Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.24 0 0 53

Beteszem ide is, hátha...

Nem tudna valaki ipari méretű tésztacsináláshoz jó irodalmat, oldalt, bármit ajánlani? Vagy milyen oktatási intézményben "oktatnak" ilyen ismereteket? Köszi.

 

gobe l Creative Commons License 2015.12.16 0 0 52

Akarhanyszor ranezek a cimre mindig sutemeny jut eszembe...

Nikolett Konyicsák Creative Commons License 2015.10.29 0 0 51

Sziasztok!

A spejzban évek óta volt egy hungarocell doboz, és rémlett, hogy mintha valami tésztagép lett volna benne.

Előszedtem hát, kíváncsi lettem a rossz bolti tészták utáni kudarcok miatt. A dobozt kibontva láttam Atlas Mercato és 1985 nyarán gyártották :-)

Anyuék kapták nászajándékba, épp, hogy kijött a gyárból, már adták is el, akkoriban annyira keresett "gép" volt.

Sajnos nem volt már benne a használati utasítás, de anya felfrissítette a memóriáját és szupi széles metéltet csináltunk vele...csak....a vastagsággal voltak gondok. Gondolom a gyári leírásán voltak tészta típusok és a hozzájuk tartozó nyújtás vastagság számok, meg a mit hogyan.... de mivel nincs így gondba vagyok. Ütögettem én google-ba, hogy Mercato tésztagép használati utasítás...bla-bla...de semmi.

Van valakinek otthon használati útmutatója? Szupi lenne, ha lefényképezné és elküldené nekem, vagy valami link, ahol olvasható

konyicsak.nikolett@gmail.com  - ra ha elküldené azt nagyon megköszönném :-)

gobe l Creative Commons License 2015.09.25 0 0 50

Regi szepemlekek. Ezelott 20 evel nagymamam keszitet aligvartam hogy kezen szaradni ha nemvolt elegszaraz akkor nemtudta vagni regi vago ( mainapig mukodik ) es kalyahateton piritotam. Ha tul szaraz akkorsem vagta. Valodi hazikeszitesu teszta mindent ok termeltek.

Előzmény: ancika02 (47)
andfer Creative Commons License 2015.09.23 0 0 49

 

Végül megoldódott az Ariete Pastamatic tésztacsináló automata receptkönyvének beszerzése.

Az új magyarországi forgalmazó elküldte fáljban a magyarnyelvű "receptkönyvet".

Mielőtt megvásárolok valamit, előtte át szoktam tanulmányozni a leírásokat.

A készüléket is megvásároltam. A készülékhez is mellékelték mind a kezelési útmutatót, mind a "receptkönyvet" magyarul is és eredeti, több nyelvű kiadványként is.

Sajnos a magyar nyelvű papíralapú kiadványokat, beleértve a kezelési útmutatót, "receptkönyvet", jótállási jegyet, nagyon igénytelen kivitelben mellékelték. Gyűrött papíron, halvány fénymásolaton, a jótálási jegy szélén meg nyomtatási festék foltokkal.

A "receptkönyv" magyar nyelvű fordítása meg tele van fordítási hibával. (Például a víz és liszt fogalma keverve van, a porcukor cukormáznak van fordítva.)

A jótállási jegy hátoldalán levő tájékoztató érthetetlen zagyvaságnak tűnik, nem a készülékre vonatkozóakat közölnek rajta, valamint nem egyezik a jótállási idő az előlapon feltüntetettel.

Az a megállapításom, hogy a magyar nyelvű kiadványok, mind tartalmilag, mind külalakilag, nem emelik az európai színvonalat. Ennyi pénzért, mint amibe került a tésztacsináló, ez is elvárható lett volna.

Előzmény: andfer (48)
andfer Creative Commons License 2015.09.21 0 0 48

 

Ariete 1591 Pastamatic 1950 tipusú tésztaautomata készülékhez hol lehet találni tésztarecepteket? A gép használati útmutatója, amely az internetről is letölhető, nem tartalmaz recepteket.

Tudna valaki tanácsot adni a gép használatához?

ancika02 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 47

Ilyenkor az is lehet a baj forrása, hogy nagyon megszárad a tészta széle. Azért nem tudja vágni a gép.

Előzmény: fvarga76 (45)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.09 0 0 46

Elég vékonyra nyújtottad?

Előzmény: fvarga76 (45)
fvarga76 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 45

Kedves fórumozók !

Tanácsot kérnék, mert a tésztagép vágó hengerei nehezen veszik be a tésztát. Mit csinálok rosszul? Másnál nem fordul elő ilyen probléma? Kérem segítsetek!

Üdv. mindenkinek.fvarga76

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.17 0 0 44

Szia!

 

Mi Gordon könyvében találtuk meg ezt a klasszikus receptet.

 

Nagyon jó lett, pedig csak bolti tojással próbáltuk elsőre. :)

 

"hozzávalók 4 főre

  • 550 g finomliszt
  • 4 tojás
  • 6 tojássárga
  • 2 ek olívaolaj
  • nagy csipet só

elkészítés

  1. A lisztet, a sót a tojásokkal, a tojássárgákkal, és az olajjal együtt robotgépben dolgozzuk össze addig, amíg morzsalékos nem lesz. Fontos, hogy a tésztának nem szabad töredeznie, de ha mégis előfordulna, dolgozzunk még rajta a gépben. Ezután lisztezett deszkán dagasszuk egyneművé, simává - nem szabad ragacsosnak lennie. Frissentartó fóliába csomagolva pihentessük egy-két órát.
  2. A könnyebb nyújthatóság érdekében a tésztalabdát osszuk 8 kis cipóra, majd mindegyik cipót nyújtsuk 4-5 mm vastagságú téglalapra.
  3. Ezután a lapokat a tésztanyújtó gépben -a legvastagabb állástól a legvékonyabbig- hajtsuk át.
  4. Legvégül a receptnek megfelelő formára, alakra, méretre alakítjuk a tésztánkat.

Legjobb, ha mindig frissen készítjük, de frissentartó fóliába csomagolva, lefagyasztva pár hétig eltartható."

Előzmény: Inwood1964 (43)
Inwood1964 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 43

Tudna nekem segíteni valaki? Nekem is van tésztagépem (Marcato),de a belül lyukas tészták nem igazán sikerülnek.Vagy nagyon lágy és azért nem lesz szép,formás a tészta,vagy nagyon kemény,akkor pedig nem jön ki a gépből.Segítene valaki egy tényleg jó recepttel,amitől biztosan sikerülne a tészta készítés?Köszönöm előre is!

TTNora Creative Commons License 2011.11.13 0 0 42

Én Olaszországból kapom a durumlisztet, és én is csak egy kevés vízzel próbálom keményre gyúrni. Sajnos lágyabb, mint tojásos tészta, és előfordult, hogy főzés közben szakadt darabokra. :-(

Előzmény: Athalie40 (39)
TTNora Creative Commons License 2011.11.13 0 0 41

Szia! Mi is nemrég vettük a ravioli készítőt a géphez. Kétszer próbálkoztunk vele, de elájulva én sem vagyok.

Az a tapasztalatom, hogy tényleg jó száraz tészta kell hozzá, és a töltelék is csak többféle darált sajtból és egy tojásból állt (a korábbi, szaftos cucc kimállott a tésztából).

Így működött, kijött, összeragadt, nem kenődött már a második alkalommal, de nem vágja eléggé szét a kockákat, szóval a végén egy pizzaszeletelővel vágtam el a párnák között a tésztát. :-(

Előzmény: fvarga76 (40)
fvarga76 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 40

Üdv. kedves fórumozók !

 

Az olasz tésztagéppel készített már valaki raviólit ?

Szétkeni a tölteléket és nem ragad össze a széle. Mit csinálok rosszul?

Tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm

Athalie40 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 39

Általában frissen megfőzzük, de már többször tettem el száradni is, van hogy durum tésztalisztből (Csuta féle a legjobb, de brutál drága 400,-Ft/kg) tojás  nélkül (20 dkg liszt 1 dl víz, só) vagy ugyanez a liszt és 10 dgk liszthez 1 tojás és só arányban csinálom. Jó kemény tésztát szoktam gyúrni, és hűtőbe teszem fél órára, de még így sem vagyok teljesen elégedett, nekem eléggé ragad:( De azért más tésztát nem veszünk, amióta megvan. Van nekem is Marcato nyújtó gépem is. Azt is nagyon szeretem.

Előzmény: Juttka (38)
Juttka Creative Commons License 2011.02.24 0 0 38

Sziasztok!

Most találtam rá a topikra. Van ugyanis nyújtógépem amit elég gyakran használok is, mert szoktam gyártani levestésztát és más fajtát is. Elég régi a gép, de tökéletesen működik. Van hozzá az alapgép, ami nyújt, van hozzá spagettivágó, szélesmetélt és cérnametélet vágó, hullámos szélű vágó rendszer, és a ravioli gyártó adapter. Azt egyszer próbáltam, de biztos én voltam nagyon béna, mert nem jött össze. Azóta is kézzel készítem a derelyét.

 

 

Kedves Athalie40!

 

Az lenne a kérdésem, hogy milyen összetételű tésztát szoktál nyújtani ezzel a géppel?

Van nekem is, de mikor próbáltam, az összes tészta összetört, amikor száradt.

Vagy még frissen megfőzöd?

Köszönöm a válaszod: Jutka.

Előzmény: Athalie40 (37)
Athalie40 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 37

Nekem van, hasonló, feltöltök képet. Ez Marcato gyártmány, mint a nyújtó gépek is. Nekem mindkettő van, imádom, ma is ezzel fogok makarónit gyártani. Minden tésztát itthon készítünk. Marcato Atlas Regina a márkája és lehet itthon is kapni.

Előzmény: Pamina (33)
Pamina Creative Commons License 2009.12.14 0 0 36
elvileg ez is tud szélesmetélet meg cérnát -az előbbit próbáltam, de nem meggyőző, nem igazán jól van perforálva a metéltes feltét.
Erre a szarvacska-szerűségre egész jó.
Előzmény: tuutuu (35)
tuutuu Creative Commons License 2009.12.14 0 0 35

Hú, de tudományos extruder...:}}

Nekem csak nagyonvékony lapos, meg persze nagyonvékony cérna izgalmas...

Előzmény: Pamina (33)
tuutuu Creative Commons License 2009.12.14 0 0 34

Szoval... bunbe viszel...!

 

Kérlek, voodoo-szertartás keretében rám bátran kenheted az összes gyalázatot, csak szólj, hogy éppen min kell röhögni...:}}}

 

tuutuu

most MÁRTÍR

FityMa Párt

Előzmény: zratkay (32)
Pamina Creative Commons License 2009.12.14 0 0 33
Szép jó napot, ilyesmi tésztakészítője nincs véletlenül vkinek?
http://1.bp.blogspot.com/_-f8qVUtuYL4/SyZH5Vs3eiI/AAAAAAAAI3U/xCPZK3bKDvY/s1600-h/DCP_3485.jpg
zratkay Creative Commons License 2009.12.07 0 0 32
Meg a vegen bunbe viszel!!! A legtobb teszta nem hoz lazba - marmint jol megvagyok a bolti frissel es a szaritottal - ha kell, csinalok magam meteltet. De... a ravioli az nagyon sok lehetoseget kinal - es a boltiak... hat lehetne min javitani.

Szoval... bunbe viszel...!
Előzmény: tuutuu (31)
tuutuu Creative Commons License 2009.12.07 0 0 31
A Marcato cucca jónak tűnik...
Előzmény: zratkay (30)
zratkay Creative Commons License 2009.12.07 0 0 30
Erdemes korulnezni ezen az oldalon - sok otlet van, es az arak nincsenek feltolva az egig mint a tobbi internetes oldalakon.
Előzmény: zratkay (25)
zratkay Creative Commons License 2009.12.07 0 0 29
Igen, van nekem is valahol, adott az Anyosom nekem is :)). Jajj de jo lenne, osszeulni, beszelgetni, kozben a kezunk jarna... mint ahogy o szokta a szomszedokkal. De hat - rohanas...
Előzmény: tuutuu (28)
tuutuu Creative Commons License 2009.12.07 0 0 28
A lúdgégéhez kell egy rovátkolt lejtős keményfa lap, és egy kúpos pálca, amire föltekeri az ember a tésztát.
Előzmény: tuutuu (27)
tuutuu Creative Commons License 2009.12.07 0 0 27

Aha...:}}

Egyszer Öreganyám Karácsonyra 923 darabot készített nekem ajándékba, és büszke volt rá, mennyit küzdött vele-és tényleg küzdős.

Van hozzá fából szerszámom, csak lapostészta ( jó vékony) kellene hozzá.

 

Nekem megérné, hogy rászánok fél napot, és jó időre van levestésztám...:}}

 

(  Van egy elfogadható márkájú, amely cégnek van lúdgége-tésztája is, de az gépi, köze nincs az igazihoz - a többi fajta teljesen jó, csak ugye tudna az olcsóbb is lenni, ha magam készítem.)

Előzmény: zratkay (26)
zratkay Creative Commons License 2009.12.07 0 0 26
Ludgege... az a csigateszta? ANyosom szokott ilyent csinalni, nekem nincs turelmem-idom hozza... pedig probaltam :((
Előzmény: tuutuu (23)
zratkay Creative Commons License 2009.12.07 0 0 25
A ravioli feltettel lehet csinalni ilyent.


Előzmény: akali (24)
akali Creative Commons License 2009.12.07 0 0 24
Tud valaki olyan szerkezetet, mellyel töltött tésztát (derelyét is) lehet készíteni. Kolléganőmnek szeretnék valami ilyesmit, hogy ne kelljen neki kézzel, sokat csinál a családnak.

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!