Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

etilalkohol 4 órája Creative Commons License 12248

:)

Előzmény: Pichon (12232)
etilalkohol 4 órája Creative Commons License 12247

Várom/juk a képet...

Előzmény: fürj999 (12235)
etilalkohol 4 órája Creative Commons License 12246

Türelmes vagyok, de a többi olvasó már tuti várja :) - ahogy én is :D

Előzmény: Kapos21 (12236)
etilalkohol 4 órája Creative Commons License 12245

Ha ugyanez bent lenne, akkor a kiszórtat is felennék, bár akkor kisebb a helyük...

Előzmény: Pichon (12239)
etilalkohol 4 órája Creative Commons License 12244

Szép! - bár kettő elfolyt!? Ilyenkor a reggelimet és a fürjtojáslikőrömet látom, mint 'kvardlipi' a sajtot:)

Előzmény: Pichon (12240)
etilalkohol 4 órája Creative Commons License 12243

Akkor japikotlós, tavasz és kakas... kicsit off, de miért pont a 'nemgazdasági' fürjek? Ez meg mégoffabb: akváriumod is van? - nekem igen, ezért kérdezem, mielőtt.....

Előzmény: István Lucza (12242)
István Lucza 7 órája Creative Commons License 12242

Hát az a baj hogy kakas nem igazán kívánja tyúkokat szóval nem hiszem hogy szemesek vagy lehet este végzi a dolgát de se tyúk kotlosom meg keltetom sincs szóval azért marad tavasz! 

metabo 7 órája Creative Commons License 12241

Áhám oké köszi megfogadom amúgy az íze 10 pontos volt rántotta is letudva fürjtojásból :) Hidegtálak és tojáspöri + millió millió süti van itt még min tesztelni.

Pichon 8 órája Creative Commons License 12240

Szia !  Kukorica és búza a takarmányban ! A sajátom ilyen !

Előzmény: metabo (12237)
Pichon 8 órája Creative Commons License 12239

Szuper ! Azzal jó lesz nagyon ! Sajnos jobb képem nincs az etetőről !

Előzmény: fürj999 (12234)
metabo 8 órája Creative Commons License 12238

Közben megnézte a feleségem is + kapcsolt rendes lámpát nem csak a páraelszívó világít pár darab nagyon szép mély narancsos a többi halvány sárga azért nem fehér de elég nagy a difi de összekavarva vanilia sárga az állag szaga semmi.

metabo 8 órája Creative Commons License 12237

Pár perce összeütöttem 15 db tojás egy rántottának de ledöbbentem mivel 4-5 tojás szép mélysárga de a többinek szinte fehér a sárgája :( Azért ehető ? Ilyet még 2 hetes pályafutásom alatt nem láttam. Ezekből 5 tojás amit a bácsitól vettem azt nem tudom mennyi idős lehet nyilván de a többi eheti friss.

Hirtelen a tyúktojásról ezt találtam "A tojás optimális minősítéséhez hozzátartozik a sárgája színe. A fogyasztó a tojástól elvárja, hogy annak sárgája az aranysárgától a mélysárga színig terjedő színskálán mozogjon. A világos tojássárgájától idegenkedik, pedig annak színe és táplálóértéke között semmiféle összefüggés nincsen."

Na most ehető vagy kutya vacsora ?

Kapos21 11 órája Creative Commons License 12236

fürj999: kukkants be a face profilodra, jelöltelek.

Az első ketrec kész van és módosítottam, marad apró lyukú rácsos, alatta trágya felfogóval. nem lett rossz, így elsőre azt mondom. van még hol javítani, de a második alkatrészeinek leszabásakor, ezt már figyelembe vettem. 

Ja és fénykép azért nincs még, mert tegnap késő este végeztem, ma dolgozom, holnap meg alszok egy keveset. Szóval etil, legyél türelemmel......:-)

fürj999 11 órája Creative Commons License 12235

Ha eljössz, meglátod,hogy nekem,hogyan van megcsinálva, szintén lyukfúróval, de nem cső, hanem olyan önetető amit kivülről lehet feltölteni. Igaz kicsit barkácsolt, de a következő jobb lesz. Hamarosan csinálom az új ketrecet, ne kelljen állandóan ki-be hordozni. 

Előzmény: Kapos21 (12223)
fürj999 11 órája Creative Commons License 12234

Amit a barkács áruházakban árulnak lyukfúrót (több méretre rakható) a 35mm-es jó, mert egy kicsit nagyobbra is fúr így lesz 37-38mm.

Előzmény: Pichon (12225)
fürj999 11 órája Creative Commons License 12233

Szia

Tényleg nem lakunk messze egymástól, én Kaposszerdahelyen lakom, kaposvári 61- es uti felüljáróhoz 6 km-re. Ha Kaposváron jársz, tényleg nincs messze. Persze bármikor erre jársz, gyere. Elvileg mindig itthon vagyok. Nyögdíjas vagyok. Általában, csak bevásárolni megyek el otthonról . Max jó időben hétvégeken kiránduni . Azért, ha jössz  telefonon szólj ide +36304009982 A rendes nevem: Tián István.

Előzmény: Kapos21 (12198)
Pichon 13 órája Creative Commons License 12232

Semmi gond ! 8-hetes kortól pedig 450 forint darabja a tojónak kakasnak 350 forint !

Előzmény: etilalkohol (12230)
etilalkohol 20 órája Creative Commons License 12231

Ha ennyire fontosak és elkezdenek tojni és a tojás is szemes/megtermékenyített, akkor ne várj tavaszig a keltetéssel, próbáld meg egyből...

Előzmény: István Lucza (12227)
etilalkohol 20 órája Creative Commons License 12230

Akkor egyévesen: 5450 forint lesz? :D - bocs de nem bírtam kihagyni:)

Előzmény: Pichon (12229)
Pichon 28 órája Creative Commons License 12229

10 tojóból ma 10 tojt :) Jó arány :) És még a többi tojónak van 2-3 hét időtől függ majd !

Következő keltetésem Január közepén lesz ! Szóval akit érdekel majd fürj az Február közepén keressen fel. 1 hetesen 150 forint lesz 2 hetesen 250 forint az áruk !

efraim77 30 órája Creative Commons License 12228

keltetésre max. 10 napos tojás jó.

Előzmény: István Lucza (12227)
István Lucza 1 napja Creative Commons License 12227

Köszönöm választ hát akkor beviszem őket a házba és ha mondjuk elkezdenek tojni akkor tavaszal keltetesig el állnak?

Pichon 2 napja Creative Commons License 12226

Igen nem sok a saját dugója de nekem nem volt itthon és megoldottam máshogyan :)  De nem sokban van az egész 1-szer kell megcsinálni csak nekik.

Előzmény: Kapos21 (12223)
Pichon 2 napja Creative Commons License 12225

Szia ! Bocsi elfelejtettem le írni :) 35-vagy 40 mm-es pontosan nem tudom már !

Előzmény: Öreg?halász (12224)
Öreg?halász 2 napja Creative Commons License 12224

Hány mm-es lyukfúróval fúrtad?

Előzmény: Pichon (12222)
Kapos21 2 napja Creative Commons License 12223

A cső átmérője volt igazán, ami érdekelt. megvan a méret, a következő ketrecbe már ilyet fogok tenni, felfogatva. Lyukfúróm is van, 73 mm-es a legnagyobb, de vannak kisebbek is. Készletben vettem a német áruházban anno pár euroért. Saját dugójával ledugaszolva, azt hiszem ez lesz a megoldás. Pichon nagyon köszönöm, sokat segítettél. 

Pichon 2 napja Creative Commons License 12222

Sziasztok ! Akkor írom igaz Fürjes téma !  63 mm-es Pvc cső az alap, két oldalt vagy saját zárókupak vagy más megoldás és igen fúróba helyezhető lyukfúróval van kifúrva, 400-500 forint vásárokban Pvc-hez jó fához már nem :)

5-6 cm van a lyukak szélétől széliig. Ezt megtöltöm és mikor lakomáznak nem bírják ki szórni a kaját a csőrükkel :) Na jó azért esik ki de minimális a kaja veszteség, érdemes belefektetni ! Nekem nagyon beváltak, még lesz is csinálva ilyen.

63 PVC cső tokos (2fm)Ár:816 Ft 

etilalkohol 2 napja Creative Commons License 12221

Nálam is van kedvenc sarkuk, de pár tojást akkor is máshova, sőt, néha lehetetlen helyekre tojnak - remélem puszta szeretetből és nem kib@szásból:):):)

Előzmény: Pichon (12218)
etilalkohol 2 napja Creative Commons License 12220

Ha fürjes etetőről van szó (elvileg arról) és egyéb fürjes dolgokról, akkor azt a fórumon írjátok meg, hogy más is tanuljon belőle...

Ha jól emléxem én 35mm-es erdészeti fafúróval (készletben kapható kb. 1500 ft és 15mm - 35mm-ig van benne, 5mm-es lépésben) fúrtam ki anno az etető PVC csövét (110mm-es).

Előzmény: Pichon (12219)
Pichon 2 napja Creative Commons License 12219

Szia ! Nem látom az Email címedet így nem tudok neked írni :( Az enyémet látni írj nyugodtan miben segíthetek !

Előzmény: Kapos21 (12217)