Keresés

Részletes keresés

lamed Creative Commons License 2008.10.16 0 0 45
Igen, mindenki látná, hogy mekkora hányad megy el "működési költség" címén. A magánnyugdíjpénztáraknál van hasonló a PSZÁF honlapján. Ez a megoldás a néhány tisztességes alapítvány érdekét is szolgálná.
Előzmény: Daisho (35)
fekete szentember Creative Commons License 2008.10.16 0 0 44
Érző Zseb.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 43
én csak azt nem értem miért adtak a konyha felújítására? attól meggyógyul a gyerek? és a nő ezt miért fogadta el?
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 42
Kőne nyitni olyan segélygyűjtő topikot,vagy ezt átalakítani azzá,aztán a polidiliház lakói összefoghatnának végre valamiért.
Amúgy a segélyemből én is utalnék nekik,azé ugrándozok itt.
Előzmény: kalevalez (40)
RontóPál Creative Commons License 2008.10.16 0 0 41
Kűttem 1 mélt... csatlakozom, ha műxik.
Előzmény: kalevalez (40)
kalevalez Creative Commons License 2008.10.16 0 0 40

Már vártam egy ilyen topicra.

 

Nem tudja valaki a mama telefonszámát, vagy címét, vagy bármilyen elérhetőségét (szégyen de nem érek rá kutakodni)? Segítenék egy kicsit nekik.

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 39
Ez a Balog féle gyermekrák alapítvány is egy tetü banda,csak ők lényegesen nagyobb pénzekkel játszanak.
Előzmény: Törölt nick (23)
fekete szentember Creative Commons License 2008.10.16 0 0 38
Nagggyon jól együtt tudnak élni magukkal. Elégedetten mosolyognak magukra a tügörben...
Előzmény: Törölt nick (21)
Daisho Creative Commons License 2008.10.16 0 0 35
Mindössze azt a százalékban kifejezett számot kellene megadniuk ami megmutatja hogy mondjuk száz általuk beszedett forintból hány jutott el a kedvezményezettekhez. Miután az ember látja a működési költségek és a rászorulókhoz jutott javak arányát, nyugodtabban dönthet. Ja, és államilag kellene hitelesíttetni.
Előzmény: lamed (34)
lamed Creative Commons License 2008.10.16 0 0 34
Mit mond a jogszabály? Van egyáltalán valami limit, hogy a beszedett pénz max hány százalékát lehet elszámolni működési költségként? Legalább lenne egy oldal, ahol meg lehetne nézni minden egyes alapítvány előző évi gazdálkodását ebből a szempontból.
pert1 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 33
Az lenne a tisztességes, hogy ha egy adott személy számára gyűjt egy alapítvány, akkor névre szóló számlát (vagyalszámlát) nyitna a számára, és arról csak az ő beleegyezésével lehet pénzt felvenni - persze az is hozzá tartozhat, hogy az alapítvány is ellenőrizheti hogy csak a megadott célra használhatja fel az összegyűlt pénzt.
bullseye Creative Commons License 2008.10.16 0 0 32
nagy eszemmel a link lemaradt...

részletek magyarul

<a href="http://waystogive.texaschildrens.org/NetCommunity/Page.aspx?pid=210&srcid=211&frtid=240" target="_blank">az adománygyűjtő oldal</a>
Előzmény: bullseye (31)
bullseye Creative Commons License 2008.10.16 0 0 31
Sajna ilyen aktuális megint, én is éppen jó célra kérnék némi pénzt... netes kezdeményezés egy texasi gyerekkórház javára, általam minimálisan ismert, de az eddigi dolgai alapján kedvelt, becsült ember indította. Én hiszek neki, a célját is támogatom. Különösen, hogy önerőből szerveződik, nincs számgépvásárlás, telefonszámla, benzinszámla, amit küldesz pénzt (itthonról Paypallel lehet), az egyből a kórháznak megy. A minimális adomány 1$, ha van lehetőségetek rá, szálljatok be, legyetek szívesek.
Daisho Creative Commons License 2008.10.16 0 0 30
Benzinre? Mivel járnak ezek? Azért az sok km-re elég. Szemérmetlenek.
Előzmény: nurej (28)
Triumphator Creative Commons License 2008.10.16 0 0 29
ez egy ilyen szar ország. a rendőr lelövi a drogdílert - elítélik, a gazda ártalmatlanná teszi a terménytolvajt - elítélik, romák agyonvernek nem romát - cigányüldözés van. örüljetek, hogy az alapítvány (még) nem pereli a segélyezettet. megnyerné a pert, tuti.
nurej Creative Commons License 2008.10.16 0 0 28

Az indulás minden alapítványnál nehéz, ilyenkor több a költség, mint később - nyilatkozta a lapnak Kovács Ferenc, az alapítvány kuratóriumának tagja. A segélyszervezet elszámolása szerint egyébként a gyűjtés telefonköltsége 317 ezer forintra rúgott, benzinre 214 ezer forintot költöttek, de a nyomtatóba való festék is 34 ezer forintba került.

 

No comment...

pert1 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 27
Adományokat csak olyan szervezeteken keresztül érdemes adni, amelyeknek van más rendes megélhetési forrásuk is, nem csak a beszedett adományok.
Daisho Creative Commons License 2008.10.16 0 0 26
Ezek a férgek undorító vérszopók, a más bajából tömik a zsebüket. Bevezettetném rájuk a kötelező, közalkalmazotti bértábla szerinti jövedelmezést. Az emberi nyomorúság legaljasabb fajta vámszedői, a SAZ-zal az élen. Külön bűnük hogy még a tisztességes alapítványokba vetett hitet is szétzúzzák.
Előzmény: Törölt nick (23)
RontóPál Creative Commons License 2008.10.16 0 0 20
Akkor ezt megúsztuk...


Szal, ekkora nagy pofátlanság ritkaság, én naív azt hittem, h az alapítvány legfeljebb a fele pénzt lopja el...
Előzmény: Törölt nick (18)
mac.m Creative Commons License 2008.10.16 0 0 19
A hatóság azonban azt állapította meg, hogy az alapítvány működése megfelel a jogszabályi rendelkezéseknek.

Basszus, akkor sürgősen meg kell változtatni azokat a jogszabályi rendelkezéseket.
Előzmény: Bogoj (4)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 18
Úgy látom, már összevonták és nem én kértem, mehecc meakulpába
Előzmény: Törölt nick (11)
MayItBe Creative Commons License 2008.10.16 0 0 17

 

Pont ez az: tele vannak az újságok "szezon" idején a milliónyi alapítvány hirdetésével heteken át. Először azért, mert könyörögnek, utána meg azért, mert köszöngetnek. Én az 1%-ot sem adom egy ideje, max., ha olyan ember biztosít a dologról, akiben megbízom (mert ismerem).

 

A becsengetős-könyörgős-pénztarhálósok közül pedig egyedül a krisnásnak adok: lisztet, cukrot, rizst, mindegyikből egy-egy kilót. azt legalább tényleg hasznosítják.

Előzmény: ex_lx (8)
ex_lx Creative Commons License 2008.10.16 0 0 16
"ennél az is jobb, ha bemegy a központi büdzsébe az 1% is"

Súlyos szavak ezek :) ... de sajnos van alapjuk.
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 15
én az idén először nem ajánlottam fel senkinek - ennél az is jobb, ha bemegy a központi büdzsébe az 1% is
Előzmény: ex_lx (8)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 14

lerágott csont hogy az alapítványok lopnak mint a gép

 

eminens közülük is a gyermekrák alapítvány

Előzmény: RontóPál (-)
neménvagyok Creative Commons License 2008.10.16 0 0 13

szóval, vannak a lenyúlásnak olyan formái, amik emberileg érthetők, most komolyan kinek hiányzik az a kis eu-s pályázati forrás, amikor az elintéző ember úgy mondja az egyes kollégák árfolyamát, mintha a húsospultnál vennéd a 20 deka parizert szeletben... ez egy ilyen műfaj

 

node azért beteg gyerekeken behozni a lét, azért kissé gáz

 

de erre is van jelentkező...

neménvagyok Creative Commons License 2008.10.16 0 0 12
az ilyenek tényleg szarjanak sünt
Előzmény: Bogoj (4)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 11
kerd az osszevonast ha ez faj neked
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 10
megse kurva ? ha ugyanis az egymillio szazforintonkent jott ossze es a 800 ezer forinton szaznal tobb az utcan kalapozo penzgyujto osztozott akkot nem ok a hibasak hanem a szocik akik 1948 ota kurtak szet az orszagot
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 9
Van már ilyen topik

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!