Keresés

Részletes keresés

hagyma boly Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9181

Gondolod,hogy érdekli őket a rokkantak sorsa? .......hulljon a férgese!!! Akkor egy gonddal kevesebb .

Előzmény: Törölt nick (9179)
eszter2324 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9180

szép estét.... én még itt új vagyok...meg ebben az  egész dologban.... ma voltam ezen a komplex vizsgálaton,de csak egy doki volt,túl sokat nem kérdezett,nem is igazán vizsgált....máshová nem küldtek...szerintetek mire számíthatok? köszi a választ

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9179

Tudja valaki, hogy Miépnek, vagyis jobbiknak mi a koncepciója a Rokkant helyzetről? Érdekelne, hogy szociális és nyugdíj kérdésben milyen a programjuk, mert a honlapjukon egy árva kukkot sem írnak erről. Magyarán leszarják, hogy mi van itt. 

Szerintetek?

mithogyan Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9178

Zeusz!

Kérdeztél valamit én meg segíteni szerettem volna. Az előtte lévő hozzászólásomban még a linkeket is betettem, hogy mit hol lehet elolvasni, azt a mondandómat egészítettem ki. Talán, ha visszalapozol egy oldalt láthatod. Én sem fejből tudom a paragrafusokat, direkt Neked kerestem ki azért, hogy a könyvelődnek is megmutathasd, nem pedig nagyképűségből. Nem tudom mivel dühítettelek fel, mert amivel vádolsz távol áll tőlem. :(

Előzmény: zeusz 2010 (9173)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9177

2008-ig az ide vonatkozó határozatok hemzsegtek a téves döntésektől,
mondták a hírek akkoriban. Majd megjavítják - ígérték.
Akkoriban emlékeim szerint minden elsőfokú határozatot sikeresen fellebbezhették.
Továbbképzés ide vagy oda ezek szerint a kísérteteket nem tudták elintézni.
Továbbra is csak kísértenek és bontják a rendet.

Most is éppen az eredményeiket értékeljük.

Előzmény: mrkovács (9169)
BJszakért Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9176

Köszönjük a Friderikusz linkeket. Rendkívül jó, ügyes összeállítás a rokkant emberek helyzetéről, és nem csak erről szól, hanem a magyarországi egyedülálló morbid nyugdíjrendszer helyzetről, és általában.

 

Mindenkinek javaslom megtekintését, érintett vagy sem, bármely oldalon áll, gazdag vagy szegény, van munkahelye vagy sem, fiatal vagy idősebb,

mert bármelyik pillanatban kerülhet az érintettek közé, és a törvény mindenkire vonatkozik.

 

Csak azt nem értem, miért nem előbb született meg ez a riport, miért csak a 2011. évi CXCI.tv. megszületése után két évvel.

A Média az érdekérvényesítés egyik eszköze. Ügyes Tibor és József. Friderikusz pedig felkészült volt, jól kérdezett és a válaszadó nyugdíjszakértőt is jól választotta meg.

Igazán kiváló.

http://www.atv.hu/videok/video-20140307-friderikusz-1-resz-2014-03-06

http://www.atv.hu/videok/video-20140307-friderikusz-2-resz-2014-03-06

 

hagyma boly Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9175

minthogy  ilyen nik névvel én itt nem találkoztam.

Előzmény: zeusz 2010 (9174)
zeusz 2010 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9174

Vagyis minthogy nem mintegy.

 

zeusz 2010 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9173

Tisztelt Mintegy tisztában vagyok vele hogy csak adó köteles jövedelem után jár adó kedvezmény és ha nem lenne jövedelmem nem érdekelne az adó kedvezmény.Nem kell  hülyének nézni a másikat,mielött beszélsz vagy írsz kérdezz,ne nagyképüsködj!!!!!!!!!!!

 

mrkovács Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9172
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9171

Szeretném megosztani veletek egy "sztorit".

Tegnap kaptam meg az NRSZH-tól a határozatot elhunyt férjemmel kapcsolatban.

Megállapították, hogy fellebbezését 2012.12. hónapban adta be (halála után egy hónappal), és ráadásként találtak egy meghatalmazást, ami még későbbi időpontban született.

Tehát szegény párom az NRSZH-nál kísért.

Természetesen én adtam be a fellebbezést, de a meghatalmazás számomra is rejtély.

Ez a JOGSEGÉLY osztály!

Ruth22 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9170

http://www.atv.hu/musorok/friderikusz

itt lesz majd, sajnos még nincs fenn.

mrkovács Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9169

Igen , nem állt a helyzet magaslatán.Többször volt már ilyen,mindig sikerült bizonyítani az igazunkat.

A gyakorlat azonban sokszor eltér a leírt betüktől /értelmezési gondok/ általában. Ez előfordul mindkét oldalon.Eddig sikerült megoldani a problémákat,most azonban egy kicsit elbizonytalanodtam ezért fordultam a közösséghez.logikázzunk és értelmezzünk együtt.

Előzmény: mithogyan (9167)
Ruth22 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9168

22,20 ATV Friderikusz  - ahogy BJszakértő írta - figyeljük :-) Ha nem sikerül valakinek, holnap reggel beemelem a linkjét.

 

mithogyan Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9167

Természetesen az ügyintézőre gondoltam, hogy "leragadt". :)

Előzmény: mrkovács (9165)
mrkovács Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9166

A kérdés nem ez volt ,ezzel tisztában vagyunk,de azért köszönöm.

Előzmény: BJszakért (9162)
mrkovács Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9165

Köszönöm a választ.Pontosan minden ott van az előzmémyek a gépben /vagy az adott helyen/ a mostani a papírokon.

"" . Nem tudom miért ragadt le a "mikortól kéri az ellátást" kérdésnél "" - amennyiben ez ránk vonatkoztaja , azért mert ezzel az indokkal küldte el először a barátomat h jöjjön vissza majd juniusban ne adja be most mert akkor kevesebb pénzt fog kapni mint eddig.Én azt mondtam neki nem érdekes ő mit mond /űgyintéző/ add be most mert kifutsz az időből és nem lesz pénzed.Ekkor jött ez a bizonyos állapotrosszabbodás téma is képbe.

 

Amennyiben a "leragadás" az ügyintézőre vonatkozik akkor az előző mondatokat kérem tekíntse tárgytalannak.

 

Én is úgy gondolom h akármikor is állapítják meg a következő ellátást, semmi esetre sem fog az előző /rehab járadék/ rovására menni, azt meg bízzuk a sorsra h q következő ellátás időben fog érkezni.

 

Mégegyszer köszönöm a megerősítést így már ketten gondoljuk azt h jól csináltuk a dolgokat :)

Előzmény: mithogyan (9161)
BJszakért Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9164

Fórum olvasók!

Most hallottam reklámban, MA este 22.20-kor a Friderikusz műsorban (Atv) a rokkant emberekről lesz szó, ...(csak a tartalomra koncentráva hallgassátok, tán érdemes, ha felkészült a témából a kérdező és választ adó, meglátjuk)

 

Ruth22 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9163

Köszönöm :-)

Előzmény: BJszakért (9162)
BJszakért Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9162

ruth

A Nyugdíjbiztosító Igazgatóság minden iratot át kellett adjon Rehab Szakigazgatási Szerveknek, 2012. júliustól ők illetékesek megváltozott munkaképességű személyek ügyében, tehát a lakcím változást is, és mindent.

Ezért Baranyába, ahol most lakik, oda kell kapja a felülvizsgálati időpontját, és helyszínt is természetesn. Természetesen lehet kavarás a Hivatal részéről, mint mindenki hibázhat, hiszen emberek dolgoznak ott is. De én pozitív lennék az Ön helyében.

 

Ha pedig nagyon görcsöl ezen, akkor ajánlottan adjon fel egy levelet, hogy megnyugodjon, megyei RSZSZ-nek Baranya megyei Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv 7623 Pécs, Mártírok útja 12. Tudatosítsa bennük, hogy mi a lakcíme, ahová az értesítéseket hivatalos ügyben várja, dátummal, név, tajszám, lakcím, telefonso elérhetőség esetleg.

 

mrkovacs

rehab és roki ellátás különböző időponttól megállaíptható (ha fennállnak az orvosi-, jogi feltételek) Mmtv (2011. évi CXCI.tv.) alapján volt rehab járadékos esetén:

 

A rehabilitációs ellátás a jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjától, de legkorábban a kérelem benyújtásának napjától állapítható meg a rehabilitációhoz szükséges időtartamra, legfeljebb azonban a folyósítás kezdetétől számított 3 évre.

 

A rokkantsági ellátás a jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjától, de legkorábban a kérelem benyújtásának napját megelőző hatodik hónap első napjától állapítható meg.

Szép napot

mithogyan Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9161

Az azért elvárható lenne, hogy legalább az ügyintéző tisztában legyen az eljárás menetéről, hiszen a laikus beteg azért megy oda, hogy segítsen neki. Amit jelen esetben mondott (állapotrosszabbodás) az még a régi "rendszer" szerint volt érvényes. Nem tudom miért ragadt le a "mikortól kéri az ellátást" kérdésnél, mikor a következő rovat a K34 nyomtatványon az, hogy részesült-e valamilyen ellátásban, mikortól-meddig, törzsszám stb. Ez a számítógépes rendszerben is ellenőrizhető. Nyilván ez alapján fogják a barátodat a felülvizsgálatra besorolni, remélhetőleg a rehabilitációs járadék lejárta előtt és időben, hogy ne maradjon ellátatlan. Amennyiben maradt a nyomtatványon az eredeti időpont, akkor mindenképpen attól az időponttól folyósítják majd az újonnan megállapított ellátást. Az "állapotrosszabbodás" elnevezésnek pedig semmi jelentősége, (mármint papíron) nyugtasd meg a barátod. :) A többi már az orvosszakértői bizottságon múlik.

Előzmény: mrkovács (9153)
mrkovács Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9160

Nem egészen értett meg engem, a lényeg itt azon van h az ellátást adott időponttól kérem, jelen esetben azért mert akkor jár le a másik. Ha feltételek most nincsenek meg /amúgy megvannak/ akkor a mi esetünkben lényegtelen az bármilyen időpont .

A tisztelt űgyintéző elmondása szerint ,mintha a kért dátum mellékes lenne /szerintem ez nem így van/. A rehab. járadékos a meghatározott idő allat / itt msot 3 év/,tartja a kapvcsolatot az erre hivatott szervekkel,ahol meg lehet beszélni a problémákat és természetesen illik követnia a jogszabályokat is.

Előzmény: BJszakért (9158)
Ruth22 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9159

BJszakértő részére

Kedves Júlia,

2014.06. hóban esedékes a soros felülvizsgálatom

(2008.-tól rokkantnyugdíjas, 2012.01.01.-től rehabilitációs ellátott vagyok).

Közben állandó lakcímet és megyét váltottam. Minden papíromat ide kapom Baranyába, az átminősítésemet is és az "önkénteskötelező" komplex felülvizsgálat-kérő lapomat is ide küldték, innen küldtem vissza.

Vajon tudják-e, hogy ide kell címezni a felülvizsgálati behívómat is?

Valamint, Baranyába hívnak-e be, vagy Tolnába?

Hálásan köszönöm szíves válaszát. Ruth

BJszakért Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9158

zeusz

adókedvezmény nem attól függ, hogy valaki rokkantsági ellátott vagy rokkantsági járadékban részesül.

Mások a feltételek, nézd meg honlapomon itt a 0) és -1 pontban a honlapomon olvasható jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=673

 

mrkovacs

persze, írja be, mikortól igényli az ellátást, de ha nem állnak fenn az orvosi-, jogi feltételek abban az időpontban, akkor csak attól az időponttól megállaíptható, amikor fennállnak. A feltételekt ismered, honlapomon itt a 4) pontban olvasható jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

mrkovács Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9157

A barátom saját kezével írta rá az igénylésre azt h állapotrosszabbodás,mert az űgyintéző erre kérte.Hogy ennek mi a gyakorlati jelentősége? azt én nem tudom.

Persze h új igény,minden lejárt rehab járadék.

Előzmény: Packop (9156)
Packop Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9156

nekem azt mondta a múltkor a szakértő, hogy ilyen már nincs, új igényként kezelik. (most akkor mégiscsak kérhető állapotrosszabbodás vizsgálata?)

Előzmény: mrkovács (9155)
mrkovács Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9155

" állapotrosszabodás címen bedta az új igényt" - azért köszönöm a választ.

Előzmény: Törölt nick (9154)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9154

Az államkincstárnak lenne előnyös, ha nem adná be vagy csak késve.

Adja be amint csak lehet!

Előzmény: mrkovács (9153)
mrkovács Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9153

Tisztelt Fórumozók!

 

Kedves barátom fordult hozzám az alábbi kérdéssel,de nem tudtam rá egyértelmű választ adni de sajnos még az illetékes sem /nrszh ingyenes szám/.Közzé teszem hátha együtt okosabbak leszünk.

 

Adott egy un. kifútó ellátás /rehabilitációs járadék/ amelynek a vége 07.02. Az új igénylés beadása  - 4 hónapos csúszást bekalkulálva - a mai napon megtörténik. Az űgyintéző azt mondja ,ne adja be még most majd csak 3 hónap múlva , mert ennyit nem fog kapni az új igénnyel /kevesebbet . az világos/ , de miért befolyásolja az időpont? Hiszen a K34 nyomtaványon ott van : Milyen időponttól kéri az ellátást? /jelen esetben 07.03./  Nem ez határozza meg h mikortól kezdik folyósítani az új ellátást?

 

Az ügyintézői logika mentén haladva én azt gondolom, feltételezve azt h a procedura mondjuk 06.02.-ig lezajlik megvan a határozat , akkor hiába a megjelölt időpont innentől már az új ellátást folyósítják?

 

Közben , amig itt írtam hívott a barátom és elmondta h állapotrosszabodás címen bedta az új igényt de szintén időpont megjelöléssel /07.03/.Kérdésemre h miért tette ? - mert csak így lehetett - volt a válasz.Így újabb kérdés vetődött fel : Van ennek előnye ,esetleg hátránya az ő esetében? / Zárójelben jegyezném meg , szerintem ez fals információ h csak így lehetett./

 

rokkant42 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9152

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!