Keresés

Részletes keresés

efraim77 Creative Commons License 5 napja 0 0 14081

Szia szerintem meg legy türelmes mert főleg ha szabadon tartod őket ez a mostani időjárás nem túlbkedvező nekik. Ha ennyi idősek viszont mar a kakasokat egyre könnyebb kiszűrni. Esetleg nézd át őket. De én a helyedben még türelmesen várnék.

Előzmény: Hajnalka1988 (14079)
*julianna* Creative Commons License 6 napja 0 0 14080

Sziasztok!

Idén keltetek először fürjet, mégpedig japán tyúkocska (kb. fél kiló) kotlóssal. Arról szeretnék informálódni, hogy így mire figyeljek ha kotlós kelti és nevelgeti őket?

Hajnalka1988 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 14079

Sziasztok!

Tudom, h.ez nem apróhirdetési rovat, de tudtok valakit, aki fixen csak tojókat árul?

Lehet csak én vagyok türelmetlen, de még mindig nem tojnak. Két hete kezdett az egyik naponta tojni, aztán egy másik betársult két alkalommal, majd az első is visszavett a tempóból, kétnaponta tojt, most meg már négy napja semmi. Ugyanazt kapják, mint eddig, de az extra fényt megszüntettem (a verekedés abba is maradt), csak arra az 5 percre kapcsolom fel, míg szürkületkor becsalogatom őket az ólba. Kb. 10-11 hetesek, úgy olvastam, h.most már ha nem is rendszeresen, de kéne tojniuk. Lehet, h.tényleg olyan "piszok szerencsém van",h.kaptam 2 tojót és hozzá 28 kakast? Ja és amikről tudtam,h. kakasok, már azok sem kukorékolnak és nem is kergetik a tojó kinézetűeket. Lehet túl nagy a helyük? Kb.8nm homokos,apró kavicsos felül fedett, oldalt félig nyitott (rácsos) kifutó plusz a 2-3nm-es zárt ól. Bocs, h. megint terjedelmesre sikeredett...! :)

Maggi79 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 14078

Köszönöm  szépen a segítséget.

nedüpal Creative Commons License 2016.04.20 0 0 14077

Kakas nélkül a fürj olyan, mint ember asszony nélkül...

Előzmény: Pichon (14075)
szucszoltanne Creative Commons License 2016.04.18 0 0 14076

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy a PIRET MIX-et a por alakút szabad-e használni a fürjekre?

Gondolok itt az étkezési használatra,hogy van e várakozási idő?S.O.S

Csörgess meg vissza hívlak:70/310-3294

Pichon Creative Commons License 2016.04.15 0 0 14075

Szia! Ha csak a tojás kell akkor felesleges a kakas :) Mivel a kakas szépen majd le szedi a tollakat a fürjekről :)

Előzmény: Maggi79 (14073)
nedüpal Creative Commons License 2016.04.13 0 0 14074

Lehet...de fedett esötöl..naptol vedve és persze rágcsáloktol vedve......10 tojohoz 3 vagy ha fiatal és nem keltetni kell akkor eleg kettő

Előzmény: Maggi79 (14073)
Maggi79 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 14073

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy fürjet lehet az udvaron tartani le rekesztve egy drótos helyre? Nem akarok sokat kb: 10 db-ot. Hány kakas kell ennyi jószághoz? Köszönöm

japipapi Creative Commons License 2016.04.10 0 0 14072

Szia!

Nem vetted észre véletlenül, hogy ez nem hirdetési oldal? 

Előzmény: kacs634 (14071)
kacs634 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 14071

Szia!

Újból szeretnék fürjekkel foglalkozni. Érdeklődnék, hogy fel tudnád-e vásárolni?

Előzmény: elekeszoli (13158)
Hajnalka1988 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 14070

Ma sokat figyeltem őket és kiderült, hogy van pár frusztrált fürj, főleg kakasok, akik, ha üldözi őket egy másik, rögtön el kezd a ketrec tetejéig ugrálni, meg fel és alá rohangálni a rács mentén, ezzel lehorzsolva a csőre tövét, a többiek meg csipkedni kezdik a kibuggyant vércseppet és így egyre durvább a dolog. Nappalra el tudom különíteni azt az 5-6 madarat, amelyik megsérült, de éjjelre nem merem kint hagyni őket a nyestek miatt. Ma épp ezért nekiestem renoválni az udvarunkon lévő, szerintem kb. 10 éve nem használt tyúkólat. Reményeim szerint holnap be is fejezem és akkor olyan nagy helyük lesz, hogy keringőzhetnek is benne. Talán így abbamarad ez a kegyetlenkedés is köztük. 

norbert69 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 14069

szia

A kakasok a tojokért harcolnak felállitanak egy rangsort,a legerősebb kakas veri a többit.Ha kiveszed a verekedőt új rangsort állitanak.Ha keltetni szeretnél a késöbbiekben akkor kel kakas,egyébként felesleges.Igaz nálam nem ketrecbe vannak tartva igy van hely a menekülésre.Ha ketreceben szeretnél családokat akkor vállogasd ki mely kakasok nem bántják egymást.igaz ketreces tartásról nincs tapasztalatom.

Előzmény: Hajnalka1988 (14068)
Hajnalka1988 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 14068

Köszönöm. A hétvégén kicsit többet szeretném figyelni őket, hogy kiderítsem, kik lesznek a kieső játékosok. Még pár kérdés, aztán nem zargatlak ilyen butaságokkal: az normális dolog, hogy úgymond kicsi a rakást játszottak némelyek? Az egyik elkezdte búbolni a másikat, mire a harmadik felmászott a felül levőre. Csak túl buzgók, vagy ilyen buták? Illetve van egy-kettő, ami úgy kergeti a tojókat, hogy a fejük tetején megragadja a tollat, csak szegény tojóknak már kezd kopaszodni a tarkójuk. Ezek lehetnek azok az agresszív kakasok, akik a többi kakast terrorizálják?  

Előzmény: japipapi (14067)
japipapi Creative Commons License 2016.04.08 0 0 14067

Szia, Hajnalka!

Elvileg 1 kakashoz 3 tojót kell számítani. Ha, verekednek, hidd el, nem egy fészekből származnak! A kép beszédes, határozottan ki lehet emelni a kakast, tojót egyaránt. Nem a szín számít, hanem a mintázat a nyak, begy tájékán! A habot a kakasnál csak akkor látod, ha ivarérett és párzásra kész. Ha külön teszed,nem fogsz habot látni, mert nincs aki irritálja! Hidd el,  az a megoldás, hogy ki kell emelni a verekedőseket! Tehát, nem ketté kel őket választani, hanem a renitenseket kell kidobni. Jó les lesz belőlük.

Előzmény: Hajnalka1988 (14066)
Hajnalka1988 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 14066

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Elvileg úgy kértem, hogy 5 kakas és 25 tojó legyen, az ár is e-szerint alakult. Egy nagyon segítőkész, tapasztalt fürjestől vettem, nem hinném, hogy szándékosan tolt volna ki velem. Az még hozzátartozik, hogy szinte minden színárnyalatú madár van közte: vadas, fehér, ezüst szürke, fahéj/búza színű és tarka is. A vadas színűek közül csak egy-két kakas van a lenti fotók alapján, viszont az egyéb színűek közül nagyon sok a harcias viselkedésű, de ez alapján nem tudom megsaccolni. Szerintetek ha minden nap kiveszek egyet-egyet megfigyelni, ki lehet szűrni a székletük alapján? Valahol olvastam, hogy a kakasok székletével habos fehér váladék ürül. Ha tényleg sok a kakasom, tartsam külön a felesleges kakasokat, vagy inkább válasszam ketté a csapatot, hogy nagyobb legyen a békesség?

japipapi Creative Commons License 2016.04.08 0 0 14065

Szia!

Nem biztos, hogy sok a kakas, inkább más fészekből származnak. El kell különíteni a verekedősek, mert soha nem fogják megszokni egymást, skalpolás lesz és elhullás. A fürj bár kedves madárnak tűnik, de alapvetően féltékeny, harcias állat.

Előzmény: Hajnalka1988 (14060)
japipapi Creative Commons License 2016.04.08 0 0 14064

Szia!

Érdekes volt a kérdés, hirtelen nem tudtam mit mondani, azután eszembe jutott. Nemrég balfácán módon elfelejtettem egyik fürjketrecemet becsukni, reggelre 4 db madaram kirepült, a szárnyasok közé. Semmi reményem elkapni őket, lemondtam róluk. Másnap látom a tyúkokkal, kacsákkal, libákkal  együtt szemezgetik a búzát! Láttam, kicsit tartottak a nagyoktól, de azért ettek! Talán megszokták az állapotot, el sem kóvályogtak más felé, sőt már fel sem rebbentek, ha közéjük keveredtem. Egy hét után el tudtam csípni őket, vissza a ketrecükbe. 

Tehát, megmerem kockáztatni, igen is lehet csirkével tartani fürjeket, bár tojáshozam, szerintem nem nagyon várható.

Szerencsére macskám tiszteli a szárnyasaim, kicsiket sem bántotta soha, viszont idegen macskát elzavarja! 

Előzmény: nedüpal (14059)
Laszííí Creative Commons License 2016.04.07 0 0 14063

Szia.

Ha sok a kakas akkor könnyen összekapnak és ráadásul a tojók is megsinylik. Szóval sok gond lehet belőle és amúgy is fölösleges,bár nem tudom hogy szeretnél-e majd keltetni.

norbert69 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 14062

szia

Én azt gondolom,hogy sok kakast vettél.Pedig 5 hetes fürjeket meglehet különböztetni.legalább is ha vadas vagy búza szinűek.Kérdés az,hogy a  madarakat mennyiért vetted és mit szerettél volna venni 

csak tojot vagy kakast is.

nedüpal Creative Commons License 2016.04.07 0 0 14061

Nyul itatot...de tálcást.....vagy még jobb papagály itatot....erről irogáltunk nem rég...ha vissza néznél.

Előzmény: jamamai (14057)
Hajnalka1988 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 14060

Sziasztok!

Sok utánajárás, olvasgatás után rászántuk magunkat és 3 hete vettünk 30 db 5 hetes fürjet a Tápiófürj-től. Szépen megvoltak egy kb. 2 nm-es felül és elöl rácsos ketrecben kaptak helyet, minden földi jót megkapnak(jolovit, almaecetes víz, friss ivóvíz, táp hetente 2-3x tyúkhúr, főtt tojás...) Úgy egy hete észrevettem, hogy van két madár, az egyik (az agresszívabb) tuti kakas, egyfolytában civakodnak. Ma már odáig jutottak, hogy mindkettő csőre vérzett és a gyengébbik fejéről a toll is nagyrészt hiányzik, a szemét is alig bírja kinyitni... :( Őt egy kis betadinnal leecseteltem, de szegényke csak gubbaszt. És mintha több lenne a kis kakas, mint azt gondoltam, mert egyre többen rohangálnak a többiek után igényeiket kielégíteni, némelyik nagyon agresszív tolltépéssel éri el célját, így már többnek is vérzik a csőre töve. Szerintetek az agresszorokat, vagy az áldozatokat emeljem ki és kell-e nekik egyéni elbánás, egyesével való elkülönítés, vagy extra vitamin, ásványi anyag, akármi...? Van rá mód, hogy fixen megállapítsam, melyek a kakasok?(még nem tojnak, így elég nehéz ránézésre) Előre is köszönöm a válaszokat!

nedüpal Creative Commons License 2016.04.07 0 0 14059

Szia! Szerintem csipkedni fogják egymást....még ha magokba vannak is probléma szokott lenni e tekintetbe...

Előzmény: Gurman (14058)
Gurman Creative Commons License 2016.04.04 0 0 14058

Üdv,

Japán fürjet lehet együtt tartani baromfival? (csirke)

Köszönöm az infót!

jamamai Creative Commons License 2016.04.01 0 0 14057
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, hogyan tudom megakadályozni a kikelt fürjeket ne csipkedjék az egy nappal előbb keltek? Milyen itatót javasoltok napos fürjeknek?
Üdv. Zoli
Pichon Creative Commons License 2016.03.30 0 0 14056

Szia! én is köszönöm az oldalt vannak rajta jó dolgok jó árban! 

Én ezt találtam hirtelen!

http://www.xn--nyletet-71a20f.hu/eshop/termek/14-taposoracs-25x50-cm---muanyag.html#desc

15 x 15 mm-es a lyukak mérete. Ideális fürjek és baromfik alá is. Szerintem ez a méret a fürjeknek elég nagy :)

Előzmény: jamamai (14055)
jamamai Creative Commons License 2016.03.29 0 0 14055

Szia! M i is kezdők vagyunk, de találtunk egy nagyon jó itatót. Most 1 literes palackkal használjuk, mi fémet vettünk.

http://www.xn--nyletet-71a20f.hu/eshop/termek/7-palacktartos-onitato--muanyag-.html#desc

Előzmény: Ivett Fehér (14040)
Caprera Creative Commons License 2016.03.26 0 0 14054

Sikerült

Caprera Creative Commons License 2016.03.23 0 0 14053

Sziasztok, ezt a kelyhes itatót üzembe helyezte már valaki? Építek egy ketrecet már két hónapja, heti 60 óra munka mellett, ma végre azt hittem befejezhetem, de nagyon nem jött össze, folyt anélkül hogy lenyomtam volna, játszottam vele egy negyed órát, de nem sikerült, holnap ha lesz időm neki állok megint. Csak gondoltam megkérdezem hátha van valakinek tippje/trükkje, hogy mire kell figyelni.Erről beszélek:

Köszönöm

Pichon Creative Commons License 2016.03.21 0 0 14052

Szia! Átlagban napi 3-4 dkg eledelt fogyasztanak a fürjek felnőtt korban! Ez nálad napi 75 dkg és 1 Kg eledel. Eledel pedig sok mindentől függ, mennyire akar rá menni a tojás termelésre, mert ha az a fő cél akkor tojótáp és kukorica! Ezen kívül pedig, napraforgó, borsó, kukorica, búza, köles, egyéb magvak!

Előzmény: Bingoli (14051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!