Keresés

Részletes keresés

szuri kata Creative Commons License 2023.12.10 0 0 1049

jártamban -keltemben az egyik markecóban láttam ilyen  tévé okosítót -55 százalékkal

leárazva, 11 ezerért. nekem nem kell, mert 2 éve vettem a médijában 13-ért.

amúgy 20 ezer körül van most az ára. ha valaki rátalál és ilyen kell neki tíz ezret spórolhat  :O

ott , abban az üzletben meg régóta hánykolódhat a sok kacat között , azért árazhatták le.

dojcstomi Creative Commons License 2023.02.03 0 0 1048

Mondjuk kezdjük ott, hogy szerintem set-top box alatt a többség DVB-T/-T2/-C/-S/-S2 tunert is tartalmazó, elsősorban TV adás vételére alkalmas eszközt ért.

 

Még esetleg IPTV adás vételére alkalmas eszköz is lehet, de ahol elérhető ilyesmi (Trékom, Vodkafon) ott a szolgáltató biztosítja az eszközt is, hiszen csak a saját eszközén garantálja a kódolt adások vételét.

 

Az említett eszköznek ehhez mi köze van? Csak attól még nem lesz set-top box, mert pl. vettél hozzá egy USB-s TV tunert. És attól sem, hogy Kodi-CoreELEC mittomén milyen kombók alá felraktad az online stream TV-t.

 

Probléma CoreELEC alatt is jelentkezik?

Előzmény: zozo76 (1047)
zozo76 Creative Commons License 2023.01.31 0 0 1047

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Adott egy A95X F3 Air II tv box!
A problémám vele, hogy amikor bekapcsolom, akkor a kép nem mindig jelenik meg!
Ez a hiba akkor fordul elő, amikor előtte a box, úgy van kikapcsolva, hogy a távirányító gombját csak simán egyszer megnyomom, így a készülék standby módba kerül! Ha viszont hosszan nyomom, akkor a rendszer felajánl két lehetőséget, a "kikapcsolás" és a "újraindítás" lehetőségét!
Először a Hdmi kábel hibára gyanakodtam, de ugyan így viselkedik másik kábellel is!
Valakinek van valami ötlete?
Esetleg valamit a beállításokban kell megtennem?
Valamikor csak a készülék áramtalanításával tudok bekapcsolni, persze gondolom, hogy ez nem tesz jót a boxnak!
Köszönöm, ha valaki segít!

corvi01 Creative Commons License 2023.01.10 0 0 1046

Ez igaz, a felhasználó/ügyfél szempontjából viszont sajnos mindegy.. :(

Előzmény: Doky586 (1045)
Doky586 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 1045

A csatornák kemény pénzekért adják a műsort a szolgáltatóknak, így a szolgáltató is csak pénzért tudja adni az előfizetőknek. Reklámbevétele csak a csatornáknak van, nem a szolgáltatóknak akikkel te szerődésben vagy.

Előzmény: corvi01 (1044)
corvi01 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 1044

Ezeknek a profit éhes haramiáknak az nem elég, hogy csak előfizetnek, pedig kötve hiszem, hogy abból csak nyomorognának, annál ők jóval többet akarnak kaszálni. Sajnos ez van nyugatabbra is, de ott azért tudtommal nem olyan gyomorforgató, hogy még gyerekműsorok közé is(!) reklámokat toljanak.. :(

Előzmény: Nobody1 (1043)
Nobody1 Creative Commons License 2023.01.04 0 1 1043

"S mindezért még fizetni is kell"

 

Ami ebben a legbosszantóbb, hogy a fizetős csatornák is ugyanúgy tele vannak reklámokkal, pedig azok "elvileg" az előfizetésekből és nem a reklámbevételekből élnek...

Előzmény: corvi01 (1042)
corvi01 Creative Commons License 2023.01.03 0 2 1042

Mindig tv-s dologra gondoltam ami előfizetéses, hanem valami állandóra amit egyszer kell megvenni.

 

Nejemmel erősssen gondolkodunk, hogy lemogggyuk ezt a "tartalmas" szolgáltatást és más csomagokat is felejtünk..! A gagyibbnál gagyibb filmgiccsek, a tudatromboló szemét filmek, a csilivili fos sowmüsorok, meg a tudományoskodó, de kamualapú sorozatok közt tele lett a hócipő a 10 percenénti reklám és egyéb propaganda hülyítésekkel! S mindezért még fizetni is kell, szép sunyin egyre többet! Rengeteg letöltőoldal van, sok jó még ingyenes is, de ha fizetni köll valahová, inkább oda fogunk fizetni.. :-/

Előzmény: Otyek (1040)
Doky586 Creative Commons License 2022.12.31 0 1 1041

Vagy előfizetéses vagy prepaid vagy nézheted az ingyenes csatornákat. Akár műholdról is. Nincs más.

Előzmény: Otyek (1040)
Otyek Creative Commons License 2022.12.31 0 0 1040

Sziasztok! Szeretnék a set top boxomba egy kártyát vásárolni amivel több adó is bejönne. De én nem a Mindig tv-s dologra gondoltam ami előfizetéses, hanem valami állandóra amit egyszer kell megvenni. Valakinek valami ötlet?

dojcstomi Creative Commons License 2022.03.15 0 0 1039

Valószínűleg a HDCP miatt.

Előzmény: Latya (K.L.) (1038)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2022.03.14 0 0 1038

Közben kiderült h van ilyen cuccom itthon. Ez laptopról jól működik, ellenben a itthon a voda beltérimről nagy feketeség a  és semmi más a dvi d monitoromon ......Ott ahol használnám T van, adok egy esélyt neki...

Előzmény: dojcstomi (1037)
dojcstomi Creative Commons License 2022.03.12 0 0 1037

VISZONT, én ilyen átalakítók használatát semmiképp nem javaslom. Inkább vegyél olyan kábelt, aminek az egyik vége HDMI, a másik vége pedig DVI. Azzal jobban jársz, mint ezekkel a kiálló szarokkal.

Előzmény: Latya (K.L.) (1035)
dojcstomi Creative Commons License 2022.03.12 0 0 1036

Másképp nehéz lenne elképzelni. Ha a monitoron nincs hangszóró, a büdös életben nem fog önmagában egyedül hangot kiadni, ezért csak a box kivezetései maradnak. Vagy ahogy pl. vodánál van audio extractor kell, mert az összes audio kimenet hiányzik róla, ha csak a HDMI-t nem tekintjük annak.

Előzmény: Latya (K.L.) (1035)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2022.03.12 0 0 1035

Sziasztok!   Van egy T-s IP TV setup boxom. Van HDMI kimenete ( meg még scart, meg kompozit). Erre a HDMI kimenetre szeretnék tennei egy DVI-D bemenettel rendelkező monitort.

 

Van egy ilyen átalakító, ami a leírás szerint  pont azt csinálja, amit szeretnék:

https://www.alza.hu/alzapower-dvi-d-24-1-m-hdmi-f-d5663780.htm?kampan=adw1_alza_dsa_all_desktop_accessories-mt_c_9063085___440567229825_~94885384684~&gclid=CjwKCAiAprGRBhBgEiwANJEY7ENqGnI3J0udMAGIbJdlQz2UgETMBFD1Q-1UDOBgjzrp83OKNf23oRoCKiYQAvD_BwE

 

 

A fentiek alapján esélyes, hogy ez működjön? 

Ha igen, akkor mivel a monitorba nincs hang integrálva, ezért az működhet, hogy a box DVI-kimenetéhez megy a monitor- az említett átalakítóval-  és közben a setup box analóg hang kiementére meg ráteszek valami kis hang cuccot( erősítő+hangszóró)?

 

Köszi előre is a tanácsokat.

geegee_ Creative Commons License 2022.02.25 0 0 1034

Bocs, csak most látom a kérdést.Vettem Sziamiaut, böngészőt még nem fedeztem fel, de van gugli play áruház, gondolom, lehet feltelepíteni rá.

Előzmény: szuri kata (1029)
mmormota Creative Commons License 2022.01.21 0 0 1033

Telekom TV és 300MBit/sec wifi előfizetésem van. Optikai kábel, Sagem modem/router, Technicolor settop.

 

A probléma a következő: az egyik settophoz nem tudom elvezetni a tpu kábelt. Megpróbáltam wifi-vel csatlakoztatni kétféle módszerrel, egyik sem működik.

 

1. tplink wifi hálózat bővítő, amelyen ethernet csatlakozó is van, ez csatlakozik a Sagem wifi-re, a tpu pedig a settopra. Az eredmény: pár másodperc után a TV vétel fagy, szaggat.

 

2. Tenda mesh, az egyik doboz TPU kábellel csatlakozik a Sagem modemhez, a másik szintén TPU-val a settophoz.  Az eredmény ugyanaz,  pár másodperc után a TV vétel fagy, szaggat. Mobillal a TV melletti boxnál sebességet mérve 50-60MBit/sec, ami szerintem bőven elég kellene legyen.

 

3. Hálózati vezetéken keresztül kommunikáló dobozokkal működik a TV vétel, de ezt szeretném elhagyni, mert rádióamatőr is vagyok, és ez egy erős zavaró jel forrás. Még a szkópon is látom az általa keltett zaj pamacsokat, akármit mérek. 

 

Mi lehet a baj, miért nem működik wifi-n a settop?

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2021.12.18 0 0 1032

Sex top bot

szuri kata Creative Commons License 2021.12.11 0 0 1031

ja, általában minden távirányítóhoz adnak elemet, a xiamiaunak a 2db AAA elem már nem fért bele.

még jó , hogy a múltkor vettem.

Előzmény: szuri kata (1030)
szuri kata Creative Commons License 2021.12.11 0 0 1030

van!

az eleve okos monitoromat marha okossá tettem vele.

egyelőre úgy látszik ez meg fog maradni. 

amit a smart monitor böngészője nem tud lejátszani , ezzel megy. ráadásul még kedvezőbb áron sikerült megkaparintani.

annyi csak még, hogy nem annyira szuper a kép , mint a monitor böngészőjével.

Előzmény: szuri kata (1029)
szuri kata Creative Commons License 2021.12.10 0 0 1029

Ezen van internet böngésző?

Előzmény: geegee_ (1027)
_Pirx64_ Creative Commons License 2021.11.26 0 0 1028

:)

Előzmény: geegee_ (1027)
geegee_ Creative Commons License 2021.11.25 0 0 1027

Értem, kösz.Lehet, hogy legyűröm a hányingert és bejátszatok egy ilyen Ksziaomi Mi sticket. :D

Előzmény: _Pirx64_ (1026)
_Pirx64_ Creative Commons License 2021.11.25 0 0 1026

Mivel nem a telefon streameli a képet, így az csakis a chromecasttól függ, illetve az előfizetésedtől. Nekem egy régi 2-es chromecast van, símán HD-ben megy a HBO GO, Netflix, youtube. 

Előzmény: geegee_ (1024)
geegee_ Creative Commons License 2021.11.24 0 0 1025

Igen, közben én is utána sasoltam pár dolognak.Kezdek letenni a minipc-ről, többek közt azért is, amit te is írsz, meg a kezdő csomag ára simán tud duplázódni, triplázódni, és félek az oprendszer vagy a böngésző képességeitől is.Plusz ha még polippá is válik a végén, az tényleg nem oké.

:D

Úgy is fog kelleni másik notebook, mert a régi már 10 éves, és akkor a médialejátszóra szánt pénzt is a notebookba ölöm valszeg.

Az legalább vindózos, és lehet még másra is használni.

Azért megnézem a linkeket, hátha találok megoldást onnan is.Köszönöm a választ.

 

Előzmény: dojcstomi (1020)
geegee_ Creative Commons License 2021.11.24 0 0 1024

Hjaaaa, hogy annak nem kell bekapcsolva lennie?Na, ez újdonság volt, köszönöm.

De én fullhádéban szeretném nézni, a netflix meg telefonon állítólag nem hádé minőségű, tehát a továbbsztrímelt kép sem lesz hádé.Vagy rosszul tudom?

De még egy androidos cuccot nem nagyon szeretnék, erősen hányakozom tőlük már így is...

:-))

Kösz a választ.

Előzmény: _Pirx64_ (1018)
lolkalolka Creative Commons License 2021.11.19 0 0 1023

Új e-mail cím, új esély.:))

Előzmény: dojcstomi (1022)
dojcstomi Creative Commons License 2021.11.19 0 0 1022

Mivel nem lehet neked emailt küldeni, így ez bukta.

 

554 5.7.1 Relay access denied

 

Na mindegy.

Előzmény: lolkalolka (1021)
lolkalolka Creative Commons License 2021.11.18 0 0 1021

Igen, köszi! 

Előzmény: dojcstomi (1019)
dojcstomi Creative Commons License 2021.11.17 0 0 1020

A kártya PC-k alkalmatlanok ilyesmire, mert nem feltétlenül van HDMI portjuk. Ha van is, többnyire mini vagy micro HDMI. De azért is felejtősek, mert a felconfigolásuk egy agyrém plusz ha érdemben használni is akarod muszáj egy csomó extra szirszart rákötni és a keletkező polipszerű képződmény annyira nem OK. Jobb ilyen célra valami androidos box vagy ha az nem tetszik valami értelmesebb nem androidos médialejátszó, ami támogatja a netflixet.

 

Én a helyedben itt néznék körbe:

 

https://hardverapro.hu/aprok/hazimozi_hifi/asztali_medialejatszok/asztali_medialejatszok/index.html

 

Ez a csávó is árul értelmes cuccokat:

 

https://tvboxok.hu/#help

 

De ez utóbbiak Android OS-esek. Ha HD-ban vagy esetleg fullHD-ban akarsz netflixezni, ahhoz már esetleg kellhet egy Android TV-s eszköz, de azok persze jóval drágábbak.

Előzmény: geegee_ (1017)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!