Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.20 0 0 37

Sziasztok!

Gitárosként Indie Rock-Post rock(énekkel) féle zenekart keresnék.Olyan bandát ahol az ének angolul megy!(Esetleg Alter.) 

20 éves vagyok és Budapesten érdekelne.

akit érdekelném----> atiterdik@gmail.com

enddav90 Creative Commons License 2013.02.19 0 0 36

Hát ez elég szar indie, már ha az egyáltalán. Gitár van benne?

Előzmény: 'Rpee (35)
'Rpee Creative Commons License 2013.02.08 0 0 35

Ezt a számot egy netes indie rock válogatásban találtam

---------------------------------------------------------------

csekkold a csatornám

http://www.youtube.com/user/softsynthportal?hl=en

Coyote89 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 34

Ahogy látom mostanában behalt az indie fórum.Merre vagytok emberek?:)Remélem azért az indie-t szittya is szereti.:)Mármint rajtam kívül!:)

enddav90 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 33

és vajon hova tűnhetett Glázser Bozsó   o o

enddav90 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 32

gondolom tutira nincs lásztefemed, merakkormár rég kielégítetted volna a tudásokd = DD

Előzmény: jetcoolster (30)
Enech Creative Commons License 2011.04.15 0 0 31

www.nechuel.hu  ...ha már eleged van...

jetcoolster Creative Commons License 2010.11.27 0 0 30

Köszönöm, hogy linkelted. Már rég hallottam. Itt van ez a fórum és én is csak most találok rá. Na mindegy, akinek ide téved én is javasolok néhány bandát. Ott van pl. a Stereophonics, The Strokes. Személyes kedvencem a White Lies. Azt nem ismerni az bűn. Ehhez hasonló banda nekem a Chapel Club. Állítólag Joy Division-ös hangzása van, de attól még jó. Ha bárki tud még indie rock bandát, az szóljon, mert tudásra vágyom :) 

Előzmény: egkong (29)
egkong Creative Commons License 2010.05.10 0 0 29
Szégyen, hogy így el van süllyedve egy ilyen topik.
ON:
http://www.youtube.com/watch?v=LhgMQeOfA40
monvart Creative Commons License 2009.08.10 0 0 28
a pics*ba ez 1 k*csög, még 1 ok amiért nem írnak, mert ez 1 f*s, 3szor dobta ki h nincs jogosultságom erre iderakja 3szor wáááá, töröld már lécccci ezeket, ha te tudod
Előzmény: monvart (27)
monvart Creative Commons License 2009.08.10 0 0 27
Ne keseredj el 1 pillanatra se, h nem megy a topik, nem azért van mert a jónép nem szereti ezt a műfajt, hanem azért mert szerintem senkinek nem jut eszébe, h 1általán ilyen vaan.

Példának okáért vegyünk engem, én kb 4 éve voltam teljesen oda az indi rockért ( Kasabianért, Kings of lonért és társaiért), büszkén híreszteltem, hogy milyen csudajó zenére leltem, terjesztettem az igét néhányan meghallgatták aztán semmi egyedül maradtam a nagy szerelmem közepette.Gyanítom mert nem ez folyt a tvből, rádiókból, aztán valahogy nálam is a feledésbe merült:(

De lám lám a sok sok évvel később újra eszembe jutott, hogy utánanézzek, h mi a helyzet az indivel, meg hogy is van ez, és megtaláltam ezt a fórumot.
A legújabb kedvencem a The Submarines, igaz az nem pont rock, de szerintem olyan jóóó. Kicsit pihengetős néha szerelmes, v szerelmezős zene, de nekem nagyon tecccik:D
+ emiatt kerestem rá az indire.
ami elkeserítő egyetlen magyar oldalt se találtam, ahol használható infót találtam volna róla. Tehát ne keseredj vannak akik szeretik csak nem biztos h megtalálják ezt a lehtőséget.
ha valakit érdekel néhány ínyencség The Submarinestől, én ezeket szeretem:D reklámokból lehet h már ismeritek
http://www.youtube.com/watch?v=LSS8ub5x0G0
http://www.youtube.com/watch?v=yhXlNIJ5epw
szerintem ez a mesével 1ütt a legjobb:D
http://www.youtube.com/watch?v=mF5g1W11c8c&feature=related
monvart Creative Commons License 2009.08.10 0 0 26
Ne keseredj el 1 pillanatra se, h nem megy a topik, nem azért van mert a jónép nem szereti ezt a műfajt, hanem azért mert szerintem senkinek nem jut eszébe, h 1általán ilyen vaan.

Példának okáért vegyünk engem, én kb 4 éve voltam teljesen oda az indi rockért ( Kasabianért, Kings of lonért és társaiért), büszkén híreszteltem, hogy milyen csudajó zenére leltem, terjesztettem az igét néhányan meghallgatták aztán semmi egyedül maradtam a nagy szerelmem közepette.Gyanítom mert nem ez folyt a tvből, rádiókból, aztán valahogy nálam is a feledésbe merült:(

De lám lám a sok sok évvel később újra eszembe jutott, hogy utánanézzek, h mi a helyzet az indivel, meg hogy is van ez, és megtaláltam ezt a fórumot.
A legújabb kedvencem a The Submarines, igaz az nem pont rock, de szerintem olyan jóóó. Kicsit pihengetős néha szerelmes, v szerelmezős zene, de nekem nagyon tecccik:D
ami elkeserítő egyetlen magyar oldalt se találtam, ahol használható infót találtam volna róla. Tehát ne keseredj vannak akik szeretik csak nem biztos h megtalálják ezt a lehtőséget.
ha valakit érdekel néhány ínyencség The Submarinestől, én ezeket szeretem:D reklámokból lehet h már ismeritek
monvart Creative Commons License 2009.08.10 0 0 25

Glázser Bozsó Creative Commons License 2009.06.14 0 0 24
Wow! Nem is vettem észre, hogy ebbe az elsüllyedt topikba rajtam kívül írt még valaki más is!

Meg fogom hallgatni az általad ajánlott énekesnőket, mindenre vevő vagyok! :)

Én is ajánlok neked egyet-kettőt:

- A Meg&Dia nevű amerikai testvérpár, szerintem "édes" a hangjuk!

- Michelle Featherstone (zongora-ének)

- The Noisettes: feka énekesnő a "frontember"

Kijött a Placebo legújabb albuma, imádom! :))))

Ám felfedeztem még egy nagyon ütős bandát, a nevük: Kings Of Leon! Egy dögös-szexis hangú énekes, egyedi hangzású, azaz nem 12-egy tucat dalok. Néha olyan érzésem van, mintha Bryan Adams, Bruce Springsteen és az Eagles lenne összekeverve és modern köntösbe bújtatva, szenzációs!
Előzmény: Ez a nick már foglalt? (23)
Ez a nick már foglalt? Creative Commons License 2009.04.22 0 0 23
gondolom nem csak én szeretem a csilingelő hangú énekesnőket akik mögött egy csodálatos és tökéletes nőt tudnál elképzelni:)
Aki szereti ezeket annak ajánlanám őket:

Marina and the Diamonds - nem jut eszembe a címe :P
Lismore-More vagy a Cherrybomb
Jupiter-Starlighter

igazi felüdülés!
Glázser Bozsó Creative Commons License 2008.08.23 0 0 22
Újabb "csemegék" - hátha másnak is tetszik rajtam kívül!

- Travis: My Eyes

- Guillemots: Get Over It (őrületes ez a dal!!!)

Utóbbi kettőért big thanx az általam sokat fikázott MR2 Petőfinek! Az ilyenekből kéne több, és abból a sok "feka" zenéből meg lényegesen kevesebb! Akkor már nem is morognék. ;)

És végül egy dán zenekar: Alphabeat

Olyan, mintha '80-as évekbeli popcsapat lennének, de nem azok, újak! :))
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.12 0 0 21

Valóban kellően elektronikus a FUTURE PLANT. Nem is feltétlenül azért írtam, mert ebbe a műfajba tartozik. Csupán azért hívtam fel rá a figyelmeteket, mert igényes, érdekes zene...és hiába a MOOG esetében (asszem) a külföldi hangmérnök, a FP kenterbe veri megszólalás és ötletek címén.

A MOOG kicsit egysíkúnak tűnik.

Előzmény: Glázser Bozsó (20)
Glázser Bozsó Creative Commons License 2008.08.11 0 0 20
Az Amber Smith sokkal jobban tetszik, mint a The Moog. Kidolgozottabb.

Youtube-on megnéztem a Future Plant Soul Is Sold Out c. klipjét: hááát, ne haragudj, de nekem ez nem jött be, túl elektronikus a hangzása.

Csodák csodájára a Lánchíd Rádióban (!) hallottam a műfajba tartozó dalokat ma délelőtt. Nekik köszönhetek egy új felfedezettet: Stereomilk együttes - magyarok, magyarul is énekelnek (a Csillagtelep c. számot hallottam tőlük, elsőre megtetszett).
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.10 0 0 19

Szerintem ők is inkább élőben jók (buli)...a lemez annyira nem fogott meg.

Érdekes, hogy felkapnak egy-egy zenekart...lásd például AMBER SMITH.

Hallottam egyszer a FUTURE PLANT lemezét...na, az szerintem hangzásával is lemossa mindkettőt a porondról.

Előzmény: Glázser Bozsó (15)
Glázser Bozsó Creative Commons License 2008.08.09 0 0 18
Uramisten!

Nem gondoltam volna, hogy a The Moog és rajongótábora ennyire szánalmasak civilben! :P

A tizenéves csitriket még valahol értem (vinnyogok a röhögéstől a kerítésfogú pápaszemes kiscsajon, meg a magát 18 évesnek mondó "szőkenő-palántán"), de hogy maguk a zenekari tagok is IQ-fighterek legyenek... Mentségükre legyen mondva, ha be voltak állva. :)P

Mert a zenéjük különben jó. Amolyan erős közepes, de magyar viszonylatban jónak mondható. (Ha azt vesszük, hogy pl. az EDDA, a Bikini, a Piramis, az Omega, stb. letűnt korok mamutjai.) A külsőségek, a körítés engem már nem érdekel, maximum röhögök rajta. :D

Előzmény: DeeDee83 (17)
DeeDee83 Creative Commons License 2008.08.09 0 0 17

http://www.webcsatorna.hu/page/indie

Aki még esetleg nem ismeri. :)

lmrck Creative Commons License 2008.08.09 0 0 16
nehezen, de megtaláltam, az igazi indy rock

http://www.youtube.com/watch?v=R-RrQkx2BHM
Glázser Bozsó Creative Commons License 2008.08.09 0 0 15
Magyar zenekar, angol nyelvű dalokkal: The Moog.
Előzmény: Glázser Bozsó (14)
Glázser Bozsó Creative Commons License 2008.08.09 0 0 14
Úgy tűnik, itt csak neked van "bajod"! :P
Előzmény: Törölt nick (13)
Glázser Bozsó Creative Commons License 2008.08.05 0 0 12
Most nézem-hallgatom a youtube-on. Nem rossz! Zeneileg ott vannak, az biztos! Kicsit drogosnak néz ki a csaj, de sebaj. Legalább beleéli magát a produkcióba. :)

Egyébként engem Chrissie Hynde-ra emlékeztet inkább.
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.05 0 0 11
YEAH YEAH YEAHS -ről hallottál? Enyhe Siouxsie beütésű az énekes csaj...de a 'Gold lion' szám tuti!
Előzmény: Glázser Bozsó (10)
Glázser Bozsó Creative Commons License 2008.08.05 0 0 10
MGMT, Kooks - kinn lesznek a Szigeten.

Én még sosem voltam ott, nemtom, hogy kimegyek-e aznap, amikor ők lesznek. Akkor lép fel Alanis Morrissette is, talán érdemes lenne azt a 8 rugót kipengetni. Csak hát a meló... :P
Előzmény: Glázser Bozsó (8)
Glázser Bozsó Creative Commons License 2008.08.05 0 0 9
Nem létezik, hogy ez a fajta zene rajtam kívül ne érdekeljen senkit! (Bár gimi óta már mexoktam, hogy olyan muzsikákat szeretek, amiket a többség nem. :P)

Új felfedezettem: The Gossip (USA zenekar)

Egy Ann Wilson-ra (Heart) emlékeztető - tehát rendkívül jó! - énekhangú dögös csajjal (Beth Ditto) az élén, aki külalakra a mi Tóth Veránkra emlékeztet, de nagyon ízlésesen és csinosan tud felöltözni, van egyénisége, kisugárzása, karaktere!

Aki vállalja a kövérségét és a másságát (meleg is, de egyébként kit érdekel?), a tehetsége önmagáért beszél.

Az általam sokat szidott új Petőfi Rádió a George Michael-átdolgozását (Careless Whisper) szokta játszani, naggyon jó dal ez így is szerintem!

Let the music do the talking!

Glázser Bozsó Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8
Felhozom a topikot. :)

Új felfedezettjeim: MGMT (Time To Pretend c. daluk a 21 c. filmből lehet ismerős nektek), The Last Shadow Puppets (visszahozzák a '60-as évek feelingjét, ám nagyon modern a hangzásviláguk), The Zutons, The Kooks.
Glázser Bozsó Creative Commons License 2008.07.27 0 0 7
A Petőfit nagyon nem szeretem! Eddig akárhányszor odakapcsoltam, valami szétfolyó dallamú, lagymatag popzene ment rajta. :P

Ezen a héten egyik délután volt a "csúcs": a Kultúrfitness (van ilyen?) c. műsoruk vége felé ment egy magyar dal, műfajra én house-nak soroltam volna be (így a Roxyhoz jobban illene) és egy fahangon, szavalva éneklő pasi valami olyanról kántált, hogy direkt egy olyan objektumban szexuált a barátnőjével, ahol a kamerák mindent rögzítettek... :PPP :DDD

Kultúrá, jeszty? Nyet!
Előzmény: spurs84 (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!