Keresés

Részletes keresés

Zolee/ISYMFS Creative Commons License 25 órája 0 0 14253

Fürjeket szabolcsba hol lehet beszerezni?jövő tavasztól kesznek fürjeim....

Zolee/ISYMFS Creative Commons License 25 órája 0 0 14252

A legjobb megoldás ha saját magad termeled a zöldet szerintem

Előzmény: japipapi (14251)
japipapi Creative Commons License 26 órája 0 0 14251

Volt egy időszak, amikor nagyon jót akartam az állataimnak, rendszeresen hoztam haza zöldet a piacról. Aztán észrevettem a fosást, sőt hullottak a nyulaim, mint a legyek. Rájöttem az okáról. A csodálatos szép zöldségek,- kivétel nélkül-, agyonpermetezett cuccok voltak! Soha többet nem veszek csodaszép zöldséget, csak őstermelőtől, még akkor is, ha nem olyan mutatós, netán férges. 

Előzmény: csontimix11 (14246)
japipapi Creative Commons License 26 órája 0 0 14250

.............................................., de alapja csak van? :-) 

Blue_Sky_007 Creative Commons License 1 napja 0 0 14249

Ja és ha nem is sok, de 19 tojó napi 5-6 tojással azért még megörvendeztet.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 1 napja 0 0 14248

Nálam rengetek zöldet kapnak, ha nem is fosnak, de híg a széklet. Ugyanakkor most van a tollváltás ideje? Mert az enyémek elkezdtek tollat hullatni, de kb mint Holle anyó párnája. Kint vannak, kint is fognak telelni. Vitamint dögivel kapnak, csírázott magot, Jolovitot, kalciumot, almaecetet, zöldet, tojótápot. Jókedvűek, bár estére a hidegben belassulnak.

lagoon79 Creative Commons License 1 napja 0 0 14247

nem lehet, h sok a zöld? nálam szokott hígabb ürülékek okozni.

csontimix11 Creative Commons License 2 napja 0 0 14246

Szia !

Köszönöm.Tudom, hogy ti sem tudtok többet viszont észrevettem, hogy mindenki másképp vélekedik dolgokról másképpen ötletel.Sokat szemezgettem eddig is és sok hasznos infót találtam. Viszont arról semmit, hogy miért kezdtek el fosni a fürjeim.Gazdasági baromfi tápot kapnak most, zöldet azt sem tudom mivel kezdjem.Saláta? állítólag nem lehet adni nekik össze-vissza mindent. Fosásra kakasport javasoltak.

Gondoltam kikérem a véleményeket, vélekedéseket. Ja és házunknak nincs pincéje... :D

Előzmény: japipapi (14244)
Zolee/ISYMFS Creative Commons License 4 napja 0 0 14245

Szia,nem fognak megfagyni ,de nem lesz tojás hodegben.(helyedbe xsinálnék egy kerti kifutót egy ólal.Azt én nem tudom,hogy miért nem tojnak,de fénymagot ,vöroskölest+zöldet rendszeresen adhatsz nekik. Ja ha kiakarod rakni őket télre akkor tavasszal tedd,hogz hozzászokhassanak a klímához.Én így tudom,javítsatok ki ha rosszul tudom.

japipapi Creative Commons License 4 napja -1 0 14244

Szia!

Gratulálok.

De, hidd el mi sem tudunk többet, mint amit már olvashatsz itt a több, mint 14200 hszben. Szemezgess, kérdéseidre megtalálod a választ. Ne is kívánd, hogy ismét újra, meg újra leírjuk. 

Ha nincs türelmed olvasni, már eleve sajnálom fürjeid. 

Tulajdonképen, a házépítésnél is a pincét csinálják előszór, nem a padlást. Gondolom érted, hogy miről beszélek. 

Előzmény: csontimix11 (14243)
csontimix11 Creative Commons License 4 napja 0 1 14243

Sziasztok !

Szeretnék segítséget és információkat kérni. Felbuzdulba vettem 4 fürjet hogy szerencsét próbáljak.3 tojot és egy himet. Szép kifejlettek. Jelenleg kukorica darával és tojo táppal etetem őket, de tojásnak se híre se hamva.Jelenleg a lakás egyik mellékhelyiségében tanyáznak fürjketrecben. Kérdéseima  következők lennének:

-mik azok az eleségek amiket adhatok még nekik?

-ha udvaron zárketrecben szeretném őket tartani télen nem fagynak meg?

-vagy mi az az ideális hőmérséklet amit szeretnek.

Mit érdems tudni róluk.(Internet fullon tele van jobbnál jobb okosságokkal de én inkább tapasztalt emberektől azaz tőletek szeretnék informálódni.

Kérlek benneteket segítsetek.

Sh4d3 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 14242

Sziasztok!

Világítás pipa. Fütés 1-2 héten belül de még nappal 24-25 fok van náluk, reggelre pedig 20 fok volt ma is. 

Világítás videó a videó az instragramra van feltöltve.

Köszönöm szépen, további szép napot Nektek!

japipapi Creative Commons License 2016.08.20 -1 1 14241

Szia!

Gratulálok, még ha nem is te tojtad! :-)

"Mondottam ember: Küzdj, és bízva bízzál! " Madách

Előzmény: Sh4d3 (14240)
Sh4d3 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 14240

Sziasztok!

Tegnap végre megjött az első és szép picinyke tojásunk. Egyenlőre még csak egy tojik, de hamarosan várom a többit is, hogy meginduljanak.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2016.08.16 0 1 14239

Én 10-14 gr-okat mérek.

Előzmény: Sh4d3 (14238)
Sh4d3 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 14238

Sziasztok ismét, kicsit kihalt a topic :) 

Na mind1 a lényeg, hogy mértem. Kép nem készült az életes és fürjeim legelső tojásának a súlya ha nem csal a mérleg akkor 7g.

Ez van :)

Sh4d3 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 14237

Sziasztok!

Megszületett az első tojás :) nem szép de saját :) kemény, és viszonylag nagy súlya van hamarosan mérek egyet.

japipapi Creative Commons License 2016.08.13 0 1 14236

Szia!

A szójára nagyon vigyázz, dugulást okoz! Amilyen tápláló annyira veszélyes!

Előzmény: Sh4d3 (14232)
japipapi Creative Commons License 2016.08.12 0 0 14235

de nem sokáig, mert csökken a nappalok hossza és csökken a hőmérséklet is. 20°C alá biztosan nem lesz fürjtojásod szabad tartásban. Ha szeretnél folyamatos fürjtojást, gondoskodj időben fűtést és 10-12 órás nappalnak megfelelő fényt.

Előzmény: Blue_Sky_007 (14231)
Pichon Creative Commons License 2016.08.12 0 0 14234

Sziasztok! veletek vagyok még, csak mostanság se időm se erőm vissza írni :( Reggel kelek megyek dolgozni haza érek még az itthoni és altatni már nem kell :( Fürjeim szuper rendben vannak, még sok a munka náluk hogy télen minden szuper legyen, radiátor csöveket még meg kell venni, ablakot kicserélni, ajtót kicserélni. Takarmány van bőven és remélem lesz sok kukorica a határban amit ott hagy a gép, szalma pipa kicsik nőnek 4 hetesek már elmúltak! Hétfőn megyek veszek 200 kg búza ocsút még ahoz is össze kell rakni egy ocsú fújó gépet :) Szóval van munkám, sőt május óta kecske tulajdonos is vagyok lassan jön a következő is, novemberben pároztatás :)

Sh4d3 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 14233

Ez igen! Úgy érzem mentesíteni fogom magamat a telefonos postoktól annyi ba van az írásomban. Sajnálom elnézést mindenkitől.

Előzmény: Sh4d3 (14232)
Sh4d3 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 14232

Sziasztok!  

24 óra elteltével asszem minden pótolva ma dinnye és sóska a nasi, holnap listkukac és mától kapják a tojótápos keveréket, szója nap, kukorica, búza,  tritikálé keveréket plusz mész gri(z)!  Ivó folyadékukba 8/1 arányba almaecet és 10ml jolovit. Remélem jól összegeztem mindent és helyesen jártam el. Megerőssítést várok vagy ha rosszúl jártam azt is hogy javítsam azt.

Köszönöm szépen! 

Sziasztok! 

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 14231

Irigyellek. Nekem 19 van, de még csak a napi 7 tojásnál tartok. Igaz szabad tartásban vannak és még kicsik is vannak közöttük. De emelkedik lassan az én tojás számom is.

Előzmény: lagoon79 (14216)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2016.08.12 0 1 14230

Szia. Köszi, valami tésztás fürjtojásos honlapon olvastam. De akkor megy a palacsintába a fürjtoji meg a víz. A lányom már nem is akar másik tojásból palacsintát. 

Előzmény: japipapi (14215)
Hajnalka1988 Creative Commons License 2016.08.12 0 1 14229

Szia! Én is beleestem a hibádba(45cm magas,rácsozott tetejűt készítettem) Aztán szabad tartásba raktam őket, de azóta is látom, szeretnek megbújni. A nyuszinkkal együtt tartom, hozzá is bújnak :)

Előzmény: Sh4d3 (14226)
Sh4d3 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 14228

Szia! 

Sajnos macska és kutyus ártalom van nem beszélve a kisfickóról :) egy nap után a vártnál jobban teljesít a kis állomán. Örülök neki hisz a kisfiam odáig van értük most is sóskával tömi őket amit nagyon szeretnek ahogy látom.

Előzmény: japipapi (14227)
japipapi Creative Commons License 2016.08.12 0 1 14227

Szia!.

Láttam a képeid. Ha már kész, ne dolgoz feleslegesen belmagasság csökkentése miatt. Én 30 cm -es magasságot szoktam csinálni, ketrecnek. Azért meg fogják szokni a környezeti ártalmakat. Minél többet találkoztok, annál nyugodtabbak lesznek. Mondjuk a kutya, macska megjelenése kegyetlen rohangálásokra kezdenek, jobb, ha ők távol maradjanak. Van olyan madaram, hogy etetéskor ráugrik a vállamra és ott egyensúlyoz, nem megy sehová. Közben etetem nyulaim is, de ő csak nem akar elmenni sehová.  Azután megsimogatom és visszateszem, ő meg csak néz rám az ajtójukban. :-) Ja, és fiú a drága.

Előzmény: Sh4d3 (14226)
Sh4d3 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 14226

Mennyi a javasolt tető magasság sok mindent láttam, kis életteret akartam nekik de ezt belátom rosszúl tettem. Nem akarom bezsúforni alacsonyat építeninekik hely van bőven de ním szabadtartásba sajnos... Bárcsak úgy lenne.

Előzmény: japipapi (14223)
Sh4d3 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 14225

Szia! Bocsánat telóról vagyok volt egy el nem küldött beszélgetésem köszönés és nagyon restellem hogy a sokadik nem el nem küldött hsz után nem írtam... Elnézést mindenkitől nem szoktam lenni ilyen illemet nem tudó ember. Csak mára elegendő a táp ezért is kérdeztem. Igen látom a neki futásokat... Asszem magasságcsökketés lesz. A többit megértettem és amúgy már átnyápaztam magamat a hszeken és az az idő elteltei tapasztalatokoat és jobb tartás érdekében írtam a kérdésemet :) de köszönök mindent, lesz kérdésem ha nem nqgyon zavarom a fórumot... Bár az első nállam az olvasás.

Előzmény: japipapi (14224)
japipapi Creative Commons License 2016.08.12 0 1 14224

Szia! Bocsánat, hogy köszönök, de mi így szoktuk.

Mit jelent az, hogy növendék táp? A 4-5 hetes tojó fürj már nem növendék, 5 hetesnél már várható a tolás rakás. Ehhez nagy fehérjetartalmú tápanyag kell, ha fürj tápot nem tudsz beszerezni, megfelel a fácán táp, de tartósan jó a tyúk tojótáp is. Idővel, amikor betéve tudod a fürjtartás csínját-bínját, (persze rengeteget kell olvasni) akkor magad is keverheted az éppen megfelelő takarmányt. E topikban nagyon sok útmutatás van, használd a kereső, hogy ne keljen ismét regényeget írni.

Előzmény: Sh4d3 (14222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!