Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

VZolee83 2013.03.14 Creative Commons License 38

Helló!

Tavaly december végén vetettem én is Lithopsokat. Gondoltam, hogy nyomonkövethetőek legyenek az eseményeket blog formájába rendezem: lithopsfromseed.blogspot.hu 

Jó weblapok a témában:

Szabó László Lithopsos honlapja (magrendelési lehetőség is) www.lithops.hu

Raphael M. honlapja www.lithops.info

Rika blogja lithops-stories.blogspot.hu/

www.lithop.supanet.com

Könyvek közül a Szűcs Lajos féle Kedvelt kaktuszok, pozságsok,

Deli Tamás féle Virágzó kövek,

a (bibliának számító) Desmond T. Cole féle Lithops flowering stones (sajnos igencsak drága)

és még a Steven A. Hammer féle Lithops Treasures of the veld (ez is drága)

Előzmény: becko8 (35)
becko8 2013.03.10 Creative Commons License 37

Kelnek a kis kavicsaim: Lithops és Conophytum növénykék, kíváncsi vagyok mi lesz belőlük...:)

Előzmény: alsotekeres (36)
alsotekeres 2013.02.07 Creative Commons License 36

Én időnként szoktam vetni egy-két cseréppel, de azért nem egyszerű a megtartásuk, ha nincs megfellő helyed a számukra. Főleg a teleltetés a gond, ha nincs üvegház. Ha kaktuszt már neveltél magról, akkor lényegében hasonlók az igények, bár én nem vagyok szakértő. A Delospermákkal több tapasztalatom van.

Előzmény: becko8 (35)
becko8 2013.02.06 Creative Commons License 35

Éppen három éve volt az utolsó hozzászólás... azóta senkinek sincs Lithops-a? Én idén szeretnék magvetésbe kezdeni, esetleg tapasztalatok?

haribela 2010.02.06 Creative Commons License 34
A www.kaktuszgyujtok.hu oldalon többen gyűjtenek Lithops-okat! Pl. Szabó László v. Agyócs György. üdv. haribela
Előzmény: .andras (29)
trigi0722 2009.09.29 Creative Commons License 33
Azt hiszem, fölösleges, én már kipusztítottam 2 éve 3 kavicsot a túlöntözéssel, pedig szépen virágoztak előtte:-(
Most megint vettünk kettőt, icipici cserépben vannak, nagyon vigyázok az öntözéssel.
Nagyon szeretem a pozsgásokat, régebben a kaktuszokat is gyűjtöttem, de állandóan agyonszurkáltak:-)
Így maradok a tüske nélküli pozsgásoknál.
Előzmény: fazekevi (32)
fazekevi 2009.09.25 Creative Commons License 32

Sziasztok!

Szeretném tudni,hogy lehet-e a lithopsot vízzel permetezni. Persze csak ritkán.

.andras 2009.06.19 Creative Commons License 31
Szia!

Köszönöm! Ha jól emlékszem Ő inkább magokat árul én meg ahhoz még nagyon kezdő vagyok (és türelmetlen) :-)

Végül 1 példányt sikerült a bicskei búcsúból szereznem :-))

Majd feltöltöm beazonosításra.

András
Előzmény: debóra (30)
debóra 2009.05.28 Creative Commons License 30
.andras

Itt nézz körül :http://home.tvnet.hu/~kavicsvirag/index2009.html

Sok szép növény magja van.
Előzmény: .andras (29)
.andras 2009.05.27 Creative Commons License 29
Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni Lithops-okkal foglalkozni. Helyet, címet, ajánlatot szeretnék kérni hol szerezzem be őket. Budapesti vagyok, cserébe amorphophallus és sauromatum növényeket (is) fel tudok ajánlani.

Köszönöm!

András
pbarbi23 2009.04.20 Creative Commons License 28

Úgy látom itt nem nagy az élet!!

De sebaj csinálunk!! :)

pbarbi23 2009.04.15 Creative Commons License 27

Szia! Én nagyon szivesen tájékozódom emberkéktől, valami link vagy elérhetősége, vagy ő is beírhatna ebbe a topikba.

Attól függetlenűl hogy ez a topik most halott...

De majd feléled :)

Előzmény: atifoci (26)
atifoci 2009.04.15 Creative Commons License 26
Sziasztok !

Ha komoly gyüjtővel akartok kapcsolatba kerülni ajánlom a szaquaro néven futó növénykedvelő ismerősömet.Több topicba is írogat,én a " Nálunk is termő ..."-ből ill. ennek köszönhetően már személyesen is ismerem.Nagy szakértő és komoly gyüjteménye van pozsgásokból és egyebekből.Biztos hasznos lenne felvennetek vele a kapcsolatot.
t.ági74 2009.04.15 Creative Commons License 25

Sziasztok!Igaz ez nem Lithops,de lehet,hogy rokonságban vannak!:)

Most virágzik!Ma délután nyílt ki!Hát nem gyönyörű??

pbarbi23 2009.04.14 Creative Commons License 24

Sziasztok!

Gyors bemutatkozás: 23 éves leendő környezetgazdálkodási agrárámérnök. Nekem 1.5 éve van Lithops a háznál. Több Kevesebb sikerell.Az első már kipusztúlt. azóta vettem 4db ot azok még megvannak, és van 3 db pici is. Most gondoltam hogy ráveszem magam a magról való szaporításra. A mag rendelésem folyamatba :).

Olvastam hogy ti már kisérleteztek vele. És ezt a fórumot jó ötletnek tartom, mert itt sok mindent meglehet beszélni.

Macosa 2008.12.11 Creative Commons License 23
Várom a képeket. Az enyémek most összevannak fonyadva nagyonpicivizet kaptak. Remélem tavaszra beindul.
Előzmény: kristinevi (22)
kristinevi 2008.07.27 Creative Commons License 22

Szió!

Eddig 3 látszik, remélem még kikel egy pár. Egyenlőre csak zöld pöttyöket látni. :-)

Majd csinálok képeket és felrakom.

Előzmény: Macosa (21)
Macosa 2008.07.18 Creative Commons License 21
Köszönöm! Lassan be be indulgat a topic no ha egyenlőre ketten írogatunk remélem csatlakoznak majd mások is.
Előzmény: kristinevi (20)
kristinevi 2008.07.18 Creative Commons License 20
Első dolgom lesz. :-)
Előzmény: Macosa (19)
Macosa 2008.07.18 Creative Commons License 19
ahogy ki bújtak fotózz és tedd fel had nézzem meg én is.
Előzmény: kristinevi (18)
kristinevi 2008.07.17 Creative Commons License 18

Még semmi sem látszik. :-S

Remélem kikelnek majd, már tényleg csak napok kérdése. :-)

Előzmény: Macosa (17)
Macosa 2008.07.16 Creative Commons License 17
Rosszul voltam be jelentkezve.
Előzmény: kristinevi (16)
kristinevi 2008.07.15 Creative Commons License 16

Én is gondoltam már mindenre. :-)

1 hét múlva kiderül, hogy is állunk. Mindenesetre ahogy olvasgattam, annyira lassan nőnek, hogy lehet inkább veszek egy pár cseréppel, és nem kísérletezgetek velük.

Persze ennek is megvan a maga szépsége, minden nap nézegetni, látszik-e már valami kis csíra.

Most sokféle magot ültettem, pálmát, banánt, citromot, kaktuszt, meg lithopsot, de alig van türelmem kivárni, hogy kikeljenek.

Az egész kertészkedés elég lassú dolog, de ez a legidegörlőbb (legalábbis nekem), hogy mi lesz, kikel vagy nem?!

1 hete ültettem el a pálmát, meg a banánt, de már kezdem felkészíteni magam, hogy lehet ki sem kelnek.

Tiszta horror, ma begyújtottam a sütőt a konyhában, hogy kicsit melegebb legyen az  ültetvényemnek, mert alig volt 20 fok.

Előzmény: fvv1124 (15)
fvv1124 2008.07.15 Creative Commons License 15
Fűteni esetleg rájuk vagy azzal az infra lámpával??
Előzmény: kristinevi (14)
kristinevi 2008.07.14 Creative Commons License 14

Ha ki is nőnek, lehet hogy a telet nem élik túl. Korábban kellett volna ületetni őket, vagy megvárni a következő tavaszt, hogy nyáron tudjanak megerősödni a teleltetéshez.

Legfeljebb tavasszal rendelek új magokat. :-)

Előzmény: Macosa (13)
Macosa 2008.07.14 Creative Commons License 13
Én is várom a fejleményeid! Drukkolok én is sokat olvasgattam erről a növényről. És elég nehezen tarthatónak tűnik.
Előzmény: kristinevi (12)
kristinevi 2008.07.14 Creative Commons License 12

Nah... elültettem a magokat.

Minél többet olvastam róla annál nehezebb feladatnak tünik ez az egész.

Mindegy, kipróbálom, ha mást nem, tapasztalatot szerzek.

Állítólag olyan 8 nap múlva már kibújhatnak.

Kíváncsian várom a fejleményeket! :-)

Macosa 2008.07.14 Creative Commons License 11
Jól néznek ki a kicsi zöld lithops ok:)
Előzmény: nyubocs (10)
nyubocs 2008.07.13 Creative Commons License 10
Előzmény: Macosa (9)
Macosa 2008.07.13 Creative Commons License 9
Igen igen amit találtál én is azt olvasgattam. Nem tudom hogy a virágföld/homok keverék mennyire jó majd kiderül. Az az igazság hogy nagyon messze lakok bármilyen erdőtől is. Képzelj el egy jókora lakótelepet:) Viszont ha a magvetésed sikerrel jár jövőre lehet én is ezen felbuzdulva megpróbálkoznék vele.
Előzmény: kristinevi (8)