Keresés

Részletes keresés

Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2024.02.09 -2 0 10140

január 23 óta a BASEL III előírás  szerint nem az államkötvények a stabil fedezetek, hanem a nemesfmek

Lex Icon Creative Commons License 2024.01.25 -2 0 10138

Leírtam a problémát, hogy a világ összes aranya is csak töredéke a szükséges pénzmennyiségnek, így nem lehet megoldani a helyzetet arannyal. Ráadásul az arany értékét is pont olyan elvek mentén fogadjuk el, mint a fiat pénzt. Lehetne gabonát, köveket, sót és még sokféle dolgot használni fizetőeszköznek, ahogy használták is ezeket régen, de egyik se jobb megoldás, mint a fiat pénz vagy az arany. A probléma maga a pénz és nem a fizetőeszköz, amiben mérjük.

Előzmény: BujaHuba (10137)
BujaHuba Creative Commons License 2024.01.25 -2 0 10137

Létezik kipróbált pénz, a Habsburgok aranya - dukátja Működött, amíg egy Kossuth Lajos nevű kőműves el nem árulta az országot.

Lajos utána elhúzott Amerikába

Hogy mikor vezetik be Magyarországn újból a nemesfémet nem tudom, 100 éve az első forintokat is aranyért lehetett kapni (vagy dollárért, ami akkoriban "arany volt"')

Előzmény: Lex Icon (10136)
Lex Icon Creative Commons License 2024.01.25 -1 0 10136

A bankok biztonsági tőkefedezetének (Basel 3) mi köze az állampapírok biztonságához? Összemosol két dolgot.

 

"John Exter, volt amerikai bankár és kötvényszakértő szerint a fiat pénz nem rendszer"

Biztos azért működik már régóta. Hibái vannak, de a jelenlegi pénzmennyiség igényre még nem mondott senki működő másik megoldást. Fikázni meg mindenki tud, ahhoz nem kell sok ész.

Előzmény: BujaHuba (10134)
BujaHuba Creative Commons License 2024.01.24 -1 0 10135

 

John Exter, volt amerikai bankár és kötvényszakértő szerint a fiat pénz nem rendszer:
a kötvények a garantált elkobzás igazolásai
ártatlan állampolgároktól, akik fix jövedelemből élnek.

BujaHuba Creative Commons License 2024.01.24 -1 0 10134

A Basel III szerint a bankok tőkéjének van bizonytalansági tényezője, ami szerint az állampapírok nem eléggé biztos tőkeelemek. Csak ez.

A készpénz is csak állampapír, végtelen lejárati idejű hozammentes diszkont kincstárjegy

 

Megoldás szerintük az arany meg az ezüst is.

Előzmény: Passzív befektető (10133)
Passzív befektető Creative Commons License 2024.01.19 0 0 10133

Mért kérdezed az arannyal kapcsolatban? Mi a lényege a Bazel3-nak?

Előzmény: BujaHuba (10132)
BujaHuba Creative Commons License 2024.01.18 -1 0 10132

Szerinted a Basel III smafu?

Előzmény: Passzív befektető (10131)
Passzív befektető Creative Commons License 2024.01.10 -1 0 10131

BUÉK! Elmegy az arany mellett a tőkepiac, a soldus aurum nagyon nyomul a nagy marketinggel ami egy nagy átverés, a videójuk egy nagy kamu! Amit a kutya nem akar megvenni azt erőltetik ilyen hangzatos szavakkal!

Előzmény: radiatorjavitas (10130)
radiatorjavitas Creative Commons License 2024.01.07 0 1 10130

BUÉK!

 

Lex Icon Creative Commons License 2023.08.26 0 1 10129

Az egy dolog, de azzal sincs tisztában, hogy az 500e az nem az ára, hanem a névértéke. Az ára biztos piaci ár felett lesz, különben targoncával vennénk. ;)

Inkább a hivatalos oldalt érdemes olvasni, abban kevesebb a hiba:

https://www.mnb.hu/bankjegy-es-erme/emlekermek/2023/emlekerme-kibocsatas-i-andras-magyar-kiraly-tiszteletere

 

Gondolom, csak elírás, de nem tory, hanem troy.

Előzmény: W_B (10128)
W_B Creative Commons License 2023.08.26 0 1 10128
rossz kutya Creative Commons License 2022.05.02 0 0 10127

Ha valamikor ajándékba kaptál aranyat és nem kérted a számlát az ajándékozótól, akkor máshogy nem is tudnád elszámolni és leadózni. Az Angyaladó weblapon egyenesen olyan javaslatot is olvastam, hogy dobjuk el a számlát és így vallják be az adót.

 

ha másképp bizonyítható, hogyan került hozzád , mindegy is

Előzmény: Hiteltelen szja (10126)
Hiteltelen szja Creative Commons License 2022.04.07 0 1 10126

Tudom, de ha meg van a vételi ár, akkor le lehet tagadni hivatalosan?

Tehát választható opció?

Előzmény: Lex Icon (10125)
Lex Icon Creative Commons License 2022.04.07 0 0 10125

Ingóság értékesítésnek számít, így eszerint adózik: ha nincs meg a vételi ár, akkor 25%-a bevétel és 200eFt bevételig nem kell megfizetni az adót. Tehát 800eFt eladási árig. 600eFt-ig a bevallásban se kell szerepeltetni.

Előzmény: Hiteltelen szja (10124)
Hiteltelen szja Creative Commons License 2022.04.07 0 0 10124

"Persze gondolom benne van, hogy visszanézték, hogy az adott sorozatszámú lapkát én vettem meg régebben és ez nem az első üzletkötés volt közöttünk."

---------------------

 

Szép nyereséget adózhatsz le.

Lehet úgy adózni, hogy ismeretlen a bekerülési ár ilyen esetben? (látható, hogy mennyiért vetted)

Előzmény: Lex Icon (10122)
W_B Creative Commons License 2022.03.13 0 0 10123

Sziasztok!

Dukát UV-je van valakinek középáron eladó?

(Budapest)

Lex Icon Creative Commons License 2022.03.13 0 0 10122

A Correct Gold vidéki tevékenysége nagyot fejlődött idén. Eladtam fokozatosan pár lapkát és egyrészt nem kellett az adataimmal a szerződést kitölteni, hanem géppel a korábbiak alapján kitöltötték, de a legjobb, hogy kijöttem a "boltból" és már ott is volt a bankszámlámon a vételár.

Korábban még felküldték a központba biztonsági csomagolásban, ellenőrizték az eredetiséget, majd küldtek e-mailben egy szerződést, amit aláírva vissza kellett küldeni és csak ezután kaptam meg a pénzt. Ez több nap volt. Most meg pár perc az egész. Persze gondolom benne van, hogy visszanézték, hogy az adott sorozatszámú lapkát én vettem meg régebben és ez nem az első üzletkötés volt közöttünk.

Előzmény: Hiteltelen szja (10114)
Lex Icon Creative Commons License 2022.03.13 0 0 10121

A "jelzálogos csalás" nem a tömbökről szólt.

Az unciás és 50-es lapkákat is hamisítják simán W töltettel.

Nekem a 20 g-os lapka a szimpatikus, mert ez már elég vékony és "kis értékű" a csaláshoz, de az előállítási költsége már nem nagy az értékéhez képest, valamint eladáskor is "kellemes" kiszerelésű.

Tovább aprózni érmék formájában érdemes. Pl. a topikban már többször javasolt 1 és 4 dukátossal. Ezek nagyon vékonyak a csaláshoz. Persze minden lehetséges. ;)

 

Csak megbízató embertől vegyél aranyat, Hiteltelen SZJA-t annak tartom.

 

Felőlem lehet a pápa is, akkor se bízok  meg benne vizsgálat nélkül, mivel őt is átverhették, amiről nem is tud. Részemről csak úgy működne, ha mindketten besétálunk egy kereskedőhöz, aki hivatalosan teszteli a cuccot. Azt a plusz költséget megéri ez a biztonság.

Előzmény: BujaHuba (10120)
BujaHuba Creative Commons License 2022.03.13 -1 0 10120

Csak megbízató embertől vegyél aranyat, Hiteltelen SZJA-t annak tartom.

A jelzálogos csalásban kilós meg negyedkiló feletti aranytömbökkel csaltak.

100 gramm alatti lapkák lényegében hamisíthatatlanok a rajta levő tartozékokkal.

Csak attól vegyél, akiben megbízol.

Lex Icon Creative Commons License 2022.03.12 0 2 10119

Nekem semmilyen problémám nincs

 

Pedig aki folyamatosan ugyanazt ismételgeti anélkül, hogy ez bárkit is érdekelne, az pszichiátriai eset.

Az is ezt igazolja, hogy nem vagy képes megérteni, hogy nem mindenki osztja a véleményed, ráadásul egy arany befektetési topikban beszélsz az arany ellenében és bármilyen józan érv lepattan rólad és csak az ostobaságaidat hajtogatod.

De hogy az unalmas felvetésedre is kapjál megint választ: az arany pont arra jó, hogy bármikor felkerekedhetünk és a világ bármely pontján tudunk belőle venni helyi devizát és letelepedni.

 

A fizikai arany semmitől sem véd meg, csak bajt hoz az emberre!

Ja. Pl. téged.

Előzmény: Passzív befektető (10118)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.03.12 -3 0 10118

Magadból indulsz ki! Nekem semmilyen problémám nincs, sajnos ami tapasztalható az az h sok nyerészkedő ügynök félelmet kelt és ráveszi embereket arra h aranyat vegyenek.

 

A fizikai arany semmitől sem véd meg, csak bajt hoz az emberre!!!! Tudod mi véd meg fizikai értelemben? Az ha van kapcsolatod az egész világon, ha tegyük fel költözni kell akkor választhatsz h Amsterdam, London, New York, Miami, Pasadena stb - na ez az érték nem pedig a szaros arany!

 

Ha mehetek Torontoba akkor odamegyek, ez a biztonság, de ha akarom megyek Dublinba, Zürichbe.

 

Ezek után nyilvánvaló h $, €, CHF, emellett termelő eszközök, de ez utóbbiról nyilván tudod h dematerializált, persze a külföldi ingatlan is jó dolog.

Előzmény: Lex Icon (10117)
Lex Icon Creative Commons License 2022.03.10 0 2 10117

Neked valami mentális problémád van? Inkább egy szakembert keress fel a topik helyett!

Előzmény: Passzív befektető (10116)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.03.10 -3 0 10116

Csak általánosságban az aranyról írtam, nem az írásodra reagáltam, ha jó áron van szívesen megvenném, mindig árazás alapján döntök, még sosem volt arany tömböm. Az aranyról az Arteus Capital és a csaló Solar Gold miatt van rossz véleményem és főleg a magas spreadek és számlanyitási és számlavezetési díjak miatt amiket a Solar fel akar számítani, átverik az ügyfeleket ahogy anno a Solar Capital Markets brókerei csinálták, Solar Gold a Westend mellett van a Váci úton.

Előzmény: Passzív befektető (10115)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.03.10 -4 0 10115

Egyesek várják itt a csodát a fizikai aránytól, én 290-310 közötti szinteken vettem $-t és nem bántam meg! A $ menedékdeviza, sokkal olcsóbb venni mint az aranyat, online számlán 0.2%-on sikerült váltani szinte középárfolyamon, 0.05Ft spread mellett!

 

Az arany hamarosan zuhan vissza, inkább fektessetek oldtimer autókba olcsón mint tömbbe! 

Előzmény: Hiteltelen szja (10114)
Hiteltelen szja Creative Commons License 2022.03.09 0 0 10114

Van 1 db Münze Österreich 50 grammos eladó lapkám a correct gold középárfolyamán, (vételi ár + eladási ár)/2,  most 1 246 000 Ft-ért.

Ha valakit érdekel, szóljon.

 

Lex Icon Creative Commons License 2022.03.05 0 0 10113
Lex Icon Creative Commons License 2022.03.03 0 0 10112

Nem csak aksiban lehet tárolni energiát. Ha jól emlékszem, az osztrákok pl. helyzetiben tárolják: a felesleges energiával felnyomják egy hegyi tárolóba a vizet, majd ha kell, ráengedik egy vízerőműre.

De szerintem hagyjuk ezt a témát, mert ez itt off. Csak példának hoztam fel a németek miatt, nem akartam kitárgyalni, csak Passzív befektető trollkodik.

Előzmény: zoliee81 (10111)
zoliee81 Creative Commons License 2022.03.03 0 0 10111

Nem tudják tárolni.

Jó dolog a PV, és a szél erőmű, de ha nem tudja használni a hálózatot puffernek, nem tudja hová injektálni.

Akkumulátorban tárolni ma még nagyon drága.

Előzmény: Lex Icon (10110)
Lex Icon Creative Commons License 2022.03.03 0 1 10110

De, van. A megújulók (Nap, szél, víz, geotermikus, hullám, ...) csak ezekkel jelenleg nem tudunk annyi energiát előállítani, ami kiváltaná az atomot és főleg a fossziliseket.

Előzmény: Passzív befektető (10109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!