Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

evsp 6 napja Creative Commons License 548

Nálam ugyanez a probléma, kíváncsi vagyok mi okozhatja. Explorer alatt ugyanaz a videó elindul!

Előzmény: Tátraturista (546)
pimre okt. 23. Creative Commons License 547

A második (https://www.youtube.com/watch?v=VBwWIhokdKo) és a harmadik (https://www.youtube.com/watch?v=gcjnxQ_7SN0) nálam rendben elindul chrome alatt.

Tehát nem általános chrome probléma lehet. Sajnos további ötletem nincs, hogy akkor hol keresd a hibát. De hátha holnapra az is helyrejön.

Előzmény: Tátraturista (546)
Tátraturista okt. 23. Creative Commons License 546

Igazad van. :-)

Ez például tegnap még nem indult el, de ma már szépen megy:

https://www.youtube.com/watch?v=VBwWIhokdKo

Ez viszont sem tegnap, sem ma nem indul:

https://www.youtube.com/watch?v=VBwWIhokdKo

De ugyanennek a felhasználónak másik videója sem indul:

https://www.youtube.com/watch?v=gcjnxQ_7SN0

Ez viszont ugynaaz a felhasználó, és ez indul:

https://www.youtube.com/watch?v=LCRECQEYQ00

Köszi előre is!

Előzmény: pimre (545)
pimre okt. 23. Creative Commons License 545

Ehhez nem ártana legalább 1 problémás videó linkjét megadnod. Hogy kiderüljön, nálad van-e a probléma, avagy általános jelenségről van szó.

Előzmény: Tátraturista (544)
Tátraturista okt. 22. Creative Commons License 544

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Pár napja néhány YouTube videó nem indul el a Chrome alatt.

Eddig simán ment bármilyen videó, most viszont van olyan, amelyet csak tötl, tölt, de nem indít el. Explorer alatt viszont elindulnak.

Tudnátok segíteni, mi lehet a hiba?

Köszi előre is! :-)

jamais48 okt. 17. Creative Commons License 543

Bocsi, félreértettelek. Letöltött program futtatására gondoltam. Írtam, hogy nem vagyok "guru", még képlopóm sincs.

Előzmény: poolbig (542)
poolbig okt. 15. Creative Commons License 542

Nos, időközben gondoltam egyet, ha már az ISO fájllal bíbelődök, megnéztem a Firefox és az ominózus Opendownload plugin működését a CD-vel a már félig kész ISO projektemmel is kapcsolatban újfent (érdekes, mert a régebbi verziójú Firefox-szal működött, de hogy hogyan, a lentebb leírt információk alapján most sem értem). Nos, a letöltésnél meg is jelenik egy Run gomb a Mentés és a Mégse gombok mellett, de csak annyi történik, hogy a Firefox is egy átmeneti mappába letölti a fájlt és onnan futtatja, tehát szegény exe visít, hogy neki kellenek a drága ini és dll fájljai, amelyeket természetesen nem talál a böngésző cache mappájában. Aztán elolvastam alaposabban az Opendorwnload leírását, és abban pontosan azt írják: "When you press that (Run -szerk.) button, the particular file will be saved to your temporary folder and opened with your default application or - in case of executable files - automatically executed.". Szóval erről ennyit. :( Mivel a CD-ket nem én készítem (hozott anyag és még csak nem is kérhetem, hogy módosítsák) írtam egy batch fájlt hozzájuk, azzal jól működnek, úgyhogy felejtsük el ezt a projektet. Mindenkinek aki segíteni próbált, köszönöm.

Üdv!

Ui.: Ha valakinek mégis van kidobni való ideje, akkor a következő az autorun.inf által elindított html fájl tartalma:

<HTML>
<HEAD>
<title>Test Start Page</title>
<script language=JavaScript>
</script>
</HEAD>
<BODY>
<tr>
<p align="left"><b>XnViewer</b></p>
<p align="left">Kattints a gombra a program elindításához!</p>
<form name=viewerLaunch method=get><p class="info" align="left"><input type=button onclick="javascript:window.location='XnViewPortable/XnViewPortable.exe ';" value="XnViewer futtatás"></p></form>
<p>
</tr>
</BODY>
</HTML>

A 'XnViewPortable/XnViewPortable.exe ' részt cserélje ki valami olyan exe-re, amely más fájlokat is használ (ini, dll) a saját mappájában, és mehet a próbálkozás. :)

Jó szórakozást!

Előzmény: poolbig (541)
poolbig okt. 15. Creative Commons License 541

Hali!

Nos, a jelenség megtekintéséhez nem szükséges a CD kép feltöltése, elég ha ide kattintasz: http://www.teamviewer.com/hu/download/windows.aspx és a megnyíló Chrome-ban megpróbálod mondjuk (TeamviewerQuickSupport) a TeamViewerQS_hu-ckq.exe-t futtani, nem lementeni előtte és utána futtatni, hanem közvetlenül a böngésző adja át az API Shell-nek (szóval Windows 7) a programot futtatásra. Jó persze tudom, hogy előtte lehet, hogy letölti a böngésző a programot a cache-be, vagy valamelyik temp könyvtárába, de akkor is. Ha ugyanez megtörténik egy CD-ről futtatásnál, akkor az elinduló program a saját CD-n található mappájából indulva megtalálja a kis fájljait és rendesen elkezd futni. De gyorsan összedobok egy ilyen CD image-t (valami free portable programmal) és feltöltöm amint lehet, az eredeti CD image-t sajnos adatvédelmi okokból nem tehetem közzé.

Egyébként persze ha én csinálnám ezeket a CD-ket, akkor nem szórakoznék egy html oldalra rakott exe-t futtató gomb gányolásával, de sajnos nem én találtam ezt ki, nekünk használnunk kell ezeket a CD-ket, és a Chrome ebben sajnos nem segít (eddig). :)

Üdv!

Előzmény: pimre (540)
pimre okt. 14. Creative Commons License 540

Megtennéd, hogy egy ilyen CD image fájlképét feltöltöd a Google Drive-ra, és a linket megosztod? Ha nem titkos. Valószínűleg sok "okos" tanácstól megszabadulnál (és még élő lúd is maradna:-))), ha meg tudnánk nézni a saját gépünkön a jelenséget. És egyébként milyen op. rendszert használsz? Kérdezem ezt annak ellenére, hogy többször elmondtad, hogy a dolognak az operációs rendszerhez semmi köze. Azért esetleg ennek ellenére is érdekes lehet a környezet.

Előzmény: poolbig (539)
poolbig okt. 14. Creative Commons License 539

Küldenél erről egy képernyőképet. :) Amúgy ha letöltésvezérlőből történő futtatásra gondolsz, akkor az nem jó, mert a CD-n található exe fájlt előbb kénytelen vagyok lementeni mondjuk egy merevlemezen található mappába (mivel közvetlen rákattintásos futtat parancs nincs, úgy mint a korábban említett Firefox+Opendownload kombóval), de a letöltési mappából futtatás során már az exe fájl nem találja meg a CD-n található fájljait (ini, dll, stb.), mivel a saját gyökérkönyvtárában keresné őket (alapesetben a CD-n ott vannak szépen együtt), de a letöltési mappában a letöltött exe-n kívül nincs más. Szóval most tényleg utoljára írom le, egy olyan funkció kellene a Chrome-hoz, hogy amikor egy link egy exe fájlra mutat, azt ne csak letölteni tudjam, hanem KÖZVETLENÜL FUTTATNI.

No, köszi mindenkinek. Peace!

Előzmény: jamais48 (538)
jamais48 okt. 13. Creative Commons License 538

Bocsi, nem vagyok "guru", de nálam a letöltést jelző ikonra kattintva "futtatható" a letöltött program.

Előzmény: poolbig (534)
pimre okt. 12. Creative Commons License 537

Én megpróbálkoznék a rendszer visszaállítással egy olyan időpontra, amikor még minden úgy működött, ahogy szeretted.

Előzmény: B.Gaben (535)
szévike okt. 12. Creative Commons License 536

Most lehet, hogy nagy marhaságot irok, nézd el nekem, nő vagyok, bár nem szőke:

miért nem könyvjelzőzöd be az oldalakat a megnyitás helyett a könyvjelzősávra, így ugyanazzal az egy kattintással meg tudod őket nyitni bármikor,amikor szükséged van rá.

Bocs, ha marhaság.

Előzmény: B.Gaben (535)
B.Gaben okt. 12. Creative Commons License 535

Üdv.
A Google Chrome oldalfrissítésével kapcsolatban lenne kérdésem.
A böngészőmben viszonylag sok (tizen pát) fül van megnyitva. Ezek közül nem használom mindet állandóan. Így a gép kímélése érdekében úgy szoktam indítani a böngészőt, hogy előtte letiltom az internetkapcsolatot. Így a böngésző megnyit minden fület, de nem tudja őket betölteni (kevesebbet foglalnak a memóriában). Ezután a gép kap netet és a kellő oldalakat frissítem.
Legalábbis ez volt régebben.
Valamiért a chrome most azt csinálja, hogy amint rákattintok egy be nem töltött fülre akkor azt automatikusan betölti. Ez már csak azért is zavaró mert pl ha az utolsó előtti fül egy youtube videó (pl 2 órás zene) akkor az utolsó lap bezárása után az azt megelőző fülre (a youtube-osra) ugrik a böngésző és már tölti is. És ha épp olyan helyen vagyok, ahol csendben kell lenni akkor nem túl jó mikor hirtelen felordít a zene ha épp elfelejtettem levenni a gép hangját.
Ilyet régebben nem csinált a böngésző. minden fület csak akkor töltött ujra ha én frissítettem rajta.
Pár napja frissítettem a chrome-ot 38.0.2125.101m verzióra, mert a gmail-nél kiírta, hogy az aktuális (azt hiszem 35-ös) verzióval az oldal már nem támogatott. Megpróbáltam már a beállítások visszaállítása lehetőséget be nem segített.

A beállításokban szétnéztem, de nem találtam olyat ahol ki tudnám kapcsolni.
Valakinek van esetleg ötlete vagy megoldása?

A választ előre is köszönöm.

poolbig okt. 9. Creative Commons License 534

Nos, meg is néztem ezt a IE tab-ot, meg még találtam hasonló kiterjesztéseket is. Abból a szempontból jó kis plugin, hogy IE-nek tudja hazudni magát a Chrome az adott fülön, amelyiknek kiadom az utasítást, hogy IE tab-ként nyiljon meg, de sajnos a(z) (exe) letöltésnél már nem veszi át az IE tulajdonságait, így csak a Mentés és a Mégse gomb jelenik meg, a Futtatás nem.

Azért köszi.

Előzmény: poolbig (533)
poolbig okt. 9. Creative Commons License 533

Bocs ha kioktatásnak érzeted, nem annak szántam. :)

Megnézem ezt az IE tab-ot, IE emulátornak tűnik, lehet, hogy az IE letöltés opciójának a futtatás parancsát is tudja. Bár nem tudom, hogy az újabb IE tudja-e még ezt, mert nem használom.

Köszi.

Előzmény: agy73p (532)
agy73p okt. 8. Creative Commons License 532

KÖszi a kioktatást. IE tab esetleg nem segíthet?

Előzmény: poolbig (531)
poolbig okt. 8. Creative Commons License 531

Ha elolvastad az 528-as hozzászólásomat, akkor abból tisztán látszik, hogy a dolognak semmi köze az oprendszerhez. A Chrome letöltés menüjéhez kellene nekem egy Futtat (Run) parancs a Mentés parancs mellé. Azt szeretném, ha a böngésző egy exe fájlt nem csak lementeni tudna, hanem közvetlenül futtatási parancsot is kiadhatna rá. Ha jól emlékszem talán a Win98-as időkben még nem létezett a Chrome, mint böngésző, de lehet, hogy tévedek. :)

Azért köszi!

Üdv!

Előzmény: agy73p (530)
agy73p okt. 7. Creative Commons License 530

Talán Win98-nál láttam ilyet anno utoljára. Vagy én érthetlek félre.... sorry! :-)

Előzmény: poolbig (529)
poolbig okt. 7. Creative Commons License 529

Nos látom nincs ilyen "Opendownload"-szerű plugin a Chrome-hoz, így írtam egy kis batch fájlt a felhasználónak, amit ha elindít, akkor a CD-n található exe fájl elindul. Az automatikus CD indítás funkciót meg letiltottam, hogy szegényt ne riogassa folyton az oprendszer a megnyíló böngészővel, ahányszor beteszi a CD-t. Mindenesetre, ha valaki mégis tud ilyen plugin-t, ne tartsa meg a titkot. :)

Üdv!

Előzmény: poolbig (528)
poolbig okt. 5. Creative Commons License 528

"Simán ad egy "futtat" gombot a letöltésmenühöz..."

Igen, pontosan ezt szeretném ha a Chrome is tudná.

Az autorun.inf működését nem szükséges elmagyaráznod, a Windows automatikus CD (DVD) indítási képességének beállítását sem. :)

Szóval akkor leírom még egyszer. A Windows be van állítva, hogy az aktuálisan a gépbe rakott CD-n lévő autorun.inf-et futassa. Tehát nincs letiltva ez a funkciója az operációs rendszernek. Ebben a fájlban egy html fájl van beállítva indításra (amely szintén a CD-n helyezkedik el). No, erre szépen elindul az alapértelmezett böngésző (Chrome). A megjelenő "weboldalon" - azért írom idézőjelbe, mert a CD-ról fut, nem pedig online - van néhány gomb, amelyek a CD-n található exe fájlokhoz vannak társítva. Ezekre a gombokra rákattintva a böngésző az exe fájlt nem hajlandó csak letölteni (mondjuk egy mappába), a legelején is említett, a Chrome-nál is jelenlevő hiányosság miatt, futtatásra nincs lehetőség. Na mármost a mappába történő lementés és az onnan futtatás nem működik, mert az exe fájlok a CD-n található egyéb fájlokat is használva képesek csak normálisan futni, és mivel nem a CD meghajtó betűjele "alól" futnak, nem találják meg szegények a fájljaikat. Tehát ahogy említetted "Simán ad egy "futtat" gombot a letöltésmenühöz..." kellene nekem. :)

Köszi

Előzmény: pimre (527)
pimre okt. 5. Creative Commons License 527

Itt két külön dologról van szó. A link, amit adtál az az OpenDownloadról szól, és az internetől való programok letöltését segíti. Ha a linkben egy kicsit tovább olvasol, a 6. pontban kiderül, hogy az is letölti a programot, csak kijavítja a Firefox egy apró hibáját, és el is indítja a letöltött programot. 

De van egy magyar nyelvű oldal, (https://forum.furry.hu/index.php?topic=3114.60), ahol ezt pontosan meg is fogalmazzák: "- OpenDownload2
Simán ad egy "futtat" gombot a letöltésmenühöz ami automatikusan a Temp mappába menti és elindítja a letöltött fájlokat."

De térjünk vissza a Te problémádhoz. A részletesebb leírásodból kiderül, hogy tulajdonképpen egy lemezen lévő programnál szeretnéd az automatikus indítás funkciót használni. Ezt tényleg meg lehet oldani letöltés nélkül. Ez viszont nem a böngészőtől függ, hanem a Windows-tól.

Például a windows 7 alatt az alábbiak szerint kell azt beállítani. 

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/change-autoplay-settings#1TC=windows-7

De a google-ben rákeresve az automatikus indítás beállításaira, más verziókra is találsz anyagot. 

Előzmény: poolbig (525)
HT Miskolc okt. 4. Creative Commons License 526

van vkinek vmi tippje, h a chrome miért indul el 7-8 példányban?

és kb 6-7szer ebből azt írja, h nem sikerült megnyitni a profilját...

poolbig okt. 3. Creative Commons License 525

Félreértettél. De valószínűleg túl röviden és pontatlanul fogalmaztam. Szóval vannak olyan (régi) CD-k, amelyen az autorun.inf egy html fájlt futtat. Logikusan elindul az alapértelmezett böngésző, mondjuk a Chrome. A megnyíló egyszerű weboldalon van néhány gomb, amely egy exe fájlt szeretne elindítani a CD-ről, de a böngésző csak letölteni akarja valahová, nem engedi futtatni. Régebben (nem tudom most hogy van, nem nagyon használom) az IE megkérdezte, mit akarok az ilyen (exe) fájlal, elindítsa, vagy csak letöltse egy mappába. A Firefoxhoz létezik egy ezt a problémát megoldó plugin (Opendownload:http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=48&t=1003435). Szerettem volna tudni, hogy Chrome-ra létezik-e hasonló.

Köszi a választ egyébként.

Előzmény: pimre (524)
pimre okt. 3. Creative Commons License 524

Nem hinném, hogy ez Chrome-al kapcsolatos kérdés. Pontosabban nem gondolom, hogy a böngészőtől függ. Ez arról szól, hogy távoli gépen akarsz futtatni letöltés nélkül egy programot. Szerintem ez nem fog menni, hacsak a távoli gép tulajdonosa ezt nem teszi lehetővé számodra.

Itt van erről egy beszélgetés: http://prog.hu/tudastar/113679/Tavoli+gepen+futo+program+inditasa.html

Előzmény: poolbig (523)
poolbig okt. 3. Creative Commons License 523

Hali!

Van arra valamilyen plugin, hogy egy exe fájl letöltésénél futtathassam azt, nem pedig letötleni akarja a Chrome?

Köszi

NFix szept. 11. Creative Commons License 522

nekem kb 1 honap után abba hagyta. ma kezdet el jó lenni. de magától. nemraktam ujra és nem csináltam vele semmit.

Előzmény: karcsyka (516)
lxt szept. 9. Creative Commons License 521

Elfelejtettem: ha törlöd a Chrome programot, innen is törölj mindent; c:Felhasználók(vagy más)Rendszergazda(vagy más)AppDataLocalGoogleChrome

Előzmény: lxt (520)
lxt szept. 9. Creative Commons License 520

Az új verzió nem 64 bites?

De ilyen problémád is lehet.

Előzmény: NFix (519)
NFix szept. 8. Creative Commons License 519

nálam ugyan ez a probléma. egyik napról a másikra elkezdte és egyszerűen nembíróm megcsinálni. hiába indítom rendszergazdaként az se használ. a cookie-k megvannak és semmilyen program nem nyúl hozzá. a gépen se spyware se malware nincs. fogalmam sincs mi okozhatja.

Előzmény: karcsyka (518)