Keresés

Részletes keresés

ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11577

Bejelöltelek facebookon

Előzmény: Törölt nick (11575)
Ruth22 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11576

Kedves Regina.H, szuper, kifizettem a könyvedet :-)

 

Előzmény: Törölt nick (11571)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11575

Kedves Ruth, köszönöm. :)

Sajna egészségileg semmi pozitívum, egyre nehezebb a járás, éppen ezért gondoltam, az írás jó terápia haszontalanság-érzet ellen.

 

Ezsuzsa, tényleg....? :)

 

Írj már légy szíves mail-t, vagy jelölj be a facebookon.

 

henglar.g@gmail.com

ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11574

Regina.h!

Gratulálok! Szerzőtársak vagyunk. Publio-s vagyok én is. 

Előzmény: Törölt nick (11571)
otthonülő Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11573

kedves cseraszela! 

nekem 2013. februárjában lett volna esedékes a felülvizsgálatom. még nem hívtak be. Bp. Thököly útra kell majd mennem.

igen, nagy csúszások vannak.

Előzmény: cseraszela (11570)
Ruth22 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11572

Kedves Regina-H,

örülök, hogy hallok Rólad. Remélem történt némi pozitív esemény is Veled.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Törölt nick (11571)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11571

Sziasztok!

 

Rég jártam erre, és talán elnézitek nekem, hogy most nem a felülvizsgálat a témám. Viszont némiképpen kapcsolódik a fórum arculatához, ugyanis az írásaim rólunk (is) szólnak.

 

Igen, megjelent a könyvem amiről régebben említést tettem nektek. :)

Novellák, életképek, amiknek a főhősei mind-mind mi vagyunk. Emberek, akik különböző problémákkal küzdünk. Egyikünk gondolatban elherdálta az utolsó nyugdíját, másikunk aki a gyártósoron, rabszolgaként húzza az igát, és hiába megváltozott munkaképességű, nincs kegyelem.

 

De szólok szerelemről, magányról, és még sok mindenről. :)

 

Egyelőre e-könyv formában kapható, de hamarosan megjelenik nyomtatott formában is.

 

http://publioboox.com/hu_HU/karcos-tukor

cseraszela Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11570

Kedves forumozok,

 

A segitsegeteket szeretnem kerni abban , hogy

 

-nekem 2012 feb. kellett volna sorosan felulvizsgalatra menni de meg nem hivtak. Ennyit csuszna? Esetleg van olyan aki hasonlo cipoben jar?

 

Koszonom 

évalyme Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11569

köszi

Előzmény: hagyma boly (11568)
hagyma boly Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11568

Ha a szavak jelentésére vagy kíváncsi ,ott a neten az értelmező kéziszótár. Két szót kiragadva egy szövegrészből,úgy nem lehet értelmezni, hanem az egészet együtt.

Előzmény: évalyme (11567)
évalyme Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11567

Bocsi JOGILAG HELYBENHAGYJA

Előzmény: évalyme (11566)
évalyme Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11566

Sürgősen kérnék arra válazt hogy mit jelent az  hogy JOIGILAG HELYBENHAGYJA köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11565

az 50-79 százalékot el tudod képzelni: egy törvény alapján kijövő számszerű érték eredménye (a C2-es még el tudja látni önmagát).
Rehabilitációja nem javasolt pedig a rehabilitációs szakértők kétdőívjének azon pontjai vannak beikszelve, amelyek ezt az ellenjavaslatot indokolják.
Leginkább a mobilitás, munkába járás, tanfolyamra járás lehetetlensége indokol ilyet: se autója se lehetséges szállítója se tömegközlekedéshez hozzáférése nincs az illetőnek (nem képes elmenni egy valamilyen megállóig önerőből).

 

Előzmény: lufikisegér (11561)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11564

Tényleg kacifántos a dolog amit te mondasz, és valóban egy jó szakorvos kellene. Viszont az orvosszakértő szempontjából az olyan vizsgálatok a meghatározóak (vagy legalábbis annak kellene lennie), mint a röntgen, CT, MR, EEg, ENG stb. Ezek alapján elég pontosan meg lehet határozni a legtöbb betegség súlyosságát, persze vannak kivételek.

Arra hogy mi a jó nekünk, melyik orvos utasítását, javaslatát fogadjuk el, arra nagyon nehéz válaszolni, talán nem is lehet.

Az én férjem mindig azt mondta, hogy az orvosok olyanok mint a tévészerelők, itt kopogtatnak, ott kopogtatnak hátha megtalálják a hibát. (Nála addig "kopogtattak", míg belehalt.)

Elnézést a tévészerelőktől és a jó, lelkiismeretes orvosoktól. 

Előzmény: Törölt nick (11563)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11563

Igen, en is igy gondolom nagyjabol. Es itt mindjart van is egy problema, hogy jo orvos(ok) vizsgaljon (janak) meg. Ezt egy beteg honnan fogja tudni eldonteni? Ha kapok egy hianyos vizsgalton alapulo szakvelemenyt es az alapjan egy az allapotomnak nem megfelelo leszazalekolast, ki a hibas. Ezek miatt nehez azt mondani, hogy a beteg a hibas, az orvos a hibas, vagy a rokkantsagi bizottsag a hanyag, hiszen nem tudjuk hol csuszott hiba a gepezetbe. Engem eddig ahany orvos megvizsgalt, mind mas es mas dolgot tartott fontosabbnak, hogy kezelve legyen. Az egyik idegsebesz a kontrollokon ir ket mondatot es kizavar, a masik teleir egy a4-es lapot, mert reszletesen leirja a problemakat. Ahany gyogytornasz tornaztatott eddig, annyi fele gyakorlatot csinaltam, egy csomo dolgot ki is hagynak, csak mindig mast. Na akkor a beteg mit csinaljon, ha a szakemberek is mind mind mast csinalnak? Honnan tudjam mi a jo? Az egyik azt mondja kateterezz napi otszor, a masik azt mondja nem kell. En akkor honnan tudjam mikor csinalok magamnak jot?

Előzmény: hagyma boly (11555)
hagyma boly Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11562

 

Mennyi a rokkantsági ellátás összege?

 

Az ellátás megállapítása során a minimálbérnek a 2012. évre érvényes összegét (93.000 Ft) veszik alapul, erre tekintettel¿

annak a megváltozott munkaképességű személynek, akinek:

-    egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt és akinek az egészségi állapota 51–60% között van és a rehabilitálhatóság szociális szempontú vizsgálata alapján a rehabilitációja nem javasolt (B2 kategória), valamint annak a személynek, akinek a foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható és a kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg, a havi átlagjövedelem 40 százaléka, de legalább a minimálbér 30 százaléka (27.900,- Ft) és legfeljebb a minimálbér 45 százaléka (41.850,- Ft)

-    annak a megváltozott munkaképességű személynek az esetében, akinek egészségi állapota alapján tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt, és egészségi állapota 31-50 % közötti (C2 kategória), valamint annak a személynek az esetében, aki tartós foglalkozási rehabilitációt igényel  és a kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg, a havi átlagjövedelem 60 százaléka, de legalább a minimálbér 45 százaléka (41.850,- Ft) és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka (139.500,- Ft)

-    annak a megváltozott munkaképességű személynek az esetében, aki kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható és egészségi állapota 1-30 % közötti (D kategória) a havi átlagjövedelem 65 százaléka, de legalább a minimálbér 50 százaléka (46.500,- Ft) és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka (139.500,- Ft)

-    annak a megváltozott munkaképességű személynek az esetében, aki egészségkárosodása jelentős és önellátásra nem vagy csak segítséggel képes, és egészségi állapota 1-30 % közötti (E kategória) a havi átlagjövedelem 70 százaléka, de legalább a minimálbér 55 százaléka (51.150,- Ft) és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka (139.500,- Ft).

 

 

2014. január

Emberi Erőforrások Minisztériuma

Központi Ügyfélszolgálati Iroda

Budapest, V. Szalay u. 10-14.. Telefon: (06-1) 795-3168

www.emmiugyfelszolgalat.gov.hu

               www.csaladitudakozo.kormany.hu

Emberi Erőforrások Minisztériuma

 

Előzmény: lufikisegér (11561)
lufikisegér Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11561

C2 rokkantsági csoportba tartozik az, akinek egészségkárosodása 50-79 százalékos mértékű ,és rehabilitációja nem javasolt,Kérdezném ez mit jelent?

ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11560

A betegség sokféle, bárki lehet beteg, és szinte senkit nem kerül ki. De mivel itt elsősorban a megváltozott munkaképességről, illetve annak minősítéséről van szó. Jogi szempontból tényleg a NEMFI rendelet a mérvadó (http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200007.NEM ). Sajnos elég sok benne, (különösen a mozgásszervi betegségek), amelynek értékelése a felülvizsgáló orvos (nagyrészt szubjektív) véleményezésére alapul. Sajnálatos hogy a felülvizsgáló orvosok a funkcióképességet másképpen ítélik meg, mint amennyire pl.  a való életben használni tudjuk az adott végtagot. 

Nagyon sok esetet végig követtem mások felülvizsgálatait (a magam története mellett), és szinte minden esetben a negatív irányba lendült a mérleg. Természetesen kivételek vannak, mielőtt bárki megróna ezen megállapításom miatt.

Szerencsére már eljutottunk odáig, hogy a komolyabb betegségeket (mint pl. a daganatos betegségek) nem veszik félvállról. Az igaz, hogy a táblázat elég pontosan meghatározza, hogy miképpen kell azokat minősíteni.

Mindenesetre mindenképpen azt javaslom hogy akit érint, tanulmányozza a táblázatot, egyeztesse a saját leleteivel és ha durva eltérést talál, lépjen tovább (II. fok, bíróság). A jogszerű eljárás (a rendeletben meghatározottak) kötelező érvényűek az orvosszakértőkre.

Ruth22 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11559

Kedves Mithogyan,

én nem kapkodom el még +-ban az influenzát is, ügyesen kitérek előle :-)

elég a többi is.

Szép napot kívánok mindenkinek.

Előzmény: mithogyan (11556)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11558

Beteg az,aki betegnek érzi magát!A múltkor is rámondták a sürgősségin az egyik betegre hogy hazamehet mert egészséges.Mire hazaért meg is halt szegény.

tahisi Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11557

Kedves hagyma boy.

Jól mondod hogy a szakorvos amit meg állapít az a lényeg. Meg az is "beteg" aki ezen vitatkozik éppen ez a cél egymásnak ugrasztani az embereket!

Előzmény: hagyma boly (11555)
mithogyan Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11556

Az a beteg (megváltozott munkaképességű), aki a rendeletben foglaltak szerint valamely csoportba beleesik:

 

 http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200007.NEM

 

illetve amit a szakorvos, a háziorvos leír, valamint a felülvizsgáló orvos a beteghez intézett további kérdéseiből megállapít.

 

De az is beteg, aki most éppen elkapja az influenzát. :)

Előzmény: Törölt nick (11553)
hagyma boly Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11555

Az a BETEG  akinek  a jó szakorvos  a valódi betegsége alapján megállapítja a a betegséget.Függetlenül attól, hogy megváltozott munkaképességűnek nyilvánítják vagy nem.

Előzmény: Törölt nick (11553)
évalyme Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11554

Olyan nincs hogy ki a BETEGEBB , minden betegség más elbirálás alá esik. Az egy másik dolog higy valaki lefizeti az orvost és igy 

szerez papirt a leszázalékoláshoz, vagy  valakicsak nagyon beteg és mégsem százalékolják le-

Előzmény: Törölt nick (11553)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11553

Koszonom mindenkinek, sajnos egyikotok sem a kerdesre valaszolt. Meg mindig nem tudjuk ki a beteg. Onmagat mindenki betegnek allitja be, de hivatalosan akkor ki az? Akit a szakorvos annak ir le?  Vagy akit leszazalekolnak? Ki a betegebb, egy stroke-os vagy egy sulyos depresszios? Csak mert irtatok, hogy jogtalanul veszi fel a nyugdijat. Ki az aki jogosan veszi fel es ki az aki nem?

ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.02.04 0 1 11552

Elmondanám hogy nekem a klinikán az adjunktus a BNO kód mellett pontosan leírta hogy javulás nem várható, csak rosszabbodás a betegségemben és végtagjaim nem terhelhetőek. No, most a felülvizsgálaton ezt a véleményt lesz..k, és első körben még álló munkát is javasoltak  (paresises lábbal). Szóval nem minden esetben a kezelőorvos a hibás.

Előzmény: Törölt nick (11548)
mithogyan Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11551

Szakorvosi javaslat alapján a házi orvosnak táppénzen kell tartania a beteget. A táppénz alatt simán be lehet adni a kérelmet, fel ne mondjon addig, hisz' semmilyen jövedelme nem lesz! Majd, ha az orvosszakértői vizsgálat határoz az egészségi állapotáról, a járandóság igénylésekor nem lehet munkaviszonyban. Ez pedig még hosszú idő.

Előzmény: Törölt nick (11549)
sziszi65 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11550

nem akarok bele szólni, de ha az elmúlt 5 évben van 1095 nap biztosítása, akkor már kaphat valamilyen ellátást, ha leszázalékolják. Egy biztos, amikor én beadtam, nem lehetett semmilyen jövedelmem, fizetés nélküli szabadságon voltam

Előzmény: Törölt nick (11549)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11549

A szakértő asszonyt szeretném megkérdezni. Aki még sose volt leszázalékolva és a körzeti orvosa elakarja inditani a leszázalékolását. Fel kell akkor mondania a munkahelyen illetve lehet e táppénzen ekkor?????? Már azt is furcsálom, hogy a körzeti orvosa határozza meg, hogy ezzel a betegséggel nem dolgozhat és ahogy észre vettem nem igazán akarja fojamatossan táppénzen tartani. Decemberbe betegedet le a családtagunk szivinfartussal, asztma gyanuval, és magas cukorszintel, magas vérnyomással. Ha meg is kapna a bizotságtól orvosilag valamennyi egézség károsodást sokat nem érne vele, mert 1év folymatos munka viszonya van csak. Pénzbeli ellátásra ezért szerintem nem jogosulna, esetleg valami rehabkártyára. Pénz szempontjából a folyamatos táppénz lenne neki jó. Várom válaszát köszönettel.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11548

nem veszik figyelembe a betegségeit

 

Ebben a kezelőorvosok is hibásak.

Nemcsak  azt kell a papírra írni, hogy mi a betegség BNO kódja, hanem azt is az miben akadályozza a beteget abban, hogy dolgozni tudjon.

Előzmény: sziszi65 (11546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!