Keresés

Részletes keresés

VZolee83 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 38

Helló!

 

Tavaly december végén vetettem én is Lithopsokat. Gondoltam, hogy nyomonkövethetőek legyenek az eseményeket blog formájába rendezem: lithopsfromseed.blogspot.hu 

 

Jó weblapok a témában:

Szabó László Lithopsos honlapja (magrendelési lehetőség is) www.lithops.hu

Raphael M. honlapja www.lithops.info

Rika blogja lithops-stories.blogspot.hu/

www.lithop.supanet.com

 

Könyvek közül a Szűcs Lajos féle Kedvelt kaktuszok, pozságsok,

Deli Tamás féle Virágzó kövek,

a (bibliának számító) Desmond T. Cole féle Lithops flowering stones (sajnos igencsak drága)

és még a Steven A. Hammer féle Lithops Treasures of the veld (ez is drága)

 

 

Előzmény: becko8 (35)
becko8 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 37

Kelnek a kis kavicsaim: Lithops és Conophytum növénykék, kíváncsi vagyok mi lesz belőlük...:)

Előzmény: alsotekeres (36)
alsotekeres Creative Commons License 2013.02.07 0 0 36

Én időnként szoktam vetni egy-két cseréppel, de azért nem egyszerű a megtartásuk, ha nincs megfellő helyed a számukra. Főleg a teleltetés a gond, ha nincs üvegház. Ha kaktuszt már neveltél magról, akkor lényegében hasonlók az igények, bár én nem vagyok szakértő. A Delospermákkal több tapasztalatom van.

Előzmény: becko8 (35)
becko8 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 35

Éppen három éve volt az utolsó hozzászólás... azóta senkinek sincs Lithops-a? Én idén szeretnék magvetésbe kezdeni, esetleg tapasztalatok?

haribela Creative Commons License 2010.02.06 0 0 34
A www.kaktuszgyujtok.hu oldalon többen gyűjtenek Lithops-okat! Pl. Szabó László v. Agyócs György. üdv. haribela
Előzmény: .andras (29)
trigi0722 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 33
Azt hiszem, fölösleges, én már kipusztítottam 2 éve 3 kavicsot a túlöntözéssel, pedig szépen virágoztak előtte:-(
Most megint vettünk kettőt, icipici cserépben vannak, nagyon vigyázok az öntözéssel.
Nagyon szeretem a pozsgásokat, régebben a kaktuszokat is gyűjtöttem, de állandóan agyonszurkáltak:-)
Így maradok a tüske nélküli pozsgásoknál.
Előzmény: fazekevi (32)
fazekevi Creative Commons License 2009.09.25 0 0 32

Sziasztok!

Szeretném tudni,hogy lehet-e a lithopsot vízzel permetezni. Persze csak ritkán.

 

.andras Creative Commons License 2009.06.19 0 0 31
Szia!

Köszönöm! Ha jól emlékszem Ő inkább magokat árul én meg ahhoz még nagyon kezdő vagyok (és türelmetlen) :-)

Végül 1 példányt sikerült a bicskei búcsúból szereznem :-))

Majd feltöltöm beazonosításra.

András
Előzmény: debóra (30)
debóra Creative Commons License 2009.05.28 0 0 30
.andras

Itt nézz körül :http://home.tvnet.hu/~kavicsvirag/index2009.html

Sok szép növény magja van.
Előzmény: .andras (29)
.andras Creative Commons License 2009.05.27 0 0 29
Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni Lithops-okkal foglalkozni. Helyet, címet, ajánlatot szeretnék kérni hol szerezzem be őket. Budapesti vagyok, cserébe amorphophallus és sauromatum növényeket (is) fel tudok ajánlani.

Köszönöm!

András
pbarbi23 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 28

Úgy látom itt nem nagy az élet!!

De sebaj csinálunk!! :)

 

pbarbi23 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 27

Szia! Én nagyon szivesen tájékozódom emberkéktől, valami link vagy elérhetősége, vagy ő is beírhatna ebbe a topikba.

Attól függetlenűl hogy ez a topik most halott...

De majd feléled :)

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.15 0 0 26
Sziasztok !

Ha komoly gyüjtővel akartok kapcsolatba kerülni ajánlom a szaquaro néven futó növénykedvelő ismerősömet.Több topicba is írogat,én a " Nálunk is termő ..."-ből ill. ennek köszönhetően már személyesen is ismerem.Nagy szakértő és komoly gyüjteménye van pozsgásokból és egyebekből.Biztos hasznos lenne felvennetek vele a kapcsolatot.
t.ági74 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 25

Sziasztok!Igaz ez nem Lithops,de lehet,hogy rokonságban vannak!:)

Most virágzik!Ma délután nyílt ki!Hát nem gyönyörű??

 

pbarbi23 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 24

Sziasztok!

Gyors bemutatkozás: 23 éves leendő környezetgazdálkodási agrárámérnök. Nekem 1.5 éve van Lithops a háznál. Több Kevesebb sikerell.Az első már kipusztúlt. azóta vettem 4db ot azok még megvannak, és van 3 db pici is. Most gondoltam hogy ráveszem magam a magról való szaporításra. A mag rendelésem folyamatba :).

Olvastam hogy ti már kisérleteztek vele. És ezt a fórumot jó ötletnek tartom, mert itt sok mindent meglehet beszélni.

Macosa Creative Commons License 2008.12.11 0 0 23
Várom a képeket. Az enyémek most összevannak fonyadva nagyonpicivizet kaptak. Remélem tavaszra beindul.
Előzmény: kristinevi (22)
kristinevi Creative Commons License 2008.07.27 0 0 22

Szió!

Eddig 3 látszik, remélem még kikel egy pár. Egyenlőre csak zöld pöttyöket látni. :-)

Majd csinálok képeket és felrakom.

Előzmény: Macosa (21)
Macosa Creative Commons License 2008.07.18 0 0 21
Köszönöm! Lassan be be indulgat a topic no ha egyenlőre ketten írogatunk remélem csatlakoznak majd mások is.
Előzmény: kristinevi (20)
kristinevi Creative Commons License 2008.07.18 0 0 20
Első dolgom lesz. :-)
Előzmény: Macosa (19)
Macosa Creative Commons License 2008.07.18 0 0 19
ahogy ki bújtak fotózz és tedd fel had nézzem meg én is.
Előzmény: kristinevi (18)
kristinevi Creative Commons License 2008.07.17 0 0 18

Még semmi sem látszik. :-S

Remélem kikelnek majd, már tényleg csak napok kérdése. :-)

Előzmény: Macosa (17)
Macosa Creative Commons License 2008.07.16 0 0 17
Rosszul voltam be jelentkezve.
Előzmény: kristinevi (16)
kristinevi Creative Commons License 2008.07.15 0 0 16

Én is gondoltam már mindenre. :-)

1 hét múlva kiderül, hogy is állunk. Mindenesetre ahogy olvasgattam, annyira lassan nőnek, hogy lehet inkább veszek egy pár cseréppel, és nem kísérletezgetek velük.

Persze ennek is megvan a maga szépsége, minden nap nézegetni, látszik-e már valami kis csíra.

Most sokféle magot ültettem, pálmát, banánt, citromot, kaktuszt, meg lithopsot, de alig van türelmem kivárni, hogy kikeljenek.

Az egész kertészkedés elég lassú dolog, de ez a legidegörlőbb (legalábbis nekem), hogy mi lesz, kikel vagy nem?!

1 hete ültettem el a pálmát, meg a banánt, de már kezdem felkészíteni magam, hogy lehet ki sem kelnek.

Tiszta horror, ma begyújtottam a sütőt a konyhában, hogy kicsit melegebb legyen az  ültetvényemnek, mert alig volt 20 fok.

Előzmény: fvv1124 (15)
fvv1124 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 15
Fűteni esetleg rájuk vagy azzal az infra lámpával??
Előzmény: kristinevi (14)
kristinevi Creative Commons License 2008.07.14 0 0 14

Ha ki is nőnek, lehet hogy a telet nem élik túl. Korábban kellett volna ületetni őket, vagy megvárni a következő tavaszt, hogy nyáron tudjanak megerősödni a teleltetéshez.

Legfeljebb tavasszal rendelek új magokat. :-)

 

Előzmény: Macosa (13)
Macosa Creative Commons License 2008.07.14 0 0 13
Én is várom a fejleményeid! Drukkolok én is sokat olvasgattam erről a növényről. És elég nehezen tarthatónak tűnik.
Előzmény: kristinevi (12)
kristinevi Creative Commons License 2008.07.14 0 0 12

Nah... elültettem a magokat.

Minél többet olvastam róla annál nehezebb feladatnak tünik ez az egész.

Mindegy, kipróbálom, ha mást nem, tapasztalatot szerzek.

Állítólag olyan 8 nap múlva már kibújhatnak.

Kíváncsian várom a fejleményeket! :-)

Macosa Creative Commons License 2008.07.14 0 0 11
Jól néznek ki a kicsi zöld lithops ok:)
Előzmény: nyubocs (10)
nyubocs Creative Commons License 2008.07.13 0 0 10
Előzmény: Macosa (9)
Macosa Creative Commons License 2008.07.13 0 0 9
Igen igen amit találtál én is azt olvasgattam. Nem tudom hogy a virágföld/homok keverék mennyire jó majd kiderül. Az az igazság hogy nagyon messze lakok bármilyen erdőtől is. Képzelj el egy jókora lakótelepet:) Viszont ha a magvetésed sikerrel jár jövőre lehet én is ezen felbuzdulva megpróbálkoznék vele.
Előzmény: kristinevi (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!