Keresés

Részletes keresés

BLM Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9131

Örülök neki, hogy te mindennel tisztában vagy.Majd a moderátor eldönti, hogy a hozzászólásom ,  megfelel a fórum szabályainak vagy sem

.Köszönöm nem kérek abból, hogy te mond meg nekem ,hogy nyilatkozhatok -e!

 

szép estét mindenkinek !A

Előzmény: Regina38 (9122)
fjudit2 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9130

Szép estét!

Én Győr-Sopron megyét szeretném kérdezni, hogy tudja-e valaki hol tart a felülvizsgálat.

mrkovács Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9129

Tisztelt Fórumozók!

 

Már egyszer felraktam ezt a kérdést de nem érkezett válasz - mindenkitől elnézést kérve - megteszem mégegyszer hátha most kapok választ.

 

Tudna - e valaki csongrád megyei "helyzetjelentést" adni arról,hogy mennyivel csúsznak a soros vizsgálatok? Esetleg új igény esetén mennyi idő telik el a konkrét behívásig? A segítséget tisztelettel megköszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9128

Úgy látszik nem a betegebbségről szól a rokkantság a rehabilitációval szemben, hanem a másféle megváltozott munkaképességűségről. Amivel nem tudnak mit csinálni az NRSZH szakemberei, az rokkantság - amivel tudnak azt rehabilitálják

Előzmény: mithogyan (9127)
mithogyan Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9127

Az igaz, hogy jár a táppénz mindkét ellátás esetében, de tudomásom szerint a rehabilitációs ellátásból levonják a táppénz összegét. Így a rehabilitációs ellátottak nem kapnak kétféle ellátást, csak a rehab. időszak hosszabbodik meg a táppénzen töltött idővel.

Szóval egy kicsit fura nekem is, hogy amíg a rehabilitációs ellátott "csak" heti 20 órát dolgozhat, a rokkantsági ellátott (aki ugyebár elvileg betegebb) akár 8 órát is (keresetkorláttal) és nem vonják le az ellátásából a táppénzt. 

Nem irigységről van itt konkrétan szó, hanem a minősítésekről és a törvényi visszásságról sajnos. :(

Előzmény: Regina38 (9122)
donpepe9 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9126

Augusztusban el tudtam volna helyezkedni 3 hónap alatt kerestem volna közel 600000 forintot miért nem mentem el? Azért mert akkor már sejtettük hogy hamarosan hosszabtávon nem fogok tudni dolgozni így is lett novemberben bevonultam kemoterápiára és most lett vége nemrég.Melyik munkáltató tolerálna 3 hónap munka után 6 hónap szünetet? Mert itt nem irodai munkáról beszélek!!

 

Előzmény: ildó66 (9125)
ildó66 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9125

Nem értek Veled egyet!

Én is rokkantsági ellátást kapok és mellette 4 órában dolgozom. Az egyértelmű,hogy 8 órában már nem tudnék dolgozni, sőt így is volt olyan időszak amikor több hónapig táppénzen voltam és olyan is volt sajnos,hogy a munkáltatóm Tőlem vált meg amikor létszámleépítésről kellett döntenie.

Most a 4 órás bérem (minimálbér 50%-a) és a rokkantsági ellátásom együttesen sincs annyi mintha egészséges emberként tudnék dolgozni a végzettségemmel.

Ne ítélj el senkit, nem törvényszerű,hogy mindenki csaló legyen aki rokkantsági/rehab ellátás mellett dolgozik. Ahogy itt a fórumon keresztül is látjuk nem hinném,hogy egészséges, jó munkabírású embert leszázalékoljanak.

A jogszabály lehetőséget ad a pénzellátás melletti munkavégzésre kereset -ill. rehabnál munkaidő korláttal). Én 2,5X ennyit kereshetnék - ha tudnék....De nem tudok. Annak is örülök,hogy most így alkalmaznak és el bírom látni a feladatom. Valameddig....

Előzmény: Törölt nick (9123)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9124

Azért van lehetőség munkát vállalni szigorú szabályok szerint rokkantsági ellátás mellett, úgyhogy nem látom gondnak Regina tanácsát.
A TB pedig azért van, hogy kiszűrje azokat az eseteket, amikor ezzel a lehetőséggel a visszaél valaki a szabályok figyelmen kívül hagyásával.

Előzmény: Törölt nick (9123)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9123

Regina38!

Én a helyedben nem lennék erre olyan büszke. Ha egyszer tudsz dolgozni akkor minek a rokkant ellátás? És még dicsekszel is vele. Ráadásul itt ezen a fórumon. 

Előzmény: Regina38 (9122)
Regina38 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9122

BLM!

Rokkant ellátás és Rehabilitációs ellátás mellett is jár táppénz, mivel pénzbeli egészségbiztosítási járulékot vonnak a fizetésből. Megkérdeztem a Nyugdíjbiztosítót is. Ha nem járna, nem folyósítanák mind a kettőt.

Ha nem értesz hozzá ne nyilatkozz!

Előzmény: BLM (9114)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9121

Új "játékosok" milyen kategóriákra számíthatnak?

 

Valamikor talán a honlapodon olvastam, hogy ha otthonra kérelmezi a felülvizsgáló orvost, akkor talán C?valamennyi vélelmezhető; ha saját maga bemegy akkor B2? Azóta sem találom hogy hol is van leírva.

 

Kórházi beszélgetések nyomán inkább azt hallom, hogy akár fél év - egy év is lehet, mire döntést hoznak a komplex minősítésben.

BJszakért Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9120

julcsibulcsi

Ket szerint 60 nap az ügyintézési idő, de ezt meghosszíbbíthatja különböző tényező a törvény szerint, pl. tények tisztázása (pl. amíg leellenőrzi RSZSZ a NAV-nál, hogy kereső tevékenységet folytatsz-e, és ellenőrzi OEP-nél, táppénzen vagy-e, NRSZH-nál, van-e érvényes szakvéleményed,....és egyéb tényezők is meghosszabbíthatják az ügyintézési időt.

A legjobb, ha elősegíted Hivatal működését, hogy rendelkezésére bocsátasz mindent, amely a megállaíptáshoz szükséges, pl. bizottsági szakvéleméyned B2-ről (másolatok), s ha mellékeled az igazolást, mikor szűnt meg munkaviszonyod, vagy munkáltatói igazolást a fizetés nélküliről, nyilatkozol, hogy rendszeres pénzellátásban nem részesülsz (táppénz, álláskeresési járadék,....).

Ha új igénylő vagy, akkor a biztosítotti idődről nyilatkozol, mettől meddig, hol dolgoztál (cég neve, címe) az igénylés előtti öt, tíz, tizenöt évben.

 

yulika,

az utazási kedvezmény nem attól függ, mint amit írtál, nem ilyen egyszerű. Hanem honlapomon az ott olvasható jognyilat tiszteletben tartása mellett olvashatod a jogi feltételeket itt a III.11.)pontban

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=475

 

De ha megtisztelsz, megírod email pontosan, hogy 2011. dec.31-ig milyen ellátásban részesültél, mikor születtél, akkor személyesen megírom, esetedben jogosult vagy-e utazási kedvezményre a 85/2007. Korm.r alapján, vagy sem.

Ennyit tudok tenni érted jószívvel.

Jóéjt

 

donpepe9 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9119

 Tisztelt BJ szakértő arra lennék kiváncsi, hogy az önkormányzat által megkért egészségi állapot vizsgálat eredménye (80% egészségkárosodás,nem rehabilitálható) ellenére a nyugdíjbiztosító által indított komplex vizsgálaton akár b1 kategóriába is sorolhatnak? Vagy akár egészségessé is minősíthetnek?  A két vizsgálat között nem telt el 1 hónap.

 

Előzmény: BJszakért (9107)
yulika Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9118

Ma hallottam valamit!Most aki még nem töltötte be az 57 évet és rokkantsági ellátást kap az nem kap utazási papírt.De az is igaz,ha valaki betölti az 57 évet és még mindig rokkantsági ellátást kap akkor sem fog kapni utazási papírt?Mi  az igaz ebben?

julcsibulcsi Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9117

Kedves BJszakért!

 

Ha beadom az igényemet rokkantsági ellátásra van-e hivatalos határideje az ügyintézésnek vagy lehet,hogy több hetet is várnom kell a válaszra?Segítségedet előre is köszönöm.Amúgy B2 kategóriát kaptam 60%-os az egészségi állapotom és csak a keresőtevékenység volt az akadály.

sz16 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9116
bandolesa Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9115

Köszönöm, most elolvastam, és megértettem.

Előzmény: BJszakért (9107)
BLM Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9114

Ezt ne nagyon hangoztasd, mert ha jól tudom két ellátásra nem jogosult senki.  Ha valaha kiderül, még kamatostól visszafizettetik veled.

Előzmény: Regina38 (9113)
Regina38 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9113

Kedves Julcsibulcsi!

 

Én munkaviszony mellett megkaptam a rokkant ellátást. Kivettem 3 nap fizetetlen szabadságot /kiirattam magam táppénzről/ és máris járt a rokkant ellátás. Először nekem is elutasították, de mondták, hogy van ilyen lehetőség. Beadtam újra a kérelmet, a fizetetlen szabadság első napjától jár a rokkant ellátás, mivel akkor nincs rendszeres jövedelem. Nem kellett újabb felülvizsgálatra menni. Jelenleg is kapom még a táppénzt is meg a rokkant ellátást is.

Előzmény: julcsibulcsi (9096)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9112

Jav . ,,rokkant nyugdíjam,,

Előzmény: senkinetudjakilennék (9111)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9111

 

Ne aggódj tudom kire kell tenni a voksomat mivel 34 év után egy üzemi balesetben rokkantam meg ,és

ez a népnyomorító elvette a rokkantnyugdíjas 65 %-t !

Előzmény: Cersz (9109)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9110

Ez volt a roki horror show.

 

Vajon kinek a rendezésében?

Előzmény: Cersz (9109)
Cersz Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9109

Igen, ki lehetne nyilvánítani a véleményüket, de hallgat mindenki ebben az országban, mintha a legnagyobb rendben mennének a dolgok.

 

- Nem igaz, hogy nem csökkentek a fizetések, a közszférában legalább 10-15 %-al csökkentek a fizetések.

- Nem igaz, hogy csökkent a munkanélküliség, csak külföldre mentek a fiatalok dolgozni. (már nem csak a fiatalok)

- Nem igaz, hogy dübörög, a közigazgatás már lassan működésképtelen lesz, az elvonások miatt. (leamortizálnak a műszaki technikai berendezések, új beszerzés takarékosság miatt nem lehetséges.)

 

- Egy ablakos az ügyintézés, mert a többi dolgozó már megszökött, vagy leépítették!

- Nem fokozatosan és nem csak a nyugdíj korhatár emelkedett, hanem a szerzett jogok megvonása következtében sokan akár 3 évet kell hogy ráhúzzanak a szolgálati idejükre, hol van itt a fokozatosság, kérdezem az 53.-asokat?

 

- A külföldön dolgozó fiatal, külföldön fizeti a "TB" járulékot, abból a Magyaroknak nem jut egy kanyi se a nyugdíjak fedezésére!

 

Nem is folytatom, mert csak a vérnyomásom és a vércukrom tolom fel az egekbe!

 

ÉBRESZTŐ EMBEREK!

 

 

 

 

Előzmény: sz16 (9105)
BJszakért Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9108

Rehab Szakig Szerv (megyei) -hez kell fordulni rehab kártya igénylésével,, megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival, hatósági bizonyítvány kérelmével kaopcsolatban, amikor a bizottság segítségéevl (szakvéleménye alapján) munkaképességet vizsgál.

 

BJszakért Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9107

bandolessa

már sokszor elmondtam, leírtam, hogy bizottságnak ezer feladata van, B1, B2, C1, C2, D, E minősítást csak munkaképesség vizsgálatánál ad, hiszen megállapítja az egészségi állapot mértékét (%) és a rehabilitálhatóságot, annak irányát is, és ennek megfelelően (ha a jogi feltételek is fennállnak: kereső tebvékenységet nem folytat, rendszeres pénzellátása nincs és bizonyos esetekben a biztosítotti időt is vizsgálja), akkor megállapítja a megváltozott munkaképességű személyek elltásait (rokkantsági vagy rehab ellátás). Ha bármelyik feltétel nem teljesül, pl. az orvosi (legalább 60%-ban egészséges vagy kevesebb) vagy az előbb írt jogi feltétel, akkor elutasítja az igényt (2011. évi CXCI.tv.).

 

Esetedben szociális ellátást igényeltél önkormányzattól (1993. évi III.tv. alapján), ott rehabilitálhatóságot nem vizsgál biziottság, csak az egészségi állapotot, és Hivatal az egyéb jogi feltételeket, annak megfelelően, milyen ellátásról van szó.

 

Írtam már, MINDEN Hivatal mást vizsgál, minden ellátásnak más feltételei vannak, más jogszabályok tartoznak hozzá.

 

Bizottság vizsgál közlekedési képességet is, ott is mást vizsgál és állapít meg ennek megfelelően a Hivatal.

Mást vizsgál bizottság a fogyatékossági támogatás igénylésénél, ott az önálló életvitelt, ...a 141/2000. Korm.r. alapján.

 

Nem folytatom, mert már elmagyaráztam. Még ötször, tízféleképpen leírom neked. Nem érted, vagy nem akarod érteni? Ennél egyszerűbben nem tudom elmondani.

Szép estét

 

Évszakok Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9106
sz16 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9105
bandolesa Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9104

Érdekes, de az orvosszakértő 15-percig vizsgált, kérdezgezett. De a munkaviszony része nem volt téma, hiszen az egészségi állapotot mérte fel és a leleteket vizsgálta.

 De volt munkám az Önkormányzatnál, mondtam neki, igaz pár hónap 2002.-ben, de nem kérdezett tovább erről.

Alap rutin kérdések,jogsija van-e, hogy főz, mivel fűt, ki mos magára.

Ilyen mindennapos élet kérdései,és közben nézte a testsúlyt, izületek mozgathatóságát, felfektetett az ágyra alsónadrágban, mozgatta a lábaimat. Még a fogsort is megnézte.

Ja első kérdése, hogy én miért jöttem ide? Jó kérdés volt.

Előzmény: Törölt nick (9103)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9103

Nem lehet, hogy szolgálati idő hiánya miatt nem kaptál betűjeles minősítést se?

Én erre gyanakodnék

Előzmény: bandolesa (9102)
bandolesa Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9102

Tisztelt Szakértő!

Én 1.-fokon kaptam össz szervezeti egészségkárosodásra 50%-ot. Csak az orvosszakértő vizsgált, szociális és munkaügyi nem.

Jelenlegi állapotban felülvizsgálat nem szükséges, ezt olvastam még.

 

Szolgálati idő hiányában Önkormányzati rendszeres szoc. segélyt kapom.

De ilyen minősítéseket nem találok én? B2, C2, D, E valamely minősítéssel.

 

Minősítés nélkül is lehet 1-fokú határozat?

Előzmény: BJszakért (9101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!