Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Törölt nick 2012. jan. 20. © 1463

Szia Anikó.

Ezek szerint ez is változott már.

Arra figyeljetek,hogy az időből ne csússzatok ki!

Monduk nem tudom,hogy a sorosokon kívűl a többi beteg felülvizsgálatát,hogy fogják elvégezni.Nem hinném,hogy erre lenne megfelelő kapacitásuk.

Véleményem szerint ,elképzelhetőnek tartom,majd azt,hogy a beteg anygainkat beadatják velünk,és a leletek alapán történik majd azbelbírálások egy része.

De ez csak az véleményem.Amúgy nincs mit köszönnöd,ez természetes.

Üdvözlettel:Zsömike

Előzmény: Anikó59 (1459)
kevita59 2012. jan. 20. © 1462

Jó reggelt Sorstársak!

Az alábbiakban leírtakkal kapcsolatban lenne egy kérdésem, ha valakit a komplex felülvizsgálat során ismét rokkantnak minősítenek, a régi ellátást kapja tovább, vagy új szabályok szerint számolnak, és így változik az ellátás összege? Én jelenleg III. csoportú rokkant vagyok 55%-al.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Tb. tájékoztatás!

A rehabilitációs hatóság a komplex minősítés elvégzését kérő személyeket az e törvényben meghatározott ellátások megállapítása céljából felülvizsgálja. A felülvizsgálat időpontja nem lehet későbbi a soros felülvizsgálat időpontjánál. A felülvizsgálatot követően a jogosultsági feltételek fennállása esetén a rehabilitációs ellátást vagy a rokkantsági ellátást az erről szóló döntést követő harmadik hónap első napjával kell megállapítani. 

sziporka66 2012. jan. 19. © 1461

A jogi fórumon olvastam januárban, hogy a cigányokkal kedvező elbirálást kapnak a leszázalékolásnál. Ez milyen szemétség, a hülye romák nem dolgoznak, lusták, stb, stb….

Először is mindenki egyedül megy be az orvosi bizottsághoz, zárva az ajtón.

Nem lehet tudni, ki mit mond.

Akkor pár ember hogyan tud elindítani egy lavinát. És valaki el is hiszi.

Nem értem azokat az embereket, akik baromságokat találnak ki és rasszista tüzet szít, mire jó?

Az, hogy visszahívnak mindenkit, megköszönhetjük azoknak a nyugdíjasoknak, akik visszamentek dolgozni, mert az egészséges társadalom kérte, hogy vizsgálják felül őket.

Az én környezetemben, mindenki jogosnak tartja a visszahívást, mert nem csak akkor kell rokkantnak lenni, ha megyek a bizottság elé… Utána, ha akad jó meló, amivel többet kereshetek, akkor szerez olyan igazolást orvostól, hogy ő ezt a munkát el tudja látni, (ő akkor már nem beteg).

Aki szociális járadékon volt, még megértem, de aki 50% feletti százalékot kapott, még ha kevés is volt, miért kockáztatott.

Rehab alatt, alapítvány révén voltam próba munkán rehabilitációs kft, cégeknél.

Tapasztalatom a 93%-os rokkant nyugdíjas vígan dolgozott, napi 4-órát, a pcihiátriai beteg, akinek pánik rohama van, ha közösségben dolgozik, ezzel százalékolták le, vígan dolgozott napi 4-órás munkakörben. És még sorolhatnám.

A nagy részük végleges, vagy nagyon magas %-ku rokkant.

Nem romák, mert azokat fel sem veszik a munka világában, esetleg építkezésekre.

Úgyhogy aki dolgozott a nyugdíj mellett, rendőr, tüzoltó, 50% -os rokkant, annak megköszönhetjük a visszahívást.

Az egészséges társadalom azt mondja, szerintük ez jó, mert ha valóban beteg volt, hogy tud mégis dolgozni.

Egyik orvostól kérek olyan papírt, hogy beteg vagyok. Egy hét múlva meg kérek olyan papírt, orvostól, hogy mégsem vagyok olyan beteg.

Ha valaki igazán beteg a kevéssel is meg kell, meg kellene elégednie.

Nem lehet mindig a gyerek mögé bújni, hogy „nem tudom eltartani.”

Nem volt kötelező gyereket szülni és még ma sem kötelező.

Nem hiszem, hogy a mi életünkért, egészségünkért, sikertelenségért, stb… kizárólag a cigányok a felelősek.

Meg kell vizsgálni magunkat, szűkebb környezetünket, hogy hol is hibáztunk, hogy kerültünk ebbe az élethelyzetbe.

Nem mindegy, hogy egy lakásét meg kell dolgozni, vagy ajándékba kapja az ember a szüleitől.

A gazdag szülő is szeretheti a gyerekét. Sőt!  

A romák soha nem voltak vezető beosztásban, posztokban és így országot sem vezeték, tehát, nem hiszem azt, hogy az ország rossz helyzetéről is a cigányok tehetnek.

A nőgyógyászaton a lombik bébi programban lévő házaspárok is a romákat szidják, mintha tehetnének arról, hogy ők meddők vagy, hogy lusta a férj spermája, sokszor kövér a nő és így megöli a háj a férfi spermáját, stb, stb….

Ha rosszul mennek az élet dolgai, mindig könnyebb mást hibáztatni, mint saját magunkat.

A rokkantak is olyanok lesznek, mint a politikusaink.

Aki egy csokit lop a Tescoban, azt börtön várja.

Aki egyszeri jutalmat kap 100 milliót (BKV Eleonóra) attól nem szabad elvenni, mert nem tud  megélni. És csak ez egy ember és csak egy év jutalma.

Ezt lájkolják a facebookon..

Magda, a dédnagymama, 49 éves, rokkantnyugdíjas...
Edit a nagyi, 33 éves, rokkantnyugdíjas...
Mónika, az édesanya, 15 éves, gyesen...
a kis Olivér pedig 2 éves...
Tiszta szívből gratulálunk a családnak és nagy megnyugvás és öröm tölt el bennünket, hogy adónk nagy hányadát a család további fenntartására, fejlődésére költi az ország!!!
Csak így tovább!!!

Janik001 2012. jan. 19. © 1460

Tisztelt Ügyfelünk !

Igazgatóságunkhoz érkezett levelére a következő tájékoztatást adjuk. A 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rendszeres szociális járadékban részesülő - az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven túl betöltő, azaz 1954. december 31-ét követően született - személyek ellátását 2012. január 1-jétől rehabilitációs ellátásként kell továbbfolyósítani azzal, hogy az ellátás összege megegyezik a 2011. december hónapra járó - a III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők esetén a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - ellátás összegével.

Az érintett személyeket a nyugdíjfolyósító szerv 2012. január 31-éig tájékoztatja arról, hogy
a) az ellátás rehabilitációs ellátásként kerül folyósításra,
b) Rehabilitációs kártyával történő foglalkoztatásra jogosult,
c) amennyiben keresőtevékenység végzésére rehabilitáció nélkül nem képes, a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervhez 2012. március 31-éig benyújtott nyilatkozatában kérheti a komplex minősítés elvégzését,
d) a c) pont szerinti jognyilatkozat elmulasztása milyen jogkövetkezményekkel jár.
Ha ugyanis az érintett személy 2012. március 31-éig nem kéri a komplex minősítés elvégzését, a rehabilitációs ellátását 2012. május 1. napjával meg kell szüntetni.
[A 2012. március 31-ei határidő elmulasztása esetén igazolási kérelem előterjeszthető.]

A komplex minősítésre és/vagy a Rehabilitációs kártya igénylésére vonatkozó nyilatkozatot az érintettek postai úton megkapják, de letölthető a www.onyf.hu weboldalról is. A nyilatkozatot postai úton vagy személyesen a lakó- vagy tartózkodási hely szerint illetékes kormányhivatal nyugdíjbiztosítási igazgatóságához kell benyújtani.

A rehabilitációs hatóság a komplex minősítés elvégzését kérő személyeket az e törvényben meghatározott ellátások megállapítása céljából felülvizsgálja. A felülvizsgálat időpontja nem lehet későbbi a soros felülvizsgálat időpontjánál. A felülvizsgálatot követően a jogosultsági feltételek fennállása esetén a rehabilitációs ellátást vagy a rokkantsági ellátást az erről szóló döntést követő harmadik hónap első napjával kell megállapítani.

Kérjük tájékoztatásunk szíves elfogadását.

Anikó59 2012. jan. 19. © 1459

Szia Zsömike!

Majdnem 6 év anyagával mentem legutóbb.....18 éve vagyok rokkantságin...:( Megírtam, tegnap be is akartam adni, elmentünk, de csak délig vannak, ma a párom bevitte volna, de nincs meghatalmazva, nem lehet, így postán adom fel ajánlottan elsőbbségivel. Az ügyfélszolgálatos azt mondta, nem kell most semmit leadnom, csak a 3 példányt. 

Mire behívnak, lefénymásolok mindent, ajjaj lesz mit.... és köszönöm, hogy erre is felhívtad a figyelmem!

Szép napot! Üdv: Anikó

Előzmény: Törölt nick (1458)
Törölt nick 2012. jan. 18. © 1458

Szia Anikó.

Csak a két vizsgálati időszak köztieket.Gondolom kb két éve lehettél.

Vagyis amiket vittél az első és másod fokra,valamint ha azóta vannak új leleteid.

De csakis fénymásolatokat adjál be!!!

Az eredetikre szüséged lehet,ha kell menned kontrolokra stb.

Remélem,hogy tudtam segíteni.Én így szoktam,egyszerűen megírni.

További szép napot kívánok,neked és mindenkinek aki idetéved.

Előzmény: Anikó59 (1457)
Anikó59 2012. jan. 18. © 1457

Szia Zsömike!

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy, hogy ilyen hamar segítettél! :) Még ma megírom a fellebbezést!

Az összes leletet mellékelni kell?

Üdv és szép napot! Anikó

Előzmény: Törölt nick (1455)
Törölt nick 2012. jan. 17. © 1456

Szia luci71

Én részemről köszöm szépen,sokat segítettél ezzel az anyaggal.

És nem utolsó szempont,hogy itt is van jogorvoslati lehetőség.

Üdv:Zsömike:))

Előzmény: luci71 (1454)
Törölt nick 2012. jan. 17. © 1455

Szia Anikó.

Erre nincs forma nyomtatvány.Három példányban kell beadnod,kézzel írottan is lehet.

A helyileg illetékes Nyugdíjfolyósító igazgatóság kirendeltségéhez,de viszont a Munkaügy bíróságnak,lell ,hogy címezd,kb ebben a formátumban szoktam elkészíteni.

Munkaügyi Bíróság

Budapest.......                                                          Tárgy:Fellebbezés

Ügyirat,vagy határozat száma!!!

Tisztelt Munkaügyi Bíróság.

Alul írott X.Y...................-i lakos ,a Nyugdíjfolyósító intézet fenti .......számú határozatát,elfogadni nem tudom,egészségügyi állapotom véleményem szerint súlyosabb mint amit megállapítottak számomra.

Kérem a Tisztelt Munkaügyi Bíróságot,hogy számomra igzságügyi orvosszakértői vizsgálatot,elrendelni sziveskedjenek.

Dátum.               

Aláírás

Ezt kell beadnod 3 példányban ennyi elég,az a ényeg,hogy az ügyeddel kapcsolatos,ügyirat számok szerepeljenek,és ki ne csússzál a határidőből!!!!

Be fognak hívni idézéssel majd,a helyileg illetékes Bíróságra,és ott el kell mondanod,hogy nem értesz egyet a vizsgálat erdményével,és kéred az orvosszakértő kijelölését.Ők eldinti,hogy jogos-e,ha igen akkor majd lesz egy vizsgálat,és annak alapján fog majd a Bíróság itéletet hozni.Feltétlenül add be!!!!Fénymásolt beteg anyagot szoktam hozzá csatolni.

Előzmény: Anikó59 (1451)
luci71 2012. jan. 17. © 1454

Sziasztok!

Ezt találtam az NRSZH-honlapján!

1. 1.      Azokat a személyeket, akik 2011. december 31-én III. csoportba tartozó rokkantsági vagy baleseti rokkantsági nyugellátásban, vagy rendszeres szociális járadék ellátásban részesülnek, és a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt több mint 5 év múlva érik el – függetlenül attól, hogy korábban felülvizsgálatukat a szakértői bizottság nem tartotta szükségesnek, vagy állapotukat véglegesnek minősítette – az ellátásukat folyósító szerv (NYUFIG) 2012. január 31-ig kiértesítést küld a jogszabályok változásáról és az ellátások átalakításáról, valamint a szükséges teendőkről. A tájékoztató levél alapján a fenti személyeknek nyilatkozniuk kell arról, hogy kérik-e az új szabályok szerinti komplex minősítés elvégzését.

A komplex minősítést az NRSZH területileg illetékes kirendeltségének szakértői bizottsága fogja elvégezni.

A jelentkezésre 2012. március 31-ig van lehetőségük.

Azok a személyek, akik a fenti időpontig nem kérik a nyugdíjbiztosítási igazgatóságnál a felülvizsgálat elvégzését Rehabilitációs kártyával történő foglalkoztatásra jogosultak lesznek, de ellátásukat a nyugdíjbiztosítási szerv 2012. május 1. napjával megszünteti.

Azokat a személyeket, akik 2012. március 31-ig kérik a komplex minősítés elvégzését, a nyugdíjbiztosítási igazgatóság – az NRSZH által megadott kapacitás függvényében –szakértői felülvizsgálatra fogja behívni. Azoknál a személyeknél, akik esetében a szakvéleményben (határozatban), szakhatósági állásfoglalásban soros „időszakos” felülvizsgálati idő került meghatározásra, a felülvizsgálati időben lesznek kötelezettek a felülvizsgálaton megjelenni. A felülvizsgálat helyéről és pontos idejéről a nyugdíjbiztosítási igazgatóság küld értesítést.

A 3. pont alá tartozó személyek pénzellátása megegyezik a 2011. december hónapra járó  (A III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők esetén a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt)  ellátásuk összegével, de azt a korábbi jogcímeken folyósított ellátás helyett – egységesen – rehabilitációs ellátás címen kapják majd.

A felülvizsgálatot követően csak rehabilitációs, vagy rokkantsági ellátás megállapítására van lehetőség, amennyiben az egészségi állapota 60%, vagy az alatti mértékben kerül megállapításra.

A felülvizsgálatot követően az ellátások összege – eltérően az új igényeknél alkalmazottaktól – az alábbiak szerint kerül majd meghatározásra.

Az ellátás mértéke

51-60 % közötti egészségi állapot. Foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható 

(57 év alatt)

28.720 Ft,

a közfoglalkoztatási bér3 40 %-a

31-50 % közötti egészségi állapot. Tartós foglalkozási rehabilitációt igényel

(57 év alatt)

57.440 Ft a

közfoglalkoztatási bér 80%-a

Rokkantsági ellátás esetén az ellátás megegyezik a jelenleg folyósított (illetve a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt) ellátás összegével.

A rokkantsági ellátások esetében lehet keresőtevékenységet folytatni, viszont meg kell szüntetni az ellátás folyósítását, ha a keresőtevékenységből származó jövedelem 3 egymást követő hónapra vonatkozó átlaga, meghaladja a minimálbér 150%-át.   

A szakhatósági állásfoglaláshoz kötött eljárások esetében van jogorvoslati lehetőség.

Az ellátásokat az Egészségbiztosítási Alap fedezi.

Ibobo 2012. jan. 17. © 1453

Szia! 2009-ben kaptam a soros felülvizsgálattal egy ilyet: "Szakvélemény melléklet. Az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet Szakértői Bizottságának szakmai munkaképességről szóló rehabilitációs javaslata: Rehabilitálhatóság: Komplex (intézményes) rehabilitációja egészségkárosodásának jellege és/vagy mértéke miatt nem javasolt." Újabb felülvizsgálaton 2011. szeptemberben voltam, arra pedig ez van írva: "Rehabilitálható, de komplex rehabilitációja nem javasolt." Ezt 2 évre kaptam, de természetesen már küldték is a nyilatkozatot, hogy mit akarok. Várom az időpontot, hogy mikor mehetek, mert én komplex felülvizsgálatot kértem.

Előzmény: Meseteve (1450)
kompen 2012. jan. 17. © 1452

Biztos lehetsz benne, hogy rehabilitálhatónak fognak tartani és irány a nyilt munkaerőpiac............

Előzmény: ildó66 (1445)
Anikó59 2012. jan. 17. © 1451

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék Tőletek kérni! Túl vagyok a másodfokon (elutasítva...) és most tovább kellene lépnem, azt tudom, hogy a Nyugdíjbiztosítóhoz kell beadni a fellebbezést 3 példányban, de azt nem tudom, hogy mit írjak...van erre valami formanyomtatvány?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm, minden jót nektek!

Üdv: Anikó

Meseteve 2012. jan. 17. © 1450

Szep napot kivanok mindenkinek,

Erdeklodnek volt mar valaki komplex felulvizsgalaton?

Valaszokat koszonom.

Előzmény: Ibobo (1447)
Janik001 2012. jan. 16. © 1449

Társadalombiztosítási  határozatok bírósági felülvizsgálatáról

A társadalombiztosítási határozatok felülvizsgálata iránt indított perekben hozott ítéletek kapcsán evidens, hogy a felperes rokkantságának megállapítását tartalmazó ítélet, illetőleg a rokkantság későbbi időpontban történő bekövetkezését rögzítő indokolásban foglaltakat a rokkantsági nyugdíjigény (későbbi nyugdíjigény) elbírálásánál újabb orvosi szakvélemény kérése nélkül kell elfogadni.

A rokkantság tényének bírói ítéletben történő rögzítése azonban az esetek egy részében nem elegendő az elbíráláshoz, mivel nem mondja ki a megállapított munkaképesség-csökkenés kezdő időpontját és mértékét, illetve nem nyilatkozik arról, hogy az állapot végleges-e, vagy mikor esedékes az újabb orvosi felülvizsgálat.

A problémát a korábbi gyakorlat szerint úgy oldották fel, hogy nyilatkoztatták a kiegészítő adatokat illetően az OOSZI illetékes orvosi bizottságát. A jelenlegi helyzet megváltozott, az orvosi bizottságok nem hajlandóak korábbi véleményüket megváltoztatni, illetve a bírói döntéshez „asszisztálni”.

A probléma feloldásához korábban elengedhetetlen volt a bíróság újbóli megkeresése és kiegészítés megkérése. Az eljárás hosszadalmas volt, az érintett ellátását veszélyeztette. A jelenlegi gyakorlat azt mutatja, hogy a bíróságok elzárkóznak a jogerős ítéletek utólagos kiegészítésétől, tehát más megoldást kellett keresni.

Segítségül az Országos Orvosszakértői Intézet főigazgatója körlevelet adott ki az OOSZI önálló egységvezetői részére, amelyben ha nem is teljes körűen, de egységesebb formában az alábbiak szerint szabályozta a kérdést:

„A Legfelsőbb Bíróság Kfv.III.27.919/1997. számú ítéletében kimondta, hogy a véglegesnek minősített egészségromlás utóbb nem vizsgálható felül, mert a felülvizsgálat szerzett jogokat sért. Amennyiben az OOSZI orvosi bizottságának szakvéleménye szerint a rokkantsági nyugdíjat igénylő állapotában változás nem várható és „munkaképesség csökkenése végleges” vélemény szerepel, szerzett jogról beszélünk, szerzett jogot pedig elvenni nem lehet.

A jogalkotásról rendelkező 1987. évi XI. törvény rendelkezése értelmében a korábban megszerzett jogosultságot megvonni nem lehet.

A jogállamisághoz hozzátartozik a szerzett jogok tiszteletben tartása. A jogállam szerzett joghoz csak akkor nyúlhat hozzá, ha ezek a jogok jogellenesen, így például az állampolgárok jogegyenlőségét sértő módon keletkeztek.

Természetesen a szociális juttatások, támogatások és egyéb kedvezmények mértéke és módja megváltoztatható, mely alapvetően az ország teherbíró képességének, a költségvetés állapotának és számos egyéb tényezőnek a függvénye.

Ezért, amennyiben az állam lehetőségei nem engedik, az elért szociális támogatások szintjét nem köteles megőrizni, azt kedvezőtlen irányban az állampolgárok hátrányára is megváltoztathatja.

A változás azonban alkotmányos alapjogok sérelméhez, szerzett és alkotmányosan már védett jogok önkényes megvonásához nem vezethet, vagyis csak alkotmányos keretek között történhet meg.

Amennyiben a hivatkozott Legfelsőbb Bírósági ítélet, valamint a fentiekben a szerzett jogokkal kapcsolatosan kifejtetteket értelmezzük, megállapítható, hogy az igénylő egészségi állapotában bekövetkezett változás, ami a dolog természetéből adódóan végleges egészségromlást okozott (például egy végtag elvesztése), egy későbbi időpontban nem változtatható meg az igénylő vonatkozásában kedvezőtlenül, hivatkozással a szakmai irányelvek változására.

Az OOSZI részéről 1989-ben kiadott szakmai irányelvek a munkaképesség változás tartamának értékelése kapcsán kitértek arra, hogy az érvényesség időtartamának meghatározása során ne szerepeljen az „állapota végleges” kifejezés, mert az indokolás szerint a beteg állapota sohasem végleges, változások történhetnek életében és lélektani szempontból sem helyénvaló a végleges minősítés. Helyette a vizsgált személy életkora vagy betegségének természete miatt helyesebb az „újabb felülvizsgálata állapotrosszabbodás esetén” kifejezést alkalmazni.

Az irányelvekben kifejtettek ellenére az OOSZI véleményezési gyakorlatában – a konkrét ügyek ismeretében – előfordul, hogy a rokkantsági nyugdíjat igénylő részére akkor is, ha egy adott rokkantsági csoportban végleges rokkantságot véleményezett a bizottság és az igénylő állapotrosszabbodás címén kéri soron kívüli vizsgálatát, az újabb szakvéleményében állapotrosszabbodást nem állapít meg ugyan, de e szakvélemény tartalmazza, hogy orvosi  felülvizsgálatot tart szükségesnek meghatározott időpontban, annak ellenére, hogy III. csoportú rokkantként a korábbi szakvélemény alapján – és a nyugdíjszervek által hozott jogerős határozat alapján – állapota végleges.

Ezzel az eljárással kapcsolatosan fejtette ki a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság az álláspontját, mely szerint a rokkantnyugdíjas esetleges állapotrosszabbodására hivatkozással kerülhet sor a munkaképesség csökkenés ismételt felülvizsgálatára, azonban az újabb vizsgálat nem eredményezheti a már megszerzett jog csorbítását, még az ismételt felülvizsgálat időpontjának megjelölésével sem, amennyiben egyszer már a munkaképesség csökkenés meghatározása során az állapota „végleges” kifejezést használtuk

A Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság véleményével egyetértve, amennyiben a szakvélemény „végleges” minősítést tartalmaz és ezt követően állapotrosszabbodás címén kéri az ügyfél magasabb rokkantsági csoportba történő sorolását és a szakértői vizsgálat eredményeként a rokkantsági csoportba történő besorolása nem változik (tehát például marad III. csoportú rokkant és nem kerül a II. vagy I. csoportba) úgy ismételt felülvizsgálati időpontot sem lehet kitűzni a szakvéleményen, hiszen a fenti példákkal élve a III. csoportú rokkantsága végleges, míg a II. vagy I. csoportú rokkantságának véleményezésére a hatályos jogszabályok értelmében csak állapotrosszabbodás esetén, az ügyfél kezdeményezésére kerülhet sor.

Felhívom továbbá a figyelmet arra, hogy a „végleges” kifejezés helyett az „újabb felülvizsgálata állapotrosszabbodás esetén” kifejezést használják, vagy e helyett eljárásjogi szempontból is, ha az orvostudomány fejlődésére is tekintettel hosszabb felülvizsgálati időpontot írnak (pld.: 5 év) elő.

Valódi megoldást a teljes körű bírósági határozatok jelentenének, melyhez szükséges az 1997. évi LXXXI. törvény végrehajtásáról szóló 168/1997. (X. 6.) Korm. rendelet kiegészítése is.”

jacint53 2012. jan. 16. © 1448

„A Legfelsőbb Bíróság Kfv.III.27.919/1997. számú ítéletében kimondta, hogy a véglegesnek minősített egészségromlás utóbb nem vizsgálható felül, mert a felülvizsgálat szerzett jogokat sért. Amennyiben az OOSZI orvosi bizottságának szakvéleménye szerint a rokkantsági nyugdíjat igénylő állapotában változás nem várható és „munkaképesség csökkenése végleges” vélemény szerepel, szerzett jogról beszélünk, szerzett jogot pedig elvenni nem lehet.
A jogalkotásról rendelkező 1987. évi XI. törvény rendelkezése értelmében a korábban megszerzett jogosultságot megvonni nem lehet.
 A jogállamisághoz hozzátartozik a szerzett jogok tiszteletben tartása. A jogállam szerzett joghoz csak akkor nyúlhat hozzá, ha ezek a jogok jogellenesen, így például az állampolgárok jogegyenlőségét sértő módon keletkeztek."

Ibobo 2012. jan. 16. © 1447

Sziasztok! Pénteken kaptam meg a levelet, hogy nyilatkozzak, amit postafordultával ajánlva vissza is küldtem. Komplex orvosi vizsgálatot kértem. Szeptemberben voltam a soros felülvizsgálaton, 60 %-ot kaptam 2 évre, egészségkárosodás mértéke folyamatosan értékelhető. Márciusban leszek 54 éves. Mindenkinek jobbulást és további szép napot!

Lauterbrunnen 2012. jan. 16. © 1446

Egyértelmű a www.onyf.hu /Főoldal-bal old /részén minden rendelet olvasható.Pontosan akik közel vannak a korhatárhoz,azokkal kezdik a behívók kézbesítését.Miután a kapacitásuk kevés.A lényeg:2012 jan 1-l számít a kor számítása.Nem számít,pl/októberben betöltenéd,de novemberre kapsz időpontot.Külön korhatára rokkantaknál/5 év az öregségiíg /más a szoc járadékos.Az előbbit már nem hívják be.Ezért többen félre értik.

Előzmény: moljud56 (1390)
ildó66 2012. jan. 16. © 1445

Sziasztok!

Én mindenkinek azt mondom,hogy aki szeretne még dolgozni, vagy jelenleg is dolgozik, az feltétlenül igényelje a rehabilitációs kártyát.

Először én is úgy gondoltam,hogy csak márciusban küldöm vissza a nyilatkozatot, de szerintem nincs jelentősége. Mindenkit behívnak, aki végleges is. A végső határidő a vizsgálatra - aki nem végleges - a soros felülvizsgálat ideje. Tehát lehet,hogy a sorosakat behívják amikor soros, a véglegeseket meg valahogy "beiktatják" a sorosak közé.  Hogy ezt miként fogják betartani, nem tudom!

Ezek persze mind az én meditálásaim, biztosat még a nyufisak sem tudnak a vizsgálatok idejére vonatkozóan.

Én is III. csportú rokkant vagyok. Jelenleg részmunkaidőben dolgozom. Ha odamegyek a bizottság elé így van esélyem arra,hogy továbbra is rokkantsági ellátást kapjak, vagy rögtön azt mondják,hogy rehabilitálható vagyok ha dolgozom?

Előzmény: 560707 (1443)
borka49 2012. jan. 16. © 1444

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni van-e közöttetek Heine-Medines III.fokú véglegesen leszázalékolt sorstárs,ma kaptam meg a " behívót " és szeretnék egy kis infót cserélni.

560707 2012. jan. 16. © 1443

Sziasztok! Új vagyok a fórumon. Arról tud valaki információt, hogy azok a juttatások, amik pl.  a rokkantnyugdíj mellett jártak - mint nálam a cég ahonnan rokkantnyugdijba mentem az éveim után törzsgárda kötvényre - havi fix összeget fizet, ez a pénz most, hogy nem nyugdíj, hanem járadék lett a neve, ez után is járni fog, vagy ettől is elesek a sorstársaimmal együtt, akik hasonló juttatást kapnak (kaptak)? Én is III. csop.rokk.nyugdíjas vagyok. A nyilatkozatot megkaptam. Majd márciusban visszaküldöm. Ha valaki tud ez ügyben információt, kérem írjatok !

1nagyapa 2012. jan. 16. © 1442

Kedves Jácint53: okés)))))    Szép türhető napot kivánok)

Előzmény: jacint53 (1439)
Janik001 2012. jan. 16. © 1441

Sziasztok!

Én is megkaptam a nyilatkozatot amit kikell töltenem és visszaküldeni 2012.Márciusig.

A komplex felülvizsgálatot választottam.

Én a III. csoport 54 %-ban voltam 2010.10.07-töl és nem javasolt a rehab. 

Jelenlegi állapota miatt felülvizsgálata nem javasolt.

Úgyhogy a véglegeseket is visszahívják.

Ennyit sikerült megtudnom, de hogy mikor hívnak be nem tudom, mindenesetre ajánlva adom fel.

Meseteve 2012. jan. 16. © 1440

Koszonom akkor kuldom a nyilatkozatot.

Udv.

Előzmény: jacint53 (1439)
jacint53 2012. jan. 16. © 1439

Igen ! Azóta levelet váltottam ezügyben egy  náamnál felkészültebb emberrel.Nem tanácsolja ezt az iromány beküldeni mert esetleg úgy is értelmezhetik ahogy akarják.

Előzmény: 1nagyapa (1414)
Meseteve 2012. jan. 16. © 1438

Koszonom szepen. R.nyugdijat allapitottak meg.  Nem csak a nyilatkozatot kell visszakuldeni<

Udv.

Előzmény: rehabos100 (1437)
rehabos100 2012. jan. 15. © 1437

Hello Meseteve!

Attól függ, hogy 2009-ben rokkantnyugdíjat vagy rehabot állapítottak meg.

1. Ha rokkantnyugdíjat, akkor kapsz majd egy behívót az újabb komplex felülvizsgálatra, ami most februárban lesz.

2. Ha rehabot, akkor nem kapsz behívót, viszont márciustól már pénzt sem. Még nem késtél el, el kell indítanod a kérelmedet. Az ONYF.honlapjáról kimásolod a kérelmedet és a nyilatkozatodat és beküldöd vagy beviszed.  Lehet  ügyfélkapus módszerrel is elektronikusan elküldeni. Én bevittem és egy hét múlva már megkaptam a behívót a felülvizsgálatra, ami ezután kb.2-3 hét múlva lesz.

A lényeg, hogy ha rehabot kapsz most, akkor ne várj behívót a felülvizsgálatra.

Előzmény: Meseteve (1436)
Meseteve 2012. jan. 15. © 1436

Kedves mindenki,

Ha tud valaki nekem is segiteni kerem tegye meg. 2009 ben voltam felulvizsgalaton akkor a hatarozatban azt irtak a kovetkezo vizsgalat  idop. 2012 februar.

En is megkaptam a tajekoztatot valamint a nyilatkozatot. A nyilatkozatot termeszetesen elkuldom de szerintetek kapok meg egy ertesitot februarra is vagy csuszik az egesz?

Ilyenkor mi van? esetleg van olyan akinek  feb.kell mennie felulvizsgalatra?

A valaszt elore is koszonom szepen.

1nagyapa 2012. jan. 15. © 1435

NRHSZ oldalán letölthető a NYILATKOZAT  mindenki számára elérhető))

rehabos100 2012. jan. 14. © 1434

Szia dbblpi!

Én is tavaly decemberben már voltam felülvizsgálaton, akkor III.csoportosként. Nyilatkozatot már én is kaptam, hogy ha akarok jelentkezzek a komplex felülvizsgálatra, igaz én a megyei nyb.tól.  Határozatot a tavalyi felülvizsgálatról még én sem kaptam. Lehet, hogy megkérdezem az ügyfélkapun keresztül, mi a késlekedés oka.

Előzmény: dbblpi (1425)