Keresés

Részletes keresés

Pichon Creative Commons License 4 órája 0 0 14182

Sziasztok! Nálam pedig a szalma ami nagyon szuper! Hetente 1-szer takarítás, és nincs tetűm, sajnos én is belefutottam a tetűbe de elég sokan még rajtam kívül!

Blue_Sky_007 Creative Commons License 6 órája 0 0 14181

Köszi, hasznos. Fahamut kéne még szereznem, mert az csak télen van nekem. A homok, zeolit keverék jellemzően 3 naponta frissül alattuk. Nem látom semmi nyomát fertőzésnek élősködőnek, de ugye az ördög RedBull-t iszik.

Előzmény: japipapi (14180)
japipapi Creative Commons License 18 órája 0 0 14180

Ez tényleg érdekes terület. 1-2 évig az alagsorban (garázs, műhely, mosókonyha, kamra)tartottam a végén már 3-400 fürjet. Rendszeren takarítottam, midig volt egy fertőtlenített, tiszta ketrec, ahová átraktam a madarakat. Az ürest fertőtlenítettem, (kenőszappanos víz, benne hipó, kevés mész), frissen almoztam (homok, zeolit, fahamu). és mégis bekaptam a tyúktetűt, az összes állományom odalett, hullottak, mint őszen a legyek.

Egy évig hetente permeteztem a ketreceket, falakat, mert mindig találtam dögöket! Lánggal nem tudtam pusztítani, mert a műhely többsége asztalos alapanyag.  Miután végre nem tapasztaltam tetűt, ismét fürjeztem, de már csak kinn a szárnyasoknál, nyulaknál. Érdekes ott soha nem találtam tyúktetűt!, igaz ott az alom már vastag a fahamu. 

A jelenlegi fürjeknek már nem nagyon fertőtlenítek, ha látom a sok gané a homokon, kis lapáttal kidobom és pótolom a homokot, hamut.

Köteg számra akasztok az ólaknál diófalevelet, kevesebb a szúnyog és légy is alig. Persze a légyfogás mesterei a kacsák. Mivel már egyáltalán nincs területüknél fű, unalmukból folyamatosan vadásznak  legyekre, általában sikerrel.

Na, és még egy fontos  megfigyelésem: Mióta megszüntettem  a pihenő kertet, nincs vakondtúrás!, a szomszédom konyhakertje, pázsitja rengeted túrás van. Tehát, az szárnysok folyamatos kapirgálása, "trappolása" valószínű a vakondot zavarja a "zaj". Ezek szerint a pázsitra kell telepíteni valamilyen szárnyast, de a terület és létszám arányokra figyelni kell.

Bocs, egy kicsit off lett, de talán hasznos.

Előzmény: Blue_Sky_007 (14179)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2 napja 0 0 14179

Ti mivel fertőtlenítitek a fürjek helyét?

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2 napja 0 0 14178

Gondoltam! Az evolúció elég lassú. 😂

Köszi.

Előzmény: japipapi (14177)
japipapi Creative Commons License 2 napja 0 0 14177

:-) 

Megnyugtatlak,  30 év alatt nem sokat változott a csirke, ugyan úgy kell kopasztani, bontani kisüzemben!

:-))))))))))

A fürj ua., csak kisebb! Segítettem? :-))))))))

Komolyra: Én fürjnek lekapom a fejecskéjét, metsző ollóval levágom a lábakat, 2., 3. szárnyrészeket, nyakbőrt fogva lerántom és máris tiszta, tollatlan. 

Bontás: egyik oldalát megnyitom, két újjal kizsigerelem, végbelét kivágom, majd kimentem a májat, zúzát.

Na, most ahogy megírtam, már legalább 4 db-ot lerendeztem volna. Egy fürj tisztítása, bontása kb. 5 perc.

Nem forrázgatom, annyit nem ér a bőre.

Előzmény: Blue_Sky_007 (14176)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2 napja 0 0 14176

Sziasztok. Lassan ritkítanom kell az állományt, a kakasok mennek a levesbe. Nincs valakinek egy jó leírása fürj tisztításáról, bontásáról? Vagy 30 éve bontottam utoljára csirkét, úgyhogy csak onnan vannak emlékeim. Köszi.

Hajnalka1988 Creative Commons License 3 napja 0 0 14175

Sziasztok! A kakas már sokkal jobban van, de a tojó az szívbemarkolóan pocsékul fest, már arra gondoltam, hogy megszabadítom a szenvedésétől... :( A szakirodalom azt írja, ez egyértelműen szemnátha (baromfi-difteritisz) ajánlja rá a szemcseppet, az van is itthon, kipróbálom, aztán meglátjuk! Viszont az is egyértelmű, hogy ez az új állomány bekerülésével alakult ki, az újoncok csak hordozták, a régiek közül párat pedig ledöntött a lábáról. Ami miatt aggódok, hogy pár napja mintha elvágták volna tojástermelést és azt olvastam, ez már az előszele lehet a betegségnek, tehát lehet, hogy fel kell számolnom az egész állományt. Ezt meg hogy kell csinálni? Válogatás nélkül mindet levágni és elföldelni/elégetni? Vagy válogassam ki az egészségeseket és azokat még el lehet fogyasztani? Azt hittem már nincs lejjebb, de ez már biztos a vég! :(((

Blue_Sky_007 Creative Commons License 3 napja 0 0 14174

Jelzem én is kezdő vagyok, de sokat olvastam. Amit összeszedtem, hogy télen ha kint tartod őket (én is kint fogom tartani) megemelt olajos mag tartalmú kaját érdemes adni. Sztem maradhat a fürj táp (nálunk az kapható) de teszek bele nekik napraforgómagot, kendermagot, négermagot. De biztos van akinek van tuti tapasztalata.

Előzmény: lagoon79 (14173)
lagoon79 Creative Commons License 3 napja 0 0 14173

szia, nem is jóslásra volt szükségem, hanem tapasztalatra. ha jól sejtem, közületek többen is több éve tartanak fürjeket és talán nem mindenki intenzív tartásban. 

ha már tartás: télen madaraim nem fűtött helyen lesznek, így ha jól sejtem tojás sem nagyon lesz. ebben az időszakban is tojótáppal etessek vagy esetleg térjek át vmi másra?

egyébként a tojótápnak van valamilyen alternatívája a tojásrakási időszakban (tavasz-ősz)? 

köszönöm

Előzmény: japipapi (14172)
japipapi Creative Commons License 4 napja 0 0 14172

Hát, tudod itt nincsenek jósok! :-)

Előzmény: lagoon79 (14171)
lagoon79 Creative Commons License 4 napja 0 0 14171

erre senki?

"más: véleményetek/tapasztalatotok szerint, ha ketreces tartásban tartom a madarakat, de csak természetes fénnyel, télen fűtés nélkül (vszeg nem fognak tojni, talán kicsit regenerálódnak) homokon, nem csak tápon stb. , akkor is csak 1 évig élnek?"

Előzmény: lagoon79 (14152)
Rajgazos Creative Commons License 4 napja 0 0 14170

Szia. Utána hogyan rakja vissza? Ha most bántották később nem fogják? én betadinnal szoktak lemenni a sebet, 2-3 nap alatt rendbejön. De dig egyszer sem tudtam visszarakni a közösségbe, külön lettek rakva.

Előzmény: japipapi (14168)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 5 napja 0 0 14169

Nekem jelenleg 22 fürj van. 12 az oviban még csak 4 hetesek. 10 ivarérett, amiből 6 tojó és 4 kakas van. Ma már 6 tojás volt. Eddig 4-5 volt a napi adag

Ja és papagáj alatti szabad tartásában vannak. Tojótáp és papagáj mag keverék valamint sok zöldség.

japipapi Creative Commons License 5 napja 0 0 14168

Szia!

Lehet, csak verekedtek. Kamillával takaríts meg, nem kell külön rakni, bár a kakast tedd ki egyenlőre.

Előzmény: Hajnalka1988 (14167)
Hajnalka1988 Creative Commons License 6 napja 0 0 14167

SOS!

Ma láttam, hogy egyik kakas és a legszebb, fehér tojóm beteg, a szemük mintha be lenne dagadva, és olyan varras a bőr rajta, figyeltem és időnként vakarják is a lábukkal. Gondolom különítsem el őket a többiektől. Mi mást tegyek még, mit adhatok nekik és mi lehet ez? 

japipapi Creative Commons License 6 napja 0 0 14166

Itasd le őket Jolovittal és figyeld. Keresd a tyúktetűt a szárnytőnél, kloákánál, ha nincs, nincs más tenni valód. A fahamu csodát tesz, minden parazita messzire elmenekül.

Előzmény: Blue_Sky_007 (14164)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14165

Saját ültetés esetén evidens. De idegen állományok keveredése esetén???

Előzmény: japipapi (14163)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14164

Ha én keltetem, evidens. Idegen állomány keveredése esetén??

Előzmény: japipapi (14163)
japipapi Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14163

Szia!

Egyáltalán miért akarod őket "rászoktatni" a kemikáliákra? Nem javaslom! A megelőzés, a tisztán tartás és tartalmas takarmány. Ennyi.

Előzmény: Blue_Sky_007 (14162)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14162

Sziasztok, megelőző kezelésként alkalmazott Ivermectin után mennyi ideig nem lehet tojást fogyasztani? Ez szigorú kritérium?

lagoon79 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14161

megneztem az altalad linkelt oldalt, itt is van minden amit keresek. koszonom

Előzmény: Pichon (14159)
lagoon79 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14160

szia (bocs a tegezesert, forumon ehhez szoktam hozza). koszonom az infot, nem

fogok...vagyis regebben probaltam, de mivel nem jott semmilyen visszajelzes, egy masodik levelben lemondtam. erre most kb. 3 hetre ra jon egy email, h mivel nem vettem at a csomagot, neki 3200 ftba kerult. alapvetoen ezek utan akkor sem vennem at ha tudnam, de az elmult 2 hetben futar a kornyeken sem jart, ertesites nuku es telefonon se m keresett senki. 

tehat a lenyeg, ennek fenyeben dontse el mindenki, h erdemes-e kezdeni veluk. azt meg nem is neztem, h h tarjak a madaraikat....

Előzmény: Pichon (14159)
Pichon Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14159

Én nem ajánlanám őket! Rácsos tartásban vannak a fürjek szóval inkább ki hagynám az ön helyében!

Inkább innen rendeljen vagy érdeklődjön itt!

http://furjhaz.hu/

Én tojótápot veszek tőlük és nagyon szuper csak ajánlani tudom!

Előzmény: lagoon79 (14158)
lagoon79 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14158

üdv, fürjliget oldalát ismeri valaki, rendeltetek már onnan? 

japipapi Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14157

Szia!

Nem egy megterhelő egy hobbi keltető eredményes működtetése. lurkók mellett sem. Kb. 80-100 tojás keltetés napi összes minimális időráfordítás talán 30 perc. Ez egy alkalomra 10perc jut.  A kisfürje "üzemeltetéséhez" még kevesebb idő szükséges, persze rendszerességétet feltételezve.

Előzmény: Hajnalka1988 (14156)
Hajnalka1988 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14156

Igazad van, de hát mit tegyek, ha így bepaliztak?! Már azon gondolkodtam, hogy tavasszal kölcsön kérem nagybátyám csibekeltetőjét és keltetek magamnak, csak az a baj, hogy a négy lurkó mellett nem biztos, hogy lelkiismeretesen végig tudom csinálni. Talán ha majd a legkisebb is szobatiszta és kicsit önállóbb lesz!

Előzmény: Pichon (14155)
Pichon Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14155

Sziasztok! Én még most is azt ajánlom mindenkinek, aki nem akar kelteni annál felesleges a kakas, mivel csak eszik eszik és eszik :) Napi 10-12-16 óra természetes fény legyen nekik, télen meleg ha akartok tojást!

lagoon79 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14154

igen, a tojásos részét Neked szántam a másikat általánosan. 

sajnálom, akkor azóta sem javult nagyon a helyzet. megértem, h ki vagy bukva. ezek szerint Nálad egy állománycsere lenne a megoldás, biztos forrásból. Meglátom, h idővel az enyémek hogyan teljesítenek (20 tojó....remélem...) és ha beválik, akkor megírom majd a forrást (Pest megye). Kitartás. 

Előzmény: Hajnalka1988 (14153)
Hajnalka1988 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14153

Nem tudom, hogy nekem szántad-e a kérdést, de a tojás számmal voltak gondjaim és vannak még most is. Sajnos a homlokomra van írva, hogy " Nyugodtan verj át!", ugyanis az első körben a harminc madártól napi 10-12 tojásom volt(túl sok a kakas és van egy-két öreglány is), vettem hozzá 15-öt, mint kiderült főként selejtet: egy elhullott a második napon; volt egy nyamvadtka, kb.fele akkora, mint a többi, ezt elkülönítettem, mert gyönge volt és mindig eltúrták a víztől, táptól, de így is elhalálozott szegény; volt még közte két törött szárnyú és három sánta (szerintem nem voltak összekötözve a lábai csibe korában, mert olyan, mintha csípőficamos lenne) Csak tojókat kértem, de így is csak 2-3 tojással van több napi szinten.

Szóval, ha valakinek kedve volna még rám lőcsölni valami félholt állatot, vagy belém rúgni, csak bátran, ezek után még talán meg is köszönném! Totál ki vagyok bukva...:(

Előzmény: lagoon79 (14152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!