező algoritmusra. Egyértelműen a leggyorsabb útvonalat választja, akkor is ha az hosszabb.
Telefonon használom a TomTom Go-t. Nagyon tetszik, hogy szinte azonnal reagál a forgalmi adatokra. Viszont megvan az rossz tulajdonsága, hogy pl. képes egy 30km-es útvonalhoz hozzácsapni még 15 km-ert, csak mert így egy perccel rövidebb az útvonal. Mivel épp navigációs készüléketszeretnék vásárolni, azt szeretném kérdezni, hogy az összes TomTom szoftver így tervez útvonalat? Esetleg van olyan szoftver (Igo, Garmin, Mio, stb) aminek vannak valós forgalmi adatai de logikusabban működik?
Van tapasztalatotok a Map Share hibajelentővel kapcsolatban? A TomTom legfrissebb online térképein is kb. másfél évvel ezelőtti állapot látható a fővárosról, az azóta életbe lépett változtatásokat hiába jelentettem be az említett felületen még márciusban, azóta sem fogadták el. Néhány példa:
- A Nyugati téren a Bajcsy Zsilinszky útról ismét lehet a Margit híd felé kanyarodni
- A felújított Széll Kálmán téren a Margit körútról lehetséges a Várfok utcára kanyarodni
- A Déli Pályaudvarnál a Városmajor utca felől már nem szabad a Széll Kálmán tér irányába kanyarodni
- A Szent János Kórháznál a Kútvölgyi útról lehet északi irányba, a Budagyöngye felé kanyarodni
De tudok az ország más pontjaiból is példát mondani:
- Győr keleti elkerülő (813) Audi gyár és a régi 1-es közti szakasza hiányzik
- Az M1-esen a 8. kilométernél új lehajtó (Tópark) létesült, ez is hiányzik
Van tapasztalatotok, hogy ezeket a hibákat milyen átfutással szokták javítani? Elég bosszantó, hogy hiába jelentettem hónapokkal ezelőtt a cég felé, azóta is rossz útvonalat tervez.
...igen vagy veszel évente egy új frissítési lehetőséget vagy egy új készüléket amihez van élettartam frissíts ...én is ezt tettem két éve lecseréltem az addigi VIA 125 -öst .... vagy ki próbálod azt a lehetőséget amit előttem ajánlottak , és ha működik kérlek jelezz vissza a sikerről ...
Tegyél fel egy újabb térképet,nézz a neten, letöltöd az easy activator nevü progit,felrakod őket együtt a kártyára,és elindítod a progit,olyan gépen csináld amiben nincs a my drive
A másik része a dolognak, hogy mikor összekötöm a géppel a gps-t és benne van a memóriakártya, akkor miért nem látom a windows intézőben a kártyán illetve a gps-en lévő dolgokat?
...hogy vetted ....élettartamra szóló ingyenes frissítéssel...? mert akkor relatív egyszerű , csak a TomTom My Drive Connect programot kell hozzá letöltened , egy fiókot csinálnod és össze kötnöd a laptoppal.....
Még megfontolom, mert alapvetően OFF-line gpst használtam eddig (Sygic), és csak az utóbbi időben kaptam rá a Waze-ra pont az általad is említett user-jelzések miatt.
Ugyanakkor a Sygic-nál most kedvezménnyel tolják a Tom-tom-os live traffic-ot lifiteme egész EU (azaz egyszer megveszem és nincs többet gondom rá).
Még annyi, hogy én másfél éve használok live-os gps-t. Én azt tapasztalom, hogy budapesten nagyon jól működik, sokat javult a korábbi önmagához képest. A waze-t nem használom, így nincs összehasonlítási alapom. De az a fajta interaktivitás ami a waze-ben megvan (pl. kiáll egy rendőr az út szélére mérni és azt valaki rögtön jelzi) az itt nincs.
ÉRdeklődöm, hogy a Tom Tom Traffic (élő közlekedési infók, adatkapcsolat szükséges hozzá) szolgáltatás mennyire működik, mennyire használható Magyarországon, főleg vidéken? Érdemes rá pénzt kiadni, vagy éppúgy felejtős pl. vidéken mint a Waze nyújtotta közl. infó (kevés a user, nem releváns az infó).
sziasztok.olyan kérdésem lenne feletek, hogy ha en veszek egy tomtom truck 6000est egy eves előfizetéssel, egy ev után elotudok fizetni meg?esetleg tudjatok milyen árban lehet?köszönöm szépen. A válaszotokat előre is. üdv: Gabor