Keresés

Részletes keresés

jönababa Creative Commons License 2014.05.06 0 0 3206

Sziasztok!

Új vagyok itt, gondoltam, megosztom a tapasztalataimat a 1,5 hónapja megérkezett Jiake JK11 telefonról, hátha valaki gondolkodik benne. A specifikációját nem írom le, az google-lal is megy.

Szóval a telefon tényleg nagyon gyors, és erős, ahogy a youtube videókon is látni, akadást eddig nem tapasztaltam, igaz, nem játszom vele. A hangszóró eléggé halk volt, és a mikrofont is feljebb kellett húzni, mert a másik oldalon is panaszkodtak, hogy nem hallanak rendesen. Ezekhez a beállításokhoz természetesen rootolni kellett a telefont, és telepíteni a mobileuncle app-ot. 

Szintén a mobileuncle-val próbáltam javítani a GPS problémáit, de sikertelenül - az antenna gyenge, ennyit tud. Hogy ez mit jelent? Sima helymeghatározásra és lassabb sebességnél navigálásra (bicikli), gps követésre még alkalmas, de autós navigálásnál fél percenként elveszti a jelet, illetve elég pontatlanul is mutatja a helyzetet. Ebben nagy visszalépés az eddigi xperia pro-mhoz képest.

A kamerája sem annyira acélos, mint a pro-é volt. 5MP, a részletgazdagság elég savanyú, vonalélesség terén is akadályokkal küzd, a dinamikatartománya pedig vérszegény. A többi paramétere szoftveresen javítható, azokról nem szólnék. Nappali fénynél használható, de a Sony több mint kétéves technikájával sem veszi fel a versenyt.

Egyes webshopokban IPS kijelzőt írnak, de az enyémben biztos nem az van, inkább amoled. Az IPS vagy elírás, vagy esetleg szerelik azzal is, nem tudom.

Ha már kijelző, kis megszokást igényelt, hogy egy picit kevésbé érzékeny és határozott az érintőkijelző (főleg az érintésérzékeny gombok a kijelző alatt). Van, hogy kétszer kell rájuk bökni, hogy érzékeljék, de egyszerűbb egy kicsit (1 mm-nyit) elhúzva megérinteni a őket, hogy biztosan reagáljanak. Nem vészes, de minap újra kezembe került a pro, és máris feltűnt, mennyivel simábban működik annak a kijelzője.

Viszont érdekesség, hogy a Jiake-ét kesztyűben is lehet használni! 

Sajnos eddig nem leltem rá kijelzővédő fóliát, ez lehet a noname-ség átka 

Talán szoftveres probléma lehet, hogy ha egy éjszakára kikapcsolom a telefont, az újbóli bekapcsolás után nem mindig szinkronizálja a google-os fiókomat. Ilyenkor manuálisan is hiába próbálkozom a szinkronizálással. Az egyetlen megoldás, hogy törlöm a fiókot, és újra bejelentkezek vele a telefonra. Ha nem kapcsolom ki hosszú időre a masinát, nem jelentkezik a probléma.

Néha rosszul érzékeli a távolságmérő szenzora, hogy a fülemnél van a telefon, és bekapcsolja az érintőkijelzőt.

Végül az akksiról. Teljes fényerő mellett elég hamar felzabálja a telefon a 2200 mAh-t - messze nem bír ki egy napot rendszeresebb használattal, telefonálásokkal, böngészéssel, mailezéssel, egyebekkel. (Az igazsághoz tartozik, hogy két kártyával megy folyamatosan, a telefonkártya mellett a másik egy mobilinternetes sim, ami 3G-re van állítva, folyamatos szinkronizálással.) Ha leveszem a fényerőt minimum közelébe, akár másfél napot is képes elketyegni.

Asszem, nagyjából ennyi vázlatosan. Megpróbálok majd válaszolni az esetleges kérdésekre is, de nem ígérem, hogy gyors leszek a reagálással.  

Üdv

handras71 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3205

Sziasztok! Van egy Note 3 N9000 klón telefonom. Egy pár napig működött rendesen,aztán egyszer csak nem lehetett hívni, üzenetet küldeni meg fogadni. Mobilbeállításoknál meg írja hogy hálózati vagy sim kártya hiba.Ezen kívül minden más frankón működik(csak pont a lényeg nem). Bevittem egy helyi szervizbe,de itt nem tudták javítani. Ha valakinek lenne valami ötlete,vagy tudja hol tudják orvosolni ezt a hibát,nagyon megköszönném.

Előre is kösz minden segítséget !

András. 

hsanyi79 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3204

Szia, köszönöm szépen, hogy válaszoltál, közben már sikerült rootolni, a teló egy : (HTM) H3-2W 5.0" Capacitive Screen MTK6572 2-Core Android 4.2.2 Unlocked Phone 2MP CAM 512MB RAM 4GB ROM 3G P05-H32W telefon.

 

Rootolni a Framaroot.apk-val sikerült.

Előzmény: Balage41 (3203)
Balage41 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 3203

Szia!

Mi a típusa?Az accu alatt biztos van valami.Ha be tudod azonosítani,akkor nyert az ügy.MTK Droid Tools-al meg kell próbálni,ha ideiglenesen tudja root-olni akkor fel lehet vele építeni egy modifikált rom-ot,amit SP flash tool-al fel lehet rakni.

Van vagy 20 root-oló programom is.Melyikkel próbáltad?

Üdv:Bali

Előzmény: hsanyi79 (3197)
csutka121 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3202

Kösz a választ!

Nagy arcátlanság lenne ha megkérnélek rá, hogy oszd meg velem (angol nyelven) az elállásos pénzvisszakérős sorokat amiket efféle esetekben szoktál küldeni?

Az angol tudásom eléggé sekélyes, viszont a gugli fordítóval meg nem akarok hülyeséget küldözgetni nehogy félreértsék.

Előzmény: szakip1 (3200)
hsanyi79 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3201

köszi a tippet, találtam is egy kinket, ez alapján 1 perc volt.

 

http://androidxda.com/root-htm-m3

 

köszi mégegyszer.

Előzmény: Alfika (3198)
szakip1 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3200

Ez még nem veszélyes, de azért zaklatni kell őket. Én, ha nem válaszolnak, szoktam küldeni egy olyan mailt, hogy ha nincs változás, akkor elállok és visszakérem a pénzt. Ez szokott elég gyors eredményt hozni.

Előzmény: csutka121 (3199)
csutka121 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3199

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";}

Üdv mindenkinek! Rendeltem a Tmallbox-ról egy dual simes telefont múlt hőnap 29-én. Palypallal fizettem , nyomban meg is jött az e-mail fiókomba "számla" azóta teljes csend az éterben. Se "tracking number" se semmi értesítés "shipping" ügyben, semmi. A Tmallbox oldalán az  "order history"(mban) a status "payment accepted". Tegnap írtam nekik ez ügyben, válasz semmi...

Kérdésem az ez ügyben tapasztalt topictársakhoz: kezdhetek aggódni, vagy előfordul az ilyen, vagy most mi van?

 

Rendelés előtt tanulmányoztam a neten a Kínai telefonos webshopokról alkotott véleményeket, és jellemzően kisebb problémáktól eltekintve mindenhol ajánlottként merült fel a Tmallbox...

Alfika Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3198

Kicsi a valószínűsége hogy ennyire egyszerű lesz a dolog. Típus alapján keress root megoldást...

Előzmény: hsanyi79 (3197)
hsanyi79 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3197

Üdv Balage41.

 

Nemrég vettem egy mtk 4.2es androidos telot, szeretném rootolni, de nem talátam olyan alkalmazást, ami ne akadt volna el.

Tudnál ajánlani olyat, ami működik?

 

Előre is köszönöm.

 

Üdv.

 

 

Előzmény: Balage41 (3192)
Mr Gatsby Creative Commons License 2014.04.20 0 0 3196

Nem tudom volt-e itt már erről szó, de létezik a Lenovo A850+. Ez egy dual sim-es teló 5.5 inches kijelzővel, 8 magos procival, diszkont áron, approx 45,000 Huf átszámítva. Én csak feketében láttam, de ha létezik belőle fehérben is (a sima A850-ből igen), akkor ossza már meg velem ezt az infót, mert érdekelne. A barátnőmnek ígértem egyet szülinapjára, és ki tudja, lehet hogy magamat meglepem egy ilyennel, csak úgy. Ha van tapasztalata valakinek az említett telóval kapcsolatban, ne habozzon közkincsé tenni, plz.

 

Kösz előre is.

 

Gatsby

Alfika Creative Commons License 2014.04.19 0 0 3195

Ha erről van szó, 20-at szerintem megér.

 

http://www.beexmobile.com/products/beex-phone-2

 

Nyilvánvalóan nem lehet összehasonlítani egy 100ezres mobillal, de egy új független androidos teló, az nem drága 20-ért...

 

Ilyen "kategóriás" telefon (1000-es proci 512ram) 10-15-ért megy használtan... Ez 20-ért új, és garis...

 

Az viszont hozzátartozik az igazsághoz, hogy ma már a "könnyed" használathoz kellene az 1gb ram, de ilyen telót biztosan nem találsz ebben az árkategóriában.

 

Szóval röviden, ha a fent linkelt készülékről van szó, megéri 20-ért...

Előzmény: Törölt nick (3193)
Balage41 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 3194

Szia.Nem a portékám miatt mondom,de ne vegyél ilyet. A RAM 256 MB, ami nagyon kevés, a legelső Androidos telefonoknak volt ennyi. Nagyjából semmit nem tudsz majd vele kezdeni, böngészést felejtsd el, ami működne, az is lassan. Valószínűleg egy ősrégi 2.3-as Android van rajta, mert az újabbaknak sokkal több memória kell.

Ha telenor-os vagy 8.000 ft-ért 2x ilyen jó telót tudok adni.Sajnos a függetlenítése 3.000 ft.

Üdv:Bali

Előzmény: Törölt nick (3193)
Balage41 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 3192

GPS javítás!

Telefon root-ol,Mobile Unlock Tools felrak,YGPS,AGPS,beállítás.

Csak mtk processzoros telefonokon.

Bali

Előzmény: T Man (3185)
Balage41 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 3191

Itt vagyok!Újra!

konyabalage41@gmail.com

Bali

Előzmény: Jánosi Nikolett (3187)
Jánosi Nikolett Creative Commons License 2014.03.27 0 0 3190

Nagyon szépen köszönöm!!!

BaGira-79 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 3189

Sajnálom. :-(

Nekem mindig készségesek voltak a kínaiak, amikor vmi hiba volt.

Ha találok vmi szervízt, akik elvállalnak ilyen telefont, írni fogok.

Spillerék Újpesten foglalkoztak ilyennel régen, de már nem vállalják L.

Előzmény: Jánosi Nikolett (3188)
Jánosi Nikolett Creative Commons License 2014.03.24 0 0 3188

Szia Bali!


Már korábban írtam ide, mert vettem egy kínai noname telefont (W450), aminek az érintőképernyője egy hét után felmondta a szolgálatot. A bal alsó érintőgomb úgy reagál, mintha folyamatosan nyomkodnám, valamint máshol sem mindig reagál az érintésre. Vissza akartam küldeni kínába, megpróbáltuk felvenni a kapcsolatot a webshop-al, ahol rendeltük (tmallbox), de nem írnak vissza, pedig 2 év garancia lenne rá. Most 1 hónapja csak áll a telefon és nem tudom használni. Sajnos arra nincs pénzem, hogy újat vegyek, megjavítani pedig nem tudja senki alkatrész hiányában. Eddig egy ember vállalta volna, de róla kiderült, hogy csaló.

Ha tud nekem segíteni, kérem segítsen!! Nagyon fontos nekem ez a telefon, és nem szeretném egy hét használat után a kukába dobni, arról nem beszélve mennyit vártam rá, hogy ilyen telefonom legyen.



Köszönettel

Niki

Előzmény: Balage41 (3186)
Jánosi Nikolett Creative Commons License 2014.03.24 0 0 3187

Szia Bali!


Már korábban írtam ide, mert vettem egy kínai noname telefont (W450), aminek az érintőképernyője egy hét után felmondta a szolgálatot. A bal alsó érintőgomb úgy reagál, mintha folyamatosan nyomkodnám, valamint máshol sem mindig reagál az érintésre. Vissza akartam küldeni kínába, megpróbáltuk felvenni a kapcsolatot a webshop-al, ahol rendeltük (tmallbox), de nem írnak vissza, pedig 2 év garancia lenne rá. Most 1 hónapja csak áll a telefon és nem tudom használni. Sajnos arra nincs pénzem, hogy újat vegyek, megjavítani pedig nem tudja senki alkatrész hiányában. Eddig egy ember vállalta volna, de róla kiderült, hogy csaló. 

Ha tud nekem segíteni, kérem segítsen!! Nagyon fontos nekem ez a telefon, és nem szeretném egy hét használat után a kukába dobni, arról nem beszélve mennyit vártam rá, hogy ilyen telefonom legyen. 

 

Köszönettel

Niki

Balage41 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 3186

Sziasztok!

Mindenféle Kínai és egyéb androidos telefonok,hardware-s,ill.software-s javításával foglalkozok.

Üdv:Bali

T Man Creative Commons License 2014.03.12 0 0 3185

Vettem egy Cubot gt99-et de a gps vevője elég gyengusz, olvastam hogy ez igen valós dolog alul méretezik az antennát, így tehát tettem bele egy drótdarabot antenna gyanánt, de így sem lett jobb. Egy műholdat ha lát jobb esetben. Tud valaki valami megoldást amitől működni fog rendesen?

T.A.L. Creative Commons License 2014.03.11 0 0 3184

Van egy felesleges N8 Nokia Klon telefonom, karcmentes,(fólia rajta) dobozában , + 1 db akku, TV, 2 sim, stb. ha valakit érdekel.

mistro1 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 3183

Sziasztok,

 

biztos volt már régebben is példa ilyenre, próbáltam visszaolvasni, de sajnos nem találtam...

 

Cubot GT90 típusú telefonomat kb. 1 hete haszáltam hibamentesen, azonban ma este egyik pillanatról a másikra elvesztette a hálozatot és nem talál azóta sem...próbáltam már újraindítani, SIM kártyát ki-be tenni, repülőüzemmódot ki-bekapcsolgatni, nem segitett semmi...

 

Esetleg vki járt már hasonlóan, lenne valamilyen tippetek ilyen tüntetkre?

 

Előre is köszi minden segítséget!

Mistro

blueye Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3182

Lenovo S750.

Az ÁFA miatt csak használt fér bele a keretedbe.

Előzmény: laszlo1220 (3181)
laszlo1220 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3181

Hali.

Kellene nekem egy kínai teló, kis segítséget kérnék!

Por és csepp álló,4 mag,5 coll minimum, GPS fontos,persze magyar nyelv legyen.

Milyet ajánlotok ami jó is kb 50 ezer ft-ig.

Jánosi Nikolett Creative Commons License 2014.02.22 0 0 3180

Megvolt! Írtam nekik és 1 év garancia van rá, szóval jövőhéten küldjük is vissza és kicserélik. Mostmár megnyugodtam, és bízom benne, hogy amit küldenek helyette az működőképes is lesz évekig. Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget, már éppen kezdtem feladni.

blueye Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3179

Szerencsére ez egy jól ismert bolt (igaz én még nem rendeltem tőlük), itt írj nekik: http://www.tmallbox.com/contact-us

Előzmény: Jánosi Nikolett (3177)
Jánosi Nikolett Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3177

tmallbox.com oldalról lett rendelve paypal-al. Nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettetek. Köszönöm!

01andris Creative Commons License 2014.02.20 0 0 3176
Előzmény: Jánosi Nikolett (3172)
blueye Creative Commons License 2014.02.20 0 0 3175

Nézz be ide is:

http://mobilarena.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html

 

Kifele nem fosz VÁMot fizetni.

Úgy kell kiküldeni, hogy kitöltesz a postán egy CN22es nyomtatványt és ha visszafele elakad a VÁMon, akkor az eredeti VÁM papír és ennek a CN22esnek a beküldésével nem lesz (elméletileg) újra VÁM.

 

De előtte emailezd le a bolttal (melyik bolt?).

 

A posta 2-4 ezer forint, attól függ mit kell visszaküldened (csak a telefont vagy a teljes dobozt).

Előzmény: Jánosi Nikolett (3174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!