Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.08 0 0 10536

mi lesz velünk!

 

Szép estét!

 

Nem régen voltam a  Bizottság előtt 2 hónapon belül kétszer is.

Velem emberségesek voltak , viszont nem kevés rosszat is hallottam.

Ez attól is függ ki melyik orvoshoz kerül, mert van akiben  meg van a jó indulat de van olyan

aki semmibe veszi a betegeket.

Sok sikert kívánok !

Üdv, Zsazsu65

Előzmény: mi lesz velünk (10532)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.08 0 0 10535

Még az is lehet, hogy egy A kategóriát kapna.

 

Mivel régen divat volt, hogy a kórházakban a legutóbb vizsgált beteg TAJ számát automatikusan kihozza a számítógép, a nővér pedig egy ENTER-t üt rá - így előfordulhatott akár az is, hogy valami nagy keveredés miatt elhunytakra fizetnek ki pénzeket.

Előzmény: bandolesa (10534)
bandolesa Creative Commons License 2014.07.08 0 0 10534

Hát ki kell jöjjön a bizottság a temetőbe!

 

Komolyra fordítva a legközelebbi hozzátartozónak kell bejelenteni a Nyugdíjbiztosító felé.

Mivel ő a megrendelő az NRSZH.-vizsgálatra, vagy leállítja a vizsgálatot, ha meg megvolt, nem veszi figyelembe, törli a nyilvántartásból aki meghalt.

 

Az milyen lenne, ha valaki ismerős a halott adataival, halott nevével menne a vizsgálatra...

A halott leleteire megkapná a minősítést, azt a Nyugdíjbiztosító fizetne!!!

 

Csak ezt okosan kell csinálni, a bizottság úgyse tudja , hogy ki kicsoda. Majd a felülvizsgálatnál is ellehetne játszani.

Olyan ember kell, aki betanulja a halott adatait, és körülményeit ismeri.

 

 

Előzmény: Rhiannon21 (10533)
Rhiannon21 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 10533

Érdeklődni szeretnék, hogy olyankor mi a teendő és ügymenet, ha a beteg a leszázalékolási kérelem az első orvosi behívása között elhalálozik (a betegsége miatt)? Vagy ha a vizsgálat és a határozat közötti időben huny el?

mi lesz velünk Creative Commons License 2014.07.08 0 0 10532

Köszöntök Mindenkit !

Érdeklődöm,hogy Békéscsabáról van-e valakinek valamilyen tapasztalata ?

Milyen a hozzáállásuk?

Korrektek ? Emberségesek ?

Számíthatok valami jóindulatra ?

 

hagyma boly Creative Commons License 2014.07.07 0 0 10531

Előzmény: ildó66 (10530)
ildó66 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 10530

Kedves András!

Többünknek nem tetszett a hozzászólásod amit fogalmam sincs,hogy egyáltalán miért is tettél itt közzé?

Nem tudom mit értesz "igazán beteg" ember alatt? Igen, biztos van olyan aki tényleg nem tud azzal foglalkozni és nem is érdekli,hogy mi itt mit írunk, de  Nekünk, akik erre az oldalra írunk, akik ezt az oldalt olvassuk nagy segítség minden információ hiszen nem -csak- az "igazán beteg emberek" oldala ez hanem a leszázalékoltak fóruma ahol egymást segítjük tapasztalatainkkal és kérjük/várjuk a szakértő útmutatását.

Amennyiben Neked nincs erre szükséged akkor senki nem kötelez arra,hogy Köztünk légy!

Előzmény: andras46 (10525)
Ruth22 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 10529

Kedves András,

karácsony óta sokat rosszabbodott az állapotod. Talán az időjárás, de lehet, hogy új gyógyszereket kellene íratnod. Szép napokat Neked és Mindenkinek :-)

Előzmény: andras46 (10525)
labesco Creative Commons License 2014.07.07 0 0 10528

András46!

 

 

Én nagyon sokáig NAP MINT NAP felnéztem erre az oldalra,mielőtt regisztráltam!!!!

 

Tehát tulajdonképpen sok "sorstársat köszönthetek régi ismerősként" úgy,hogy ők nem is tudnak róla. :) 

 

Miért ne lehetne ide feljönni minden nap ha esetleg más hozzászólásából/történéseiből tanulhat az ember,vagy esetleg lesz némi fogalma arról,hogy merre,miként induljon el,főleg ha "kezdő a rokker buliban" az ember.

 

Nnnnna és nem beszélve arról,hogy kiismertem a nem idevaló,kötözködő,esetlegesen a régi 3/3 ügynökök mai megfelelőinek a tulajdonságait!!!!!!!!!!!

 

Ha IGAZÁN BETEG VAGY akkor nagy az esély arra,hogy nem nagyon tudsz kimozdúlni otthonról,az egészséges ismerőseid elpártolnak tőled,mert sem "energiád" sem pénzed nincs arra,hogy velük utazgass/bulizgass,akkor nem marad más minthogy a veled "hasonszőrű" emberekkel társalogjál,akik nem vetnek ki maguk közül mint az egykori úgymond "barátok",akik már szinte el is temettek...... :( 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.04 0 0 10527

Itt elsősorban megváltozott munkaképességűek írnak, nem betűnyalók.

Láttam én is két mondatos hozzászólásokat, amiket utána azt követő hozzászólásokban tisztáztak hogy mire is gondolt valójában a kérdező.

 

Köszönjük Emese.

Előzmény: andras46 (10525)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.04 0 0 10526

Úristen!

Előzmény: andras46 (10525)
andras46 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 10525
Bocsánat! Az igazán beteg ember nem nyalja nap mint nap itt a betűket,és nem ír hosszú regény oldalakat,hanem nagy ritkán feljön ,és ír egy két mondatot,és kész!
Remény123 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 10524

Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen. Tegnap nem jött be nekem ez az oldal.

 

 

Előzmény: hagyma boly (10523)
hagyma boly Creative Commons License 2014.07.02 0 0 10523

   itt a linkhttp://www.versenykepesseg.eu/

 

az oldal aljára görgetve ott az e-mail cím

Előzmény: Remény123 (10522)
Remény123 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 10522

Kedves BJ szakértő!

 

Szeretném, ha elküldené a mail címét, egy barátnőmnek kellene segítség.

 

Az email címem: lgyongy40@gmail.com

 

Köszönöm szépen!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.02 0 0 10521

Itt is egy értelmezésbeli probléma, na nem baj. Helyes, hogy lezártad, mert látom, hogy felesleges lenne az erőlködésem. Van egy szeretetszolgálat szervezet és ha erőm engedi akkor besegítek nekik, egyik fő céljuk a hajléktalanok megsegítése. Na innen tudom, hogy milyen keserves időket élünk és lehetsz te akármilyen harcos, ha hivatalból elmeszelnek. Amit leírtam korábban értsd úgy ahogyan írtam, mert minden úgy igaz!!! Részemről is lezárva!

ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 10520

Tropa Trapper!

Én se értelek. Az azért túlzás, hogy minden "szép és fényes". Úgy látom te csak azt a részletet ragadod ki, amelybe bele lehet kötni. Az aki ezen a fórumon fent van az nagy valószínűséggel beteg, és ez egyáltalán nem pozitív dolog, és ettől nem vagyunk happyk. Segíteni próbálunk egymáson, de nem rosszat akarni a másiknak. Igenis aki betegebb lett, adja be az állapotrosszabbodást, és ha muszáj, harcoljon meg az igazáért.

Azt te meg néhány sorból nem tudhatod, hogy a másik min ment (megy) keresztül, így az "álomgyár" csak a tied marad. Ezzel a témát lezártam!

Előzmény: Törölt nick (10517)
Rhiannon21 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 10519

HTZ01 adja be állapotrosszabbodásra.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10518
Nem is értem, hogy hol itt a probléma?
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10517
Álomgyár odébb van, ez nem az a fórum! Úgy Örülök, hogy általatok minden szép és fényes, ettől sokkal pozitívabb vagyok. Olyan happy minden.
Előzmény: ezsuzsa1 (10516)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10516

Tropa Trapper!

Van választási lehetőség. Nyugodtan beadhatod az állapotrosszabbodást, vagy nyugodtan ülsz otthon a babérjaidon.

 

Magam is bejártam ezt az utat, visszaminősítés (állapotrosszabbodás helyett), stb. stb. , de mivel tudom, hogy igazam van, harcolok érte. Ha ezt a kockázatot valaki nem vállalja, akkor nem is nyerhet. 

Előzmény: Törölt nick (10515)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10515

ha valaki állapotrosszabbodást érez nyugodtan adja be a felülvizsgálati kérelmet

 

Ha ismered a magyar viszonyokat akkor légszíves óvatosan azzal a nyugodtan szó használattal, mert nagy pofára esés lehet a vége.

Regényt írhatnék hányan estek már pofára, mert NYUGODTAN mert kérni felülvizsgálatot és most várja a bírósági pert haláli nyugodtan, mert visszaminősítették a padló alá.

 

 

Előzmény: ezsuzsa1 (10514)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10514

Hagyma boy!

 

Rosszul tudod, és rajtad kívül még jó páran, többek között maga az RSZSZ-nél is előszeretettel adnak hasonló tájékoztatást.

A  törvény szerint a már ellátásban részesülő is kérhet felülvizsgálatot, ha állapotában változás áll elő. Ebben az esetben NEM ÚJ IGÉNYLŐKÉNT kell kezelni, hanem az új állapotának megfelelő ellátást kell megállapítani a határozat hozatalt követő második hónaptól.

Így, ha valaki állapotrosszabbodást érez nyugodtan adja be a felülvizsgálati kérelmet.

Előzmény: hagyma boly (10513)
hagyma boly Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10513

Én ugy tudom,hogy nincs állapot rosszabbodás címén,benyújtási lehetőség, hanem új igénylőként.Meggondolandó, hogy mi jobb, ha kivárja míg  hívják, vagy bead új kérelmet.Kedvezőtlen dőntés is születhet. BJ  szakértőtől kérdezzen, Ő mindent naprakészen pontosan tud.

Előzmény: yaris49 (10512)
yaris49 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10512

Állapot rosszabbodásra minél előbb ad be a papírokat, házi orvosoddal beszéld meg!!!!

Előzmény: HTZ01 (10507)
rokkant42 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 10511
Évszakok Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10510

Oké, tiszteletben tartom a kérésedet.

Előzmény: Törölt nick (10509)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10509

Sajnos neki állandóan zúg a füle és időnként kap infúziós kezelést, meg a szerencsétlen megmaradt 10 %os hallásra visel egy hallókészüléket és ahhoz időnként felírat elemeket. Igen együtt él vele, de nem ismétlem magam többször, mert változatlanul Te nem érted. 

 

 

Hallássérültek jellemzően tudnak szájról olvasni, mégis megkapják a fogyit.

 

ez megint egy nagy blődség, mert NEM így van!!!

 

Bocsi érte, de nem Veled szeretném megbeszélni ezt a kérdést. 

Előzmény: Évszakok (10508)
Évszakok Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10508

Tropa Trapper

 

Amiket nem értek:

 

Én is súlyos hallássérüléssel születtem.

Írja, hogy az illető folyamatos kórházi kezelés alatt áll. Egy hallássérültnek miért kell születése óta kórházi kezelés? A halláskárosodás az egy állapot, ezzel kell élni.

Hallássérültek jellemzően tudnak szájról olvasni, mégis megkapják a fogyit.

 Ezek után kérdezem: látta a dokumentumokat?

HTZ01 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10507

Sziasztok!

 

2010-ben voltam egy ilyen ORSZI vizsgálaton, és ezt írták akkor a papírra: Össz-szervezeti egészségkárosodás 50%, Jelenlegi munkakörében, illetve képzettségének megfelelő más munkakörben való foglalkoztatásra rehabilitáció nélkül nem alkalmas, azonban komplex rehabilitációra nem javasolt, III. csoportú rokkant.

 

 

A következő felülvizsgálat ideje: 2015 Augusztus

 

Most 22 éves vagyok, nem tudtam annak idején miért kellett ez a vizsgálat (a betegségemmel tisztában vagyok persze), de nem nyújtottam be semmilyen rokkantsági, vagy más támogatásra igényt eddig.

 

A helyzet sajna azóta rosszabbodott, elég sokat voltam kórházban. Láttam interneten, hogy van lehetőség valamiféle támogatást igényelni, az lenne a kérdésem, hogy most ha rosszabb a dolog, mint volt, melyik vagy milyen kategóriába tartozok, és mit igényelhetek?

 

A másik kérdésem az, hogy lehetőség van hamarabb is felülvizsgálatot kérni, mint jövőre, és beleírni a papírba az azóta kialakult problémáimat is? Ha igen, akkor mi ennek a menete? Már nem emlékszem sajna hogy annó mi volt. Kórházi papírjaim vannak, körülbelül 10 kg. :/

 

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!