Keresés

Részletes keresés

bandolesa Creative Commons License 2 napja 0 1 29160

Előzmény: bandolesa (29159)
bandolesa Creative Commons License 6 napja 0 1 29159

Jogos a kérdésed!

Hát majd ők megválszolják,írjál nekik e-mailt!

Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára. 2022 májusától a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára.

ugyfelszolgalat@bm.gov.hu.

 A választ nyugodtan beteheted, kb 3-hét lesz.

Engem is érdekel, az EGYT-sek nek sem jár semmi utazási kedvezmény!

Sőt itt a közvetlen e-mail címe is-

https://kdnp.hu/kdnp/parlamenti-frakcio/fulop-attila

kdnp@kdnp.hu.

 

Előzmény: József4502 (29158)
József4502 Creative Commons License 6 napja 0 1 29158

Miért nem kapunk utazási utalványt már évek óta. Rokkantsági ellátottaknak nem jár alanyi jogon. Mert ök Magyar állampolgárok és nincsen 70% egészség károsodásuk.Mindenkinek  jár még talán  még az UFOknak is .Csak rokkant ellátott embereknek  kellett eddig teljes áru bérletet venni!ÉS most válthatunk megye bérletet. Ha akarunk kedvezményesen utazni a MI kormányunk segítségével utazhatunk végre  kedvezményesen Én10-éve várok ere a nagy ajándékra hogy utazhatok megye bérletel a zsebembe .A városomba ahol továbbra válthatok bérletet havonta teljes áron Köszönöm a semmit

dojcstomi Creative Commons License 2024.03.10 0 0 29156

De feltehetően nem az utolsó mondatod miatt jár a 90%, hanem a megváltozott munkaképesség miatt.

 

A lakcímkártyás résznél meg valószínűleg úgy kell ezt érteni, hogy adott megyén belül nyilván. Tehát ha a példánál maradunk és mondjuk Hatvanban lakok és onnan járok be rendszeresen Pestre, akkor elvileg ahhoz országbérlet kell.

 

De a másik irány még érdekesebb, hogy mondjuk Székesfehérvár miért is számít még elővárosnak, holott bár az is 67 km, vonattal Tárnok az utolsó Pest megyei megálló, utána 43 kmnyi szakasz már rég Fejér megye. Míg a hatvani vonalnál, csak az utolsó 10 km Heves.

 

Szóval ostobaság ez a megyebérlet koncepció úgy, ahogy van, mert nem egész megyére kéne vetetni (mivel elég valószínűtlen, hogy valaki rendszeresen egy egész megyét utazik be), hanem maximum két megyét érintő konkrét útvonalra, mivel annak van értelme.

 

Így máris érvényes lenne a megye... (hívjuk inkább vonalbérletnek) ...bérlet Pest és Hatvan ill. Buda és Székesfehérvár között.

 

Az meg szintén érdekes anomália, hogy a jelenlegi megye- és országbérletek gyakorlatilag a helyközi közlekedésben részt vevő járatokra lettek kitalálva, ehhez képest helyi járatokon is elfogadják, de csak 3 városban: Budapest, Zalaegerszeg és tán Esztergom.

Szóval mindenki más rácseszett, aki nagyvárosban, de nem a fent említett 3 nagyvárosban helyi tömegközlekedést venne igénybe az említett bérletekkel.

 

Az másik fele meg ennek fordítottja, hogy egy adott város helyi bérletét miért nem fogadják el az adott város közigazgatási területén közlekedő helyközi járatokon? (kivétel nyilván Budapest, ahol mindig is volt ilyen együttműködési megállapodás)

 

Mert valahogy sejtem, hogy úgy van, hogy egy debreceni bérlettel nem szállhatok fel mondjuk a nagyállomáson és utazhatok egy random vonattal Szabadságtelepre.

Előzmény: Fox44Gi (29155)
Fox44Gi Creative Commons License 2024.03.09 0 0 29155

Azt hallottam nem hivatalos forrásból hogy lehet venni kedvezményes Pest vármegye bérletet 90% és az is használható az ellátottak utazási utalvánnnyal együtt egész Budapesten is.945 Ft azzal indokolták hogy a bérleteknél nem kell lakcímet figyelembe venni.

Előzmény: dojcstomi (29153)
bandolesa Creative Commons License 2024.03.09 0 2 29154

És ez is:-Élelmiszerre is alig telik minden harmadik nyugdíjasnak.

Több mint 900 ezer nyugdíjas tengődött a létminimum alatt tavaly.

De az EGYT-seet meg sem említik!

Hol van az EGYT-ellátáson lévő a 160-ezer forinttól???

 

A Bankmonitor friss kutatásában kiszámolták, fejenként 160 ezer forintnál is több kellett a havi megélhetéshez 2023-ban, ennél 900 ezer nyugdíjasnak volt kevesebb az alapnyugdíja.

https://hvg.hu/gazdasag/20240308_elelmiszerre-is-alig-telik-minden-harmadik-nyugdijasnak?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR22TyVktCxBWeYTYYYMFJVMaBR7tKHIsKa1WP-vfhO6vFD0obVnS7rLR4c#Echobox=1709931584

 

Előzmény: Balage-81 (29152)
dojcstomi Creative Commons License 2024.03.09 0 0 29153

Hát szerintem papíron meg kéne, de azért "vicces", mert pl. 80-as vonalnál: Hatvan: Heves megye, de Tura már Pest. Ehhez képest a kettő közt 10 km a különbség. Szóval az szívta a legnagyobbat ezzel a tarifamódosítással, akinek 5-10 kmek miatt megyebérlet helyett országbérletet kell venni.

 

Mert ha úgy működne, hogy nem a megyehatárig, hanem a megyehatár utáni első településig, ahol adott vonat megáll, akkor értelmesebb lenne. (nyilván nem IC-re vonatkoztatva)

Előzmény: Fox44Gi (29151)
Balage-81 Creative Commons License 2024.03.08 0 1 29152

"Magyarország 2020-ban a GDP-je 18,3-ét fordította szociális transzferekre, amely az uniós átlag (31,7%) alig több mint fele. Hazánk ezzel csak Romániát (17,7%), Lettországot (17,4%), illetve Írországot (15,5%) előzte meg."

 

 

A testvérem Írországban lakik és óriási nagy szociális támogatások vannak ott, olyanok, amikről mi még csak nem is álmodhatunk. Legyen szó munkanélküliekről vagy rokkant emberekről. Lehet, hogy %-ban megelőztük Írországot, de másban nem. Nagyon nem mindegy, hogy mekkora a GDP, aminek a 15%-áról beszélünk.

 

Előzmény: bandolesa (29150)
Fox44Gi Creative Commons License 2024.03.08 0 0 29151

Van egy fogós kérdés.A vármegye bérleteknél nézik e az ellátottak utazási utalványán a lakcímet pld. másik vármegyében lakik?Magyarul ha valaki vidékről utazik és a BKK -t igénybe veszi meg kell e venni az országbérletet ami kedvezményes?

bandolesa Creative Commons License 2024.03.08 0 1 29150

Na találtam egy jó cikket, hát a végig elolvasásért is pénzt kérnek! Borzasztó!

Marek Bertram elemző: Egyszerűbbé és hatékonyabbá tehető a szociális támogatások rendszere.-

Az Egyensúly Intézet kutatásai alapján azt lehet mondani, hogy van mód javítani a szegények helyzetén. Szerzőnk publicisztikájában a probléma forrását egy, a szegénységnek súlyosan kitett csoport, a gondnokság alatt állók helyzetén keresztül vizsgálja.

Az Egyensúly Intézet legfrissebb szegénységkutatása alapján a magyar társadalom mintegy harmada tekinthető szegénynek. A szegénység pedig nem szimplán az egyén problémája, hanem komoly össztársadalmi ára is van: az egyének nélkülözése a gazdaság egészére hatással van. Ha boldogabb és sikeresebb országban szeretnénk élni, mindenki számára meg kell teremtenünk annak lehetőséget, hogy a társadalom produktív tagjává válhasson. Azonban ehhez alapjaiban kell újragondolnunk a társadalompolitikát, azon belül is a szociális transzferek rendszerét. Segít a főbb problémák megértésében és a megoldás keresésében, ha élére állítjuk a kérdéskört, és közelebbről is megvizsgáljuk a legszegényebbek közül is az egyik legkiszolgáltatottabb csoport, a gondnokság alá vont, értelmi fogyatékossággal élő polgártársaink helyzetét.

Magyarország 2020-ban a GDP-je 18,3-ét fordította szociális transzferekre, amely az uniós átlag (31,7%) alig több mint fele. Hazánk ezzel csak Romániát (17,7%), Lettországot (17,4%), illetve Írországot (15,5%) előzte meg. Érdemes ehhez hozzátenni, hogy 2010 és 2020 között az EU-n belül hazánkban csökkent a legnagyobb mértékben ez az arányszám (-4 százalékpontot). Látható, hogy az állami újraelosztás nem tartotta a lépést a gazdaság 2010 és 2019 közötti bővülésével.

Erről szól még a cikk:

BJszakért Creative Commons License 2024.03.04 0 1 29149

Nem érti határozatát? Nem tudja, mit tehet, ha nem ért egyet a döntéssel? Szeretné növelni az esélyét a sikeres perre? Ne hagyja, hogy elvegyék a jogos ellátását!

Hívjon most, és ingyen konzultálok Önnel pár percben! Rehabilitációs szakértőként és sorstársként sok éves tapasztalattal felkészítem a bírósági eljárásra, és lépésről lépésre támogatom, hogy magabiztosan képviselje magát, és elérhesse a céljait.

 

Ne feledje, hogy a rehabilitáció rendszere igen speciális és sokrétű 2012.01.01-je óta, és a jogszabályok sokasága folyton változik, valamint 2020.03.31-től megszűnt a közigazgatási fellebbezés lehetősége a megváltozott munkaképességű személyek ellátása és egyéb ellátások ügyében.

Ezért fontos, hogy szakértő segítségét kérje a kereseti kérelem megírásában és az ügymenetben. Ha nem hozzáértő, könnyen elbukhatja az ügyét, vagy akár el sem juthat a bírósági eljárásig a bonyolult jogszabályok miatt.

 

Az ügye sikerét sok tényező befolyásolhatja, például a kirendelt szakértő véleménye, amit nem tud érdemben vitatni, ha nincs meg a szükséges szakértelem. Ahhoz, hogy megnyerje a pert, fel kell ismernie, hogy hol van a hiba a szakértői véleményben, és meg kell tudnia indokolni, hogy miért nem helytálló. Ehhez szüksége van szakmai jogszabályok ismeretére és bizonyítékokra, amelyek alátámasztják az állításait.

 

Támogatom önt ebben! Rehabilitációs gazdasági menedzserként és szakértőként szakmai álláspontommal segítem a beadványát. Megmutatom, hogyan tudja igazolni az állításait a szakmai szabályok szerint. Így van esélye nyerni az ellátások ügyében, sőt elkerülheti a pert is. Akár az elvett, akár az alacsonyabb összegű ellátásokról van szó, közreműködöm visszaszerezni őket, vagy abban, hogy a valós állapotnak megfelelő ellátás kerüljön meghatározásra.

 

Nézze meg a weboldalamon és a Facebook idővonalamon, ha szeretne többet megtudni a sikertörténeteimről.

Hívjon most, és jelentkezzen egy ingyenes, pár perces konzultációra! Bízom benne, hogy hamarosan megtisztel bizalmával. Legyen ön is hamarosan az elégedett ügyfeleim között! https://versenykepesseg.eu/

bandolesa Creative Commons License 2024.03.02 0 1 29148

Erre sem volt meg a fedezet,csak a szavazatokért vezette be Orbán.-

Kis magyar nyugdíjtörténelem (2003-2024)
2003: 13. havi nyugdíj bevezetése (Medgyessy-kormány)
2003-2005: a 13. havi nyugdíj fokozatos bevezetésének lépcsői
(25%: 2003-ban, 50%: 2004-ben, 75%: 2005-ben)
2006-2008 között: teljes 13. havi nyugdíj (100%)
2009 januárjától: a 13. havi nyugdíj összegének maximalizálása 80 ezer forintban
2009 júliusától: a 13. havi nyugdíj megszüntetése (Bajnai-kormány)
2010. január 1.: a nyugdíjprémium bevezetéséről szóló döntés (Bajnai-kormány)
2010. január 1.: a korhatáremelésről szóló döntés (Bajnai-kormány) (a fokozatos korhatáremelés kezdete: 2010.01.01., a korhatáremelési ciklus vége: 2022.01.01.)

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240302/meddig-kerulheti-el-elodje-sorsat-az-uj-13-havi-nyugdij-671609

betegségügyi elnemlátás Creative Commons License 2024.03.01 0 2 29147

Vakok festenek, siketek zenélnek hozzá. :-(

Előzmény: Balage-81 (29146)
Balage-81 Creative Commons License 2024.03.01 0 1 29146

Ha már Posta. Január elsején mentek fel az árak, aztán ma, március elsején megint felmentek.

Mifelénk hetente csak egyszer jön a postás! Rengeteg postát megszüntettek, egysze szarabb minden... az árak meg évente legalább kétszer felmennek.

Előzmény: Fox44Gi (29145)
Fox44Gi Creative Commons License 2024.03.01 0 0 29145

Amennyiben jogosult vagy a kedvezményre Március 04.-ig kézbesíti a Posta.

Előzmény: vakegér789 (29143)
s14789578 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 29144

Csak D kategória jogosult rá.Ha most is az vagy akkor kapnod kellene. 

Előzmény: vakegér789 (29143)
vakegér789 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 29143

Jónapot mindenkinek!

2014 óta rokkant ellátott vagyok, előtte 2 évig rehab. járadékos, azelőtt meg 10 évig rokkantnyugdíjas voltam, tehát 2011 dec.31-én rokk. nyugdíjas (II.csop) 2012 óta semmilyen igazolványféle  vagy utazási kedvezményes papírt nem kaptam. (Olvasom most, hogy elvileg járt volna annak, aki 2011 dec31-én rokk. nyugdíjas volt… kérnem kellett volna?  Már mindegy egyébként.) Szóval azon a papíron kívül, amiben értesítenek az azévi ellátásom összegéről, nincs semmiféle igazolásom, igazolványom. Másnak sem, aki hasonló helyzetű? A most bevezetett utazási kedvezmények némelyike, ha jól értelmezem, ezentúl ránk is vonatkozik. Fognak küldeni utazási igazolványt? Kérni kell? Esetleg azt a rokk. ellátást közlő papírt kell majd a kalauznak mutogatni? Megjegyzem, a rajta szereplő nevetséges összeget azért én elég személyes adatnak tekintem.

 

 

 

s14789578 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 29142

Igen most már tiszta a kép. Van egy gyakorlati példánk és egy elméleti egyértelmű leírás.

 

"Ellátottak utazási utalványa (díjmentes)' - Elvira kefvezmányek menü.

beteg62 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 29141

Ez a link már több mint 1 éves. Alapból már nem is érvényes információkat tartalmaz. Viszont ma néztem a MÁV Elvira jegyvásárlás frissitett oldalát, aholgyértelműen kiderül, hogy Ellátottak Utazási Utalványát csak fel kell mutatni jegyvizsgálónak a helyközi közlekedési járműveken, (vonat, autóbusz). így korlátlanul teljesen ingyenes az utazás. De vonaton csak 2 osztályra érvényes.

Előzmény: s14789578 (29135)
Fox44Gi Creative Commons License 2024.03.01 0 0 29140

Erről még nincs döntés valószínűleg bár nem tudom pontosan mindenkinek E-kártyája lesz ?!

Előzmény: dojcstomi (29139)
dojcstomi Creative Commons License 2024.03.01 0 0 29139

De kiknek?

 

Na az milyen jó lesz, ha elektronikus kártya lesz, mert akkor lényegében egy "tollvonással" meg lehet vonni az ingyenességet. Mivel ahhoz háttérrendszer is kell és az fogja "eldönteni", hogy ingyenesen utazhatsz vagy sem.

 

A MÁK kártya nem elektronikus, tehát felmutatóra fogadják el.

Előzmény: Fox44Gi (29138)
Fox44Gi Creative Commons License 2024.03.01 0 0 29138

Mint írtam jövőre tervezik

Előzmény: dojcstomi (29136)
Fox44Gi Creative Commons License 2024.03.01 0 0 29137

Utaztam ma vonattal bemutattam a papírt nem pecsételtek  személyit kérték csak és nem kellett fizetni.Azt mondta a pénztáros és a kalauz azt mondták megszűnt a 90% os utazhattak ingyen 

Előzmény: s14789578 (29135)
dojcstomi Creative Commons License 2024.03.01 0 0 29136

Miféle elektronikus kártya?

 

Hol volt erről bármi hír?

Előzmény: Fox44Gi (29129)
s14789578 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 29135

Nem tudom ki szerkeszti és honnan van információja ennek az oldalnak. De amit itt leír az egyértelmű. Én leírtam, hogy csak a saját véleményemet mondom. A sinosz tól kezdve minden oldalt átnéztem. Igazából sehol sem volt egyértelmű a válas, örülnék neki ha így lenne. Íme idézet erről az oldalról:

 

" 65 év alatti nyugdíjasok ingyen utazhatnak? Válthatnak kedvezményes bérletet az ellátottak igazolványával?


Igen és igen. Minden 65 éven felüli személy díjmentesen utazhat, azok a 65 éven aluliak pedig, akik rendelkeznek ellátottak utazási utalványával, ugyancsak korlátlan számban utazhatnak díjmentesen a helyközi közlekedésben – függetlenül attól, hogy hány szabad helyük van a pecsételős papíron."

 

Vab ám itt még egy gond. Az a papír az nem igazolvány.Tessék:

 

https://infostart.hu/belfold/2023/02/19/nyugdijasok-figyelem-fontos-informaciok-a-kedvezmenyes-utazashoz

 

Igaz, hogy ez tavalyi ,nem tudom mi a helyzet.

 

De a puding próbája az evés. A máv vagy a kalauz rögtön megmondja a tutit , ha ki vannak oktatva 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Fox44Gi (29134)
Fox44Gi Creative Commons License 2024.02.29 0 0 29134

Ez nem így van.Üsd be a Google -be uj tarifa.hu görgess lefelé a gyakori kérdésekhez ott megtalálod.A BKK  az más arra nem ingyenes a kedvezmény.

Előzmény: s14789578 (29128)
Fox44Gi Creative Commons License 2024.02.29 0 0 29133

Le van írva.uj tarifa.hu görgetni kell lefelé ott található 

Előzmény: beteg62 (29131)
Fox44Gi Creative Commons License 2024.02.29 0 0 29132

Amikor nyomtatták még nem volt egyértelmű a kedvezmény.Jövőre valószínűleg már elektronikus kártya várható?!

Előzmény: beteg62 (29131)
beteg62 Creative Commons License 2024.02.29 0 0 29131

Üdvözöllek! Akkor mért kapjuk most ezt a régi fajta utalványt? Vagy küldenek mág újabbat majd? Nem egyértelműek a hivatalos tájékoztatók sem. Nincs le írva pontosan így az sem sehol, hogy 65 év alatti tartós  rokkant ellátottaknak teljesen ingyenes lenne holnaptól a közösségi közlekedés.

Előzmény: Fox44Gi (29129)
Fox44Gi Creative Commons License 2024.02.29 0 0 29130

Díjmentes korlátlan számú utazást.Új tarifa.hu

Előzmény: beteg62 (29126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!