Keresés

Részletes keresés

kosorrú Creative Commons License 2 napja 0 0 14393

Köszi szépen.

fürjfürkész Creative Commons License 4 napja 0 1 14392

Keltettem japánnal, szépen megülte, ki is keltek, csak én elvettem tőle őket mert akkor keltek a gépbe és inkább a nevelőbe raktam őket a többivel.

Azt tapasztaltam hogy kelés után szétmásztak, nem keresték a kotlós melegét, szerintem a túltenyésztés miatt vesztettek az ösztönös viselkedésükből. Nagykorába pölö odamegy a macskához.!

KIsérletnek szép volt, ha betettem volna egy lámpát nekik biztosan felnőttek volna-de akkor így egyszerübb volt.

Előzmény: kosorrú (14389)
*julianna* Creative Commons License 4 napja 0 0 14391

Még képet is találtam róluk :)

*julianna* Creative Commons License 4 napja 0 0 14390

Üdv.
Tavaly én is japival keltettem fürjeket, nekem senki nem tudott ebben segíteni, és a neten sem találtam erről semmit. Az első napokban nem árt melléjük lámpa, mert mintha nem találtak volna vissza az anyjuk alá, és többször már az oldalukon fekve találtam többet a dobozban. Felmelengettem őket, és visszadugtam a kotló alá. Kb az első 3-4 napban volt ez. Elhullás szerencsére nem történt, de idén én is figyelek erre. Nem tudom másnak van e ilyen tapasztalata.
Sok sikert, és örömöt!

kosorrú Creative Commons License 4 napja 0 0 14389

Gyerekek keltetett már valaki fürjet törpetyúkkal?

HZsolt79 Creative Commons License 6 napja 0 0 14388

Nem nagy tétel,de egy 10db tojó fürjre lenne szükségem.Persze fiatalokra.Tud valaki eladóakat?Ha igen a számom:30/3072022.Köszönöm.

fürjfürkész Creative Commons License 2017.04.16 0 0 14387

Üdv.

Én a fürjeknek itatószelepet fúrtam be műanyag edény aljába, amit belógatok föléjük.

Hamar megtalálják, és használatba veszik, nekem bejött.

Előzmény: Marcipán86 (14386)
Marcipán86 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 14386

Sziasztok! 

Kellemes ünnepeket Mindenkinek! 

Pont most gondoltam végig hogy ahogy elkezdenek kelni külön veszem őket másik gépbe mert a mostani csibék is olyan bulit csaptak a gépbe hogy ha mellettük maradnak a fürjeket akkor az összes tojáskát bezúzzák. Szóval az utolsó 3 napra külön veszem őket. 

A csibéket a szomszédnak keltetem a fürjeket magamnak, de a nevelés mindenképpen külön lett volna. Saját részre ma végzett a csapat a keléssel 60 tojásból 49 csibe lett 

Annyira gyönyörűséges csapat. Végre lett egy csomó kék búbos. Évek óta nem keltek pedig kakas is volt kék.  De ahány annyi színű. Kopasznykú is lett bőven első keltetésbe csak 6 pedig egyik kakas is az. 

Szóval most örülök nagyon. 

Mit érdemes akkor itatónak betenni a napos fürjeknek? 

fürjfürkész Creative Commons License 2017.04.15 0 1 14385

Üdvözöllek!

A keltetés még haggyám, de a vegyes NEVELÉS szerintem a fő buktató !

Más  a viselkedésük. A fürj ha pihen akkor mindenki. Ha aktív akkor nagyon, és szintén mindenki ! 

Vegyesen nem bírom elképzelni. 

A másik az etetés , itatás ahogy írtad. A csirkeetetőbe képes bemászni  - pedig leszűkítettem - és belefulladni.

Az itatás - képes a befőztes üveg tetejébe belefulladni.

Örömmel olvasom hogy keltetsz , sok sikert és kitartást.

Még beszélünk!

Előzmény: japipapi (14381)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.04.14 0 0 14384

Tisztelt fórumozó társaim!

Mindenkinek ezúton kívánok tojásban és csibében gazdag kellemes Húsvéti ünnepeket!!

japipapi Creative Commons License 2017.04.14 0 0 14383

japipapi Creative Commons License 2017.04.14 0 0 14382

Kifelejtettem:

Nem csak az itatás, hanem az etetés is másnak kell lennie. A tyúk csibének jó a gyógyszeres indító táp, a fürjeknek adni ilyet tilos! Az a magyarázat, hogy fürjeknek alapból kialakul a természetes védelme a szallmonellával szemben, az ellen hat indító táppal, tömeges elhullást okoz. 

Az almozás is más, tyúkcsibéknek jó a forgács, fürjeknek csak homok, macska alom, zeovit, merta forgács esetleges evése begy gyulladást oko, ismét tömeges az ellhullás. 

Előzmény: fürjfürkész (14380)
japipapi Creative Commons License 2017.04.14 0 0 14381

Szia!

Valóban, én is tanulmányoztam a vegyes keltetés, hozzá is kezdtem, -majd én bizonyítom az ellenkezőjét! Persze, kisebb lett az arcom, a szakirodalom igaz. 

Bár lehet, de eléggé gyatra eredmény. Tapasztalatom szerint fürjet, libát, győngyőst csak egyedül. Tyűkot, japit minden további nélkül eredményes. Néma kacsát, vadkacsát, magyar kacsát szintén, még akkoris ha más a keltetési idejük. Néma 35 nap, házi 28 nap. Az utóbbit egy héttel később tettem be, így együtt kelnek.

Jövőhéten indítok gyöngyöst, majd egy hét műlva mellérakok vagy 60 db japit. Van rengeteg. Persze várhatóan sok lesz a "szemtelen", mert fiatalok kakasaim. Tovább szaporítás miatt egy misét megér.

És akkor következnek majd a fürjek.  Nekik még időben belefér a szabadtartású nevelés. Egyszerre 100 db fürjtojást akarok keltetni. 

(ha, "egészségem" engedi egyáltalán, de bízok a lehetetlenbe, nem adom fel!)

Előzmény: fürjfürkész (14380)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.04.12 0 0 14380

Üdvözöllek

Igen most én is tapasztaltam a sok állandóság utáni változást...Ember tervez, Isten végez  ! 

Amúgy kialakul a keltetés, nem is lesz rossz ! A végelszámolást holnap fogom megejteni.

Vegyes keltetést még nem csináltam / tyúk-fürj / A szakirodalom nem ajánlja , szerintem a nevelésnél lehetnek gondok - ha azt is közösen akarod végrehajtani.

Pl az itatás gond, mert a kisfürj a csirkeitatóba képes belefulladni.

Na még beszélünk,szia.

Előzmény: Marcipán86 (14379)
Marcipán86 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 14379

Sziasztok!

Fürjfürkész eszembe jutott hogy pont most beszélgettem egy csomót azzal akitől a tojások vettem. Mindenféle kérdésre készségesen válaszolt. Aztán írtam neki hogy most már akkor elég tiszta képem van a fürjekről. Erre írta hogy az sosem lesz mert mindig minden máshogy van náluk és amikor valamiben biztos kezdesz lenni akkor tuti felborítják. :-D

Nekem is két gép megy. Egyik most pénteken várható, saját tojások, őket magamnak keltetem. A szomszéd meg most szólt hogy kellene neki csibe így beinditottam neki a másikat a 4-5. napnál járt mikor beraktam oda a furjeket, reményeim szerint együtt kelnek majd. 

Sikeres keltetést mindenkinek!!

fürjfürkész Creative Commons License 2017.04.10 0 1 14378

Üdvözöllek!

Nálam lényegében az " alapanyag " vonatkozásában nem történt változás. Hálégnek nem szokott kelésgyengeség, szétcsúszó láb stb. előfordulni.

Ahogy elemzem a dolgaimat a beállítás lehet a ludas. Nem mérem kontrollba a hőfokot, de szerintem kicsit rá kell adnom a fűtést legközelebb. Tálcára kirakás után levettem 37.4 - re , 2 nap után adtam rá , lehet hogy ezt se kellett volna. / mármint levenni annyira /. 

Na mindegy, nem megyek a falnak ha kicsit kevesebb lesz , idáibg szépek, egyenletesek, erősek.

Húsvét után indítom a tyúkokat, őket egy kicsit változtatott beállításokkal.

Sok sikert, és egészséget neked!!

Előzmény: japipapi (14377)
japipapi Creative Commons License 2017.04.10 0 0 14377

Szia!

Nekem tömegesen 18. nap a kelés. Állítom, a beállítás a mérvadó. Tized különbségek más eredményt ad, persze, maga származás (etetés, tartás, stb.)  is megviccelhet. Egy észre nem vett áramkimaradás, kimaradt, forgatás is fölboríthat mindent.

Én a tömeges keltetést szoktam (volt) meghagyni. Tapasztalatom szerint, a "lusták" igazán kevésbé jól lehet hasznosítani, lassabban növekednek. Valami genetikai hiba lehet náluk, továbbszaporításuktól óvakodtam. Ha sok a kései kelés, oka lehet a belterjesség is!

Most, foglalt lesz mind két  keltetőm jövő héttől, gyöngyös és kacsa indul, 28 -35 nap. Utánuk indítom a fürjeket és japán tyúk kedvenceimet, 18 - 21 nap. Mást nem tervezek idénre. (ha, kibírom 😀)

Előzmény: fürjfürkész (14374)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.04.10 0 1 14376

Hát most alaposan felborult a rendszer!!

Reggel kivettem 6 darabot, de bent hagytam 10-körül mert még nedvesek---meglátjuk!

Előzmény: Omosimama (14375)
Omosimama Creative Commons License 2017.04.10 0 0 14375

Hajrá Fürkész! A természet néha megtréfál bennünket!

Előzmény: fürjfürkész (14374)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.04.09 0 0 14374

Üdvözlök mindenkit.

Hát a mostani keltetésem alaposan megizzaszt!

Régiektől eltérően a szépen kiszámolt 16.-k napon nem indult meg a kelés. Máskor nekem minden alkalommal elkezdték, sőtt általában már előző nap is meg szokott jelenni legalább egy  "felderítő " , most semmi. 

Elértünk a 18.-k nap reggeléhez / ma reggel / mikor-is teljesen lemondóan konstatáltam hogy még semmi, és teljesen lemondtam róluk.

Elmentem dolgozni, délben jelezte a feleségem hogy csipog a keltető!!

Alig vártam hogy este hazaérjek, nyitom a gépet, és kivettem 28 kicsit.Szépek erősek, remélem hogy reggel megint megörvendeztetnek.

Változatlanul nem értem miért ez a tolódás, holott mindent úgy csináltam ahogy szoktam. Persze tudom hogy hivatalosan 16-18 nap a kelési idejük, de nekem a 16 volt a megszokott.

Na reménykedek!!!!

Marcipán86 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 14373

Sziasztok! 

Monori börzéről elhoztam a fürj tojásokat, be is ment a gépbe.  49 tojàs került be.  

Alig várom hogy keljenek. 

Stabil egy tojásom azóta is van minden nap :-D 

Keltetésben van különbség a tyúk és a fürj között?

Omosimama Creative Commons License 2017.04.05 0 0 14372

Gratulálok! Átérzem, milyen öröm az első tojás.

Előzmény: Marcipán86 (14371)
Marcipán86 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 14371

Sziasztok!

Képzeljétek, megvan az első fürj tojáska. 😁 Kis pici 8 gr. 😀

Pedig e hét végén lennének 6 hetesek.  Most már biztosan tudom hogy jól vannak tartva. Annyira örülök hogy sikerült 😊😊

És megvan az új ketrec is és tojás is tök jó helyről sikeredett, mindenféle tiritarka. Vasárnap börze után mennek a gépbe. 

Omosimama Creative Commons License 2017.04.02 0 0 14370

Köszönöm, az éjjeli irányfény jó ötlet, megcsinálom.

Előzmény: harCIBAnyulka (14368)
Omosimama Creative Commons License 2017.04.02 0 0 14369

Fürjtársi üdvözlet!

Automata forgatórácsos gépet vettem, tudván, hogy a nagy család és a rövid eszem miatt így biztonságosabb.

Keltetni való tojást meg Nyékről veszek. Onnan voltak tavaly az ausztrál tojások, egész jó volt a kelési arány.

A hőmérséklettel, páratartalommal néha vacakolnom kell, mert ugye a 41 személyes Cleo nem egy csúcstechno-lógia. De nekem elég és lassan megtanulok bánni vele. Köszi, hogy a hőmérsékletet írtad, mert bizonytalankodtam. No majd esik-puffan.

Előzmény: fürjfürkész (14367)
harCIBAnyulka Creative Commons License 2017.04.02 0 0 14368

Sziasztok!

Régebben én is tartottam fürjeket (papagájt meg pintyeket, gyémántgalambot tenyésztettem), sajnos költözés miatt csak a japántyúkok maradhattak.

Éjjeli riadalom ellen nekem mindig égett a "madarasban" egy pici led-lámpa, plafonra ragasztható, 2 ceruzaelemmel hónapokig elmegy, Lidl-ben, Aldi-ban időnként kapható. Ha vész van, így is felrebbennek, de mivel nincs töksötét, mindenki hamarabb visszatalál a helyére.

Nekem 4 "család" fürjecském volt, de a kakasokkal sosem volt szerencsém, mindig véresre cibálták a tojókat. Pár horrorisztikus reggel után külön tettem  a kakasokat (kalitkába egyesével), és reggel-este 1-1 fél órára mehettek csak a csajokhoz. Így is fias volt a tojások 90%-a, és komolyabb sérülés nem volt.

(Egyébként hiszem azt, hogy a dolgoknak nem csak egy egyetemes jó megoldása létezik, mindenki a saját technikai, anyagi lehetősége, érzelmi hozzáállása szerint intézi a dolgait, ha ez a három nincs egyensúlyban, úgyis kudarcra van ítélve. :-))

fürjfürkész Creative Commons License 2017.04.02 0 0 14367

Üdv Mama-és mindenkinek!!

Éppen most hűtöm vissza a keltetőmet,ill. a tojásokat,amit úgy szoktam hogy egyszerüen kikapcsolt állapotban szétemelem a szinteket, és úgyhagyom kb. 10 percig.

Ránézésre nincsen bajuk, de nem maceráskodok lámpázással , foltosak.

A rács ami megvan forgató,vagy sima rács, nem ismerem a gépedet. Ha sima rácson akarod keltetni őket a forgatásukkal egyenként ne bajlódjál, hanem nedves kézzel egy szerüen simítsd őket óvatosan át. természetesen lazán rak őket legyen köztük rés.

Egyszer fordult elő hogy egy kicsi lába beszorult a tálca résébe, rakhatsz ha akarsz apróbb hálót alájuk nem tud ártani.

A keltető paramétereit én nem állítom külön fürjekhez, ugyanazzal megy mint a tyúkok esetében. Ez gépenként eltérő lehet, nekem 37.6 - 37.9 közé van állítva, most tartósan 37.8 - at mutat. Vízzel pedig az elején teletöltöm, és végig úgy tartom.

Még egy hét és kiderül hogy sikerült.

Keltető tojás egy darabig nem lesz, mert a kakasaimat lenulláztam, frissítek.

Előzmény: Omosimama (14354)
japipapi Creative Commons License 2017.04.01 0 0 14366

😀

Mitől féljek? A haláltól csak az élet félelmetesebb! 😀😀😀😀😀

Előzmény: Omosimama (14365)
Omosimama Creative Commons License 2017.04.01 0 1 14365

Bocs, tényleg nem néztem meg az adatlapodat. Mentségemre szóljon, hogy tényleg nem szoktunk bemutatkozni. De most elolvastam és tényleg van pár év előnyöd. Én még küzdök a paranoiámmal, hogy írjak-e magamról. Te bátor vagy!

Előzmény: japipapi (14364)
japipapi Creative Commons License 2017.04.01 0 0 14364

Szia!

Adatlapomon én közzé tettem bemutatkozásom, sajnos ritka másnak  a gyakorlatom. A nick névből ritkán derül ki az életkor, nem. Én új topic lakónál nekem az az első, talán idetéved végre egy nyílt tag. Egy rövid bemutatkozás szerintem nem sértő. Sőt, tiszteletnek érzem. De, sajnos más ma a modor. 😕

Előzmény: Omosimama (14360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!