Keresés

Részletes keresés

ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11404

Végül is az ugyanaz. A 30 napot meghaladó és a 30 napnál hosszabb. :)  (Nekem 31 napom volt).

Előzmény: Törölt nick (11403)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11403

Ne haragudj, hogy beleszolok, de szerintem ezt nem jol ertelmezed.

 

Azt irtad:

 

és a kérelem beadását megelőzően volt 30 napot meghaladó biztosítási jogviszonyod van

 

 

 

A jogszabaly viszont azt mondja, hogy:

 

 és a kérelem benyújtását megelőzően 30 napnál hosszabb megszakítás nélkül biztosított volt, 

 

Ez utobbi azt jelenti, hogy legfeljebb 30 nap megszakitasod lehet a vizsgalt idoszakban, nem azt, hogy 30 napot meg kell haladni a biztositott jogviszonynak.

 

Remelem segitettem.

Előzmény: ezsuzsa1 (11402)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11402

Kedves Sziszi65!

Van még egy lehetőség, amiről a hivatal és a szakértők se akarnak tudomást venni. A törvénynek van egy olyan kitétele, hogyha az iskolai tanulmányaid befejezte után 180 napon belül munkába álltál és a kérelem beadását megelőzően volt 30 napot meghaladó biztosítási jogviszonyod van, abban az esetben nem kell(ene) nézniük hogy megvan-e vagy sem az előírt időtartam.

 

"(2) Az (1) bekezdés a) pontjában foglaltaktól eltérően biztosításának tartamára tekintet nélkül jár a megváltozott munkaképességű személyek ellátása annak,

a) aki iskolai tanulmányai megszűnését követő 180 napon belül biztosítottá vált, és a kérelem benyújtását megelőzően 30 napnál hosszabb megszakítás nélkül biztosított volt, vagy..."

 

Ezt azért merem biztosra mondani, mert 2012-ben ezen törvény alapján kaptam meg az ellátást. Bár azóta láttam már egy pár elutasító határozatot, amelyekből érdekes módon a törvény ezen szakaszát gondosan kihagyták. 

 

Előzmény: sziszi65 (11400)
mithogyan Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11401

Sziszi65

Mint írtad már a barátnőd nem dolgozik, ezért nem minősül keresőképtelennek, amikor kórházba kell mennie. Ezért nem szüneteltetik a kórházi ellátás idejére a rehabilitációs ellátását. A szakértő asszony a helytelen fogalom használat miatt írta, amit írt. 

A törvényből idézve:

7 § /3/ "A rehabilitációs ellátás időtartama keresőtevékenységet folytató ellátott esetén meghosszabbodik a keresőtevékenység időtartama alatt bekövetkezett keresőképtelenség időtartamával. A rehabilitációs ellátásban részesülő személy keresőtevékenység folytatása esetén a keresőképtelenségére tekintettel - a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvényben (a továbbiakban: Ebtv.) meghatározottak szerint - táppénzre vagy baleseti táppénzre jogosult.

(4) A rehabilitációs pénzbeli ellátás folyósítását szüneteltetni kell arra az időtartamra, amikor az ellátott keresőképtelen.(4a) A szüneteltetés időtartamára folyósított rehabilitációs pénzbeli ellátást az ok bekövetkezéséről való tudomásszerzést követő hónaptól járó ellátásból le kell vonni, vagy azt a rehabilitációs ellátás megszüntetése esetén vissza kell követelni."

 

Nem gondolom, hogy bejelentési kötelezettsége lenne ez ügyben, de egy telefont megér.

 

A Te ügyedben sajnos nem tudok segíteni.

Előzmény: sziszi65 (11396)
sziszi65 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11400

akkor sajnos nekem annyi:( 2013-ban elrontotta az ügyintéző a beadott kérelmemet, összekeverte másnak a papírjaival és ez hónapok múlva derült ki, addig fizetés nélkülin voltam, jó pár hónapot elvett ezzel tőlem, ez hiányzik most...és még csak felelősségre sem lehet vonni! így soha nem lesz meg a szolgálati időm, na mindegy, kár is volt beadnom 2013-ban a papírjaimat a leszázalékolásra

Előzmény: ezsuzsa1 (11399)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11399

Attól a naptól kell visszafele számolni, amelyik napon beadtad az ellátás iránti kérelmed. 

 

Előzmény: sziszi65 (11398)
sziszi65 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11398

ne kérj elnézést, köszönöm! teljesen összezavarodtam a számolásban, ezért kérek segítséget:) tehát ha ebben az évben lenne meg a 10 év, akkor a 2000-ben lévő munkaviszony is beleszámít??? nekem ezen múlik!!!! ideges is vagyok ezért nagyon! ha minden igaz, még kb. 7 hónap hiányzik akkor...

Előzmény: ezsuzsa1 (11397)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11397

A biztosítási jogviszony a kérelem benyújtását megelőző időszakra vonatkozik. Itt egy példa: ha 2015 január 8.-án nyújtod be a kérelmet akkor visszaszámolva 3650 napot ( 15 évet), akkor ha jól számolom 2000 január 7-ig visszamenőleg számolják.

A törvényben így hangzik:

"a)4 a kérelem benyújtását megelőző

aa) 5 éven belül legalább 1095 napon át,

ab) 10 éven belül legalább 2555 napon át vagy

ac) 15 éven belül legalább 3650 napon át

a Tbj. 5. §-a szerinti biztosított volt;"

Elnézést! megint a másnak intézett kérdésre válaszoltam. :D

Előzmény: sziszi65 (11396)
sziszi65 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11396

Kedves Szakértő! köszönöm válaszát, igen, kicsit összekutyultam:) ha jól értem, akkor a barátnőmnek be kellene jelentenie a kórházi tartózkodást, aminek az idejére szüneteltetik a rehab ellátást.

Az én kérdésemet is pontosítanám: hogyan számolják a biztosítotti időt? Minden év január 1-től vagy évközbeni dátummal is lehet? nekem nem mindegy, mert az elmúlt 15 évben még nincs meg a 10 évem. Most új évet kezdtünk és így a 2000-es év már nem számíthat bele a 10 év munkaviszonyba?

Előzmény: BJszakért (11395)
BJszakért Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11395

sziszi65

Kórházi tartózkodás igen, kereső képtelen állapot és az ÚJ komplex minősített (B1, C1) rehab ellátást (bejelentési kötelezettség) szüneteltetik ez alatt az idő alatt. NEM rehab járadékot szüneteltetik, ahogy írta, mert ilyen ellátás már nincs 2015-tól, nem létezik.

 

NINCS 2012-től rokkantsági nyugdíj és szolgálati idő figyelembe vétele a MEGVÁLT.MUNKAKÉP.SZEMÉLYEK ellátásai megállapításánál, csak rehab vagy rokkantsági ellátás és ÚJ igénylés, és bizonyos esetekben (ESETTŐL FÜGG, ha megtisztelt email megkeresésével, akkor konkrétan tájékoztatom, Önre mi vonatkozik - bárki kereshet - ) BIZTOSÍTOTTi időt vizsgál hivatal, a KÉRELEM BENYÚJTÁSÁT MEGELŐZŐ öt évben....vagy 10 évben.....vagy 15 évben....,Tbj (1997.évi LXXX.tv.) szerint biztosított volt-e.

 

Keveri a fogalmakat (nem baj), pedig nagyon nem mindegy, mert más szabályok vonatkoznak egyes ellátásokra, ezért szoktam a tényeket kérni (határozat), a pontos, korrekt tájékoztatás érdekében.(elmondás megtévesztő)

 

Felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás szakterületemrehab gazd szakértőként, szakmai honlapomon megtalálnak, önzetlenül tájékoztatok esetére vonatkoztatva a jogszabályok szerint, azt is hogy jogszerű volt-e határozata, van-e jogalapja a fellebbezésnek, ha van, akkor készséggel megírom Ön helyett (keresetet is), ha nincs jogalapja, megírom, miért, mik az alternatívák,stb.

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

 

 

Ruth22 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11394

Kedves EZsuzsa1,

ez csak természetes, hogy drukkolunk :-)

Szeretettel: Ruth

Előzmény: ezsuzsa1 (11392)
sziszi65 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11393

szurkolok:) várjuk a beszámolót!

még egy kérdésem lenne: a szolgálati időt a rokkant nyugdíj megállapításához hogyan kell számolni? PL. az elmúlt 15 évben 10 év munkaviszony esetén. Most 2015 van, akkor 2001. január 1-től? Vagy lehet úgy is, hogy évközbeni dátumtól? Pl. 2014. július 1-től, ha 2015. június 30-án lenne meg a 10 év munkaviszony? tudna ebben segíteni valaki?

 

Előzmény: ezsuzsa1 (11392)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11392

Megkaptam a "behívóm" igazságügyi orvosszakértői vizsgálatra. November 28.-án volt a tárgyalás és már január 12-én meglesz a vizsgálat. Kíváncsian várom. Remélem végre a saját betegségemre vizsgálnak és figyelembe veszik a saját rendeletükben előírtakat is. Tudom( mert páran már írták), hogy ne legyenek nagy reményeim, mert ha számomra pozitív lesz, még akkor is megtámadhatja az nrszh. Fel vagyok készülve a "harcra" (ami amúgy is tart már egy pár éve). Drukkoljatok! :)

sziszi65 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 11391

személyesen biztosan nem megyek, műtét miatt sem, de egyébként sem tudok tömegközlekedni, nekem Bp. messze van ezen okok miatt... telefont próbálom mindennap, ha nem sikerül, megy a levél állandóan...muszáj zaklatni őket. De előrelátóan megyek minden problémámmal szakorvoshoz, friss szakvéleményekért, ha mégis behívnának.

Előzmény: ezsuzsa1 (11390)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 11390

Nekem még sose válaszoltak e-mailre, sem az Nrszh, sem a megyei RSZSZ. A legjobb lenne a személyesen rákérdezni, de mint írtad műtét után vagy, sajna ez nem jön számításba. Talán a telefonnal kellene próbálkozni.

Előzmény: sziszi65 (11389)
sziszi65 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 11389

Pest megye...annyit megtudtam, hogy elköltöztek időközben. Próbáltam hívni az ügyfélszolgálatukat ma, de az egyik állandóan foglalt, a másikat nem veszik fel. Írtam egy emailt a központi email címre, na meglátjuk... 90 napja arra sem méltatják az embert, hogy valami információt adjanak! Ha jön valami válasz, akkor megírom:) de most már nem hagyom annyiban: állandóan írok nekik vagy levelet, vagy emailt:)

Előzmény: ezsuzsa1 (11388)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 11388

Kedves Sziszi65!

Sajnos ez van! Az ügyintézőket teljesen hidegen hagyja az állapotunk. Nekik az előírtakat kell követni, bár meg kell mondani, hogy azért találkoztam már lelkiismeretes ügyintézővel.

Melyik megyéhez tartozol?

Előzmény: sziszi65 (11387)
sziszi65 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11387

igen, te írtad ezt múltkor is, most már emlékszem:) hívjanak, karácsony előtt megműtötték a térdemet 9. alkalommal, talán most már tudok majd 50 métert is menni:) de ez akkor is pofátlanság, hogy még csak nem is reagálnak, legalább közölnék, hogy mi várható...az ügyintézőt próbáltam hívni, de már a szám sem létezik... de kívánom neki, hogy az ő ügyes bajos dolgait is legalább így intézzék az életben

Előzmény: ezsuzsa1 (11385)
sziszi65 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11386

van persze, tértivevény szerint október 10-én vették át

Előzmény: Törölt nick (11384)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11385

Sziszi65!

 Valószínűleg az van, hogy újra behívnak felülvizsgálatra, persze azért kérdezz rá (már csak megnyugtatás végett is). Több ismerősöm járt így, hiába rendelkeztek érvényes orvosszakértői véleménnyel, ismételten menniük kellett felülvizsgálatra amikor meglett a szükséges év.

Előzmény: sziszi65 (11383)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11384

Telefonon hívd fel az ügyintéződet (ha nincs, akkor meg a központot).

Bizonyosodj meg legalább arról, hogy tudnak az ügyedről (remélem van papírod a beadásról).

Minden jót

Előzmény: sziszi65 (11383)
sziszi65 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11383

köszi a válaszokat! barátnőm kapja a rehabot és kórházba megy, de nem dolgozik. Viszont én még mindig nem kaptam választ. Lassan 3 hónapja beküldtem a rehabhoz a nyugdíj újra megállapítási kérelmet, mert meglett az elmúlt 15 évben a 10 év munkaviszonyom. 2016 augusztusáig kaptam meg a B2-t 2013-ban. Decemberben írtam levelet, hogy hol tart az ügyem, válasz semmi...Valaki írta múltkor, hogy ismerőse járt így, meglettek az évek, azután újra behívták a bizottság elé. Szerintetek meddig várjak? Írjak újra levelet?

Előzmény: mithogyan (11382)
mithogyan Creative Commons License 2015.01.02 0 0 11382

Csak akkor "szünetel" a rehab. ellátás, ha dolgozol mellette és akkor leszel keresőképtelen. A betegnapokra járó táppénz összegével csökkentik a rehab. ellátás összegét. 

Ha nincs munkaviszonyod és úgy kerülsz kórházba ugyanúgy kapod, ahogy eddig.

Előzmény: sziszi65 (11379)
kozer Creative Commons License 2015.01.02 0 0 11381

Sajnos csak egy ellátás jár.Ezért táppénz alatt a rehabilitációs ellátást nem folyósítják.Annyival viszont tovább jár a rehab. ellátás.

Előzmény: sziszi65 (11379)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.02 0 0 11380

Persze hogy felfuggesztik, mert tappenzt kapsz helyette.

Előzmény: sziszi65 (11379)
sziszi65 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 11379

segítene valaki sürgősen?  Olvastam, hogy felfüggesztik a rehab járadékot, ha valaki keresőképtelen. Ez mit jelent pontosan? Kórházi tartózkodás keresőképtelenség?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.02 0 0 11378

Szia!

 

Nekem nem is egyertelmu a levelbol, hogy most ilyenkor mi tortenik. Tovabbitottak a levelet az nrszh-nak? De akkor miert azt irja, hogy felfuggesztette az eljarast? Ez a francos burokracia, jogi utvesztok. Most ezert nem tudom mitevo legyek. Azt sem tudom, folyik-e tovabb az ugy, vagy megakadt mar az okmanyirodaban. Egyaltalan hogy jon ahhoz egy aktakukac, hogy megakadalyozzon engem a parkolasi kartya igenylesben? Koszonom a tanacsot! Be is adom ujra, meglatjuk mi tortenik.

Előzmény: Ruth22 (11376)
Ruth22 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11377

Kedves Otthonülő,

volt 2,2 is, és a vége 1,8 lett. Tudod a rezsicsökkenést is beleszámították.

Minden jót kívánok: Ruth

Előzmény: otthonülő (11375)
Ruth22 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11376

Kedves Zoli,

Ez már 2012-ben így volt. Nekem 1 évembe telt 2013 márciusban kaptam meg, de akkor még kezdetleges  volt, illetve nem volt kitaposott út. 1925-ös születésűeket is behívtak, mert az unokája használta a parkolókártyát, közben az illető fekvőbeteg volt, a sportkocsiba be se tudott volna ülni, vagy kiszállni belőle.

 

Elküldik a papírokat az NRSZH-hoz, aztán behívnak, kivizsgálnak, - úgy mint a felülvizsgálaton - aztán jön vissza az összes lelet és a végzés, hogy kaphatsz-e parkolásit, és az Önkormányzat Okmányirodája ad. Vagy nem, és akkor nem ad.

Ne fellebbez (más csak 3000, 2 éve 5000 volt), hanem add be újra, az ingyen van.

 

Kellemes Ügyintézést: Ruth

 

Előzmény: Törölt nick (11367)
otthonülő Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11375

1,8 % emelést kapunk, mint az öregségi nyugdíjban élők. 

Nagyon sokáig 2,4 %-ról beszéltek, még Szakértő asszonyunk is. Neki köszönöm a sok hasznos információt, amit önzetlenül adott nekünk!

 

Mindenkinek kívánok egészségben, boldogságban, sikeres ügyintézésekben gazdag boldog új évet!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!