Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Dodó mama Creative Commons License 4 órája 0 0 13265

Ma 4 hetesek a kis fürjeim és már van kakaska amelyik hallatja hangját.

Pichon Creative Commons License 2 napja 0 0 13264

Köszönöm ! Így ingyen meg lett az inkubátor, csak vágtam rá egy lyukat arra ment a rács, felhoztam a színtet hogy ne legyen mély ennyi :) Hajtott apum egy darab lemezt ez a hő fogó és terelő ! 2 foglalat bele a kábel 2 égő és máris készen ! Első csapat jól érezte magát benne ! Szóval nem lett rossz :)

Előzmény: efraim77 (13263)
efraim77 Creative Commons License 2 napja 0 0 13263

szerintem nagyon jó:)

én ventilátorral oldom meg ami nagyon alacsony fordulaton kifelé szív a más oldali szellőző meg jön be friss levegő

Előzmény: Pichon (13260)
Pichon Creative Commons License 2 napja 0 0 13262

http://www.argep.hu/trend/INFR/Infra-fuetoefilm.html Akiknek esetleg kellene ! Fogyasztásban sem rossz !

Dodó mama Creative Commons License 2 napja 0 0 13261

Sziasztok! Az én jelenleg 4. hetes fürjeimet infra fűtőfilmmel fűtöttem. Az inkubátor mérete 100x80 cm-es méretű, a tetejére egy 100x50 cm-es keretre feszítettem ki az infrát. A termosztátot mindig a megfelelő hőfokra állította, így egyenletes hőmérséklet volt náluk. A fennmaradt 30 cm-es résen a keletkezett pára el tudott távozni. Két és fél héti voltak itt, utána áttettem őket a végleges helyükre, még egy hétig itt is fűtöttem rájuk az infrával. Utána végleg kikapcsolta, igaz nálam a kazánházban vannak, így ott is fűtés van. Jelenleg a kikelt 136-ból 134 él, nagyon elevenek és nagyon szépek.

Előzmény: japipapi (13255)
Pichon Creative Commons License 2 napja 0 0 13260

Szia ! Fagyasztóból lett pedig :) 300 literes lehet fagyasztóból, és nem lett mély mert felhoztam a színtett, nekem max 50-100 darab lesz csak benne és nem nevelő hanem inkubátor ide kerülnek a keltetőgépből, a35 fokot a infra szalagra írtam ám 38-40 fok volt nekem náluk bent a hűtőben.

Elsőnek le volt választva az a kis rész de rá jöttem felesleges ! Van helyük bőven elfértek !2 égős kivitel lett 2 darab 40 wattos 38-40 fok aztán 40 wattos és 25 wattos a végén csak 1 darab 40 wattos és mentek a végleges helyükre,nálam nincs nevelde, hanem rendes hely ami úgy lett megcsinálva hogy 25-30 napos korban mennek oda.

Előzmény: japipapi (13254)
fürj999 Creative Commons License 2 napja 0 0 13259

Van ismerősöm aki a nevelőbe is ilyennel fűt. A szabad (zárt) tartásnál nem jó mert nem váltják le a tollukat és kint megfáznak, vagy nem mennek ki enni.

Előzmény: japipapi (13252)
fürj999 Creative Commons License 2 napja 0 0 13258

Szia

Igen minden évben vannak kint és bent is. Kint a volierben teljesen védett széltől esőtől a havat a szél befújhatja. Az idén kevés madárral teleltem be és kellett a gépbe a tojás és ezért bevíttem őket, de már ki nem vittem, nehogy megfázzanak, mert a nyári "ruhájuk " volt rajtuk :-). Igen kibírják a nagyon hideget is, ha legkésöbb augusztustól kint vannak. Náluk ha jól eméxem 2 éve nagyon hideg volt -18 fok, de semmi bajuk nem lett, sőt az egyik tojt is igaz délutánra megfagyott a tojás.

Időbe szólj a tojásokért. A fiam hétfőn reggelente megy Egerbe igaz Pesten 6 körül van, vagy a hét második felébe megy Pestre, amikor gondolod írsz és megbeszélem vele mikor viszi. Vannak "vadas" és vannak vegyesen "fehér és vadas" ill. mindegyik között van még csoki szinű is. Írd meg mennyi kell és küldöm. További szép estét.

Előzmény: japipapi (13246)
efraim77 Creative Commons License 2 napja 0 0 13257

én is ládába gondoltam vagy zárt ketrecbe de oda is csak rövidet télire ami biztos adja a szigetelés mellett a 20 fokot. (már a nagyobbaknak 4 hetes körülieknek) Jól szigetelt ládába- ketrecbe lehet elég lenne belőle 10-20 centi is ami akár 10-20 watt talán..de ezt még nem számolgattam próbálgattam.

Előzmény: japipapi (13255)
Caprera Creative Commons License 2 napja 0 0 13256

Sziasztok, tapasztalatok érdekelnének, hogy milyen csoport méret/összetételnél várható kevesebb agresszió. Nem akarok keltetni a saját tojásaimból, szóval nem szeretnék kakast, de ha kell ahhoz hogy nyugi legyen akkor inkább megtartok párat. Köszönöm

japipapi Creative Commons License 2 napja 0 0 13255

Nem tudom, de szerintem  egy kicsit luxus. Ha így kell fűteni nekik, akkor tulajdon képen, mintegy akváriumban élnének, hiszen a hő anélkül elszáll. Inkább én a téli tartásnál látok értelmet, meg lenne fűtve az alom, hisz a fürjek a földön szeretnek dekkolni, és az itató sem fagyna be, talán még az esetleges tojások sem fagynának szét. Tömeggyártásnál (tojás) pedig gazdaságosabbnak érzem a terem fűtést. Ámbár? Puding próba! :-)

Előzmény: efraim77 (13253)
japipapi Creative Commons License 2 napja 0 0 13254

Szia!

Fagyasztó ládából inkubátor, magyarul nevelő szerintem nem a legjobb, mert: túl mély, nehézkes a takarítás, a fém burkolat igazándiból nem nagyon állatbarát szerintem. Egy láda legalább 1 m , nagyon nagy, hacsak nem egyszerre 4-500 db-ot keltetsz.  35 C° kevés, hisz amikor kikelnek a madarak, azonnal kell a minimum 37 C°, majd fokozatosan csökkenthető a végére szabadtéri C°-ra.  -2 C°esés azonnal bekövetkezik a felfázás. 

Előzmény: Pichon (13251)
efraim77 Creative Commons License 2 napja 0 0 13253

ó én már egy fürjketrec mögé falra szerelve láttam..

Előzmény: japipapi (13252)
japipapi Creative Commons License 2 napja 0 0 13252

Szia!

Igen, ismerem, de de oly kevés madárral szándékozok foglalkozni, és elsősorban csak szabadban, persze fedetten, hogy nagyon nem lenne érdemes beruházni. Télen megadom nekik a lehetőséget pihenésre, akkor nem kell nekik tojni. Bár szabad tartásnál is jó lenne, nem fáznának, "padlójuk" fűthető lenne. Meg gondolom. Kutyaháznál már alkalmazzák.  

Előzmény: efraim77 (13250)
Pichon Creative Commons License 2 napja 0 0 13251

Nekem fagyasztóból lett az inkubátor szóval a szigetelés már alapból adott :) Én már nézegettem az infrafilmet, 35 fokot ad le pont amennyi kell. + egy kis fény forrás és készen is.

Előzmény: efraim77 (13250)
efraim77 Creative Commons License 2 napja 0 0 13250

köszi:) én is így látom és csinálom. Rengeteget spórol és még jó is a szigetelés, nikecel, üvegyapot, kőzetgyapot., de a hullámpapír doboz lap is kiváló már két rétegben, persze gyenygébb mint a többiek.

És még nem beszéltünk az infrafilmről... Azt ismeritek? én még nem használok de láttam egy helyen nagyon jó. a kínaiaknál igen jó áron van tekercsben.

Előzmény: japipapi (13249)
japipapi Creative Commons License 2 napja 0 0 13249

Pártolom hsz-ed. Csináltam tavaly egy 0,5 m-es nevelő ládát, 6 cm-es nikecelből, belül dekort lemezzel burkolva.  Világítás 3 W-os, 36 db-os  led, és ellenállásos tizedes szabályozott fűtés, lassú ventilátor levegőcsere. ire kinövik, ki is kerülhetnek a "szabadba".

Előzmény: efraim77 (13248)
efraim77 Creative Commons License 3 napja 0 0 13248

annyi még hogy jól szigetelt nevelő ládával persze figyelve a szellőzésre, párakivonásra csodákat lehet elérni takarékosságból;)

Előzmény: Thorr76 (13242)
japipapi Creative Commons License 3 napja 0 0 13247

Szia!

Semmiképpen ne áztasd, fürdesd a kelteni való tojásokat. Amelyik nagyon koszos, szivaccsal óvatosan dörgölt le, ha nincs más mód. Fürjtojás általában nem szennyezett, ha tisztaság van a madaraknál. A tárolásod megfelel, javasolt a napi egyszeri forgatás is. 

Előzmény: metabo (13245)
japipapi Creative Commons License 3 napja 0 0 13246

Szia Pista!

Így van. Valamikor írtad, hogy Neked egy évben fürjeid a szabadban, (persze azért zártan) a kemény mínuszokat is átvészelték. Nem felejtettem el, ezt a szezont nekem is madaraim kint élnek, látszólag vidáman.  Igaz, ők csak hárman vannak, de talán még így jobban érzékelhető a viselkedésük. Egy 0,5 m2 területen vannak, fele széna, fele sóder, fahamu, zeolit keverék. Sokszor fürdésükkel olyan porfelhőt kavarnak, hogy füstnek tűnik. Érdekes, találtam tojásokat is elvétve, pedig se fény, se meleg. Megköszöntem nekik és azon nyomban lenyeltem, persze feltörve! :-) Ha. inden igaz. jövő héten kezdem a keltetést, egyenlőre csak csirke, kacsa és liba tojásokkal, után indul a fürjecskék, majd jelentkezek.

Üdv. 

Előzmény: fürj999 (13243)
metabo Creative Commons License 3 napja 0 0 13245

Keltetni szeretnék saját állományból, mert elég jónak tűnik a csapat. Sok technikát elolvastam 2 kérdés nem teljesen tiszta. A begyűjtött tojásokat a szennyeződéstől törölni vagy mosni szabad ? Van ahol törölték van aki meg azt írta csak tegyük be pár órára vizes tálba a kosz magától leesik és kivesszük magától megszárad TILOS törölni.

A másik meg, hogy a gyűjtött tojást, ha 8-15 fokon tárolom az megfelelő-e ? Furjhaz szerint már a gyűjtésnél forgassuk őket de a többi, tamago stb. meg nem forgat csak 3 nap után. 

japipapi Creative Commons License 3 napja 0 0 13244

Kedves Barátaim!

Engedtessétek meg, de a topik nyitónak ez volt a szándéka:  http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=81562799&t=9181149 , tartsuk már tényleg tiszteletben! Hogy ide keverednek üzletelő nepperek, nem tehetünk semmit, legfeljebb szó nélkül, válasz nélkül  hagyjuk ostobaságait. Nincs kifogásom, hogy a felesleg tojás, vagy madár értékesítésre kerüljön, de ne ez legyen a fő téma! Mi, többségében kedvtelésre, egészség megőrzésre, kedves kis madarak népszerűsítésére hobbizunk, simán szeretjük őket, szerintem maradjon is így. Én életembe soha nem adtam el fürjtojást, madarat, a konyhára elfogy minden, ha nem itthon, családi, rokonsági, baráti kőrben. Vissza kapom más formában, ami sokszor több, mint a pénz. Tudom én is, sokba kerül a tartásuk, de a patika még drágább! 

Úgy gondolom, aki itt csak pénzt lát, rossz topikra tévedt! A Gazdasági fürj a madár neve, nem tevékenység. Mindenkinek (megfelelő keretek szerint) topikot nyitni, mely érdeklődését kielégítené, ha az itteni szellem nem felelne meg. Senkit nincs szándékom megbántani, de engem nagyon zavar, hogy lassan már nem az eredeti cél a téma. 

Lassan tavaszodik. hosszabbak a nappalok, talán még meleg is lesz és akkor madaraink boldogabbak lesznek, így mi is, a  gazdasági fürj tartók. Off (uff), beszéltem. :-)

fürj999 Creative Commons License 3 napja 0 0 13243

Szia

Csak akkor vedd el a fűtést, ha a fűtött helyen már olyan alacsony a hőmérséklet mint a terembe ill. 3-4 fok külömbség nem számít. Tehát nálad a 17-18 fokot eléri a csökkentésed. Elöbb is kiviheted, ha a nappal eléri a 15 fok körüli hőmérsékletet, ha éjszaka hűvöseb is az idő összehuzódnak elbújnak kisebb helyre, vagy a homokba mélyedést kaparnak.

Ilyen hőtükrös villanyégő néha tesco- ban is van. Aránylag jó minőségben. Csak olcsóbb mint máshol.

Előzmény: Thorr76 (13242)
Thorr76 Creative Commons License 3 napja 0 0 13242

Köszi a tippet!

A mostaniaknak már csak pár nap van a világításból (infaralámpából, fűtésből) hátra.

Őket már nem bolygatom. Májusig a melegebb időkig ellesznek már fűtés nélkül is a

pincénkben. A pincénkben állandóan, télen-nyáron +15 celsius fok van.

Ezt már bírniuk kell, már elég jól be vannak tollasodva, és elég idősek is.

Májusban ki akarom rakni őket a szabadba, de ott még addig helyet kell kialakítani hozzá.

A következő keltetésnél viszont már megpróbálom a te technikáddal csinálni !

Előzmény: efraim77 (13231)
Hódosi Ferenc Creative Commons License 3 napja 0 0 13241

Üdvözletem.
Már jó ideje komment nélkül, csak olvasgatva követem idönként az "eseményeket".
Bocsi ha valakinek elrontom a napját azzal,hogy ismét megszólalok. De ez az elekes zoli féle dologról olvasva ezt már nem birom szó nélkül.

Sajnos (szerintem) szép számban lepte el szerény kis hazánkat nagyon sok külföldi multi áruház.
Az emberek persze örülnek egy-egy leárazásnak, akciós termékeknek, vagy akár ha 10 ft-al valahol olcsobb a tej vagy kenyér. A hires kék-fehér nagyáruház lánc legföbb szokása, például elküld egy teher autót szabolcsba, fillérekért felvásárolja mondjuk az almát, lédig, lé almának. Aztán átszálitja az ország másik felébe, ott a dolgozóival szépen egyesével becsomagoltatja és csillagászati áron árusitja mint friss egészséges szabolcsi almát. Elgondolkodott már azon valaki,hogy lehet az hogy a több ezer km-ről ide utaztatott banán jóval olcsobb mint a szabolcsi alma ?
Másik sztorija amikor a káposztát vásárolta fel, szintén fillérekért és árusitotta 50 ft/db áron.
Persze, a vásárlóknak ez nagyon jó, feltéve ha tényleg friss és egészséges. De mi a legföbb baj ezzel a szisztémával ? Hát csak annyi, hogy ezzel a magyar vásárlók teszik tönkre a magyar gazdaságot. Az a gazda akitöl mondjuk 10ft /db áron vették meg a káposztát, igaz, örül túl adott rajta egyáltalában, de hogy nem fog többet káposztát termeszteni az is biztos.
Tehát ezekkel az alacsony felvásárlási árakkal nem hogy mi magunknak tennénk jöt, a francokat, a külföldi röhög a markába hogy az a bugyuta magyar kemény forintért és kemény munkával megtermel mindent és még tapsol is hozzá, hurrá, eladtam. Megy az üzlet. Igaz nem éri meg, de megy.  Saját gazdaságunk alatt vágjuk a fát amikor fillérekért eladjuk a megtermelt minöségi áruinkat. Ami bosszant ebben, hogy ez az elekes zoli, eladta a lelkét a külföldieknek, kiszolgálja öket.
Tessék oda vágni az asztalra ! Nem adunk el fillérekért semmit. Akinek kell termelje meg magának. Föleg azok a "nagy és dicsö" németek. volna eszük szinte ingyen felvásárolni mindent.
Ne támogassátok az ilyen fajta kereskedelmet, mert ezzel saját magunkat tesszük tönkre.
Nehezemre esik,de megprobálok illedelmes kommentet irni,
Zoli gondolkodj el magadban azon hogy kit is akarsz te megmenteni 10 ft-os árakkal. Mert hogy nem a magyar gazdaságot az is biztos

Pichon Creative Commons License 3 napja 0 0 13240

Értelek már !

Előzmény: fürj999 (13239)
fürj999 Creative Commons License 3 napja 0 1 13239

Látod ez az amiről beszélek írok, Sokan már azt sem tudják mire írnak válaszolnak. Te sem. 

az elöbbi írásomban olvass.

Előzmény: Pichon (13236)
fürj999 Creative Commons License 3 napja 0 0 13238

Kedves fürjtartó barátaim kérlek benneteket itt a kezdő cikk ami kiváltotta a vitát ::

(elekeszoli  2015.02.16    0 0 13146

Üdvözlök minden fürjtartót. Szeretnék fürjtojást venni valakitől, aki tud állandóan biztosítani nekem. Kb napi 300-400-ra lenne szükségem első körben. A lényeg az lenne, hogy állandó legyen a minőség. Volt valaki aki szállított nekem, de egy idő után nagyon rossz lett a tojás minősége. Kicsik voltak és nem elég sárgák. Tőlem egy német srác veszi, tehát érthető, hogy kell tartani az állandó minőséget.

Az ár is fontos. 8-10 Ft-nál többet nem tudok fizetni érte, de ez állandó, Tehát be lehet rá rendezkedni. Akár előreutalással is mehet a dolog. Viszont kérnék előre információt, mit esznek, mit isznak, hogy vannak tartva az állatok. Ha sikerül megállapodnom valakivel, kb 4-5 hónapig folyamatos lesz a rendelés. Közben ha minden jól alakul nőhet a megrendelés mennyisége, de egyelőre csak arról beszéljünk, ami most fix.

Várom olyan tenyésztők jelentkezését, akik látnak benne lehetőséget.

Tudom, hogy nem a napi piaci áron 20-25 Ft-ért veszem át a tojásokat, de állandó és nagy felvásárló lennék.

Kérdezheti a fürjtartók azt is, hogy miért nem tartok én magam fürjeket és oldom meg a tojás termelést.

2 éve voltak fürjeim, de most a munkám és a családi állapotom miatt nem tudok madarakat tartani. Viszont a meglévő felvásárlómat továbbra is ki szeretném szolgálni. Szép, egészséges tojásokkal.

Üdv mindenkinek,

Zoli)

Itt azt írta a többek közt, idézem:: (kb 4-5 hónapig folyamatos lesz a rendelés.) és utánna ???? Keres egy új balekot !!!

Üdv minden fürjtartó barátomnak ismerősömnek : István, egy öreg róka :-)

Pichon Creative Commons License 3 napja 0 0 13237
Előzmény: fürj999 (13234)
Pichon Creative Commons License 3 napja 0 0 13236

persze nem ezer madárnál :) De 50-100 darabnál kiváló ! Amikor megvannak 1-2 nap és mennek is el !

Előzmény: fürj999 (13235)