Keresés

Részletes keresés

bandolesa Creative Commons License 1 órája 0 0 29264

Magyarország csak így teljesít jobban!

Szinte csak a nyugdíjasok miatt nőtt a foglalkoztatottság.-

2024. július 29. Az Az énpénzem számításai szerint júniusban a munkában állók létszámának bővülése mintegy kétharmadban a nyugdíjas korosztálynak volt köszönhető. A KSH korábbi elemzésében le is írta, hogy a foglalkoztatottság növekedésében kiemelkedő szerepe van „az idősebb korosztályok aktivizálódásának”.

https://azenpenzem.hu/cikkek/szinte-csak-a-nyugdijasok-miatt-nott-a-foglalkoztatottsag/10298/?fbclid=IwY2xjawEUNh1leHRuA2FlbQIxMAAB

beteg62 Creative Commons License 15 órája 0 0 29263

Hát, igen. Sajnos ez szomorú. Elég baj, hogy jövedelmeket nem veszik alapul, csak a százalékot. 2-3 százalékon múlhat pld. valakinek a havi több tiz ezer forintos gyógyszer kiadása. 

Előzmény: AmazingGecko (29262)
AmazingGecko Creative Commons License 1 napja 0 0 29262

Egy ismerősöm kapja, ő is 72%-os rokkant és havi 27 ezret kap, ami sosem emelkedik (EGYT).

Ezek szerint, ha egyszer levennék az egészségkárosodását mondjuk 69%-ra, akkor már nem kapná? Annak ellenére sem, hogy csak havi 27 ezret kap?

 

Az állapota amúgy végleges, egyre rosszabb és újabb betegségei is vannak, de ezek bármikor csökkenthetik a %-ot csak úgy hasraütésre, a tények figyelembe vétele nélkül.

Előzmény: beteg62 (29260)
beteg62 Creative Commons License 1 napja 0 0 29261

A pénzem azért jóval több szerencsére mint 30 ezer. Persze éppen, hogy el vagyok belőle szűkösen.

Előzmény: AmazingGecko (29259)
beteg62 Creative Commons License 1 napja 0 0 29260

Én is kértem mindég a közgyógy ellátátst. De amíg 56 % rokkant voltam nem kaptam meg. Azt mondták válaszukban, hogy csak végleges és 70% feletti egészségkárosodásnál adható. egy éve 72 % rokkantságit állapítottak meg. Azóta kapom közgyógyra gyógyszereim.

 

Előzmény: bandolesa (29258)
AmazingGecko Creative Commons License 2 napja 0 0 29259

Nem tudom, de pár éve panaszkodott valaki, hogy havi 32 ezret kap és neki már éppen nem jár... Tehát durván 30 ezer körül lehet a határ.

Előzmény: bandolesa (29258)
bandolesa Creative Commons License 2 napja 0 0 29258

Én 51%-os egészségkárosodással vagyok EGYT-ellátáson.- 2014-ben állapították ezt meg, végleges állapottal.-

De van közgyógy igazolványom, gondolom a havi 27-ezer forint EGY-egyedül élek-és a havi gyógyszerköltség aránya számíthat?

Előzmény: beteg62 (29257)
beteg62 Creative Commons License 2 napja 0 1 29257

Szia! 

A közgyógy nem a nyugdíj összegétől függ, hogy jár-e valakinek. Csak , ha min. 70% az egészség károsodása. Ezt onnét tudom sajnos, hogy egy év óta kerültem át ebben a kategóriában. és így kapom már én is közgyógyra gyógyszereim. 

Előzmény: Balage-81 (29252)
sludgeboyx Creative Commons License 3 napja 0 0 29256

Sziasztok!

Sajnos aktuális lett,hogy bármilyen módon is de segítséget kérjek testvérem részére. Csontvelő átültetés után a sok gyógyszer miatt plusz az immunrendszer kevésbé aktivitása miatt is egyre több probléma adódik életében. Jelenleg a napokban vágták le az egyik lábát így még nehezebbé téve a mindennapokat. Azt szeretném csak kérdezni van e esetleg olyan megoldás, segítség amivel a napjai megkönnyíthetőbbek lennének. Egyelőre kórházban van de pár napon belül kiteszik. Mivel nem életszerű ez a helyzet fogalmam sincs miképp tudja a napi szükségleteit ellátni. Van egy élettársa de ő nem bírja emelgetni stb .. nem tudom létezik e olyan szolgáltató esetleg ökomenikus szolgálat egyéb aki esetleg napi egyszer vagy heti pár alkalommal tudna segíteni? Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

dojcstomi Creative Commons License 2024.07.22 0 0 29255

Asszem a "vagyonnyilatkozatokba" be kell írni a kiadásokat is, de nyilván a kutya se veszi figyelembe, csak hogy mennyi a plusz. Így ha hónapról hónapra 0-ára jössz ki, az őket nem érdekli, mert akkor "meg tudsz élni". Gondolom a mínuszos hó végi egyenlegre adnak közgyógyot, aminek úgy már eleve semmi értelme, ha állandóan tartozásod van mások felé.

Előzmény: Balage-81 (29252)
AmazingGecko Creative Commons License 2024.07.20 0 1 29254

Az a legkevesebb! Mert ezerszer ennyit ellop! Csak a Lölőnél 1000 milliárd van.  A többi meg külföldön.

Előzmény: bandolesa (29253)
bandolesa Creative Commons License 2024.07.20 0 1 29253

Balage-81 Creative Commons License 2024.07.19 0 1 29252

Ismerősöm összeíratta a gyógyszereit a háziorvosnál és elment a kormányhivatalba. Ott szabályosan kiröhögték. 95 ezres nyugdíjra nem jár közgyógy. 30 ezer ft-ig jár...

Szóval továbbra is havi 28-30 ezret kell kinyögnie gyógyszerekre és inzulinra.

Előzmény: rokkantos (29246)
Balage-81 Creative Commons License 2024.07.15 0 0 29251

Szegeden Botka László polgármester minden évben ad a szegényeknek (az EGYT-seknek is) egyszer 15 ezer ft-ot és 1 köbméter fát! Idén először már húsvéti élelmiszercsomag is járt. Jó minőségű, finom élelmiszerek voltak benne, nem a legolcsóbb vackok.

Mindezt úgy, hogy mint minden ellenzéki vezetésű várost, Szegedet is kivérezteti a Fidesz, évről évre egyre több pénzt von el tőlük. Ennek ellenére itt működik a szegények támogatása.

 

Egy közeli, Fidesz vezetésű faluban is adnak élelmiszercsomagot a szegényeknek, de csak azoknak, akik Fidesz-szavazók. Ellenzéki szimpatizánsoknak nem.

Előzmény: bandolesa (29250)
bandolesa Creative Commons License 2024.07.15 0 1 29250

Na ők tudják, hova kel fordulni,pedig az éves inflációval volt emelve a fizetésük minden évben.-

Az EGYT-seknek ez a lehetőség marad,annyi,hogy náluk 2008-óta semmit nem emelt a Krmány,még az inflációt sem!

Így nagyobb az esély viszont a nyerésre!

Annyira rosszak a bírói fizetések, hogy egy magyar bíró az Európai Bizottsághoz fordult miattuk!

https://hvg.hu/itthon/20240715_birosag-fizetesek-europai-bizottsag?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2VNRIwdlw07KZ18tHdBcCXsN2zCvUiqQuS9leMDEo4-ngnQqiqj88gXK4_aem_wYFbOdhYoXN0kfZKaOnVWw#Echobox=1721025384

másvilág01 Creative Commons License 2024.07.14 0 0 29249

s14789578, Köszönjük szépen! Üdv.

Előzmény: s14789578 (29248)
s14789578 Creative Commons License 2024.07.14 0 0 29248

Nagyon sokszor volt már téma ezen az oldalon. Soros,  tehát időpontra szóló vizsgálatra vonatkozik.

 

A vizsgálatok többségét ez teszi ki. De vannak úgynevezett célzott vizsgálatok is. Ez igen kevésszer alkalmazzák ezekre ez nem vonatkozik.

 

 

Ha nem jut eszünkbe akármilyen indok, márpedig nem szokott. Akkor már nem lesz jelenés-

 

Jó egészséget kívánok.

 

Előzmény: másvilág01 (29240)
Balage-81 Creative Commons License 2024.07.12 0 0 29247

Köszönöm szépen!

Annyit tudok, hogy van olyan fajta inzulin, ami jár közgyógyra. A neve Humulin.

Előzmény: rokkantos (29246)
rokkantos Creative Commons License 2024.07.12 0 1 29246

A közgyógyellátást a járási hivatalnál lehet kérelmezni, ahol hatósági eljárás során megvizsgálják a jogosultsági feltételeket és megállapítják a gyógyszerkeretet. Az eljárás során figyelembe vett rendszeres gyógyító ellátásokat a közgyógyellátást igénylő kérelmére – a kérelem benyújtása előtt – a háziorvos igazolja.

-Az orvos asszisztense írja össze miket szed,ezek alapján számolják ki a Közgyógy jogosultságot.-

A hatályos igazolvány alapján az orvos a tb támogatással rendelhető gyógyszert, gyógyászati segédeszközt, gyógyászati ellátást közgyógyellátás jogcímen rendelheti.

Nem minden gyógyszer megy közgyógyra,nem tudom,az inzulin benne va-e a listában.-

https://www.neak.gov.hu/felso_menu/lakossagnak/ellatas_magyarorszagon/kozgyogyellatas/Kozgyogyellatasi_igazolvany

Előzmény: Balage-81 (29242)
Kamália Creative Commons License 2024.07.12 0 0 29245

Felhívtam Őket telefonon, azt mondták, hogy június 27-én  papír alapon hozzák meg a döntést. Ilyen nehéz a döntést meghozni? (myasthenia, parkinson, cukorbetegség, enyhe depresszió, magas vérnyomás)

 

Előzmény: dojcstomi (29244)
dojcstomi Creative Commons License 2024.07.12 0 0 29244

Úgy mond le vannak maradva. Ahhoz képest, hogy hatóság, őket érdekes módon semmi sem kötelezi a 60 nap betartására, bezzeg ha neked kéne teljesíteni valamit 60 napon belül és nem sikerül, egyből menne a bünti bám-bám!

Előzmény: Kamália (29243)
Kamália Creative Commons License 2024.07.12 0 0 29243

Sziasztok!

Május 22-én adtam be a "leszázalékoláshoz" a papírokat. Minden megvolt, nem kaptam hiánypótlásra felszólítást, de azóta nem történt semmi. Ez így normális? július  19-én jár le a 60 nap. 

 

Balage-81 Creative Commons License 2024.07.11 0 0 29242

Egy 71 éves ismerősömnek 95 ezer a nyugdíja és már nem nagyon tudja fizetni a gyógyszereit. Az inzulinját most mondta le, mert majdnem 20 ezerbe került havonta.

Neki járhat közgyógy vagy túl magas a nyugdíja ehhez?

neszóljszámnemfájfejem Creative Commons License 2024.07.11 0 0 29241

Maradtam C1-be 57% ÖEK-al..... Faszom. Most nagyon durvát tudnék írni...le kell higgadnom.

másvilág01 Creative Commons License 2024.07.11 0 0 29240

Kedves Hozzáértők! Ismerősöm kérdezi, hogy a bekeretezett részt miként és hogyan kell értelmezni, mivel jövőre betölti az 55 évet és jelenleg B2 ellátásba van. Ugyan van egy 2027 év dátum a visszahívására, de neki azt mondták, hogy már nem hívják be, mert 10 éven belülre esik a nyugdíjkorhatárhoz. 

betegségügyi elnemlátás Creative Commons License 2024.07.10 0 0 29239

Felesleges elaprózni. Legyen 100 év a nyugdíjkorhatár.

Előzmény: bandolesa (29237)
salazaron Creative Commons License 2024.07.08 0 0 29238

A hülyeségre nem hat.

 

Akkor sem hat ha avatatlan kezek teszik fel.

Előzmény: neszóljszámnemfájfejem (29232)
bandolesa Creative Commons License 2024.07.08 0 1 29237

Egyre több nyugdíjas dolgozik: érik a nyugdíjkorhatár-emelés.

Szóval, nekem még 12-év volna a nyugdíjig,ha megérem,de lehet nem.-
Hajrá Fidesz-ez a valóban sírig tartó munka!
Megtriplázódott a 65 év feletti munkavállalók száma: 2010-ben még kevesebb mint 28 ezer 65 évnél idősebb dolgozott, 2023-ban már közel 115 ezren vállaltak munkát ebből a korosztályból.
A nyugdíjas korú munkavállalók száma az elmúlt egy évben különösen megugrott. Ennek oka részben a kedvező szabályozás, és a munkaerőhiány. Az egészségügyben és az oktatásban a nyugdíjasok tovább- és visszafoglalkoztatásával igyekeznek orvosolni az emberhiányt, írja a Pénzcentrum a KSH legfrissebb adatai szerint.Hozzátették, hogy a legtöbb 65 év feletti a feldolgozó iparban dolgozik, ez 11,5 ezer nyugdíjaskorúnak ad munkát. 11 ezren dolgoznak a kereskedelemben és gépjárműjavításban, 10,6 ezren az oktatásban, az egészségügyben és a szociális ellátásban 8,5 ezren.Mint a Pénzcentrum írja, egyértelműen látszik, hogy évről évre egyre több a 65 évnél idősebb munkavállaló. Megjegyezték, hogy bár lehet, hogy sokaknak ez pozitív döntés, hiszen elég fiatalnak érzik magukat a munkához, de sokaknak lehet, hogy ez egy kényszerdöntés, hiszen pusztán a nyugdíjukból nem tudnák fenntartani eddigi életvitelüket.„Márpedig a magyar társadalom folyamatosan elöregszik, ezért néhány éve belül nagyon is fontos kérdés lesz, mit kezd majd az állam a hazai nyugdíjasok tömegével” – tették hozzá, majd szakértőket időzve három megoldást vázoltak fel:

  • a nyugdíjkiadások csökkentése (ez azonban növelheti a nyugdíjasok szegénységét),
  • a járulékterhek növelése (ezek most sem alacsonyak),
  • vagy pedig a jelenleg 65 évnél meghúzott nyugdíjkorhatár emelése.

Európában és világszerte már napirenden van a nyugdíjkorhatár-emelés. Az OECD-országokban a nyugdíjba vonulási életkor jelenleg átlagosan 62 és 67 év között mozog, férfiak esetében 64,4 év az átlag. Ez a szám azonban várhatóan tovább növekszik a tervezett korhatáremelések hatására: Hollandiában és Svédországban 70 évre, Észtországban és Olaszországban 71 évre, Dániában akár 74 évre is emelkedhet a nyugdíjazási korhatár a lap cikke szerint.

bandolesa Creative Commons License 2024.07.03 0 1 29236

A gyermekeket nevelő szülők anyagi biztonságát, a gyermeknevelés költségeit alapvetően a munkajövedelem és nem a segélyszerű ellátások tudják hosszú távon biztosítani” - közölte a KIM. Szerinted sincs szükség rá, hogy emeljék a családi pótlékot?

-Ez a propaganda szlogenje,és nem akarnak emelni a családi pótlékon!

Gondolom az EGYT-sem,azt is ide sorolják.-

https://www.penzcentrum.hu/karrier/20240703/megszolalt-a-kormany-a-csaladi-potlek-emeleserol-dontottek-itt-all-feketen-feheren-1152995?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAA

BJszakért Creative Commons License 2024.06.19 0 3 29235

Jámbor András: Hazugság, hogy „aki akar, az tud dolgozni”
Meg kell teremtenünk a szolidáris állam mögötti nemzeti és nemzetközi többséget.
https://merce.hu/2022/11/29/jambor-andras-hazugsag-hogy-aki-akar-az-tud-dolgozni/


Nem ért egyet határozatával? Ne hagyja, hogy elvegyék vagy csökkentsék a jogos ellátását! Növelje esélyét a sikeres perre!

Hívjon most, ingyen konzultálok Önnel pár percben! Rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként felkészítem a felülvizsgálatra pár percben díjmentesen, és menedzselem az ügymenetet, amellyel elkerülheti a pert is. Szakmai útmutatással támogatom a beadványok elkészítését kérésre, és lépésről lépésre kísérem a bírósági eljáráson, hogy magabiztosan képviselje magát, és elérhesse a céljait.

 

A jogszabályok folyamatosan változnak, és a közigazgatási fellebbezés megszűnt. Szakértői segítség nélkül könnyű eltévedni a szakmai-, jogi útvesztőkben. Segítek felismerni a szakértői vélemény ellentmondásait, hatékonyan vitatni azt, bizonyítani álláspontját, és visszaszerezni a jogos ellátásokat.

 

2024.első öt hónapjában ismét számos sikert értünk el ügyfeleimmel:

  • per nélkül nyertünk C2 rokkantsági ellátást B2 helyett, mindössze 1 hónap alatt Veszprémben és a fővárosban is,
  • per nélkül nyertünk D rokkantsági ellátást C1 rehabilitációs ellátás helyett, ismét 1 hónap alatt Pécsett,
  • per nélkül nyertünk vissza rokkantsági járadékot szintén 1 hónap alatt E minősítéssel Bp.-en,
  • visszanyertük a D rokkantságit a csökkentett C2 helyett Bp. Környékin 15 hónap alatt.
  • visszanyertük a C2 rokkantságit a csökkentett B2 helyett Debrecenben 14 hónap alatt.
  • megnyertük a C2 rokkantságit B2 helyett Bp-en 15 hónap alatt, Pécsett 6 hónap alatt.

 

További információkért és sikertörténeteimért látogasson el weboldalamra és Facebook-oldalamra. Hívjon most pár perces ingyenes konzultációért és legyen Ön is hamarosan az elégedett ügyfeleim között! Elérhetőségeimet megtalálja szakmai honlapomon:

https://versenykepesseg.eu/

Előzmény: bandolesa (29234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!