Keresés

Részletes keresés

laulau1 Creative Commons License 3 napja 0 0 13632

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni.

Az egyik fürjem csőre mióta megvan, beteges.

Megpróbálok képet feltenni róla.

Kérem aki tudna megoldást, segítsem nekem.  A madarat nem zavarja eszik, iszik, tojik. Szeretném ha egészséges lenne.

A segítséget előre is köszönöm.

efraim77 Creative Commons License 3 napja 0 0 13631

LINK

Ez alapján ma megcsináltam tényleg ilyen gyorsan egy:) 2,5 óra alatt 22 tisztítottam meg:)

A bőr hiánya szerencsére nem nagy veszteség sok mindenkinek..

Jutya Creative Commons License 4 napja 0 0 13630

szia!

Igaziból én még csak egy fürjet vágtam le, de az valóban megvolt pár perc alatt. "Működik" a videón látott dolog. Viszont így nincs bőrös husi csak simán husi. :-)

efraim77 Creative Commons License 5 napja 0 0 13629

de én a tollat nem akarom kihúzgálni az lenne a lényege hogy a kopasztás elmarad:)

Nos találtam jó pár angol videót azok nagyon szépen mutatják. Elsőre nagyon egyszerűnek és ami a lényeges nagyon gyorsnak tűnik és a végeredmény is kiváló tiszta fürj. hétvégén letesztelem :)

Előzmény: Pichon (13628)
Pichon Creative Commons License 6 napja 0 0 13628

Szia ! Én már csináltam nyúzva nem volt nagy dolog, főleg hogy nem sok állat pucolása van még a kezemben :) Forróvízbe áztatva, utána tollakat kiszedni és én a lábától megfogtam és elkezdtem felfele húzni a bőrt és szépen levált és így tovább óvatosan !

Előzmény: efraim77 (13627)
efraim77 Creative Commons License 6 napja 0 0 13627

Sziasztok,

akik esetleg csinálják tapasztalatból megköszönném ha írnának pár szót a fürj megnyúzásról..

A youtubeon van egy csomó angol videó azokat elkezdem nézegetni de esetleg egy pár jó tanács jól jönne:) köszönöm.

Pichon Creative Commons License 6 napja 0 0 13626

Szia ! Szépek szépek ! de én is tanultam abból hogy első nap nem adunk neki indítótápot :) hanem csak kukorica darát !

Előzmény: tboy7203 (13625)
tboy7203 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 13625
  • Csipet csapat 130 tojásból eddig több mint 95 db és még kelnek!       

Pichon Creative Commons License 2015.06.30 0 0 13624

Szia ! Köszönöm egyszerűbb és jobb az életem így hogy 1 helyen vannak, nem is árnyékolók lennének hanem búvó helyek :) ideglenes mert még nincs készen a külső rész !

Előzmény: japipapi (13623)
japipapi Creative Commons License 2015.06.29 0 0 13623

Szia!

Gratulálok.

Javasolnám, az "árnyékolót" stabilabban old meg, mert borulás estén lesz egy pár lapos fürjecskéd! Nagyon ijedősek, elég egy hirtelen hang, egy macska vagy bármi miatt eszeveszettül repkednek, boríthatják a tető cserepet! Szóval jobb a megelőzés.

Előzmény: Pichon (13622)
Pichon Creative Commons License 2015.06.28 0 0 13622

Sziasztok ! Friss képek a kis csapatomról, első képen a megérdemelt pihenő, a másodikon pedig az uzsonna !

japipapi Creative Commons License 2015.06.23 0 0 13621

Szia.

Tudod, nem öröm -gondolom többségünknek-, fazékba prezentáljuk fürjeinket, de mi másért tartjuk őket. mint hogy saját szükségleteinket  kielégítsük. Humánus? Biztosan a fürjek nem mondanának semmilyen humánus levágást.

A ollózás gyors és gondolom az egyik leghumánusabb megoldás.

Magam nem ollózok, csak úgy, mint galambot, lekapom fejecskéjét. Levágom szárnyit és egy rántással leveszem bőrét, tollastól. A pici szárnyon nincs mit enni, hasonlóképen a lábacskái. Egyik oldalán bemetszek és kizsigerelem. Az egész művelet sokkal gyorsabb, mint akkor e pár sort leírtam.

Tudom, sokan ilyen kérdésre nem szeretnek válaszolni, de végül is meg kell tenni a vágást. Nem vagyok vallások, de a Bibliában is benne van, -szabatosan: "Néktek adom az állatokat eledelül..........."

Előzmény: S.V.77 (13619)
Pichon Creative Commons License 2015.06.22 0 0 13620

Szia ! Mi egy éles késsel szoktuk, én fogom apukám pedig egy hirtelen gyors mozdulattal levágja a fejét. Szerintem ettől nincs jobb, lassan nekem is itt az idő a selejtezésre mi tojik mi nem !

Előzmény: S.V.77 (13619)
S.V.77 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 13619

Sziasztok

Szerintem egynéhány fürjtartó életében eljön ez a nap mint nekem most hogy le kell vágnom egy pár fürjet  mert már túl sokan vannak.A pucolással nem lenn gondom de valami olyan tanács kellene hogy milyen módon tudom őket a leggyorsabban a másvilágra segíteni.2 videót találtam  de ott simán ollóval levágják szegény fürj fejét.Nincs valami humánusabb módja?

marcsello1 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 13618

Segítség kellene, korábban láttam valamelyik hirdetési oldalon, kültéri fürj ketrecet, lábakon állt, sátortetős volt, egyszintes, rendelésre készítve új, Csongrád megyében. Amennyiben tud valaki hasonlót jelezze, előre is köszi.

Viol07 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 13617
Sziastok!
Köszönöm a válslaszokat! Pár kakast külön teszek és remélem elmulik a probléma.
fürj999 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 13616

Szia

Havonta egyszer, kúra szerüen 3-4 napig. A jolovitot is. köztük egy hét kihagyás. Ha megismerik a salátát, nem kell szelni nekik. Aki szereti őket az elkényezteti.

Előzmény: Rajgazos (13615)
Rajgazos Creative Commons License 2015.06.13 0 0 13615

Szia.

az alma ecet "természetes immunerősítő" a fürjéjnek, korábban ezt olvastam. Milyen sűrűn adható nekik? Havonta egyszer mint a Jolovit, csak ne egyszerre? Sima állott csapvíz jó nekik ugye? Szépen tojnak a kislányom nagy örömére. Adtam nekik saláta levelet, nem tudták mihez kezdjenek vele. Összevágtam nekik utána már habzsolták. Ez a jellemző vagy csak az enyémek el vannak kényeztetve?

Előzmény: fürj999 (13613)
fürj999 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 13614

Szia

Valószinű a "zöld"-től pusztultak el a mostaniak. A tavaszi verekedés a párzás időben történik, mivel többen vannak rivalizálnak !! Ha vissza akarod rakni nyugodtan! De este (sötétben) és egy kis kamillás vízzel permetezd le őket. A toll a hátukon azt jelenti sok a kakas.

Előzmény: Viol07 (13610)
fürj999 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 13613

Szia

A 100 baromfihoz 10 l víz kell, tehát egy l-hez 10 x kevesebb, de egy ml-t bele tehetsz 1 l-hez. Ha a székletük higabb akkor felét. Ha jolovitot adsz nekik akkor egyszerre ne adj nekik almaecetet (a konyhai ecet is jó)

Előzmény: Rajgazos (13612)
Rajgazos Creative Commons License 2015.06.12 0 0 13612

Szia,

Köszönöm a válaszokat. A jolovit adagolása azért nem volt tiszta számomra a csomagolásról, mert napi adag 100 baromfi részére pl.:5ml. De nincs rajta hogy mekkora vízmennyiséghez kell keverni. Mert ugye 1 vagy 10 literhez keverek ugyanannyit más lesz a töménysége. Nekem az 5 kis fürjem 1,5 liter vizet 3-4 nap alatt fogyaszt el. Én is meglepődtem hogy 1ml mennyire megszinezte a 1,5L vizet. Gondoltam is hogy "na ez tuti ér valamit és tényleg van is benne valami" :-)

Előzmény: fürj999 (13608)
S.V.77 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 13611

Szia

Én is tavaly ősszel kezdtem a fürj tartást 30 madárral akik épp vételkor múltak 6 hetesek.Eleinte én csak olcsó tojótápot adtam nekik  nálam is volt olyan elhullás hogy semmi külső bajuk nem volt de egyik napról a másikra elhullott.Aztán váltottam tojótápot most Vitafort arany tojótápot adok nekik és veszek galamb mag keveréket amit darálva hozzákeverek a tojótáphoz.E mellett még Dovit Kafocitot is adok hozzá.Az ivóvizükbe folyamatosan adom a Citrimixet.Régebben Jolovitot adtam de az én tapasztalatom az hogy sokkal jobb a Citrimix. Megszűntek az elhullások a keltetés arányom is sokat javult.Pl:Ma kelt az idei 4-dik keltetésem és a mai keltetésemből is 115 tojásból csak 6 nem kelt ki.Viszont nálam idén azt figyeltem meg hogy a tyúkoknál a csibék 21 nap helyett 22-23 napra kelnek és a fürjek pedig a 18 nap második felében kelnek.Itt a faluban sokan keltetünk és mindenki erre panaszkodik hogy hosszabbodnak a kelési idők.Nálam is van olyan hogy egyet kipécéznek és elkezdik a szeme környékét csipkedni.Amint észreveszem különrakom  és amint felgyógyult ez kb:2 hét visszarakom a többi közé.A tojók hátán véleményem szerint azért nincs toll mert a kakas mikor a hátára ugrik az tépi ki.Az enyémek közül pár tojónak a feje hátsó részén a tarkónál sincs toll mert a kakas a csőrével ott kapaszkodik meg  mikor a hátára ugrik.Természetesen amiket itt leírtam csak az én véleményem és tapasztalatom mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja.További sok sikert kívánok a fürjezéshez :-)

Előzmény: Viol07 (13610)
Viol07 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 13610

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem 1 éve tarunk fürjeket hobbi szinten. Még nem került sor keltetésre.

Tavaly nyáron vettük őket 30 tojót 10 kakassal egy helyről. Nagyon szépen elvoltak télen is, viszont tavasszal elkezdtek elhullani.

Először egy héten egy madár, mindig volt vizük és élelmük. Az elsők meg voltak csipkedve. Mindenféle előzmény nélkül történtek ezek, 5 kis állat hullott el és mindig reggelre.

Majd most, hogy feljött a kánikula megint volt 3 elhullás, viszont nekik semmi külső bajuk nem volt. 

Szeretnék segítséget kérni, hogy mitől lehet mert nem szeretnék több állatot elveszíteni. 

Kapnak vitamint a vizükbe, zeolitot is a tápjukba. El vannak látva zölddel és kukorica köles búza napraforgó keveréket kapnak darálva tápként, amit magam csinálok nekik. 

Sokat olvastam a tartásukról de erről nem találtam információt. 3 madár külön van, mert őket megcsipkedték de sikerült időben észrevennem. Ők most már jól vannak. 

Őket vissza lehet tenni a többiekhez, nem lesz bajuk? 

Még egy kérdés a tojók hátán nincs toll. Ennek lehet valami oka vagy természetes ez ilyenkor?? 

Köszönöm a segítséget előre is!

Pichon Creative Commons License 2015.06.11 0 0 13609

akkor a joloviton kívül a többit jól írtam :) nekem azt tanácsolták legyen jó sárga a jolovit, nem volt gond nálam ebből !

Előzmény: fürj999 (13608)
fürj999 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 13608

Szia 

A jolovit oldalán rá van írva az adagolás, elég kevés kell belőle ( a gyógyszertárban lehet kapni kis injekciós fecskendőket, tű nem kell hozzá.)

A " zölddel" vigyázz, hosszú szálas ne kerüljön bele. Legjobb a sóska, saláta, stb.

A tojások foltjai nagyon egyediek, szinte ki lehet válogatni melyiket melyik tojta. Ezek a foltok a "tojócsőbe" festik meg (vérrel) a tojást. A természetben ez az álcájuk. A tojás héja előfordul, hogy zöldes, kékes. nem kell vele foglalkozni. A nagysága a felvett kaja mennyisége és minősége függvénye. Több fehérje nagyobb tojás, de nem kell nagyra törekedni, mert a madár kárára megy.

Előzmény: Rajgazos (13603)
Pichon Creative Commons License 2015.06.11 0 0 13607

Szia ! Üdv a csapatban ! Én 1 liter vízhez úgy adok minél sárgább a víz annál többet ér a jolovit, így pár napig adom nekik. De most nincs itthon így alma ecetet használok 10 ml az 1 evőkanál 1 liter vízbe azt is pár napig.

Nekem eleve a takarmányba van keverve a zolit, és nekem is homokban vannak, és ehető a tojás természetesen, sőt ha veszek Purina tojó premixet vagy pluszott akkor is ehető a tojás. Én havonta adom nekik 3-4-5 napig ez tőlem függ mennyi időm akad. Aranytojó nem használtam mert felém nincs, de keverve kukoricával jól tetted, zöld is mehet nekik, saláta, cukkini, répa, tyúkhúr és még írhatnám :) A fürj tojása ilyen foltos :) De van mikor fehér, vagy zöld, lilás lesz, érdekes színben lesznek majd. Elsőnek van mikor nagyot tojnak vagyis ezt vettem észre, de tegnapi tojásból nálam nem volt 2 azonos :) 16 óránként tojnak vagyis ezt olvastam én is.

Nálam Délután 15:00-tól kezdenek tojni 20:00-ig :) Szóval hamar tudom őket zárni !

Előzmény: Rajgazos (13603)
Rajgazos Creative Commons License 2015.06.10 0 0 13606

Rajgazos Creative Commons License 2015.06.10 0 0 13605

Szóval a tojások

Rajgazos Creative Commons License 2015.06.10 0 0 13604

A tojások

Rajgazos Creative Commons License 2015.06.10 0 0 13603

Sziasztok,

Új vagyok ezen a fórumon, de egy ideje elég sokat olvasgatom.

Az alábbiakban szeretném a segítségeteket kérni:

Jolovit adása mellett (1ml az 1L vízben 2 napig) és zeolit kajában + homokfürdőben, a tojást meg lehet enni?

Milyen sűrűn érdemes adni nekik?

5 darab 8 hetes tojóról van szó, arany tojót és kukoricadarát kapnak egy kis zölddel kiegészítve.

Valamint a tojások színe, foltjai és azoknak mérete mire utalnak?

Előre is köszönöm szépen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!