Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

GyurmaZs 1 órája Creative Commons License 13059

Igen postán is küldök ha kell, de ott értelemszerűen hozzá jön a postaköltség.

Thorr76 13 órája Creative Commons License 13058

Postán is?

Előzmény: GyurmaZs (13057)
GyurmaZs 25 órája Creative Commons License 13057

Japán fürj, vadas és búza színben van, a keltetni való tojásokat 35 Ft-ért adom. Kom-Eszt megyében lakom

Pichon 27 órája Creative Commons License 13056

Érdeklődnék hogy milyen, fajta fürjtől ? És mennyiért adod ahol laksz ?

Előzmény: GyurmaZs (13055)
GyurmaZs 1 napja Creative Commons License 13055

Keltetésre való fürj tojást adok el ha valakit érdekelne.

fürj999 2 napja Creative Commons License 13054

6-7 hetesen a kloalkából még nem jön a "hab" 10-12 hét után kezdődik aztán van amelyiknél jól elhuzódik .

Előzmény: Zsiray (13050)
efraim77 3 napja Creative Commons License 13053

nekem veszett szerencsém volt megint...a 76 madárból 28 kakas volt csak:)

Pichon 3 napja Creative Commons License 13052

holnap lesznek a fürjeim 4 hetesek, én már látom a mellkasuk alapján hogy sok lesz a kakas benne :)  :( De megvárom a biztos 8 hetet pár kakast meghagyok a többire már van vevőm.

efraim77 3 napja Creative Commons License 13051

az nem fehér folyadék hanem hab..először csak kicsit habzik később egyre jobban de mindenképpen habszerű buborékoló anyag jön

A többi vizsgálat nem egyszerű...addig nem még nem dudorodik erősen a kakasé..

gyakorlat kell hozzá de akkor 5 hetesen megmondod 90%-osan...

Én az alapokat györgyén tanultam 5 heteseken...azóta gyakoroltam:) és mostanra 95 %-osan beletrafáltam..:D de sokat gyakoroltam:)

vegyél egy tuti tojót és egy tuti kakast...hasonlítsd össze....elsőnek 5-7 hetesen sem biztos hogy különbséget fogsz látni...de ne add fel ...a kakasé enyhén dudorodik...a tojóé középen homorú...ha kicsit meghúzod újjal....ez leírva jól hangzik de gyakorolni kell:)...van aki azt mondja rá kell fújni és akkor össze és széthúzódik de csak egyszer akkor ha belülről homorú akkor tojó...

Előzmény: Zsiray (13050)
Zsiray 3 napja Creative Commons License 13050

6-7 hetesek de toll alapján tojo de ha kloákánál megnyomom fehér folyadék jön..

teljesen össze zavarodtam hogy ki kicsoda:-))))

Előzmény: efraim77 (13048)
Caprera 3 napja Creative Commons License 13049

oké, köszönöm

Előzmény: efraim77 (13048)
efraim77 3 napja Creative Commons License 13048

a hab inkább 6-7 hetesen kezdődik minimum...4-5 hetesen még nem igen

Caprera 3 napja Creative Commons License 13047

Szia, a kloákánál enyhén megnyomod akkor fehér habos váladék jön ki a kakasokból, viszont azt nem tudom ez milyen kortól működik, erre meg nekem válaszolhatna valaki, mert van egy csapat 4 hetesem, mondjuk velük még nem próbáltam.

Remélem nem gond hogy itt kezdőként válaszolok, de ezt az infót is itt olvastam

Előzmény: Zsiray (13046)
Zsiray 3 napja Creative Commons License 13046

Sziasztok!

Ujra egy kérdésem lenne?

Hang és a tollazaton kivűl hogy lehet még megállapitani a fürj nemét?

Olvastam hogy az ürülékkel fehér lé folyik akkor az fiu...de lehet hogy nem? esetleg kép?

Valaki segitsen mert már szétszelektáltam őket párszor és kezdem feladni...

Köszönöm!!!!

Gaben4x4 4 napja Creative Commons License 13045

Először is nem hátráltam meg a fürjek tartásától, tőled pedig elnézésed kérem. Most nézegetem neten hogy mekkora ketrecet gyártsak nekik. Meg azért olvasgatom, hogy mit esznek isznak, és a jólétükhöz milyen körülményeket kell biztosítani. A képek nagy segítséget nyújtanak a kezdőknek, így jobban szemlélem én hogy mit hogyan csináljak.

Előzmény: Cibás Ferenc Franci (13009)
efraim77 5 napja Creative Commons License 13044

igen elsőre nekem sem volt csak a rács akkor volt kettő, de következőnek már a bújtatóra tettem egy szúnyoghálót...egy sem lett szétcsúszott lábú a 76-ból.

Előzmény: fürj999 (13040)
fürj999 5 napja Creative Commons License 13043

Én, "ha másnapra nem jön rendbe magától", nem hagyom szenvedni. :-(

Előzmény: Caprera (13042)
Caprera 5 napja Creative Commons License 13042

oké, köszönöm, most befőttes gumit raktam a lábukra és sokszor nézegetem őket, először csak nagyon lazára raktam, azt lerugdosták aztán egyre erősebbre amíg ott nem maradt, viszont lehet már késő mert 16.-án keltek, enni tudnak és néha belemártom a csőrüket a vízbe hogy igyanak is, de már látszik hogy gyengék. Igazából, tudtam hogy első keltetésnél valamit elszúrok, direkt ezért csak kevés tojással kezdtem

Előzmény: fürj999 (13041)
fürj999 5 napja Creative Commons License 13041

Bocs ! A 8-as hurkolások után meg kell kötni.

Előzmény: fürj999 (13040)
fürj999 5 napja Creative Commons License 13040

Szia 

8-as alakban többször áthurkolod a lábat, nem lesz szoros sem. 1-2 napot pedig kibír-ha nem eszik, iszik, hiszen még úgy is a szíkből táplálkozik, még akkor is, ha látjuk csipkedni őket a kaján. 

Általában akkor van szétcsúszott lábú csibe, ha kevés a forgatás a 11-ik naptól a 15-ig és kelés után a gép belsején nem tud kapaszkodni. Kelés elött a tojásokat ajánlatos egy vékony ruhára tenni. a rács, nagy a fürjnek.

Előzmény: Caprera (13037)
Caprera 6 napja Creative Commons License 13039

Rendben, köszönöm, akkor megpróbálom

Előzmény: efraim77 (13038)
efraim77 6 napja Creative Commons License 13038

nekem legutóbb egy sem volt ilyen lábú..de amikor először volt 2 annak összekötöttük egy napra a lábát...teljesen rendbe jött 24 óra után levettük róla és már rendesen járt egyből...(az egyikból lette gyhatalamas kakas) ..persze ezt csak néhány darabnál csinálnám meg de teljesen rendbe jött...igaz nehéz összekötni, mert nagyon pici a lába... de attől nem kell félni hogy nagyon megszorítod...24 óra múlva úgyis leszeded..

Mi úgy csináltuk hogy előre megvotak a hurkok:D és abba bedugtam a lábukat...meghúztam még egy csomó rá és kész...a logó darabokat levágtam:) teljesen rendbe jöttek.

Előzmény: Caprera (13037)
Caprera 6 napja Creative Commons License 13037

Sziasztok, elég régóta csöndben olvasom a fórumot és a legtöbb infót innen szereztem, köszönet érte. Most viszont lenne egy problémám, most keltettem először, minden rendben ment de vannak szétcsúszott lábú csibék. Rongy van alattuk ( ezt is innen tanultam ) de így is 30ból van 3 darab ami teljesen a hasán van, valahol olvastam, hogy össze kell kötni a kis lábukat, de nekem nem igazán megy, lerugdossák magukról, nagyon szorosra meg nem akarom kötni hogy fájjon szerencsétleneknek. Nem tudom hogy ők ilyen járulékos veszteség lesznek és likvidáljam őket, vagy próbáljam ezt a kötözősdit, vagy esetleg van-e erre más megoldás/gyógymód? A választ előre is köszönöm.

Skytten 6 napja Creative Commons License 13036

Szia!Köszönöm a gyors választ.

Előzmény: fürj999 (13034)
Cibás Ferenc Franci 6 napja Creative Commons License 13035

Köszönöm a válaszokat.

fürj999 2015.01.18 Creative Commons License 13034

Szia

Nem én készítem a nejem, de leírom. Kb fél kg rétesliszt és annyi tojást amennyit felvesz ( a tojás db.a mérettől is függ)20-25 db. Jól összegyúrni, hogy elég rugalamas és kemény legyen, ha nagyon kemmény még lehet tojást hozzá tenni, de vízet NEM. Mindjárt kisodorni és mi tészta nyújtó géppel vékonyra nyújtjuk. A szeletelővel szeljük (itt már én is segítek) Hamar szárad akkor a szeletelő összegyűri a száraz széleit. DE ha 3-4 cm széles csíkokra vannak eldarabolva akkor nem huzza a szélét sem és szép vékony levestészta lesz. Konyharuhán addig szárítani amig jól megszárad és ugyanúgy elrakni mint a másfajta levestésztát. Kockára vágni sajnos késsel kell, mert olyan szelő nincs, de ha kicsit vastagabban van kisodorva akkor kifőtt tésztának is nagyon finom, szélesebbre szeletelve. Mi spagetti helyett ilyet eszünk. Ha valami kérdésed van nyugodtan kérdezz. Jó étvágyat.

Előzmény: Skytten (13031)
fürj999 2015.01.18 Creative Commons License 13033

Szia 

igen gyenge a bőrük, de egy öltés elég és már nem megy bele semmi. Az is jó mert nem kényesek, csak az a lényeg, ha vérzik valami elszívja és utána könnyeben gyógyul. Igen valószinű kikezdték a fejét és sajnos nagyon meg tudják skalpolni egymást ! A táp pedig az etetőből került bele.

Előzmény: Cibás Ferenc Franci (13029)
Thorr76 2015.01.18 Creative Commons License 13032

Köszönöm a tanácsokat!

Előzmény: fürj999 (13026)
Skytten 2015.01.17 Creative Commons License 13031

Szia!Letudnád írni,hogy TE hogyan  készíted a házi tésztát.Elsősorban milyen lisztet érdemes használni hozzá,mik a pontos arányok majd maga az elkészitési folyamat.Az a baj többféle receptet olvastam de a gyakorlati tanácsok a legjobbak mindig.Elöre is köszönöm a szívességedet.Üdv!

Előzmény: fürj999 (13026)
Cibás Ferenc Franci 2015.01.17 Creative Commons License 13030

Bocsi lemaradt az elözöböl.
Nem vagyok felkészülve sebészeti beavatkozásra, igy nem volt semmilyen fertötlenitö szer itthon. De aztán eszembe jutott hogy a filmekben rummal fertötlenitene lött sebet :) Igy aztán mielött megböktem egy fülpiszkálót házi vegyes pálinkába mártottam és azzal megdörzsöltem a fejbörét.