Keresés

Részletes keresés

gubike Creative Commons License 2008.10.19 0 0 455

Biztos jó ötlet ez a filc? Nem kell a hely a szellőzésnek? Miért csepp formájú és miért torkollik ki az a mélyedés?

Csak kérdezem, semmi konkrétat nem tudok.

Előzmény: haliholaci (453)
pbjudit Creative Commons License 2008.10.19 0 0 454
Kedves Ezermester! Ezt az öntapadós filclapot az említett áruház melyik osztályán ke-
ressem? Eddig még sohasem botlottam bele. A mérete mekkora?
Előzmény: haliholaci (453)
haliholaci Creative Commons License 2008.10.19 0 0 453

Akkor jöjjön a filcezés!

 

 

Papírból kivágtam a műanyaglap kontúrját, külön a középső bemélyedést, a szellőzőz nyillásokat, a lábak helyét.

 

 

A tecsóban kapható öbtapadós filclapra (200 Ft/ csomag, sok más méret is van benne, egy géphez egy elég) átrajzoltam, kivágtam, felpróbáltam.

 

 

Miután sehol nem ért hozzá semmihez, felragaztotam a műanyag lapra.

 

 

A kisebbik lapnál is ugyan ezt végigcsináltam, aztán mehet is vissza.

 

A párom szerint, főleg mivel az olajzást, és a filcezést egyszerre hajtottam végre,

sokkal szebb lett a hangja.

A következő lépés, a varrógép pedál lesz, mivel tisztán elektronikus (értsd:üres)

nincsen semmi súlya, ahhoz képest, hogy csak pár volt rohangál benne, egy merev,

tekeredős kábelt kapott, vhogy pozícióba kellene tartani.

Talán egy vákony,de súlyos lap az aljára, vagy esetleg egy mini keret alá megoldaná a dolgot.

 

Ui: semmi elbizonytalanodás, ez a gép  nagyon jó vétel,

csupán a gyártó-forgalmazó azt szeretné, ha mindenki igazán magáévá érezné

a masinát, és tevékenyen részt venne a megalkotásában is!

 

Szép hétvégét!

Laci

haliholaci Creative Commons License 2008.10.18 0 0 452
 

Szétszedtem,fényképeztem!

 

Itt van négy csavar,és az állítható lábról is le kell szedni a gumit!

 

 

Ez a műa.fogasív,kicsi zsírt kapott, és pár csepp olajat minden, ami mozog, és fém!

 

 

Ez a kisebbik fedél,csak két csavar, de figyelni kell az anyagtovábbító karjára levételkor,és persze visszarkáskor!

 

 

Itt a ferde fogazásra kell figyelni, ha sok kosz kerül közé, ledarálja a fogakat,

csak kevés zsír kell rá!

 

 

És végül egy csepp olaj a hurokfogóra is, mindjárt szebb lesz a hangja!

 

Már felragasztottam a filcet is, arról is van kép, holnap felrakom azt is!

Laci

haliholaci Creative Commons License 2008.10.18 0 0 451

Szétszedtem,fényképeztem!

Itt van négy csavar,és az állítható lábról is le kell szedni a gumit!

 

Ez a műa.fogasív,kicsi zsírt kapott, és pár csepp olajat minden, ami mozog, és fém!

Ez a kisebbik fedél,csak két csavar, de figyelni kell az anyagtovábbító karjára levételkor,és persze visszarkáskor!

Itt a ferde fogazásra kell figyelni, ha sok kosz kerül közé, ledarálja a fogakat,

csak kevés zsír kell rá!

És végül egy csepp olaj a hurokfogóra is, mindjárt szebb lesz a hangja!

Már felragasztottam a filcet is, arról is van kép, holnap felrakom azt is!

Laci

haliholaci Creative Commons License 2008.10.18 0 0 450
A képek melletti felirat eggyel lejjebb tartozik, még van mit tanulni!
haliholaci Creative Commons License 2008.10.18 0 0 449

Szétszedtem,fényképeztem!

Itt van négy csavar,és az állítható lábról is le kell szedni a gumit!

 

 

Ez a műa.fogasív,kicsi zsírt kapott, és pár csepp olajat minden, ami mozog, és fém!

 

Ez a kisebbik fedél,csak két csavar, de figyelni kell az anyagtovábbító karjára levételkor,és persze visszarkáskor!

 

Itt a ferde fogazásra kell figyelni, ha sok kosz kerül közé, ledarálja a fogakat,

csak kevés zsír kell rá!

 

És végül egy csepp olaj a hurokfogóra is, mindjárt szebb lesz a hangja!

 

Már felragasztottam a filcet is, arról is van kép, holnap felrakom azt is!

Laci

pjulcsy Creative Commons License 2008.10.17 0 0 448
Boszi! Igen, arra gondolt

Köszi, Évi! Tulajdonképpen úgysem tudja ott szétszedni, tehát csak akkor nézheti meg, ha már otthon kibontotta. Gondolom nekik sem kell egyébre, mint felvarrni néhány hosszú nadrágot:-)
Előzmény: 36évi (447)
36évi Creative Commons License 2008.10.17 0 0 447
Hát szinte semmiben.
Pár éve történt, hogy az anyám, anélkül, hogy velem beszélt volna róla, vett egy ilyen "olcsó" varrógépet. Sejthetitek, milyen kétkedéssel fogadtam. Aztán elmentem bevarrni, megmutatni neki a kütyüket, olajoztam is. Megdöbbentően jó kis gép, arra, amire neki kell (elszakadt ágynemű, új ágynemű varrása, ilyesmi), arra kiváló.
Nem tud sokat, de azt biztosan. Persze, sokat nem ahsználja, így nem tud nagyon meghibásodni...

Na, ezt csak azért írom, hogy ez lehet akár jó is, de mindenképp attól függ, hogy mire kell az anyukájának.



Előzmény: pjulcsy (442)
boszi99 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 446
amelyik vasárnaptól 14 000-Ft-ért lesz kapható, arra gondolsz?
Előzmény: pjulcsy (442)
boszi99 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 445
Nagyon kis kreatív " müszerész" vagy!
Előzmény: Laurendilla (436)
boszi99 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 444
Köszi a választ!
Milyen kár, hogy ilyen messze laksz!
elvállalhatnád a gépeink olajozását!

bár amilyen aktív a társaság el tudnám képzelni, hogy egy autót megpakolnánk a varrógépeinkkel és irány Szombathely(?) !!
::-))
Előzmény: haliholaci (434)
pjulcsy Creative Commons License 2008.10.16 0 0 443
Bocsánat! És fiú!:-)
pjulcsy Creative Commons License 2008.10.16 0 0 442
Lányok! Végülis miben maradtunk az újabb lidis varrógéppel kapcsolatban? Jó vagy nem jó? Barátnőm szeretne venni az anyukájának és kérdezte, mire figyeljen?
csernyei Creative Commons License 2008.10.16 0 0 441
Bocsi a hibákért, de az előbb amikor javítani akartam, elszállt az egész, ezért most úgy küldtem el, ahogy sikerült.
csernyei Creative Commons License 2008.10.16 0 0 440
Hogy te milyen ügyes vagy! Gyorsan meg is kérdezem, mivel már be kukkantottál a a belsejébe, szerinted azok a bizonyos műanyag "izék", már elfelejtettem, írtál, mennyire tűnnek cserélhetőknek, ha netán mégsem bírják a gyűrődést?
Szerencsére az én férjem is műszaki, de azért különösebben nem tesz boldoggá, amikor a vadiúj, garanciális darabbal belülről is megismerkedik." Ebben az esetben még nem tette meg!!!!
Előzmény: haliholaci (434)
csernyei Creative Commons License 2008.10.16 0 0 439

Köszi a tanácsot és a magyarázatot! Még nem tudom, hogy a leírásból rá fogok-e ismerni arra a bizonyos pöcökre! Majd jelentem, hogy sikerült.
Előzmény: kustrae (435)
Laurendilla Creative Commons License 2008.10.16 0 0 438
:))) hát mivel a párom nem egy barkácsolós fajta (ez abból is látszik, hogy én kaptam a bosch kézibehajtót nem pedig Ő) inkább csak finom bekukkantásként szedtem ki néhány csavart, és megláttam az oldalfedél leszedése után a problémát. (persze nem kellett volna levenni hozzá, de mégis igy láttam meg, hehe) aztán némi hezitálás után kezembe vettem az egyik gyöngyözős fogómat és a helyére pattintottam azt a részt amit gyanusan lógónak találtam. Visszapattant, feltettem, csavaroztam, működött és ahogy Cic szokta mondani, lehetett örülni :)))))

(de azért a beolajozós, több csavar ki, szétszedem - művelethez nem mertem nekifogni, majd Laci segitségével)
Előzmény: pjulcsy (437)
pjulcsy Creative Commons License 2008.10.16 0 0 437
Éljen! Milyen ügyes vagy! Én hozzá sem mertem volna nyúlni...
Mégiscsak kell majd az a szájbarágós, mutogatós útbaigazítás:-)
Előzmény: Laurendilla (436)
Laurendilla Creative Commons License 2008.10.16 0 0 436
Kedves Laci!

Megerősitem és kiegészitem Boszi hozzászólását - hasznos a HOZÁÉRTŐ férfiember a női topicon!!

Én pl. szivesen segitenék abban, hogy beszkennelek képeket a gépkönyvből, hogy a "dedósoknak" módszer leirását szemléltethetsd nekünk. Mert arról egyszerű lenne. például: 1. a gépkar bal oldalán lepattintjuk a műanyag kupakot, alatta a csavar, azt kicsavarjuk, igy leemelhetővé válik a műanyag rész és láthatjuk a kislámpát, a befűzőt, a tűrudat, stb. stb. stb.

Jaaaaj, és sikerült megszerelnem a tűbefűzőmet. Megvizsgáltam, hogy mégis mi lehet a baja, hát maga a kis fém alkatrész (behúzó horog és a szálvezető) egy műanyag fehér kis henger szerűségen van, ami a lenyomó rúd végére pattintható. Nos ebből a műanyag részből volt valahogy kiugorva a fém alktarész és nem állt tökéletesen ezért, hiába fordult a tűre, nem érte el mert nem egyenesen állt. Fogóval visszapattintottam a helyére és most TÖKÉLETESEN MŰŰŰŰKÖDIK, JUHÉÉÉJ :)))))))))))))))))))))))))

Előzmény: haliholaci (434)
kustrae Creative Commons License 2008.10.15 0 0 435
Én vagyok a szívószálas :) Arra a részére húzom a vastag fajta szívószál darabkát,amelyik feltámaszkodik a varrógép fém pöckére.(Na,én nem vagyok műszakis...).Ha nem világos,szólj,és fotózom.
Haliholaci!Drága vagy,de a leírás alapján én biztosan nem fogok olajozni :))
Előzmény: csernyei (433)
haliholaci Creative Commons License 2008.10.15 0 0 434

Teljesen jogos a félelem, azért is írtam azt, hogy keressetek hozzá embert is...

Az alapszabály, hiszen kényes jószág ez, hogy ahol fém a fémen mozog, oda tehetsz

egy-egy csepp olajat( orsóolaj,műszerolaj,fegyverolaj).

A zsír az excenterekre kell, a régi ( nem elektronikus programú) gépeknél műanyag tárcsák tartalmazták pl a tűrúd mozgását,erre is szoktam tenni egy kis zsírt

(finom csapágyzsír,gépzsír,szilikonzsír).

A mi kis masinánk egyébként meglepően sok fémet tartalmaz, de pl tűrudat,anyagtovábbítót vezérlő  tárcsákat helyettesítő kis villanymotorok műanyag fogasíveket mozgatnak,arra nem kell olaj ( ezeknek egyébként a gyors mozgásból

erős hangjuk van, remélem bírni fogják).

 

Már beszereztem a tecsóban a filcet, van 200 ft-ért öntapadós, bútoralátét

filc, kipróbálom,ér-e az ötlet vmit.

 

És persze csernyei (Ildi), örülök, hogy összejött, nálunk, Szombathelyen ,

még mindig van 5 db!

 

Laci

 

 

Előzmény: boszi99 (430)
csernyei Creative Commons License 2008.10.15 0 0 433
Sziasztok!
Köszönöm a kedves fogadtatást, hisz még teljesen új vagyok köztetek.
Gyorsan megnéztem én is, a tűcsere simán megy. Amitől félek, az a hímzőtalp. Emlékszem, hogy régebben valaki írta (bocs, de nem tudom már, hogy ki volt), hogy szívószál darabkát húz valahová. Hát ez az, amit én nem tudok, hogy hová?
Ez nagyképűség volt, mert a hímzőtalppal kapcsolatban jóformán semmit sem tudok.
Amióta olvasgatlak benneteket, azóta kezdett érdekelni a foltvarrás, de ez csak elmélet! A kukacolás, nekem a horgászathoz kapcsolódik egyelőre.
Ha valami tanácsot tudtok adni, jó néven veszem!
Csernyei
boszi99 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 432
Nem is értem, ennek mi az oka a mi ( egyébként)kis csodagépünknél??
még soha nem okozott gondot egy tűcsere, de ennél én is szenvedek.
Az első tűcserém az egyik táborban volt, ott meg is kértem a mi kedves előadónkat, segítsen már, mert nekem nem megy..restellkedtem,ilyen béna lettemí?? vagynem jó a szemüvegem?? ( megjegyzem ő egy pillanat alatt kicserélte!!)
na mikor itthon ismét eltörtem a tűt, szembesültem ismét a problémámmal!!Azt gondoltam, vége mindennek! pont egy olyan díszitő varrás kellős közepén, amilyen nincs a másik gépemen.
kénytelen voltam erélyesen fellépni magammal szembenl, és így hosszas pepecslés után sikerült ezt a bonyolult feladatot elvégeznem!
Előzmény: nzsuzsu (411)
boszi99 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 431
Gratulálok a gépedhez és üdv a csapatban!!
ne izgulj, mert nagyon jó kis masina, én nagyon szeretem!!
Előzmény: csernyei (422)
boszi99 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 430
Kedves Laci!

Nagy kincs vagy nekünk a hasznos tanácsaiddal!Hiába na: hasznos a férfiember a női topicon!!
nagy kérés lenne, hogy olyan " dedósoknak" módszerrel leírnád, pontosan hova csepegtessünk olajat?
Ha még Kusrtae férje sem vállalta magára ezt a feladatot, talán többen örülnénk, ha
kapnánk még egy kis bátosrító segítséget!
Előzmény: haliholaci (420)
pjulcsy Creative Commons License 2008.10.15 0 0 429
A mumus:-)
Előzmény: Mártamásé (426)
pjulcsy Creative Commons License 2008.10.15 0 0 428
Használd egészséggel és varrjál vele nagyon-nagyon sokat! És majd mutogass:-)
Előzmény: csernyei (422)
Mártamásé Creative Commons License 2008.10.15 0 0 426
Csak most olvastam a problémád, de én is pont így jártam.
A fogót ott is hagytam a gép mellett, hátha így jól viselkedik. :-)
Előzmény: nzsuzsu (411)
pjulcsy Creative Commons License 2008.10.15 0 0 427
Hát nem is tudtam használni a nagyobbik tárcsát a kicsi spulni cérnához! Gondolom az akkor jó, ha óriás spulni cérnát használ az ember, ahhoz viszont a /szálorsó:-)/tartó kicsi...
"táska összehúzónak a műanyag lezárója" az az a henger alakú valami, amit mondjuk kabátokra is szoktak tenni és lehet állítani vele a zsinórt?

Köszönöm az információkat! Hiába egy férfi mégiscsak másképp néz egy varrógépre:-)
Előzmény: haliholaci (421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!