Keresés

Részletes keresés

évalyme Creative Commons License 2016.07.12 0 4 17985

Márciusban voltam felülvizsgálaton, 57-es vagyok 6 évem van a nyugdijig, B2 kaptam és felülvizsgálata nem szükséges !

 

Előzmény: 560707 (17982)
mrduckhead Creative Commons License 2016.07.12 0 0 17984

Sziasztok

 

Erdeklodnek,hogyha egy leszazalekot beteg tovabb szeretne tanulni,vagy felnotkepzesen szeretne reszt venni,valamilyen formaban kap vagy kaphat tamogatast?Elore is koszonom a valaszt.

560707 Creative Commons License 2016.07.12 0 3 17982

Van egyáltalán valaki köztünk, aki nem volt végleges, 5 éven belül van a nyugdíjkorhatárhoz és kapott határozatot, hogy már nem kell megjelennie felülvizsgálaton?

Előzmény: Törölt nick (17979)
otthonülő Creative Commons License 2016.07.12 0 6 17980

Kedves Betegtársak!

Ma délelőtt voltam felülvizsgálaton II. fokon,  Bp. Lajos utca.  Egy doktornő, és egy asszisztens volt jelen.  Első kérdése (a formaságok után): melyik betegségére van panasza? Kezdtem a kezemmel (alagútszindróma, 2x-i műtét sem hozott javulást, sőt!) Elmondtam fájdalmaimat, miben gátol a mindennapokban. Nem nagyon érdekelte. :(   Folytattam a 4 kis agyi infarktusommal (ct csatolva), gyakori szédüléseimmel.  Ez sem érdekelte. :(

A gerinc sérvem, és egyéb reumatológiai betegségeim sem érdekelte. :( 

Vérnyomást mért, meghallgatta mellkasomat, hátamat,  hasamat végigtapogatta/nyomkodta,  fekve emelni kellett a lábaimat, reflexeket nézett, le kellett hajolnom,  majd csukott szemmel, előre tartott kézzel feléje kellett mennem.

Kérte soroljam fel milyen gyógyszereket szedek, ezeket  bediktálta.

Végül is ez már több  a soros felülvizsgálatomon történteknél,  ahol a doki 3 m-re ült tőlem, semmi vizsgálat, de a határozatban még a vérnyomásom értéke is be volt írva.

 

Vittem a két hetes pajzsmirigy TSH leletemet, ami nem volt rendben, emelni kellett a gyógyszeradagomat, és kontrollra kell majd mennem. Ezt már bediktálta!

Pszichiátriai kódjaimat bediktálta, megkérdezte milyen időközönként járok pszichiáterhez, mindennapjaimat hogyan befolyásolja pszichés állapotom.

 

Rehabosokhoz is mennem kellett. Szokásos kérdések.

 

Határozat kb. 50 nap múlva várható.

 

Bocsánat, hogy nem vagyok elég összeszedett, de még fel kell dolgoznom a történteket.

 

Fájdalommentes szép napot kívánok Mindenkinek!

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.12 -1 2 17979

Papírforma szerint nem kell véglegesnek lennie ,  csupán gyakorlatilag a valóságban . Ha mégsem lenne az valójában is és nem jelenti , az  ellátás megszűnik .

Előzmény: 560707 (17974)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.12 -1 4 17978

Ez megint egy jó kérdés . A tartós egészségi állapot változást 10 napon belül jelenteni kell a rehab. hatóságnak , csak éppen nem írják le konkrétan , hogy szerintük mi a tartós . csak úgy gondolom , hogy a legalább egy év , mert ennél kevesebb időtartamot nem igen adnak a soros felülvizsgálatra sem . Ha  valakinek nem kell felülvizsgálatra mennie , de ennek ellenére tartósan megváltozna az állapota , kategóriát váltana és nem jelenti és észre veszik, elbúcsúzhat az ellátásától .

Előzmény: 560707 (17973)
Ruth22 Creative Commons License 2016.07.12 -1 1 17977

Ircsike Kedves,

megtaláltad a válaszom?

Szeretettel: Ruth

 

MÁS

 

Találkoztam egy hölggyel Kékesről, mondta, hogy a macska veszély miatt "összegyűjtötték" a maradék mókus-csapatot és természetvédelmi területre vitték :-) Ez azért biztató :-)

Előzmény: Ircsi57 (17969)
Florian57 Creative Commons License 2016.07.12 0 2 17976

Bocsánat csak pontosításként: Rokkantsági nyugdíj sajnos már nem létezik, helyette rokkantsági elátott van ,ez a Te jelenlegi státuszod is.

Előzmény: tanika55 (17971)
Florian57 Creative Commons License 2016.07.12 0 2 17975

Szervusz tanika55!

 

Igen az ellátás mellett vállalhatsz munkát. A béred viszont három egymást követő hónapban nem lehet több a mindenkori minimálbér 150 százalékánál, mert akkor elveszik az ellátást

 

Ha nem három egymást követő hónapról van szó, akkor nincs felső határ.

2016-ban a minimálbér 111.000 forint.

Előzmény: tanika55 (17971)
560707 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17974

Kedves Ircsi, a végleges státuszt sem említik sehol tudtommal az 5 évvel a korhatár előttieknél.

Előzmény: Ircsi57 (17969)
560707 Creative Commons License 2016.07.12 0 2 17973

Kedves Ági, mit kell jelenteni, milyen tartós állapotváltozást? Erről még nem olvastam, csak azt, hogy 5 éven belülieket nem hívják vissza felülvizsgálatra.

 

Előzmény: Törölt nick (17972)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.12 -1 3 17972

Mire behívnák , 5 éven belül lesz a rá irányadó nyugdíj korhatárhoz , ezért a jelenleg érvényes törvény szerint mentesül akkor már a felülvizsgálat alól . Persze , az esetleges tartós állapot változást jelentenie kell .

Előzmény: Ircsi57 (17969)
tanika55 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17971

Szép napot mindenkinek!

Szeretnék egy fontos dolgot kérdezni tőletek!

B2 rokkant nyugdíjas ,felülvizsgálatra nem javasolt,   az eredményem. Kérdésem,e mellett esetleg tudok valamilyen munkát vállalni?  

Köszönöm a választ!  Üdv.tanika

pimmi Creative Commons License 2016.07.12 0 2 17970

sziasztok, szeretnék elmenni egy fürdőbe, ahol ezt írják a jegyvásárlásnál a kedvezményes jegyre, de én hogy igazolom a c2 -met? nekem nincs igazolványom, köszi nektek

 

Vakok és gyengén látók, siketek és nagyothallók, mozgáskorlátozottak, megváltozott munkaképességűek és egyéb fogyatékkal élők (igazolvány felmutatása mellett) (időkorlát nélküli)

Ircsi57 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 17969

Valamint végleges státuszban  kell lenned!

Ruth22 Creative Commons License 2016.07.12 -1 2 17968

Kedves 560707,

ha a születési időd a nicked, és ha jól számolom 64,5 évesen lehetsz nyugdíjas = 2021.01.08-tól.

A reményhal meg úszik :-)

Szeretettel: Ruth

Előzmény: 560707 (17967)
560707 Creative Commons License 2016.07.12 0 2 17967

Köszönöm Ruth, azt is,hogy ilyen gyors voltál. Én is 5 éven belül vagyok. De októberben voltam felülvizsgálaton, s a határozatban 2018 szerepel a következő felüvizsgálatra. Akkor meg már csak 2 évre leszek, remélem már nem piszkálnak bennünket!

 

Előzmény: Ruth22 (17966)
Ruth22 Creative Commons License 2016.07.11 -1 2 17966

Kedves 560707,

2012.01.01.-én átminősítettek bennünket rehabilitációs ellátottá. Előtte rokkantnyugdíjasok voltunk. Akik 5 éven belül vannak a nyugdíjig - márpedig nekem már csak 3 van (64 évesen lehet öregségi nyugdíjba menni) - küldenek határozatot, kinek mi jár - engem átminősítettek rokkant ellátottá.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: 560707 (17965)
560707 Creative Commons License 2016.07.11 0 1 17965

Ruth 22 - Ez most milyen határozat?

Előzmény: Ruth22 (17964)
Ruth22 Creative Commons License 2016.07.11 -3 1 17964

Te ki kedves Ircsi, íme:

Ruth22 2016.06.24

-2 4 17674

Kedves Ircsi57,

a városi hivataliban az volt a nagyon kedves hölgy tapasztalata, hogy aki személyesen megy be, kb. egy héten belül megkapja.

Bementem a megyei hivatalba, és kértem, hogy ha lehetne, minél előbb megkaphassam.A hölgy szerint szeptemberben várható. (Onnan már csak 3 év, annyira benne vagyok az 5-ben).

Mondtam, hogy se kölcsön, se semmi nincs, amíg nincs határozat.

Felvette a  nagyon kedves hölgy az előre fénymásolt jegyzőkönyvet, kitöltötte, aláírtuk mindketten és pénteken megkaptam a határozatot.

Szeretettel: Ruth

 

Előzmény: Ircsi57 (17655)

 

Pusszanat, szeretettel: Ruth

Előzmény: Ircsi57 (17963)
Ircsi57 Creative Commons License 2016.07.11 -1 1 17963

Szia Kedves Ruth!

 

Már kérdeztem, de nem válaszoltál. Megkaptad már a határozatot?

Üdv.

Ruth22 Creative Commons License 2016.07.11 -1 3 17962

Kedves Csakvirág,

köszönöm szépen, most még a konzervatív kezelés mellett vagyok, pont úgy, ahogy Gyógytornász Barátnőd ajánlja. Szuper szakemberek és lehetőségek vannak errefelé, bizony igénybe is veszem a lehetőségeket.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: csakvirág (17960)
csakvirág Creative Commons License 2016.07.11 -3 3 17961

Kedves BJ Szakértő!

 

Nagyon jó volt újra olvasni sorait, örülök, h. köztünk van.

Elolvastam a HR portálon írt cikkét.

Nekem nagyon tetszett! Bár eljutna a munkaadókhoz és valóban így gondolkodnának! :)

Bármely beteg Ember, aki állapotához mérten tud dolgozni, bizony u.úgy meg kell/kellene becsülni és értékelni a munkáját, mint a egészséges Emberekét!

Munkára alkalmas beteg Emberek sztm. több okból kifolyólag is nagyon pozitívak. Kilépnek otthonról, amikor dolgoznak nem a betegségükkel, hanem a munkájukkal foglalkoznak. Kimozdulnak, közösségben vannak, ezáltal több,-és más jellegű kommunikációhoz jutnak, ami pszichésen is csak pozitív. 

Beteg Emberként pedig még inkább bizonyítanak, h. igenis, Ők is maximálisan el tudják végezni a munkájukat! Ez jó a munkáltatónak is és a dolgozónak is hiszen pozitív az eredmény! :)

 

Jó egészséget és szép napot, hetet kívánok Önnek! :)

 

csakvirág

csakvirág Creative Commons License 2016.07.11 -2 4 17960

Kedves Judit, Ruth és Bárki Betegtárs porc,-ízületi problémákkal!

 

Nekem csípő problémám nincsen, térd van, viszont kérdeztem egy-két dolgot h.végén. Gyógytornász Barátnőm, aki úgy tud tanácsot adni, h. általánosságban, nem egy-egy Betegtársunkra értendő a tanácsa.

Csípőre és térdre is értendő.

Ameddig szinten tartható, viselhető a fájdalom, addig Mindenkinek a konzervatív kezelést ajánlja. Ha már segédeszközt, mankót/mankókat, botot kell használni a járáshoz, akkor viszont mielőbbi műtét.

Még a két mankó használatára azt mondta, h. a "legkedvezőbb", mert ott egyenletesen oszlik el a terhelés,nyak,gerinc,csípő stb.... Ha végképp nem bírja már a Beteg a fájdalmat, m.képpen két bot, vagy két mankót ajánl, a műtétig.

Ha egyoldali támaszt használ Bárki,(hosszabb távon), az már nagyon sok egyéb mozgásszervi károsodást okoz/okozhat. Olyankor,bármennyire próbál figyelni a Beteg, egy idő után "féloldalassá válik. Támaszkodik egy mankón/boton, azzal tehermentesíti a fájó csípőt/térdet és ezzel kialakul egy rossz tartás. Ebből adódóan szokott utána következni a derék,-és gerinc probléma.

Konzervatív kezelések.

Gyógytorna, szinte minden mennyiségben...Úszás, kerékpározás, szobakerékpár, száraz torna.

M.képpen tornáztatni/mozgatni kell azt a fájó ízületet. Nem terhelni, azt nem, tornáztatni!

Nem elég sétálni, ha nincs tornáztatva az a mozgás beszűküléséhez vezet, azt pedig nem jó megvárni, mert utána jóval hosszadalmasabb és küzdelmesebb fájdalommal jár az izmok nyújtása.

Szakorvos, akár reumatológus, akár ortopéd sebész, ki akihez jár, bármely szakorvos kiírja a Betegnek az állapotához szükséges tornát. Ez általában vízi és száraz torna is. A száraz tornát meg lehet tanulni és otthon folytatni a mindennapokban.

Ami még FONTOS! SZTK alapon jár minden Betegnek a gyógytornára való beutaló, de azt a szakorvos írja ki.Kérni kell!

Sőt, a szakorvosoknak van lehetőségük, szintén SZTK alapon, arra, h. beutaljon mozgásszervi betegséggel "rendelkező" Beteget, kimondottan rehabilitációs intézménybe.

Ott pedig csinálnak egy állapotfelmérést, u.úgy adnak egy "kezelő könyvecskét" abban szerepel milyen rendszerességgel, milyen tornákon, kezeléseken kell részt venni.

Ilyen még a fürdőjegy is, amit évente max. 2 alkalommal kaphat a Beteg. 10 alkalom, egy kúra.Kérni Kell!

 

Ezek az általános,- és TB finanszírozott infók.

 

Jó egészséget és szép napot kívánok minden Betegtársnak! :)

 

csakvirág

csakvirág Creative Commons License 2016.07.11 -2 5 17959

Kedves Sztahanov!

 

Köszönöm szépen az információt, nagyon hasznos! Ez valóban a glükozamin-szulfát, a kondroitin-szulfát ill. MSM tartalmú porcépítő.

 

Ha javasolhatok valamit...Érdemes a kezelőorvossal megbeszélni.

Van már olyan készítmény ami ezen a 3 hatóanyagon kívül még tartalmaz kurkumát, ördögkaromkivonat-ot és hialuronsavat is. Ezek mind szükségesek nem csak a porcok, hanem valóban az ízületek rendben tartására ill. ízületek gyulladás csökkentésére is kiváló.

Lehet kúraszerűen cserélni is a két készítményt.

 

Jó egészséget és szép napot kívánok! :)

 

csakvirág

hagyma boly Creative Commons License 2016.07.10 -3 5 17958

Igen, most utólag , leírta, hogy ez lesz az első vizsgálat, de a 17850-ben  leírta a B2-t, valószínű tévedésből került be a szövegbe.

Előzmény: Törölt nick (17956)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.10 -3 4 17957

A biztosított napok számát most már akár 15 évre visszamenőleg is nézik . A kérelem benyújtása előtti 5 éven belül kell a1095 nap .  ( 10 éven belül 2555 , 15 éven belül 3650 biztosított nap kell . )

Előzmény: bonetta (17954)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.10 -3 4 17956

17954 . hsz . szerint ez lesz az első vizsgálata , vagyis a B2 félreértés . Nekem nagyon gyanús volt az ehhez az állapothoz tartozó  túl alacsony minősítés . Ami valójában még nem is volt .

Előzmény: hagyma boly (17952)
bonetta Creative Commons License 2016.07.10 -2 2 17955

Köszönöm szépen T. Szakértő /BJ/ válaszát )  üdv.Bonetta

Előzmény: BJszakért (17950)
bonetta Creative Commons License 2016.07.10 0 2 17954

Az orvosi papirjaim , leleteim , vmint a nyomtatványt segitettek kitölteni, mely alapján augusztus 15.-re hivtak be. Még nem voltam  , ez lesz az első  vizsgálat, hogy  a B2-t honnan szedték magam sem tudom , nem kapok és kaptam még ellátást , 4-5 hónapja állapitották meg a hasny. mirigy daganatot, mely áttétes . Ennyit tudok , és nagyon  félek , és ami ugye a kérdés ,hogy ha nincs nem lesz meg  az 1095 napom ,akkor vajon egyáltalán kaphatok -e valami féle ellátást. 

Előzmény: Törölt nick (17951)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!