Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 0 2 18243

Ha 3-fokra beadod,és tedd is meg,mire i.ü.

szakértőhöz hívnak,újabb eü.dokumentációt

is szerezz be feltétlenül.

Előzmény: judit59 (18242)
judit59 Creative Commons License 2016.08.03 0 2 18242

 Köszönöm Ruth22!  Akkor először az ig. orvosszakértő van, és azzal az eredménnyel kell menni a tárgyalásra? A bíró miket kérdezz ? akkor te kirendelt ügyvédre nem tartottál igényt? A felebezés  egyenlő akkor a kereset levéllel ? ugyanazt leírom kb mint a fellebbezésben , csak az neve , hogy kereset levél?   Bocs , hogy ennyit kérdezzek ...  Minden jót kívánok Üdv: Judit

Előzmény: Ruth22 (18239)
judit59 Creative Commons License 2016.08.03 0 3 18241

 Kedves otthonüllő! Köszönöm az együtt érzésed..... írtam neked . hogy szerintem a papírjaimat nem nézték át ilyen rövid idő alatt..... a frisset figyelembe sem vették.... remélem nálad nem így lesz. Képzeld tegnap kaptam meg a levelüket délutánra 200 feletti lett a vérnyomásom  nyugtatóval aludtam el.... szorítok érted......én nagyon sokára kaptam meg a papírt   .... Győrben voltam azt mondják  az ismerőseim itt a legszigorúbbak... Minden jót kívánok Neked és várom a jelentkezésedet..Üdv Judit

Előzmény: otthonülő (18228)
Ruth22 Creative Commons License 2016.08.03 0 1 18240

Ja, és másodfoki döntés ellen fellebbeztem, úgy, mint az első ellen.

 

Előzmény: judit59 (18234)
Ruth22 Creative Commons License 2016.08.03 0 2 18239

Kedves Judit,

az orvosszakértő megvizsgált, megnézte a műtéti hegeket, kikérdezett töviről hegyire, és írt közben. Az asszisztense megkérdezte, hogy kellenek-e a leletek, mert akkor fénymásolva ott tartja, ha nem kellenek, akkor az eredetieket, ha lehet 2 hétre megtartanák jó alaposan átnézni. Nem kellett, ott tartották. 2 hét múlva érte mentem. Megkaptam mindet. Bíróság: behívtak, kérdeztek, válaszoltam. A tényekkel nem vitatkoztak. Ott volt az orvosszakértő "szakérteménye" nekik is, nekem is. Semmi ügyvédem nem volt. Ha mégis akarsz, akkor erre szakosodottat és sikerdíjasat kérjél fel.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: judit59 (18234)
judit59 Creative Commons License 2016.08.03 0 3 18238

Kedves Sorstárs60! Kérlek ne ideékeskedj   ..mert az árt az egészségednek .. ne lásd feketén a helyzeted én valamiért így jártam..... de Neked sikerülni fog  .. remélem mindenkivel csak nem tehetik ezt meg. Köszönöm az együttérzésed... nem akartam idegességet okozni nektek a bajommal  hisz így is elég idegeskedés , hogy várjátok a határozatot, főleg a Te helyzeted .. mert az özvegyi nyugdíj forog kockán.... felháborít . hogy a mellrákot  és a szövődményeit nem vették figyelembe... a szomszéd hölgy ezen esett át már tíz éve  és nap mint nap látom ennek a betegségnek a mindennapi életben okozta hátrányait .. ki adta ki ezeknek az orvosoknak  az utasítást erre , hogy ilyen jellegű betegségeket ne vegyenek figyelembe , nagyon kíváncsi lennék rá.. szorítok érted és várom a jelentkezésedet Üdv Judit

Előzmény: Sorstárs60 (18231)
judit59 Creative Commons License 2016.08.03 0 1 18237

 Kedves  hamster1 ! Én ugyan ezt látom......rajtunk verik el a port  ismerek olyan személyt  / többet is/  aki megvette anno a végleges 67% még bent van a rendszerben éli világát.... nem történt velük semmi retorzió...  nagyon elvagyok keseredve  az igazságtalanságot nem bírom elviselni... de sajnos nem kevés sorstársunkkal meg teszik ezt .Üdv : JUdit

Előzmény: Törölt nick (18235)
judit59 Creative Commons License 2016.08.03 0 3 18236

Kedves ildó66! neked is köszönöm......igazad van , nagyon át kell gondolnom  mit csináljak.... ennél egy értelműbb papírokat nem tudok vinni  nekik... a friss papírjaimon is ezek a diagnózisok lesznek majd.. nálam az lehet a probléma Ildikó , hogy 2012-ben kelet volna hívniuk   soros felül vizsgálatra az akkori százalékom szerin rehab. ellátásra lettem volna jogosult.. mert előtte szoc járadék volt /2011/  de azt elutasították azzal az indokkal , hogy a betegségem kialakulásának időpontjában nem volt munka helyem ....  de ez sem igaz  mert papírjaim szerin 2006-tól vannak meg ezek a betegségeim......és akkor dolgoztam.... akkor kellett volna bírósághoz fordulni de pszichésen nem tudtam volna meg tenni, akkor volt a pánik betegségem a tető fokán.... az lényeg a felül vizsgálat 2016- ban volt.. és 2012-2016 ig nem vagyok jegyezve sehol  ha most elismernék a betegségeim vissza menőleg fizetniük kellene nekem  én így gondolom , nyugodtan írd meg ha más a véleményed . A kevés százalékra azt tudom írni neked  nem tudom mennyit érhet de ezek a betegségeim vannak: mind két térd és mind két csípőbe kopás  amit majd műteni kell de azt mondta az orvos még fiatal vagyok várjunk ,  ha végképp nem bírom csak akkor műt meg, idült ischémiás szívbetegség , hypertonia, angina pectoris. intervertebrális discus  rendellenesség. Az elvizást  bele vették nekem mint betegséget ..pedig az nem szerepel sehol.. a májkárosodást ..a nőgyógyászati csonkolást nem vették bele. A pánik betegségem javult így azt nem vették bele most. Köszönöm a törődésed Ildikó  Üdv: JUdit

 

Előzmény: ildó66 (18232)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 0 3 18235

Sajnos,az a legnagyobb baj,hogy 1,2,3-fokon is,

ugyanazt az értékelés,táblázat szerint,2012-től,

rendesen kiagyalták,hogy a betegekkel hogyan

babráljanak ki.

Van olyan házaspár is,aki közel tíz éve jár üdülni 

Mátraházára,3-hétre,de betegség,ami a beutalón

szerepel nincs nekik,és ezzel még hivalkodnak is

ráadásul,még a régi rendszerben leszázalékoltatták

magukat.

Na az ilyen emberek miatt,rajtunk verik a port.

Van olyan pulmonális beteg,aki rászorulna,a szanatóriumi

ellátásra,mégse kap beutalót.

judit59 Creative Commons License 2016.08.03 0 2 18234

 Kedves Ruth22! Köszönöm szépen...amit most érzek el sem tudom mondani.....nagyon csodállak , hogy ezt végig tudtad vinni....engem már többször átvertek de nem volt erőm és kitartásom ahhoz , hogy bírósághoz forduljak..és féltem az anyagiaktól is , hogy majd az ügyvédet , hogy tudom ki fizetni.... a házi orvosom mindig mondta , hogy a betegségeim alapján rokk. nyug,- ra lennék jogosult / régebben /. Hálás lennék  ha le írnád , hogy zajlik az ilyen per  és az orvosszakértői vizsgálat milyen? Szerinted a kereset levelet megtudom írni magam is? Hasonlóan kell meg fogalmazni mint a fellebbezést?  És most esett le nekem , hogy miért nem halottam miket diktált az orvos az asszisztensének ..mert csak mormogott  nem lehetett ki venni  mit mond....  és a vérnyomásomat is megmérte de nem diktálta be . jó egészséget Mindenkinek Üdv : JUdit

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 0 1 18233

Kedves WAF.Hát csak sértődjél.Honnan veszed hogy neked írtam személy szerint?Általánosságban kérdeztem.Milyen kölcsönökről beszélsz,meg mit csináljak?Én azt írtam le nagy vonalakban, hogy ha valaki rokkant és kap ellátást mondjuk 70000 ft-ot,akkor elő állhat komplexnél az hogy a munka miatt visszavágják,kap 40000ft rehabot és mehet 30000ft éhbérért 4 órában dolgozni.Erre céloztam.Utána beteg lesz és nem fogja a táppénzt és a rehabot is kapni.Nem kell a dolgokat túlreagálni,én nem sértődök meg rád,azt írsz amit akarsz.Érdekes Ildo66 megértette.Te nagyon könnyen sértödsz,főleg olyanra aki nem is bántott,és nem is hozzád szólt.Csak esetekre voltam kiváncsi,mert elég sokan vagyunk rokkantak.Különben engem hidegen hagy mikor itt megy az osztás,nem vagyok rá kiváncsi.Sem arra hogy politikával ne foglalkozzunk.Hát mivel,ha egyszer a politika juttatott ide bennünket.Az sem érdekel,hogy itt van egy figura,és hülyiti buta beírásaival az embereket.Esetleg nem foglalkozóm ezzel az oldallal,de akkor is segítek társaimnak.Te meg csakj sértődjél.Majd jönnek a válaszok,jajj WAF ne men el.Akkor meg örülhetsz.Nézz utána ki kezdte kettőnk közül ezt a stilust.Aztán nézz utána hogy itt személy szerint bántottam valakit?

ildó66 Creative Commons License 2016.08.02 0 4 18232

Igen, igazságtalannak érezzük azt,hogy az egészségi állapotunkon, betegségeinken kívül még a szociális helyzetünket,rehabilitálhatóságunkat is nézik, de sajnos ezzel nem lehet mit tenni.

Komplex minősítés történik, amibe bele tartozik az egészségi állapot, a szociális helyzet és az esetleges rehabilitálhatóság vizsgálata  is.

Én is sokat háborgok ezen, ahogy valamennyien ezt tesszük, hiszen mi köze a szüleim, a gyerekem, az egyéb rokonom anyagi/szociális helyzetének ahhoz,hogy én milyen elbírálás alá esek?

 

Mindig hangsúlyozzuk,hogy a leletek nagyon fontosak, de szerintem még az is fontos,hogy a lelet tartalma olyan legyen amiből pontosan érthető a betegség, a jelenlegi állapot.

 

Nekem mindig is voltak/vannak leleteim, amik a szakorvos számára egyértelműek, viszont aki nem szakorvos egy eléggé speciális területen nem biztos,hogy jártas.

 

Azt sem tartom jogosnak,hogy az utolsó felülvizsgálat óta eltelt leleteket kérik csak be, ezért én azokat a zárójelentéseket, leleteket igenis beviszem amik ugyan régebbiek, de alapvetően meghatározzák az állapotomat és az orvos a kontroll alkalmával nem fogja újra, és újra leírni a velem történteket.

Több súlyos szemműtéten estem át. A szemész a kontroll alkalmával csak azt vizsgálja,hogy a jelenlegi állapotom a meglévő problémámmal, az operációkat, kezeléseket követően milyen. És ha ezt megfelelőnek találja már nem fogja azt is leírni,hogy igen, jól van, de nem lát, nem emelhet, nem hajolhat stb...

 

A fellebbezés témában sajnos nem tudunk okosak lenni, de amennyiben a II. fok az I. fok döntése alá értékelt kevés esély van arra,hogy ugyanazon leletek alapján nagyon más döntés szülessen.

Kivéve akkor, ha olyan betegségeket hagytak ki ami nagy jelentőséggel bír.

 

Úgy tudom,hogy vannak igazságügyi orvosszakértők akik magánorvosként is adnak szakvéleményt a szakterületükön. Lehet,hogy ennek érdemes lenne utánnanézni és így átgondolni. Bár sok idő nincs erre.

 

 

 

Előzmény: judit59 (18224)
Sorstárs60 Creative Commons License 2016.08.02 0 4 18231

Kedves Judit!

Nagyon elkeserített, ami Veled történt, és egyben fel is háborított. Ebben a nehéz helyzetben nagyon fontold meg, hogy mit teszel, de egyetértek az előttem szólókhoz! Az a baj, hogy semmi sem garantált, ha tovább lépnél. Egy ismerősömmel történt meg, hogy I. fokon mindent elvettek tőle, elfogadta, másfél éven keresztül végigjárta a munkanélküli hivatalt, majd a közmunka minden lehetőségét, de kiderült , hogy nem bírja a munkát, javasolták neki, hogy fusson neki még egyszer a leszázalékolásnak. Megtette, és sikerült! 

 Nekem még nem jött meg a határozat, de már minden nap idegeskedve várom a postást! Engem az özvegyi nyugdíj miatt hívtak be, jelenleg 42 %-os rokkant ellátott vagyok, félek, ha lejjebb viszik nekem is a százalékot, mindent elveszítek én is. Nekem is hasonlóak a betegségeim , mint Neked, mert a mellrákot, és a szövődményeit már nem vették figyelembe!

Kitartást, Sorstárs60, Kati

Előzmény: judit59 (18219)
Ruth22 Creative Commons License 2016.08.02 0 3 18230

Kedves Bandolesa,

igen, máshol székel, másképp vizsgál - egytől-egyig mindent megnéz - és még külön foglalkozik minden lelettel is.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: bandolesa (18229)
bandolesa Creative Commons License 2016.08.02 0 2 18229

Hatósági Orvosszakértő igazi szakember.-Ő független a bizottságtól?

 

Tehát nem a NRSZH-érdekeit képviseli,hanem függetlenül az egészségi állapotot a Bíróság felé?

Előzmény: Ruth22 (18226)
otthonülő Creative Commons License 2016.08.02 0 4 18228

Kedves Judit!

Teljesen ledöbbentett a  II. fokú határozatod, %-od!  :(:(:(

Nagyon nehezen jutok szóhoz..

A felszínes - szintén komoly betegségeket, gyógyszereket kihagyó I. fokú felülvizsgálat, és határozat után úgy gondoltam, hogy II. fokon nagyobb figyelmet, vizsgálatokat kap az ember.  Sőt, naivan még reménykedtem abban is, hogy igenis elolvassák az orvosi szakvéleményeket, kórházi zárókat, a friss szakorvosi véleményeket.

 

Ellátást nem kapsz,  fordulhatsz munkaügyi bírósághoz.  Ugyanis aki kap valamennyi kevéske pénzt, annak még ezt az összegét is szüneteltetik a bírósági herce-hurca alatt, ami évekig is eltarthat, és annak kimenetele is kétséges.

Állapotrosszabbodás miatt is beadhatod újra kérelmedet.  (Én ezt tenném. Pszichésen nem biztos, hogy bírnám az évekig tartó bírósági eljárást.)

 

Bármelyik utat választod, kérlek kedves Judit, hogy nagyon alaposan készülj fel friss kórházi zárókkal, szakorvosi véleményekkel!

Bár, láthatjuk, most is mire mentél velük!  :(:(:(

 

Kedves Judit!

Nagyon-nagyon sajnálom!!!

 

Puszil: otthonülő

 

 

Előzmény: judit59 (18219)
csakvirág Creative Commons License 2016.08.02 0 5 18227

Kedves Judit!

 

Nagyon megdöbbentő,-és egyben elgondolkodtató, elszomorító a II fokú "eredményed".

Te is és aki olvasta az eddigi h.szólásaimat, tudjátok, h. én idén mentem először, friss belépő vagyok. Tehát tapasztalatlan. Ildó és Ruth is írtak, M.ketten a saját esetüket. Abban bízom, h. lesznek még olyan Sorstársak, akik végigjárták a hosszú utat és azt meg is osztják.

Bármely utat is választod, abban 100%-ig! igazat adok Ildónak, h. az eddigi, összes-összes betegségedről, mindről, teljesen friss orvosi dokumentumokat kell beszerezned!

Nem emlékszem biztosan ki írta le (inkább olvass majd vissza Judit) 1-2 hete a saját esetét. Azt mondták Neki, h. azért nem kapta meg a megfelelő %-ot, mert nem voltak megfelelően alátámasztva a betegségei, ill. nem voltak friss leletei. Ő újraindította az egész komplex fv.-át, de sikerült Neki!

 

Tehát, valóban nagyon nagyon végig kell gondolnod mindent, h. ebben az esetben, mi hozhatná a leghelyesebb megoldást Neked!

Ehhez kívánok fájdalommentes napokat,sok sok erőt, hitet és kitartást!

 

Szeretettel,

csakvirág

 

 

Ruth22 Creative Commons License 2016.08.02 0 3 18226

Kedves Judit,

én harmadfokon bíróságra adtam be. A Hatósági Orvosszakértő igazi szakember.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: judit59 (18219)
words about future Creative Commons License 2016.08.02 0 4 18225

Kedves Judit!

 

Ettől tartok én is amiket leírtál, hogy tovább fog romlani az állapotom, ha dolgozom majd, de nincs más lehetőségem. A következő komplexen meg  lehet kivágnak majd, itt mindenki azt írta eddig...

 

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod!

 

Minden jót kívánok Neked és találd meg a számodra legmegfelelőbb megoldást!

Előzmény: judit59 (18221)
judit59 Creative Commons License 2016.08.02 0 6 18224

Kedves BJszakért! Én nem szakmai honlapjára írtam  hanem az ott található email címére... na de ez most már egyáltalán nem lényeges  szomorúan olvasom az utóbbi hozzáoszlásában melyben leírja miket vesznek figyelembe a szakértők a leszázalékolásnál .. ezt most nem idézném... - én lehet , hogy nagyon buta vagyok vagy naiv de úgy gondolom egy betegség / betegségek értékelésénél a betegséget , /betegségeket kellene figyelembe venni..

nem azt ,hogy

- kinek milyen végzettsége van

-kinek milyen  az életszínvonala

- a munkaerő piac  a betegeket nem kéne , hogy érintse

 - minden beteg majd maga eldönti tud - e akar- e dolgozni 

- ne a szubjektív véleményük alapján döntsenek a sorsunkról, hogy ki szimpatikus , vagy ki nem

-vagy darab számra , hogy a statisztika meg legyen , mert akit ki tesznek a rendszerből az még attól beteg marad    

Jó egészséget kívánok Mindenkinek! Üdv Judit

words about future Creative Commons License 2016.08.02 0 4 18223

Nagyon sajnálom, ami történt. Együttérzek Veled! Remélem kapsz érdemi segítséget a további teendőkkel, lehetőségekkel kapcsolatban, akinek van ilyen tapasztalata. 

 

Üdv.: W.A.F.

Előzmény: judit59 (18219)
ildó66 Creative Commons License 2016.08.02 0 4 18222

Kedves Judit!

Köszönjük,hogy megosztottad velünk ezt a szomorú hírt, ami azért is fontos, mert egyértelműen kitűnik belőle,hogy a II. fokra történő fellebbezés nagyon kockázatos, hiszen ahogy Veled is történt, még az I. foknál is kedvezőtlenebb döntést hozott Számodra.

 

Nehéz tanácsot adni, tapasztalat pedig a Te egyedi esetedre általánosíthatóan nem vehető figyelembe.

 

Ráadásul a lehetőségeidet sem ismerjük: tudsz-e munkát vállalni, van-e segítő családtagod, mik a lehetőségeid ha nélkülöznöd kell az ellátást?

Én 2004-ben jártam végig ezt az utat, a bírsági szakaszt is. Viszont a II. fok véleménye kedvezőbb volt mint az I. foké és tudtam,hogy a tényleges állapotom alapján meg kell kapnom a jogosultságot.

Én a helyedben - ha megteheted!- talán nem fellebbeznék, inkább nekiindulnék annak,hogy a tényleges állapotodról készült vizsgálati eredményeket beszerezd, és amikor lehetőség van rá (nem tudom mennyi idő elteltével) ismételten indítanád az eljárást, I. fokon.

 

Annyira alacsony %-.ot állapítottak meg Neked,hogy amennyiben a bírósági eljárás során nem tudsz valami eddig figyelembe nem vett nagyobb betegséget lelettel igazolni én kevés esélyt látok arra,hogy Számodra kedvező döntést hozzanak.

 

Persze biztos lesznek akik a továbblépésre biztatnak, ez csak az én véleményem!

 

 

 

Előzmény: judit59 (18219)
judit59 Creative Commons License 2016.08.02 0 4 18221

 Kedves WAF! Kérted , hogy írjuk meg a megvál. munkak.foglalkoztatásról a tapasztalatunkat.. engem megkerestek  elvállalnám-e  egy megváll. munkak. -eket foglalkoztató cég  irodavezetői pozícióját...

 

-csak le százalékoltakat vettek fel , minimális volt az egészséges munkalávaló

- csak a le dolgozott órában volt különbség / 6,7,8 óra

- sokat dolgoztam   /túlóra, szabadságot nem tudtam ki venni

-az egészségi állapotom romlott le kellett számolni

 Ez egy nagy cég volt az állami dotációra " hajtottak"  amikor ez megszűnt szélnek eresztették a dolgozókat.. sok főnök jól járt.. fel építkeztek stb... inkább adták volna közvetlenül a betegeknek ezt a pénz , vagy fordították volna az egészségügyre  ki dobott pénz volt...../ ez az én véleményem/ volt olyan dolgozó akit elküldtek  másnap fel akasztotta magát.... sok tragédiát láttam .....nagyon nehezen éltem meg amikor el kelet őket bocsátani..üdv : Judit

ildó66 Creative Commons License 2016.08.02 0 3 18220

Én nem érzem Vaktöltény hozzászólását bántónak, sőt, úgy gondolom,hogy csak a valós helyzetet vázolta fel.

Igen, nekem is az a véleményem,hogy aki rokkantsági/rehab - főleg az előző- ellátás mellett dolgozik veszélyezteti az ellátását az ismételt felülvizsgálaton.

 

Aki viszont olyan munkát talál amit a betegsége mellett el tud végezni, és elvileg végezhet is, azzal nincs gond. Pl. hallottam már olyan rokkantsági ellátottról aki kerekesszékes, mozgásában korlátozott, viszont ép a látása, hallása, keze, ülő, összeszerelő, esetleg internetes távmunkát végez.

Neki nem gond a felülvizsgálat. De érthető okból, első látásra, aki mozgáskorlátozott és ugyan nehezen, de mondjuk vállal egy részmunkaidős takarítói állást már veszélybe sodorja az ellátását, legalábbis a rokkantságit biztosan.

 

Viszont: az is tény,hogy sokunk minimális rokkantsági/rehab ellátást kap, és ha nincs komolyabb jövedelemmel rendelkező családtag, esetleg még tanuló gyermeke is van, kénytelen munkát keresni, vállalni.

 

 

judit59 Creative Commons License 2016.08.02 0 5 18219

 Kedves Mindenki! otthonüllő...és aki másodfokon várja  a vizsgálatát vagy a határozatát....ahogy ígértem beszámolok a II fokú eljárás eredményéről... I fok 34% ma kaptam a határozatot II fok 28%   egészség károsodás

 

még az első fok betegségét is levették / ki hagytak betegséget/ nem hogy még a legsúlyosabb betegséget elismerték volna amiről friss papírt vittem...teljesen le vagyok döbbenve , hogy ezt meg merik tenni  .....

 most azt nem tudom bíróságon folytassam, vagy állapot rosszabbodást adjak be ?

 Éreztem én mert olyan semmit mondó volt a vizsgálat....  kérem akinek tapasztalata van a munkaügyi bíróság menetéről írjon....Üdv : Judit

words about future Creative Commons License 2016.08.02 0 4 18218

Ha még most sem érthető, fussunk neki mégegyszer!


Fordítsuk meg a dolgot!

Ha nem dolgozom továbbra sem...
Pénzre van szükségem, de nem akarok adósságba bocsátkozni, azt meg kell adni, többszörösen. Azt tanultam gyermekkoromban. Addig takarózz, ameddig a paplanod ér, tehát nem veszek fel hitelt! Nem kérek kölcsön senkitől.

 

Mit tehetek, hogy legyen pénzem? Eladogathatom a még nélkülözhető tárgyakat. Egyre mélyebbre kerülök erkölcsileg. Amikor már az is elfogy, mi lesz? Ha nem szedem a gyógyszereim, ha állandóan idegeskedek a számlák miatt, mi lesz? 

 

Majd Te segítesz rajtam? Menjek kölcsönkérni? (Sose tenném!) A komplexig is kellene enni, élni valahogy.

 

Te mit tennél az én helyemben, kedves Vaktöltény? Nagyon szívesen meghallgatlak, ha van építő, megvalósítható ötleted! (Örülök, akiknek fedezi a szükségleteit az ellátás, mert akkor nincsenek ebben a helyzetben, hogy kényszerből munkát kelljen vállaniuk.)

 

Köszönöm a megértést!

Előzmény: words about future (18217)
words about future Creative Commons License 2016.08.02 0 2 18217

Kedves Vaktöltény!

 

Rehabosok esetében  ugyanabban a besorolásban maradtak amiben voltak, annak ellenére, hogy dolgoztak. Az ellátásuk összege viszont szintén nagyon alacsony volt.


Én rokkantellátott vagyok, súlyos bajokkal, gyógyíthatatlan beteg, de olyan minimális "ellátással", hogy a kényszer rávisz a munkavállalásra, mert enni, gyógyszert kiváltani, rezsit kifizetni muszáj, nem választás kérdése! Az otthonom szeretném megtartani, a lakásból a bútorokat sem lenne jó eladni!

 

Szerinted mégis mit tehetnék? Éljek a családom, vagy rokonaim nyakán, vagy kéregessek? 

 

Hogy ez milyen hatással lesz a következő komplexen, nem tudom, de azt még meg is kell élni! Maradnék itthon, ha megengedhetném magamnak, ha megtehetném. Ez a semmi pénz azonban odalök az álláskeresés felé!

 

Ez az én esetem. Mit nem lehet ezen érteni? Nyilván, ha az ellátás fedezné a kiadásaimat, nem kellene munkahelyet keresnem!

 

Ne haragudj, de nagyon megbántottál  értetlenségeddel... 

Előzmény: Törölt nick (18216)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.02 0 0 18216

Tisztelt társaim.Épp indulunk Pestre egy bizottság elé.De előtte itt olvasgattam a hozzászólásokat.Nem teljesen értem,segítsetek.Azt írjátok,hogy dolgozni,munkát keresni.Oké!De szerintetek a következő komplexnél nem lesz ebből baj.Nekem volt két esetem, mikor 58és 59 éves nőt visszavágtak,utánna felmondtunk,állapot rosszabodás beadva.Aztán mindent visszakaptak hogy nem tudtak dolgozni.Nem arról szól ez a gyalázatos tőrvény hogy ha lehet mindenkit visszavezetni a munkába?Aztán a beteg őrül hogy nem segélyből,ellátásból él,hanem keres.Legalábbis szerintük.Ezzel a munka dologgal,nem veszélyeztetitek a rokkant ellátást.Köszi előre is a magánvéleményeket,de nekem itt valami nem gömbölyű.Legyen szép napotok.

 

words about future Creative Commons License 2016.08.02 0 4 18215

Az átlag álláskeresési idő jóval több mint 1 év, ahogy olvastam, de ez nem a megv. munkaképességűek vonatkozásában történt.

 

Ha sorozatosan nem jeleznek vissza a cégek az álláspályázatra, akkor az nagyon lehangoló tud lenni.. A munkafeltételeket vagy túl szűkszavúan (így azt sem tudjuk, mit vállalunk), vagy olyan bő lére engedve írják le, hogy teljesen elrémisztenek. Nem közlik, hogy csak fiatalokat várnak.Ha ez később derül ki, akkor megint volt egy felesleges kör. Nekünk kevesebb a választási lehetőségünk...

Megtalálni azt az optimális időpontot, amikor viszonylag nem jöhet be semmi váratlan egészségügyi probléma, ami megtorpedózná a keresést, a helytállást... (műtét, kezelés). 

Falu/város viszonylatában - mindenhol súlyos a gond. Minden egyes álláshirdetésre túl sok jelentkező, pályázó van. Akkor kit vesznek fel? 

 

Nagyon nehéz...

Előzmény: ildó66 (18214)
ildó66 Creative Commons License 2016.08.01 0 6 18214

Tudom,hogy nagyon-nagyon nehéz, és ahogy telik az idő talán még nehezebb. Valahogy belerögzül az emberbe,hogy a betegségünkkel helyt tudunk-e állni,hogy mit várnak el tőlünk, és annak mennyire bírunk eleget tenni.

Annak idején én szerencsésnek mondhattam magam, de az az igazság,hogy egy percig nem mondom azt,hogy a munka nem ment a -meglévő, maradék- egészségem rovására.

Ráadásul amiről már többször beszéltünk:ördögi kör ez. Hol találsz olyan munkát amit a betegséged mellett végezhetsz? Annak, aki ugyanis munkaviszonyban áll vinnie kell az üzemorvos véleményét is munkavégzésére/alkalmasságára vonatkozóan. Ha azt mondja,hogy a betegséged mellett el tudod látni a munkát - azonnal visszasorolnak. Ha azt írja,hogy kevésbé vagy alkalmas hogy dolgozhatsz tovább?

Budapesten biztos könnyebben lehet kifejezetten megváltozott munkaképességűeknek ajánlott munkát vállalni.

Falun viszont súlyos szemproblémával (pl.) mit keressek?

Előzmény: words about future (18213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!