Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2 napja 0 0 14524

Üdv!

Nagyon mókásak ilyenkor a kis madárpókok, olyanok, mint a csíkos hátú kis vadmalacok. Nagyon jó helyük van!

Előzmény: fürjfürkész (14523)
fürjfürkész Creative Commons License 2 napja 0 1 14523

Üdv. 

Teszek fel képet a kicsikről, ill. látható az itató amit már írtam hogy vizesedény aljába fúrtam be. Nem ördöngősség, nekem nagyon bevált, hamar megtalálják, és használják.Nem koszolják el a drága jolovitos vizet -habár most még kamillásan kapják.

Előzmény: fürjfürkész (14522)
fürjfürkész Creative Commons License 4 napja 0 0 14522

Üdvözöllek Mama !

A kelés szépen alakul, a második napon 88 db.- - azasszony szerint madárpóknál -- tartunk. Kettő sajna feladta, de így is jónak mutatkozik.

A keltetőm két szintes , ma a maradék tojásokat a fölsőre költöztettem, az alsóra pedig egy nedves rongyot tettem a jobb párásítás elérése céljából.

Remélem reggelre még jönnek, és elérem az első kelés eredményességét.

Szia és jóéjt nektek. 

Előzmény: Omosimama (14521)
Omosimama Creative Commons License 6 napja 0 0 14521

Gratulálok a szupergyors keléshez!

Tényleg írtad, hogy este úgy kellett berakni őket, mert az úristennek se tanulták meg, hogy ez a szokás. De te még dolgozó ember vagy, nekem meg "belefér a nyugdíjba". Érdekes, hogy bár homokon-szénán laktak eddig, mégis milyen gyenge a lábacskájuk. Most kezdik szokni a göröngyös talajt, meg a nagy kavicsokat. Az egyik biceg, nem tudom, hogy az átszállításkor sérült-e meg vagy utána, de mivel eszik, iszik hát igyekszem nem aggódni érte. A tyúkoknál jobban zavar, ha valamelyik megsántul, a nagyobb súlyuk miatt. Már hat kotlik... kisípolva....

A nagy vadászt meg kényeztetjük - már amennyi igénye van rá.

Előzmény: fürjfürkész (14520)
fürjfürkész Creative Commons License 6 napja 0 0 14520

Üdvözöllek Mama !

Helyzet van !!!! 

Ma 15 napos a keltetés, hazajöttem, megyek le, hát csipog az ampertyúk, megemelem a tetőt, hát serceg, csipog az egész tálca. Még jó hogy tegnap este kiraktam őket a forgatóból......

Ha emlékszel az előzőek jó 18-ra kezdtek el kelni, ezek meg....

Olvastam hogy kiraktad őket külső körletre. Biztosan jól érzik magukat, de egy kicsit elmosolyogtam magam  amikor írtad hogy este rakosgattad őket, mert én is így jártam. Talán írtam is valahol, hogy ezért a + macera miatt tartom őket inkább ketrecben.

Amúgy dupla tejet a rágcsavadász  " jumurdzsáknak " .

Nálam is megjelent valami fészek alj, ....pedig télen - tavasszal békén hagytak, de a márciustól élesített jó öreg 65.M. lecsapós technika az azóta rajta száradó szalonnabőr csalival ma eredményt produkált....rajtavesztett a csupaszfarkú!!!

Na holnap remélem hogy " verébszedés "...majd beszámolok !

Előzmény: Omosimama (14518)
japipapi Creative Commons License 2017.06.17 0 0 14519

Szia Bakter!

Örülök sikerednek. Tudod és is másoktól tanultam a fürjezést. Meghallgattam, kerestem, kutattam a témát, hát ma már jó érzést vissza segíteni. Amikor én kezdtem szinte nem volt irodalom. Most már van, Gáspár János írt könyvet., füzetet, Ő a fürjezés  apostola, ha rákeresel a gugliba, felleled, beszélhetsz vele. Bár kapcsolatunk megszakadt, de azért változatlanul tudását nagyra becsülöm. 

Előzmény: Bakter1234 (14517)
Omosimama Creative Commons License 2017.06.17 0 0 14518

Végre kitelepítettük a fürjeket! Láthatóan jól érzik magukat. Majd csinálok képeket.

Bakter1234 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 14517

Szia Japipapi!

Megemeltem a fehérjét 20% körülire plusz egy nagy adag zöld gaz a kertből, és azóta dől a tojás.

10 Tojótól napi szinten 9-10db tojás van.

Köszi.

Előzmény: japipapi (14490)
Logiser Creative Commons License 2017.06.16 0 0 14516

Sziasztok!

Az egyik kakasomat csipkedik, mostanra addig fajult hogy véres lett a nyaka és a szeme körül.

Mit tegyek ?Sürgős!!!!

fürjfürkész Creative Commons License 2017.06.15 0 0 14515

Üdvözöllek !

Ha ott eteted és itatod őket ahol az életterük van mindig fölverik az almot, mert imádnak fürdeni.

Ha visszalapoznál láthatnád hogy tettem fel képet amikor megjelent az első tojás a fiataloknál, ott az én etetőm kivehető, amit én készítettem lemezből és ami a lényeg hogy vissza van hajtva a pereme, ha veri a csőrével a terményt, az a peremen visszapereg. Továbbá az etető  " kint " van , nem tud belemászni. Az igaz hogy nekem nem telepadlón hanem rácson vannak.

Olvass vissza, sok mindent találhatsz !

Sok sikert.

Előzmény: papóbácsi (14513)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.06.15 0 0 14514

Üdvözöllek !

Nézd meg ahonnan hozod milyen körülményeket biztosítottak számukra, és azt próbáld lemásolni.

A kis fürjek még igénylik a meleget, ha fáznak összetömörülnek, és letapossák egymást.A 2 hetes forma már tollasodik, de függ pölö attól is hogy te hol fogod tartani őket.

Sok sikert !

Előzmény: zozomano13 (14512)
papóbácsi Creative Commons License 2017.06.15 0 0 14513

Szép napot! Gazdasági fürjeket vásároltam. Ketrecben tartom Őket, faforgács almon. Sajnos az etetőjük állandóan tele van forgáccsal és kiverik a fejükkel a kaja nagy részét. Milyen etetőt használjak, hogy ne történjen ez meg állandóan, illetve milyen házilag készíthető etetőket javasoltok?

zozomano13 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 14512

Üdvüztletem mindenkinek!!

olyan kérdésem lene hogy most szombaton veszek 10db 2 hetes fürjet ,hogy azoknak még kell a lámpa??

Omosimama Creative Commons License 2017.06.09 0 0 14511

Üdvözöllek!

Úgy tűnik, ahol kakas van, ott a tyúkok (tojók) hátán nincs toll. Bár nálam asszem a kakasén sincs. De amúgy jól vannak. Úgyhogy nem tudom, mi az oka.

A másik kérdés. Lehet "tyúktojás keltető" géppel keltetni fürjtojást, de vagy a tálcára teszed és naponta 2-szer forgatsz 40 kicsi tojást, vagy veszel direkt fürjtojásra méretezett betétet (én ezt tettem, a neten rendeltem) és akkor még a kézzel való forgatás is egyszerűbb, ha meg forgatóműves a géped, akkor pláne.

Sok sikert!

Előzmény: Logiser (14510)
Logiser Creative Commons License 2017.06.09 0 0 14510

Sziasztok!

Az egyik tojóm hátán nincs toll,mitől van ez?

A reszelt sárgarépát főve vagy nyersen kell nekik adni?

Jelenleg 10 db japán fürjem van 2 kakas 8 tojó ezek naponta átlagosan 4 tojást tojnak tegnap nagy örömömre 5 volt.

Eddig nem keltettem körülbelül 2 hét múlva szeretnek keltetni olyan 40 tojást,ezeket a tojásokat kimondott fürj, vagy lehet tyúktojás keltetőgéppel is keltetni?

Köszönöm!

Omosimama Creative Commons License 2017.06.09 0 0 14509

Köszönöm kérdésed, a citromfű gyönyörű, az oreganóra néhányszor ráhasalt a kutya egerészés közben (majd bekerítem), a metélőhagyma megvan, de én hülye a fólia alá tettem, pedig már tavaly rájöttem, hogy a hagyma nem szeret ott lakni. Lehet, hogy kiültetem egy alkalmas helyre.

Előzmény: fürjfürkész (14508)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.06.09 0 0 14508

Egyenlőre nem bántom,mert ahová tettem ott mehet nyugodtan.

A fűszerek megmaradtak ?

Előzmény: Omosimama (14507)
Omosimama Creative Commons License 2017.06.09 0 0 14507

A fiam reggel mondta, hogy a bambusz elterjedésére főleg tavasszal kell figyelni, de kordában tartható, ha a "rossz helyen" kelt rügyeket rögtön eltávolítod.

Előzmény: Omosimama (14505)
kivancsi253 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 14506

Köszönöm a tanácsokat, beindultak a fürjek, napi 6-8 tojás van most.

15 tojótól mennyi a várható mennyiség, ha már elmúltak egy évesek?

Még egy másik dologban lenne szükségem viszonylag gyors segítségre. Tegnap délutántól az egyik tojó felpúposított háttal gubbaszt, szemét becsukja, pislog, hunyorog. Tojást nem tapintok benne, de a kloakáját időnként mozgatja, mintha üríteni akarna, és a környéke forró. Lehet tojógörcse akkor is, ha nem tapintani a tojást? Ha nem tojógörcs, akkor hogyan tudok rajta segíteni, vagy inkább vágjam le, amíg el nem hullik? Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

Előzmény: Omosimama (14466)
Omosimama Creative Commons License 2017.06.09 0 0 14505

Kösz a tanácsot a hálóról (veréb és egyebek)!

A náddal vigyázz, mert hajlamos úgy elterjedni, hogy mindent benő. Figyeld körülötte a hajtásoka és amelyik rossz helyen van, ne sajnáld kicsákányozni!

Üdv!

Előzmény: fürjfürkész (14504)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.06.09 0 0 14504

Üdvözöllek.

A hűtőládás,földes, szénás szabadtartást nagyon fogják szeretni.Arra kell figyelni hogy a biztonság rendben legyen.Figyelni kell őket, ha a veréb be tud jutni hozzájuk akkor más is.

Öröm lesz őket nézni hogy fürdenek a homokban -mert imádnak - az unokák állandóan ott lesznek.

A keltetés holnap lesz 1 hetes, remélem fog sikerülni - azért általában szokott.

Más : a nád amit adtál megtáltosodott, köbö 40 cm-es hajtásokat hozott már.

Szia !

Előzmény: Omosimama (14503)
Omosimama Creative Commons License 2017.06.08 0 0 14503

Szia!

Tudom, hogy nem hajszolod őket, hiszen amiket tőled kaptam most is szépen tojogatnak.

A tojók mennek ki a hátsó "baromfiudvar" lehálózott, bekerített, szélvédett részébe szabadtartásba, van egy hűtőládájuk szénával bélelve meg talaj a lábuk alatt. Majd kiderül, hogy tetszik nekik.

A kakasok maradnak a mostani ládában, ha fele ennyien lesznek kényelmes helyük lesz még vagy 3-4 hétig, aztán mennek a hűtőbe.

Az, hogy tojjanak még odébb lesz, hiszen május 17-én kezdtek kelni, szóval három hetesek, de nagyon szeretjük őket.

Remélem, a következő csapatod kelése is olyan sikeres lesz, mint az első volt! Drukkolok!

Előzmény: fürjfürkész (14502)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.06.08 0 0 14502

Üdvözöllek Mama!

Nagyon szépecskék, már talán nemsokára tojnak-is.

Hogyan fogod őket tartani, ketrec vagy telepadló mellett döntöttél?

Az enyémektől most jövök, az egyik fakkban lévő köbö 20 darabtól 8 tojást vettem ki. Amúgy - tudod hogy nem hajszolom őket, csak egyharmad a tojótáp a keverékben.

Olvastad hogy indítottam egy következő csapatot ?

Előzmény: Omosimama (14498)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.06.08 0 0 14501

Üdvözöllek.

Igen, lehet hogy nem voltam egyértelmű.

A két írásomból összeollózva tehát amin járnak / taposórács / arra a 12x25-ös a megfelelő, a röpdét is ezzel burkoltam. A 25x50-es szerintem is nagy, a veréb vagy a kisragadozók átmennek rajta.

A veréb vagy az esetlegesen kint elszóródó kajamaradékra este odagyűlő rágcsálók nemkivánatos tényezők.

Sok hadakozás után egyszerüen megszüntettem a " kinti " etetést, csak a belső zárt térben etetek.Ráadásul a szemtelen verébnép az ajtón is képes bebátorkodni, ezért beiktattam egy köztes épületrészt, így már két ajtón nem mernek átkelni, megszünt a kajarablás!

Előzmény: kramoto99 (14499)
kramoto99 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 14500

nekis=nekem is

Előzmény: kramoto99 (14499)
kramoto99 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 14499

Szervusz,

Köszi a részletes infót és a szemléltető képeket.

A volierre is a 12x25 mm-es kerül vagy a 25 x 50-es?

Azért kérdezem, mert a 25 x 50-es nekem határesetnek tűnik a verebek kizárására, de ha Neked bevált akkor nekis kitűnő lesz:)

Köszönöm még egyszer:)

Előzmény: fürjfürkész (14497)
Omosimama Creative Commons License 2017.06.08 0 0 14498

Most ilyenek a fürjecskéim. Hét végén a lányok kiköltöznek, a fiúk maradnak a ládában.

fürjfürkész Creative Commons License 2017.06.07 0 0 14497

Üdvözöllek !

Átmértem a dolgokat, tehát: Az ajtón - jól írtad 25 x 50-es van, 2 - mm es huzalból.

A taposórács : 12x25 mm-es, 1,5 mm -es anyagból. 

Mindkét választás jó volt, az ajtón átnyúlva simán tudnak étkezni, a taposó  nem bántja a lábukat.

Habár tekercsen van egy kis odafigyeléssel lehet vele bánni, teszek fel képet hogy nekem hogyan sikerült a röpdénél.

Előzmény: kramoto99 (14496)
kramoto99 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 14496

Köszönöm a választ,

Elsőként a baromfiudvart tervezem verébmentesíteni, és ketreceket is szeretnék majd készíteni nyúlaknak és pár darab fürjnek.

Az ajtón lévő rácsot 25x50mm-es osztásúnak tippelem a kép alapján, a taposó és "tojáskigurulós" rész az 19x19mm-es?

Anyagvastagságban tudnál még segíteni? A 1,5mm anygvastagság elég erős taposónak pl a fürjeknek?

Tekercsben találtam http://www.komprador.hu/termekek/51720/Hegesztett_halo_19x19x1_5_mm_horganyzott.html

csak nem tudom síkban ki tudom-e normálisan feszíteni, mert hullámosan nem szép látvány. Valami kis élhajlítót is kellene eszkábálnom, bár szerintem szögvasak közé szorítva is szépen hajtható lesz a rács.

Előzmény: fürjfürkész (14495)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.06.07 0 0 14495

Üdvözöllek!

A képen kétféle rácsot látsz.Mindkettő tekercsben kapható. 

Amin járnak az veréb ellen tökéletes, mert én pölö a kinti madár röpdémet is azzal zártam le, és már 2 éve jól szerepel.Amúgy a neten rendeltem annó, mert lakókörnyezetemben csak nagyon vékony anyagból levőt tudtam volna venni. Tán Debrecenből hozták, de utána kéne néznem...

Előzmény: kramoto99 (14494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!