Keresés

Részletes keresés

krizsi_l Creative Commons License 2010.01.26 0 0 198

A tészta géppel van egy trükk: lehet vele tésztát gyúrni.

Úgy szoktam, hogy kézzel naggyából össze dolgozom, úgy hogy ne essék szét. Nem baj ha nem homogén. Utána a tésztagép nyújtójával a legvastagabb fokozaton átdarálom. Nem baj ha szakadozott lesz az eredmény. Ezutáán hosszába ketté hajtom és ismét atküldöm a gépen. Ezt ismételgetem jó párszor. Nyolcszor - tízszer? nem tudom, gyorsan megy. Mikor nagyon széles lesz harmada szélességűre hajtom össze, átküldöm majd ismételgetem a hosszában ketté muataványt.

Mikor szép egységes a tészta akkor jöhet a vékonyítás. Mikor a megcélzott vastagságot elérte akkora darabokat vágok amilyen hosszú tésztát akarok belőle. Pár darab felvágása után megy tálcára. Ha kicsit puhábbra sikerült bőven meg kell szórni liszttel és szétdobálni, különben összeragad.

Jobb tésztás kajákhoz, finomabb levesekhez mindig magam csinálom frissen.

Előzmény: tommaso75 (197)
tommaso75 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 197

Köszönöm a tanácsot,

rávettem magamat hogy csináljak újra tésztát.

Lám csodát...most sikerült rendesen kinyújtanom a nem tudom milyen márkájú tésztanyújtó-gépemmel, és nem szakadozott, nem tört, hanem egyszerűen tökéletes lett, bár a metélést még gyakorolnom kell, mert nem biztos hogy egyszerre fél méternyi tésztát kellene vágnom vele, hanem csak kissebb darabokat...

Viszont most újra kedvem van a tészta készítéshez!

 

Előzmény: Csilike77 (196)
Csilike77 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 196

Ciao Tommaso!

Tegnap  a Spektrumon néztem egy műsort,és abban a fickó olajat tett a tésztához egészen pontosan 10dkg liszt 1 tojás 1ek olaj plusz 1 óra pihentetés.próbáld ki így.

Én ma kipróbáltam,és tuti jó lett,igaz csak szélesmetéltet csináltam belőle.

Zitka Creative Commons License 2010.01.25 0 0 195

Ezt a régebbi Házitészta topikot láttad már?

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9111287&la=94825818

 

 

Előzmény: tommaso75 (184)
Zitka Creative Commons License 2010.01.25 0 0 194

Hát igen.... Mint nagyanyám anno a rétestésztát az asztalon.... :-)

 

Nézegetem a neten, hogy ezt a stracchino sajtot mivel lehetne helyettesíteni, de nem találok sok infót. Itthon vajon kapható? (aranyáron biztosan...)

Előzmény: krizsi_l (192)
krizsi_l Creative Commons License 2010.01.25 0 0 193
Az élesztő nélkülit is pihentetni kell. A rétetészta is úgy készül, hogy gyúrás után pihen fél - egy órát. Ilyenkor le kell fóliázni, vagy bekenni olyjjal, hogy ne képződjön a felületén egy vékony száraz bőrszerű réteg. A nem pihent rétestészta "eresen" nyúlik, azaz leszenk benne vastagabb érszerű részek.
Előzmény: tommaso75 (187)
krizsi_l Creative Commons License 2010.01.25 0 0 192

Most hogy mondod már rémlik, hoyg ezt a focaccia + sajt dolgot már kitárgyaltuk.

Ahogy ezen filmen a fickó oda sem néz csak nyűjtja a vékony tésztát...

 

Előzmény: Zitka (191)
Zitka Creative Commons License 2010.01.25 0 0 191

Óóóóó, ezt kerestem! :-)  De jó, hogy belinkelted!

 

Asszem a konyha-trükkök topikban (vagy máshol???) volt erről szó kb. egy éve, és jól elfelejtettem...  Ez tipikusan ligur focaccia, sajnos még nem ettem ilyet, de már sokan áradoztak róla. :-)

 

Muszáj lesz kipróbálnom ezt is. :-)

 

 

 

Előzmény: krizsi_l (185)
Zitka Creative Commons License 2010.01.25 0 0 190
Hát amiben élesztő van, azt bizony keleszteni kell. Minimum fél órát.
Előzmény: tommaso75 (187)
krizsi_l Creative Commons License 2010.01.25 0 0 189

Ezért is írtam, hoyg a focacciának nagyon sok változata van. Sok videót végig néztem, szinte az egyetlen közös vonás, hogy mindet irigylésre méltó könnyedséggel készítik és nagyon jól néznek ki. Biztosan finomak is. Aminek a linkjét betettem a ropogós tészta és a lágyan folyó sajt....

Előzmény: tommaso75 (186)
Csilike77 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 188

ciao tutti

Tommaso!

Ha egyszer a tortellinit szereted, főleg úgy ahogyan én írtam le neked, akkor a raviolit is szeretned kellene, hiszen valóban a legnagyobb különbségük a külalakjukban van, mert amíg a tortellinit hajtogatni kell és böngyölgetni, addig a raviolit egyszerűen elég csak összehajtani , a széleit lenyomkodni és kész is .

Ízvilágában mindkettő ugyanazokkal a töltelékekkel készülhet, valamint a hozzá való szószok és pestók is lehetnek ugyanazok.

Ne keverd össze a lekváros és túrós derejével, mert azok nem a ravioli!

Vegetáriánusok akár párolt zöldségekkel is készíthetik, mindenki szája íze szerint.

A tésztanyújtó gépek terén sajnos nem tudok nyilatkozni, mert eddig nekem még nem volt vele gondom, és még én sem vagyok e téren régi lovas, de tény hogy pihentetni kell a tésztákat (én egy óránál kevesebb ideig még nem pihentettem, de ez idő alatt el tudom készíteni, vagy előkészíteni az ételek többi hozzávalóit).

A biciglizés is annál jobban megy minél többet gyakorolják.

Ne add fel az első sikertelenség után!

A presto Csilike

Előzmény: tommaso75 (184)
tommaso75 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 187

De ha jól figyeltem akkor ennek a "focacca"-nak a tésztáját is kell pihentetni méghozzá due-mezzo azaz ha jól tudom akkor másfél órát (magyarul)...

Ezek szerint a jó tésztákat mind pihentetni kell!!!

Akkor én itt rontottam el a tudatlanságommal...:)

Előzmény: tommaso75 (186)
tommaso75 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 186

Megnéztem és az egyikbe nem , a másikba pedig raknak élesztőt...

ezt nem értem...:(

http://www.youtube.com/watch?v=Bg6zpS1B81I&feature=related

ebbe tesznek...

Előzmény: krizsi_l (185)
krizsi_l Creative Commons License 2010.01.25 0 0 185

A focacciát nagyon könnyű elkészíteni. Legalábbis a video alapján:

http://www.youtube.com/watch?v=SaUCqILIfPo&feature=related

Mindig bele betegszem abba, hoyg én ilyet nem tudok. A sajtról pedig ne is beszéljünk :(

 

Egyébként a focacciának nagyon sok változata van, a majd rétestészta vékonyságútól az 1-2 újnyis vastagságig, a sajtostól a rozmaringosig....

 

Előzmény: tommaso75 (180)
tommaso75 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 184

A tésztával kicsit bizonytalan lettem...

Én a "raviolit" csak derelyének tartom , és nem szeretem annyira...

Ha már csinálok akkor Csilike receptje és tanácsai alapján a tortellinit készítem el de azt is inkább kézzel nyújtom, nehogy elb...sszam, mert azzal ugyan több a meló de sokkal finomabb (bár tudom hogy ez így egy teljesen hülyeség mert a hajtogatás kivételével ugyanazt tartalmazza mind a kettő).

Amúgy pedig az utolsó hozzászólásom óta nem készítettem semmit...mert elmúlt a lelkesedésem a sikertelenség miatt.

Előzmény: ZsuR (182)
tommaso75 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 183

Köszi...

majd próbálkozom egyszer ezzel is...

Előzmény: Zitka (181)
ZsuR Creative Commons License 2010.01.24 0 0 182
Az elobb keszitettem a ravioli tesztajat - nemsokara nyujtom... mi lett a tieddel?
Előzmény: tommaso75 (180)
Zitka Creative Commons License 2010.01.24 0 0 181

A focaccia - durva megközelítéssel - feltét nélküli pizza. Csak vastagabb, mint az átlag nápolyi pizza.

 

Én azért kicsit megbolondítom :-). 3-5 cm-enként belecsípek a már kinyújtott/kihúzkodott tésztába, és oda belenyomok egy picike darab paradicsomot egy szeletke fokhagymával. A sülés közben a tészta "körülkeli" ezeket. A tetejét megkenem pici olívaolajjal, és megszórom oreganoval.

Előzmény: tommaso75 (180)
tommaso75 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 180

Újra zavarok!:)

Tudnátok segíteni abban hogy a "fokacca"-t hogyan kell elkészíteni?

a tésztája pizza vagy inkább lángos-tészta?

milyen feltéteket lehet és vagy érdemes rá rakni, és mennyi idő alatt érdemes megsütni?

köszi a válaszokat

ZsuR Creative Commons License 2010.01.23 0 0 179
Siete benvenuto!
Előzmény: tommaso75 (176)
ZsuR Creative Commons License 2010.01.23 0 0 178
Biztos fog mukodni!!! Turelem...!
Előzmény: tommaso75 (175)
Zitka Creative Commons License 2010.01.23 0 0 177

Hát az a Bergner se egy nagy márka, ha már szőrszálhasogatunk.... :-)

 

KÖzben nézelődtem itt-ott, fórumokba beleolvastam. A METRO-ban 10e körül van az Atlas állítólag. VAgy volt tavaly-tavalyelőtt.

Előzmény: tommaso75 (172)
tommaso75 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 176

Grazie mille!

 

Előzmény: ZsuR (174)
tommaso75 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 175

Jajj de nagyon szépek!

De kár hogy nekem nincsen ezekre pénzem!

Inkább ha már beleugrottam akkor pihentetem többet a tésztát és remélem hogy jobban fog sikerülni...

ha nem tudom metélni a géppel, legalább a nyujtási fázist lerövíditem és annyival több időt tudok tölteni a családommal.

De hátha attol hogy nem igazi még működik rendesen...:)))

Előzmény: ZsuR (173)
ZsuR Creative Commons License 2010.01.23 0 0 174
Ne hibaztasd meg a gepet! Az enyem is nyujtott mar ugy tesztat, hogy az inkabb szakitasra nezett ki - turelmetlen voltam.

Ha kemeny a teszta es nem pihent (mondtam mar, hogy pihentesd?) akkor minden baja van...
Ha puhabb a teszta, kevesebb pihentetes is eleg neki - de nem olyan finom mintha kemenyebb lenne.

Szoval... mit is akartam mondtani... pihentesd :))!
Előzmény: tommaso75 (172)
ZsuR Creative Commons License 2010.01.23 0 0 173
Előzmény: ZsuR (171)
tommaso75 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 172

Sajna nem "bergner" hanem csak Berner a típusa...

ami engem nem is zavarna, ha rendesen tudnék vele tésztát nyújtani...

 

(mert ha rendesen nyujtotta volna ki a tésztát akkor most ez a betűeltérés sem fedeződött volna fel! így viszont nyilvánvalóvá vált számomra hogy valami kínai hamisítvány amit én is azért vettem meg, mert ócsó és hasonlít a neve egy olyan márkára aminek van jelentősége!)

Előzmény: Zitka (167)
ZsuR Creative Commons License 2010.01.23 0 0 171
A teszta repedese nem rossz - pihentess. Az az aggaszto, hogy nem vagja at a tesztat. De mielott elkeseredsz, varjal. Lehet a pihentetettet atvagja.

Előzmény: tommaso75 (169)
Zitka Creative Commons License 2010.01.23 0 0 170

Épp most nézem a német oldalakon, és ott is ezt a márkát találtam. :-)

 

http://www.nudelmaschinen.com/

 

A konyhád színéhez illően tudsz választani. :-)))

 

És az a rengeteg feltét hozzá....

Előzmény: ZsuR (168)
tommaso75 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 169

Így néz ki az enyém gép is és csak "nyújtja és vágja a tésztát!

És a jelek szerint mivel nem vagyok nagyon honos az ilyen gépek terén "berner" típusú azaz valószínűleg kínai másolatot vettem nem túl olcsón...

(bár ennél drágábbakat is láttam amikor keresgéltem)

Előzmény: ZsuR (168)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!