Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.02 0 0 2622

Igen! 200% hogy világvége lesz akkor... XD

Előzmény: Hónix (2621)
Hónix Creative Commons License 2020.01.01 0 0 2621

Nem tudom. Idén lesz 2020.02.02.

Készüljünk? 20:02-kor? :-)

bloody rain Creative Commons License 2018.01.28 0 1 2620

Arra, hogy katasztrófatúrista nickem van, és a Föld megsemmisülése az egyik legnagyobb látványosság lenne Jézuskrisztus megfeszitése óta. De - sajnos - nem megy az olyan könnyedén, hiába próbálkoznak vele az emberek.

Előzmény: diamandula (2619)
diamandula Creative Commons License 2018.01.28 0 0 2619

"Sajnos  :"

Ez mire vonatkozik???

Előzmény: bloody rain (2618)
bloody rain Creative Commons License 2018.01.28 0 0 2618

Sajnos  :-D

Előzmény: diamandula (2617)
diamandula Creative Commons License 2018.01.28 0 1 2617

Szegény Vaszilij76!  Remélem kezelteti magát.

 

 

 

-Már 2018-öt írunk és még mindig nincs semmi különös jele annak, hogy megsemmisülne a Föld nevű bolygó.

bethsabé Creative Commons License 2015.01.03 0 0 2616

 

 

-Már 2015-öt írunk és még mindig nincs semmi különös jele annak, hogy megsemmisülne a Föld nevű bolygó. 

 

 

 

Prédikátor:1:4

Egyik nemzetség elmegy, és a másik eljő; a föld pedig mindörökké megmarad.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 -1 0 2615

https://www.youtube.com/watch?v=fkf1zccU6b4

MageGuild Creative Commons License 2014.01.05 0 0 2614

Hát úgy tűnik ez a világvége sem jött be... :D

bethsabé Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2613

:-)

 

-Miért sajnos? Már 2014-et írunk és még sincs semmi különös jele, hogy megsemmisülne a Föld.

 

 

 

Prédikátor:1:4

Egyik nemzetség elmegy, és a másik eljő; a föld pedig mindörökké megmarad.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2612)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.16 0 0 2612

Nah volt még egy reménysugár, de az is elillant sajnos.... XD

 

Elszáguldott a Föld mellett a kisbolygó

A fejlett távcsövek korában még egyetlen, ilyen nagyságú aszteroida sem jött ilyen közel. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2610

Hagyd őt! Úgysem érti meg...:-)

Előzmény: Törölt nick (2608)
babayi Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2609

"bizonyos dolgok elmondása meg is van tiltva nekik"

------------------------

N i n c s  megtilva :)) Ugyan ki tiltaná meg ?

A szólásszabadság valóságos.

Lám itt az ózonlyuk ritkulása téma. Mióta kivonták a forgalomból az ózonréteget pusztitó vegyületeket azóta javul a helyzet.

Előzmény: Törölt nick (2605)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2607

Reménytelenül ostoba embernek, aki alapelveket nem ért, nem magyarázok feleslegesen... a kutyámnak is mondhatom ennyi erővel...

Előzmény: Törölt nick (2604)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2606

Mi az, beakadt a lemez, hogy mindig ugyanazt hajtogatod?

 

Kifröcsögted végre magadat?

Előzmény: Törölt nick (2602)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2605

Igen, a világvége hál Istennek elmaradt, mondjuk én egy percig sem vettem komolyan ezt a baromságot.

 

Az már megint más kérdés, hogy az emberiség szép lassan, de biztosan halad a Nagy Összeomlás (the Great Collapse of the Civilization) felé.

 

Évi 50 % körüli ökológiai deficittel, az egyensúlyinál 66 %-kal nagyobb népességgel, lassan, de biztosan kifogyó fosszilis energiaforrásokkal sokáig már nem lehet villogni.

 

A parasztvakiítás persze megy százezerrel, hogy milyen fejlettek vagyunk, meg hogy milyen kiváló helyzetben van a civilizációnk szekere, meg hogy hamarosan meghódítjuk a Marsot, a Vénuszt meg a Világegyetemet, de a valóság közelt sem ennyire rózsás:

 

a valóságban a háttérben egyre súlyosabbak a problémák.

 

Az ökológusok meg a társadalomtudósok és közgazdászok értelmesebbje már tudja ezt, de egyenlőre senki sem hallgat reájuk, mert kisebbségben vannak, meg bizonyos dolgok elmondása meg is van tiltva nekik.

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2603

Fogalmad sincs mennyire nevetségesek és semmit sem jelentenek ezek a szavak amiket te sulykolsz, egy hívőnek. Ő ugyanolyan sajnálattal tekint rád mint ha egy fuldoklót látna a csónak biztonságából.

 

Igen persze... a diliházak is tele vannak "normális" emberekel, akik sajnálkozva néznek az odakint levő sok bolondra és nevetségesek a butaságaik...

Előzmény: Törölt nick (2591)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2602

Hűha? Hogy is van ez?

 

Hát ez az... nem érted barátom... ennyi... a vallás táptalaja a butaság...

Előzmény: Törölt nick (2593)
robbie-taylor Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2601

1:30:00- nál visszaszállítják kezelésre!

Előzmény: Vaszilij71 (2585)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2600

Aligha félreértés ez. Einstein véleménye mindenképpen csak vélemény - amit írtál, én kiegészítettem.

Előzmény: Törölt nick (2599)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2598

Einsteinnek - és akárki másnak - lehet véleménye az élet értelméről. Ez akár fontos, jelentőségteljes is lehet az adott olvasó számára. De hogy egy vélemény tényleg számítana? Talán csak azoknak, akik szeretnek tekintélyekre hivatkozni, akik számára nem a tartalom a fontos, hanem az írás helye, az író személye: megszokták és elfogadták, hogy valami azért igaz vagy jó, mert meg van írva...

Einstein szava számít a fizikában - de más területeken egyenrangú bárki máséval, akár a tieddel is. Ne fogadd el jónak a vaddisznótepertőt csak azért, mert Einstein szerette - próbáld ki, döntsd el te. Ne hirdesd, hogy a X festészete jobb, mint Y-é csak ezért, mert Einstein X-et jobban kedvelte. Hidd el, hogy a saját döntésed inkább a tied lesz, mint bármi, amit tekintélyekre - akár a Biblia tekintélyére is - hivatkozva beléd neveletek.

 

Csak érdekességképpen nézzünk rá arra is, amit Einstein az élet értelméről egy elkeseredett, életében semmi értelmet nem találó, és a vallásban vigaszt nem lelő egyetemi hallgató segélykérő levelére írt, 1950 decemberében. Olvasd, de ne égi szentenciaként, hanem egy véleményként a sok közül:

 

Nagy hatással volt rám az az elszántság, amellyel saját és az egész emberiség létének értelmét kívánja megragadni. Az a véleményem mindazonáltal, hogy ha a kérdést ilyen módon teszi fel, akkor arra nem adható értelmes válasz.

 

Amikor egy adott cselekedet céljáról beszélünk, akkor valójában a következő kérdést tesszük fel: milyen vágyat teljesít be maga a cselekedet vagy annak következménye, vagy milyen nem kívánt következményektől óv meg? Ezek a célok természetesen megragadhatóak egy közösség szempontjából is, amelyhez az adott egyén tartozik. Ebben az esetben a cselekedet célja - akár csak áttételesen is - lehet a közösséget alkotó egyének vágyainak beteljesítése is.

 

Amennyiben egy társadalom egészének, vagy akár egy egyén teljességének céljairól kérdezne, maga a kérdés veszíti el az értelmét. Ugyanez még fokozottabban igaz akkor, ha a természet vagy a létezés céljára kérdez rá, úgy általában. Azért van ez így, mert ezekben az esetekben meglehetősen önkényes, mi több, ésszerűtlen olyan valakit kijelölni, akinek vágyai betöltetnek a történések következményeképpen.

 

Mindazonáltal mi mindannyian úgy érezzük, hogy igenis ésszerű és fontos feltennük magunknak a saját életünk kormányzásával kapcsolatos kérdéseket. A válasz erre, véleményem szerint: a cél a vágyak betöltése, a szükségletek kielégítése, és mindeközben az emberi kapcsolatok szépségének, harmóniájának elérése. Ezek egy jókora adag tudatos gondolkodást és önfejlesztést feltételeznek.

 

Einstein tehát meglehetősen humanista módon, a vallást semmilyen módon bele nem keverve látta ezt a "mi az élet értelme" kérdéskört - amít írt, az nem kenetes, hanem nagyon is földhözragadt. Érdemes megfontolni.

És nem érdemes tekintélyként hivatkozni rá.

Előzmény: Törölt nick (2593)
Rosszan Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2596

Ágnes Horváthné2012. május 15., Budapest

 

 
Volt az élet,
vég lett ítélet,
töröltetik a végítélet?

cikk.php?h=1386
http://uj.katolikus.hu/

Rosszan Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2595

Kicsit vitába keveredtem a párommal. Ő majd szentként tiszteli és gonoszként átkozza az informatika világát. Azt állította, nagyobb tudás kell ahhoz, hogy valaki belebuheráljon, mint ahhoz, hogy valaki létrehozza a programnyelvet. Ráhagytam, legyen békés a saját igazával.

Előzmény: Törölt nick (2590)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2592

"Ha egy látó tenyerét szorítod az izzó vasra, csak a fájdalmat érzi. Nem tud azzal foglalkozni, hogy milyen gyönyörűen izzik a fém. A szépség csak a kínzó kiváltsága" /Zsolt/ Na a vallások éppen így próbálják növelni a kínt, a csónak biztonságából a szépségre hivatkozva.

Előzmény: Törölt nick (2591)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.31 0 0 2590

A hazugság (egymás és önmagunk ámítása) korának vége, értelemszerűen az ŐSZINTESÉG, az igazság, a korrektség korának kezdete nyilván...

Előzmény: Rosszan (2589)
Rosszan Creative Commons License 2012.12.31 0 0 2589

Akkor végül is az agyhalál vége egy új valami kezdete lehet?

Előzmény: Törölt nick (2587)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.31 0 0 2588

Szegényke, tisztességben megőrült bácsi...

Valaha még egész okos volt, csak hát már rég is valamiféle teslai úton járt, igyekezett szinkretizálni a miszticizmust és a racionális, materialista tudományt, kb mint Balogh Béla vagy Szepes Mária... ez az út általában az őrületbe visz öregkorban, hiszen ha egy életen át erőlteted, hogy fából vaskarikát csinálj, akkor ez lesz sajnos... kár pedig...

Előzmény: Vaszilij71 (2585)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.31 0 0 2587

Mikor lesz már ennek vége? Nagy gáz, hogy hinni mertem benne?

 

Akkor, amikor az emberiség végre felébred az egyházak, vallások, hitvilágok, önámítások, álszent képmutató primitív ostobaságok, a miszticizmus agyhalálából; kigyógyul a vallások, hitvilágok elmevírusaiból. Akkor lesz vége elvileg. Akkor lesz béke végre az elmékbe. A feleszmélés, a józan értelem korába lépünk át. De sajnos a gyakorlat oda tendál, hogy az agyhalálok és agymosások miatt előbb halunk ki mintsem felébrednénk...


Nem gáz hinni, sok milliárd ember él agyhalálban, olyan ez mint a magas vérnyomás, vagy a rák, leginkább nem tehet róla sem az egyén, sem a tömeg, hogy nyomorult áldozata...

 

Hogy on is legyek kicsit, reméltem hogy a maják ezt a felszabadulást, felébredést jósolták, hogy az emberiség végre lezárja az agyhalál, a hazudozás, egymás- és önámítás, azaz hit-vallás-egyház korát, és vége lesz az évezredek óta tartó vallási őrületnek és pokolnak, de sajnos nem jött be... legalábbis késik...

Bár a folyamat zajlik (most pl India ébredezik a vallási agyhalálból), ám a tempóját nézve planetárisan, sajnos sanszos, hogy előbb halunk ki pont emiatt, a vallási agyhalál, agymosás, terror, ön- és egymás ámítása (eme domináns beteg gondolkodásmód illetve elmevírus) miatt kizárólag...

Előzmény: Rosszan (2583)
Vaszilij71 Creative Commons License 2012.12.31 0 0 2586

Ha mindenki jól érezné magát ott, ahova született, nem költözgetnének össze-vissza az emberek. Ez a rendszer hibája. Elsősorban a bankrendszeré. Szerintem a bankoknak állami kézben kellene lenniük. És csak egyféle bank lehet.  Az egy szolgáltatás kellene, hogy legyen.

Vigyáznak a pénzedre. Intézik, hogy tudjál kártyával fizetni. Meg mindig hozzéférj a pénzedhez. Ha hitelt akarsz, akkor kapj, ha úgy ítélték meg, hogy vissza is tudod adni. De ne kelljen kamatot fizetni. És Te se kapj kamatot a pénzedre, amit benn tartasz. Így pörögne minden. Nem rohasztanák a gazdagok bankban a pénzüket, hanem elköltenék. Pörögne a gazdaság. A bank fenntartási költségét (kirendeltségek, alkalmazottak) meg az állam fizesse. Ugyanúgy, mint az utakat meg a kórházakat, iskolákat. Nem lehet még számlavezetési díj sem, így mindenki oda tenné be a pénzét. Ha senkinél sincs kp, akkor kevesebb a rablás, mert pénzt nem tudnak senkitől elvenni.

Előzmény: Rosszan (2584)
Vaszilij71 Creative Commons License 2012.12.31 0 0 2585

Érdekes amit belinkeltél. Ezt még nem láttam. De sokkal tutibbat láttam utána!!! Amikor lement a film, utána bejött a Youtube ajánlója, amiben szerepelt egy teremtéstan nevű anyag is. Meg is hallgattam, és rákerestem az előadóra. Egy György nevű ember. Majd kerestem még hozzá videókat, és találtam olyat, amin látni is lehet. Az érdekes az az, hogy amikor az Istent láttam, az pont ugyanígy nézett ki – mármint az áttetsző szellemteste.  Tökre olyan, mintha Ő lenne az Isten. Bele is hallgattam néhány előadásába, nézzétek meg Ti is:

1 óra tizenkilenc percnél elmondja, hogy ott van most a Jézus a hallgatóság soraiban.

negyvenedik percnél elmondja, hogy át tudja varázsolni a kutyákat patkánnyá.

Érdemes átnézni az összes videóját, azt mondja, hogy hogyan teremtette a világot…..

És már azt is tudom, miért mondott dolgokat a jövőből:

Itt a 33percben elmondja, hogy van egy saját időgépe. Avval szokott utazgatni az időben, hogy sok szótárat le tudjon gyártani.

Nagyon jó lehet. Megnézném én is azt a gépet, meglesném a működését. Meg persze töltenék utána gyorsan egy lottó 5öst. Ha nem nagyon bonyolult, le is másolnám a gépét. Akkor én is tudnék 1 évnyi munkát 1 perc alatt megcsinálni. Másik előadásán elmondja, hogy 2 döglött macskát feltámasztott. Meg hogy vagy húsz évig ott élt a Földön-kívüliek között. Érdekes, lehet, hogy tényleg Ő az Isten, csak nem meri nagy dobra verni. Amerikában az egyik államban valaki feljelentette az Istent, mert a feljelentő szerint nagyon sok rossz dolog történik a Földön.  Európában is nagy a szegénység meg a nyomor. És hogy ez az Isten hibája – ítéljék el. USA-ban olyan törvények vannak, hogy el is kezdték a nyomozást, de lezárult avval, hogy nem megállapítható a gyanúsított lakóhelye. Néhány éve ezt a rádióban is lehetett hallani - de csak mint érdekességek. De ha tényleg ez az ember az Isten, akkor bajba van, mert le fogják csukni. Egyébként nekem az Isten régebben azt mondta, hogy ez az egész világ olyan mint egy nagy színház vagy tv TV. És Ő intézi, hogy a TV mindig megfelelően üzemeljen. Mi vagyunk benne a színészek, és a többi Földön-kívüli faj nézi az itteni dolgokat. Öt ilyen bolygó van a világon, amit TV-nek is használ az Isten. A mienk az egyik. Mintha egy TV csatorna lenne az 5ből. A földön-kívüliek a mi élettörténetünkből tanulnak különböző élethelyzeteket. Itt látják milyen hatása van a jónak meg a rossznak. Mi van akkor, ha azért kell a világvége, mert lemegy a TV-ben a sorozat…..Véget ér az „Élet a Földön” című szappanopera, és utána már ránk nincs is szükség. A meteor jól átrendezi a színpadot, a színészeket meg kirúgják….elmegy a TV-adás…. Egyébként lehet hogy ennek az embernek a tanítványa ez a figura:

http://www.youtube.com/user/333pista

Ő is sok hasonlót mond, de kicsit érdekes jelenség a legény.

tekerjétek a 32. percre.

Előzmény: Törölt nick (2568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!