Keresés

Részletes keresés

mrkovács Creative Commons License 2015.06.15 0 0 12371

Kérnék szépen egy gyakorlati tanácsot.Ha a háziorvos szabadság miatt nem tudja elkészíteni a 4 oldalas beutalót a megjelenés időpontjáig,akkor mit kel tenni és kinek?Hátha valaki már találkozott a konkrét problémával.

Eryngium Creative Commons License 2015.06.15 0 1 12370

 Az Operátor a holland cég megbotránkozást keltő 12344-es hozzászólását törölte.

 

Válasza és tanácsa: Ez még vissza fog jönni (holland cég) ez esetben nyomjatok rá X-et és jelezzétek itt:Kérdés az SOS fórumcsoport moderátorához

Ircsi57 Creative Commons License 2015.06.15 0 1 12369

Bandelosa! 

 

Itt nem értek veled egyet, hogy egyenlő nyugdíja legyen mindenkinek. Van aki halálra dolgozta magát, van aki el lötyögött az irodában, naponta lefőzött két kávét. Én irodában dolgoztam a bíróságon, de ne tudd meg mi munka az. Reggel feltettem a fejhallgatót, vertem a gépet, és majd délután 4-kor hullán mentem haza.  Hetente háromszor  bejártunk a tárgyalóba, megállás nélkül gépeltem amit a zsivány mondott Még pisi szünet sem volt.

Lehet hogy hihetetlenül hangzik, de ezt csináltam 36 évig. Ezért is nem értem    mert szerintem Te egy okos ember vagy a  hozzászólásaidből ítélve.

Üdv.

 

andras46 Creative Commons License 2015.06.15 -1 0 12368
Ha a súlyos betegeket,és az ötvenen felűlieket vissza akarják terelni a munka világába,akkor egy kicsit már igazán foglalkozhatnának a még egy napot sem dolgozó egyetemeken tanúlgató nem ritkán 30 éves kisdiákokkal is!
BJszakért Creative Commons License 2015.06.15 0 1 12367

Ruth22

KÖSZÖNÖM.

 

 

vtoth60, és mások, nem jós vagyok, nem tudom, mi lesz,....nem is érdekel, az érdekel, hogy mi van, a jelennel

 

lehet tenni valamit, arra lehet reagálni, amely befolyásolja a jövőt, és arról lehet tájékoztatni rehab gazd szakértőként, ami van,

a múlt elmúlt, a jövő (ami lesz) az pedig nem létezik, mi hozzuk létre minden egyes döntésünkkel.

Na, jó, ehhez korán van.

 

Viszont érdemi kérdésekkel kellene foglalkozni, amiből tanulunk, mert ha felhígul a tartalma a topiknak, akkor nincs értelme.

Nyugalom. Megismétlem. (addig felesleges gyötrődni ezen kérdésen, és hogy mi lesz, itt senki sem jós, és nem is pszichológus, ez nem az a topik.

tehát megismétlem:

A T/5052 javaslat saláta törvény (neve: egyes szociális és gyermekvédelmi tárgyú törvények módosításáról ) több jogszabályt módosít:

- a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Szt.),

- a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi

XXXI. törvény (a továbbiakban: Gyvt.),

- a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény (a továbbiakban: Mmtv.)

 

A szociális és gyermekjóléti szolgáltatások terén tett módosítások közül kiemelendő a házi segítségnyújtás szolgáltatás átalakítása;

a pályázati úton, finanszírozási szerződéssel finanszírozott szolgáltatások – „normatív” támogatási rendszerbe visszakerülnek. A pályázati rendszer megszüntetésével az érintett szolgáltatások fenntartói ismételten a költségvetési törvény által meghatározott feltételek szerint fognak támogatásban részesülni.

Az előterjesztés az említetteken túl több, a jogkövető magatartást ösztönző módosítási javaslatot is tartalmaz. A Gyvt. módosításának további célja, hogy a kapcsolati erőszak áldozatait segítő ellátórendszer speciális eleme, a titkos menedékház nevesítetten megjelenítésre kerüljön a törvényben.

 

Mmtv. módosítása a megváltozott munkaképességű személyek felülvizsgálatában egyes, az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül elérő személyek mentesítését célzó változtatásokra tesz javaslatot;

az egységes jogértelmezés érdekében egyértelművé teszi, hogy a rokkantsági ellátásban részesülő személyeknek – a rehabilitációs ellátásban részesülőkhöz hasonlóan – az egészségi állapotukban bekövetkezett tartós változásról értesíteniük kell a rehabilitációs hatóságot.

 

EZ utóbbi (Mmtv módosító) 2015.08.01-től lesz hatályos a javaslat szerint, a fentiek közül különböző a hatályba lépés dátuma.

 

DE MÉG NEM JELENT MEG Magyar Közlönyben (MK), CSAK HA MEGJELENIK, akkor JOGSZABÁLY, és akkor látjuk majd, mit fogadtak el.

 

Mindig követem a megváltozott munkaképességű személyeket érintő jogszabályok változását, szakmai honlapom NAPRAKÉSZ.

Ha megjelenik MKban, röviden tájékoztatok, ezt ígértem, nyugalom.

 

(Megjegyzem, nem volt egyeztetés civilekkel, LÉNYEGES szakmailag 2011. végétől kifogásolható részek továbbra is benne maradtak, amelyek esetén igazából teljesen újat kellene alkotni, valóban alkotni, mert nekem az alkotásról, jogalkotásról más fogalmaim vannak, mint amit tapasztalok. Pl. olyan című saláta törvényben van a Mmtv módosítás – nem először 2012. óta – ahol semmi helye szakmailag, jogilag és nem keresném ott normál esetben. De ez nem is lényeges, sokkal fontosabb lenne a partneri együttműködés mindenhol, az egész országban mindenkinek szüksége lenne egy interperszonális jártasság-, és kapcsolatépítő tréning.)

 

Továbbra is megtisztelnek konkrét kérdésekkel, szakterületemen: felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogszabályi háttérrel válaszolok rehab gazd szakértőként önzetlenül, email címem weblapomon http://www.versenykepesseg.eu/

 

holland ceg Creative Commons License 2015.06.14 -1 0 12366

Kimarjak egymas szemet az emberek es eltapossak a masikat a sajat erdekukben, miert kell itt eljattszani, hogy barkit is erdekel a masik sorsa?

Előzmény: hagyma boly (12364)
holland ceg Creative Commons License 2015.06.14 -1 0 12365

Nem is vagyok senkinek a sorstarsa. Mitol is lennek? Mi koze barkinek is az en sorsomhoz? Mi kozom nekem barkinek is a sorsahoz?

Előzmény: hagyma boly (12364)
hagyma boly Creative Commons License 2015.06.14 0 1 12364

holland ceg

 

 

De TE se legyél kivétel! Mars dolgozni a bányába, neked ott a helyed,ahogyan a sorstársunkat/ itt a fórumon senki  nem a te sorstársad /odaküldted.

 

Jó munkát neked !

Előzmény: holland ceg (12363)
holland ceg Creative Commons License 2015.06.14 -1 0 12363

Irany a munka vilaga! Vege az otthoni semmittevesnek. Szalagmunkat mindig lehet talalni, tessek adot fizetni!!

Előzmény: szomoru56 (12359)
holland ceg Creative Commons License 2015.06.14 -1 0 12362

200-évvel ezelőtt sokkal nyugodtabban éltek a kis parasztházakban az emberek, volt kedvük.

 

Ez egyebkent honnan jott? Ki tudja mi volt 200 eve? Senki.

 

Ujabb pelda a hangulatkeltesre, regen jo volt, most szar.

Előzmény: bandolesa (12361)
bandolesa Creative Commons License 2015.06.14 0 1 12361

Az igazságtalanság teszi tönkre igazán az embereket-pontosan így van! Ezért van a sok idegbeteg meg pszichés probléma meg a sok bűnügy!

 

200-évvel ezelőtt sokkal nyugodtabban éltek a kis parasztházakban az emberek, volt kedvük.

 

 Aki dolgozik legyenek különbségek a fizetésekben, de ha már nyugdíjas valaki, akkor egyenlő nyugdíj legyen mindenkinek.

Egy alapjövedelem így is lehet nevezni, járjon meg.

Előzmény: Ruth22 (12338)
szomoru56 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 12360

Hol lehet ezeket megtudni??? kiez lehet fordulni????

szomoru56 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 12359

42%-ot kaptam másodfokon, de sem azt nem irják meg hogy mely betegségeimet vettékép figyelembe, vagy hogy hol lehet fellebbezni?????

 

vtoth60 Creative Commons License 2015.06.14 0 1 12358

Örülök, hogy segíthettem a tájékoztatásban. Ha konkrétumot tudok, /de csak akkor/ biztos megírom. 

 

 

Előzmény: Ircsi57 (12357)
Ircsi57 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 12357

holland ceg. most ekezetekk nelkul  irom nekdd  tal meg helyese irni igen ugy irtam hogy 6o-búl65-ot olvastam de nem ered.

 

Tisztelt Vtot/Úr/Hölgy!

 

Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást.

Jó egészséget kívánok !

Üdv.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.14 0 0 12356

Szervusz! Olyan 7hónapja kezelik akkortól álapította meg a pszichiátria főorvosa a paranoid skizofréniát enyhe parkinsonizmusal. De már várjuk egerszegről az időpontot a döntő bizottságtól hogy mikor kell menni.  Üdv-T

Előzmény: Törölt nick (12355)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.14 0 0 12355

Túlélő!

 

Mióta kezelik a betegséggel,gyógyszerei,emellett tünetek,életkora,esetleg gyámság alá helyezése volt-e?

Más meglévő betegségei vannak-e?

 

Előzmény: Törölt nick (12348)
vtoth60 Creative Commons License 2015.06.14 0 1 12354

A törvényalkotás egy folyamat.  2015.06.17-én 10 órakor

kezdődik a  törvényjavaslat részletes vitája a Népjóléti Bizottság ülésén. /az általános vitát a plenáris ülésen  már lezárták. Velünk kapcsolatban nem adtak be módosító indítványt. A bizottsági ülést követően a részletes vita lezárása után kerül sor zárószavazásra.

Nem tudni pontosan mikor, hiszen azt se lehet tudni, hogy

június 17-e után lesz-e parlamenti ülés.

Előzmény: Ircsi57 (12351)
holland ceg Creative Commons License 2015.06.14 -1 0 12353

Szoval az nagyobb baj, ha valakinek nem tetszik a stilusa,mint az akik felrevezetik az embereket? Lathatjuk utobb is, 60 hozzaszolasban 65 felet irkalnak, alaptalan, felrevezeto hulyeseggel tomitek itt egymas fejet. Persze szep stilusban. Ez utobbi sokkal rosszabb, mint ha valaki tenyeket ir.

Előzmény: lizacska64 (12349)
mrkovács Creative Commons License 2015.06.14 0 1 12352

Nincsen itt különöseb találgatás , a törvény(javaslat) adott a  szövege érthető,valószínűleg megszavazzák és pont.

Előzmény: Ircsi57 (12351)
Ircsi57 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 12351

Tisztelt Fórumozók!

 

Kb. 60 hozzászólást futottam át, ebből 65-en mást írnak a T/5052 törvényjavaslattal kapcsolatban. Most akkor pénteken tárgyalták, vagy nem, hétfőn, kedden vagy szerdán fogják, tárgyalni, vagy pedig november vagy decemberben.

Elnézést kérek, de nem várnánk inkább meg ha tényleg tárgyalni fogják? Ezek a találgatások, meg kitalációk kikészítik az embert idegileg.

Üdvözlettel.

 

lizacska64 Creative Commons License 2015.06.14 0 1 12350

Ez igaz kedves T.Ú.L.É.L.Ő!

Előzmény: Törölt nick (12348)
lizacska64 Creative Commons License 2015.06.14 0 1 12349

Kedves Fórumozók!

 

Szerintem a Zolivagyok törölte magát és felrakta magát  mint holland cég!Gondolom erre sokan rájöttek rajtam kívül is.

Zolivagyok előtt nem volt holland cég aki írogatott volna ,és mindenki normális hangvételbe írta a válaszokat a másik sorstársának.

Érdekes egybe esés a Zolivagyok és a holland cég egyik mocskolódó jön a másik megy más néven.

Mért nem lepődök meg ezen? 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.14 0 1 12348

Vannak jó és rossz emberek, szerintem te az utóbbi közé tartozol. Ezzel a hozzászólásal is ezt bizonyítottad. Üdv-T

Előzmény: holland ceg (12344)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.14 0 1 12347

Szervusztok! Köszönöm a tanácsot és a bevédést, vannak nem kívánom még a legnagyobb elenségemnek sem azt amin a testvérem átmegy, azt mondta az orvos hogy ez gyógyíthatatlan betegség, ezzel együtt kell élnünk. Üdv-T

Előzmény: Ruth22 (12346)
Ruth22 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 12346

Kedves T.ú.l.é.l.ő.,

 

(ne haragudj, de van itt akit én már letiltottam, így hát nem is látom mit ír, véglegesen a topikgazda tudja letiltani)

 

van ismerősöm ezzel a betegséggel, - attól is függ, milyen stádiumban van, és hogy milyen más betegségei vannak. A háziorvosával és a pszichiáterével kellene megbeszélni a teendőket, és hogy mit várhattok. A kora is számít. 

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Törölt nick (12342)
hagyma boly Creative Commons License 2015.06.13 0 1 12345

Ez nem vicc rovat ,ne jópofáskudjunk, ugy hogy ezzel sértegetünk másokat Igen is ez komoly betegség ha nem tudnád, olvass utána! És Te menj a bányába !

Előzmény: holland ceg (12344)
hagyma boly Creative Commons License 2015.06.13 0 1 12343

Kedves Maja 66

 

 

 D  kategóriát kaptál  a mi rokkantsági ellátást jelet , akkor jogosult vagy az alanyi jogú közgyógyra, és utazási utalványra

Előzmény: Maja66 (12335)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.13 0 0 12342

Szervusztok! A testvérem sajnos paranoid skizofrén, a pszichiátriai szakvélemény papiron igazolta hogy munkára alkalmatlan. Azt szeretném kérdezni hogy ezt a betegséget hány százalékra szokták leszázalékolni? Tud valaki segíteni? Megköszöném. Üdv-T

vtoth60 Creative Commons License 2015.06.13 0 1 12341
Előzmény: vtoth60 (12340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!